Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχοντας εξαιρετικη εικονα για την κορυφαια ποιοτητα της Huawei και τη σειρα Honor,θα σου προτεινα το Honor 4C.Με μονη παραχωρηση στη rom.Lollipop θα παρει στο μελλον λογικα.

http://www.vickmall.com/huawei-honor-play-4c-4g-lte-smartphone-kirin620-octa-core-2gb-ram-8gb-rom-android-os-4-4-13mp-dual-sim-5-0-inch.html

Αλλιως στις 4.7'' εξαιρετικη και οικονομικη προταση,το Xiaomi Redmi 2 εχει ολα οσα ζητας.

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-msm8916-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-miui-6-1280-720p-smartphone.html

 

Συμφωνώ και στις 2 προτάσεις. Άψογες συσκευές η κάθε μια με τα δικά της προτερήματα. :up:

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα το Μlais m7, αν και θα αρχίσουν να ωρύωνται μερικοι γιά το ότι δεν είναι "δοκιμασμένο" ... :p
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

 

αφου δεν ξερεις ο ιδιος προφανως και

να πας σε επωνυμο..

meizu,xiaomi,jiayu s3 κλπ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Από εμένα το Μlais m7, αν και θα αρχίσουν να ωρύωνται μερικοι γιά το ότι δεν είναι "δοκιμασμένο" ... :p

ξερω οτι ειναι καινουριο και το κινητο και η εταιρια. ευχαριστω για την γνωμη σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αφου δεν ξερεις ο ιδιος προφανως και

να πας σε επωνυμο..

meizu,xiaomi,jiayu s3 κλπ

 

φιλε μου τα εβαλα να μου πειτε μια γνωμη για το πιο να παρω.ειμαι αναμεσα σε αυτα και εσυ μου λες αλλες μαρκες.ειδα και αυτες τις μαρκες.ειναι λιγο ακριβες για εμενα.δεν ξερω αν ειδες τι κινητα εβαλα γιατι meizu υπαρχει μεσα.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το kingzone z1 και δουλεύει σφαιρα,ειναι(για μενα παντα)το πιο ομορφο απο αυτα που εβαλες αλλά ή μαμά εταιρία είναι ότι νάναι και από υποστήρηξη μηδέν!

Το λειτουργικό του δουλεύει άψογα πλέον γιατί πέρασα την τελευταία αναβάθμιση μέσω twrp recovery γιατί το OTA update δεν δούλεψε ποτέ σε μένα.

Λένε ότι θα πάρει και Lolipop,αλλά από αυτούς εκεί δεν περιμένω και πολλά!

Σίγουρα το meizu είναι το πιο αξιόπιστο απ'ολα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το kingzone z1 και δουλεύει σφαιρα,ειναι(για μενα παντα)το πιο ομορφο απο αυτα που εβαλες αλλά ή μαμά εταιρία είναι ότι νάναι και από υποστήρηξη μηδέν!

Το λειτουργικό του δουλεύει άψογα πλέον γιατί πέρασα την τελευταία αναβάθμιση μέσω twrp recovery γιατί το OTA update δεν δούλεψε ποτέ σε μένα.

Λένε ότι θα πάρει και Lolipop,αλλά από αυτούς εκεί δεν περιμένω και πολλά!

Σίγουρα το meizu είναι το πιο αξιόπιστο απ'ολα πάντως!

 

ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Προσωπικά θα έπαιρνα το meizu αλλά το 1

Σαν δεύτερη επιλογή το lenovo που το δοκίμασα κι από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά είσαι μεταξύ Meizu και Lenovo. Για 'μένα, σαφώς το συγκεκριμένο Lenovo.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι το lenovo το κοιτούσα και εχθές. Κυρίως λόγω 3 gb ram , Πάντως είναι και τα δυο πολύ όμορφα και δεν έχω διαβάσει για κάποιο ελάττωμα . Τo ZTE πόσο καιρό το έχεις? Σε έχει προβληματίσει κάτι;

 

Το ειχα απο τις 21-5 το εδωσα γιατι δεν ξερω Αγγλικα και ειχε καποιες λειτουργιες που δεν μπορουσα να τις χειριστω...

Για εμενα Παρα πολυ καλο, με αψογη καμερα και σφαιρα σε ολα του...

Αρνητικα οπως αναφερα στο νημα του

Οι νανο καρτες ( αλλα πλεον ολα τα νεα σχεδον νανο περνουν...)

Το οτι δεν ηταν ολα στα Ελληνικα ( αυτο ηταν ανυπερβλητο για εμενα εμποδιο...κριμα...)

οτι ζεστενοταν σχετικα γρηγορα και καποια ξεβαμενα χρωματα που ειχε στο μενου...

Αλλα ηταν κουκλακι και αψογο σε ολα με μπροσταρη την καμερα θα ελεγα, σημα αψογο κληση και wifi, Gps, ...

Αν ειχε Ελληνικα θα το κρατουσα σιγουρα...

Απλα καλοβλεπω το Λενοβο, αλλα αυτη τη φορα θα περιμενω να παρουν Ελληνικα :lol:

 

Δες εδω ενα συγκριτικο στα τηλεφωνα που σε προτειναν και τα υπολοιπα παιδια, εγω αυτο το σαιτ το συμβουλευτηκα αρκετα ...

Καλα να περνας και μακαρι η επιλογη σου να σε ευχαριστηση...ειναι τουμπανακι, απλα προσωπικα μου φαινοταν λιγακι χοντροκομμενο.... ;)

 

http://www.kimovil.com/en/compare/asus-zenfone-2-ze551ml4gb-16gb-1-8ghz,huawei-honor-6,lenovo-vibe-shot,zte-nubia-z9-mini

 

Αν θες απροβλημάτιστο κινητό στις 5.5 ίντσες πας σε Μ1 ΝΟΤΕ και δεν ξανασχολεισαι.

Παίζουν όλα από την αρχή τέλεια.

Πλέον στα 150€ σε κάποια site.

 

Καλη επιλογη αλλα ενα μειον και ειδικα νομιζω για κοπελα και για εμενα...

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟ και λιγοτερο ντιζαιν ( προσωπικη αποψη...)...

Αλλα σιγουρα εντιμο και καλο κινητο...

 

Καλα να περνατε ΟΛΟΙ ΣΑΣ !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα έπαιρνα το meizu αλλά το 1

Σαν δεύτερη επιλογή το lenovo που το δοκίμασα κι από κοντά.

 

ευχαριστω φιλε μου.κατι αλλο.γιατι το ενα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ουσιαστικά είσαι μεταξύ Meizu και Lenovo. Για 'μένα, σαφώς το συγκεκριμένο Lenovo.

 

ευχαριστω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Όποιο κι αν επιλέξεις, ζήτα από το κατάστημα να σου το αναβαθμίσουν στο νεότερο λογισμικό. Γι' αυτούς θα είναι ευκολότερο να βρούνε την αναβάθμιση στα κινέζικα site των εταιριών. ;)

 

(Οκ, υπάρχουν και οι αναβαθμίσεις μέσω ΟΤΑ, αλλά συχνά δεν λειτουργούν ενώ κάποιες αναβαθμίσεις (οι πολύ βαθιές) δεν μπορούνε να διατεθούν μέσω αυτού του τρόπου)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.κατι αλλο.γιατι το ενα;

 

Meizu M1 Note vs Meizu M2 Note

Γιατί εκτός από την πρόσθεση SD που έχει το m2,το m1 note υπερτερεί σε όλα τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ρε τι ειναι αυτοι εκει στο GEARBEST????? παρηγγειλα και πληρωσα ενα κινητο απο αυτους (25 Μαιου) , μου το εστειλαν, το παρελαβα και σημερα βλεπω στο paypal οτι μου ζητανε να πληρωσω + 7,42$. το εχουν κανει κ σε αλλον αλλα δεν μπορω να θυμηθω τι ενεργειες εκανε. οποιος ξερει τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση ας βοηθησει παρακαλω

ποτε ξανα απο αυτους, με σκασανε να μου το στειλουν και ζητανε και τα ρεστα. αι στο δ........

Edited by sakkouk
Link to comment
Share on other sites

Μίλα τους, λογικά είναι κάποιο λάθος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτές τις μέρες αγόρασα κινητό. Το lenovo k3 ήταν μέσα στις επιλογές μου. Το θετικό είναι ότι υπάρχει σε αρκετές ευρωπαικές αποθήκες και μπορείς να το έχεις άμεσα :)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι το lenovo το κοιτούσα και εχθές. Κυρίως λόγω 3 gb ram , Πάντως είναι και τα δυο πολύ όμορφα και δεν έχω διαβάσει για κάποιο ελάττωμα . Τo ZTE πόσο καιρό το έχεις? Σε έχει προβληματίσει κάτι;

 

Το ειχα απο τις 21-5 το εδωσα γιατι δεν ξερω Αγγλικα και ειχε καποιες λειτουργιες που δεν μπορουσα να τις χειριστω...

Για εμενα Παρα πολυ καλο, με αψογη καμερα και σφαιρα σε ολα του...

Αρνητικα οπως αναφερα στο νημα του

Οι νανο καρτες ( αλλα πλεον ολα τα νεα σχεδον νανο περνουν...)

Το οτι δεν ηταν ολα στα Ελληνικα ( αυτο ηταν ανυπερβλητο για εμενα εμποδιο...κριμα...)

οτι ζεστενοταν σχετικα γρηγορα και καποια ξεβαμενα χρωματα που ειχε στο μενου...

Αλλα ηταν κουκλακι και αψογο σε ολα με μπροσταρη την καμερα θα ελεγα, σημα αψογο κληση και wifi, Gps, ...

Αν ειχε Ελληνικα θα το κρατουσα σιγουρα...

Απλα καλοβλεπω το Λενοβο, αλλα αυτη τη φορα θα περιμενω να παρουν Ελληνικα :lol:

 

Δες εδω ενα συγκριτικο στα τηλεφωνα που σε προτειναν και τα υπολοιπα παιδια, εγω αυτο το σαιτ το συμβουλευτηκα αρκετα ...

Καλα να περνας και μακαρι η επιλογη σου να σε ευχαριστηση...ειναι τουμπανακι, απλα προσωπικα μου φαινοταν λιγακι χοντροκομμενο.... ;)

 

http://www.kimovil.com/en/compare/asus-zenfone-2-ze551ml4gb-16gb-1-8ghz,huawei-honor-6,lenovo-vibe-shot,zte-nubia-z9-mini

 

 

τελικα πηρα το zenfone2 :p

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κάποια επωνυμη πρόταση στα 130 € με μπαταρία πάνω από 2000ma έχετε να προτείνετε, επίσης να παίζει έτοιμο χωρίς τροποποιησεις Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Lenovo A806

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες αγόρασα κινητό. Το lenovo k3 ήταν μέσα στις επιλογές μου. Το θετικό είναι ότι υπάρχει σε αρκετές ευρωπαικές αποθήκες και μπορείς να το έχεις άμεσα :)

 

τελικα πηρα το zenfone2 :p

Εσύ με κινητό στα 300+, παίζεις σε άλλη κατηγορία από τους περισσότερους εδώ μέσα που ψάχνουν στα 120-150€ κυρίως σαν μέσο όρο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ με κινητό στα 300+, παίζεις σε άλλη κατηγορία από τους περισσότερους εδώ μέσα που ψάχνουν στα 120-150€ κυρίως σαν μέσο όρο.

 

Μα το κ3 είναι μέσα στις επιλογες του gazonas. Για αυτό το πρότεινα :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πείραγμα; συνήθως τα lenovo όλο και κάποια τροποποιηση θέλουν

 

Mπα, αν ερθει με την 1447 απο vickmall, παλια μεν, αλλα χωρις θεμα. Τωρα αν χρειαστεις να αλλαξεις τα fonts, σιγα το πραγμα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε 5"-5.5" κινέζικο κάτω από 200 δολλάρια, με τουλάχιστον 720p οθόνη, αλλά να έχει μικρά bezels. Όταν λέω μικρά, δεν λέω ανύπαρκτα τύπου Sharp Aquos Crystal, αλλά να είναι κοντά στα μετρημένα και ωραία bezels του Nexus 5, G2.
Link to comment
Share on other sites

To A806 εχει μικρα bezels :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo K3 Note στις 5,5" με 1080p οθόνη στα $170 από vickmall. Για τα bezels δες youtube reviews της συσκευής γιατί είναι λίγο σχετικό το πως τα βλέπει κανείς.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...