Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Θαναση θα ηθελα τα φωτα σου στα εξης:

1. Μολις εβαλα και δευτερη sim στο amoi a900w που εχω. Η ακτινοβολια sar ειναι η ιδια;

2. Εχει διαφορα στην καταναλωση μπαταριας;

3. Η σταθμη εντασης του ακουστικου του τηλεφωνου μου στις κλησεις ειναι λογικο να ειναι λιγο χαμηλοτερη σε σχεση με το αν το χρησιμοποιω ως μονη sim;

Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

1. Μολις εβαλα και δευτερη sim στο amoi a900w που εχω. Η ακτινοβολια sar ειναι η ιδια;

2. Εχει διαφορα στην καταναλωση μπαταριας;

3. Η σταθμη εντασης του ακουστικου του τηλεφωνου μου στις κλησεις ειναι λογικο να ειναι λιγο χαμηλοτερη σε σχεση με το αν το χρησιμοποιω ως μονη sim;

 

1. Ναι, η συσκευή σου είναι dual standby, όταν είναι σε κλήση η μία sim, η άλλη είναι εκτός λειτουργίας.

2. Ελάχιστη.

3. Όχι.

 

Επίσης, για θέματα της συσκευής σου μπορείς να απευθύνεσαι στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384855

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το kingsing s2??

 

Οταν κυκλοφορησε ηταν τιμια προταση.Απο τοτε ομως βγηκαν πολυ καλυτερα και μεγαλυτερα vfm μοντελα.Δες κατι αλλο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του mi3 για τον αδερφό μου. Τα καλύτερα διαβάζω γενικά, αλλά ας ακούσω μερικές γνώμες ακόμα. Παίζει μεγάλο ρόλο και η εμφάνιση του, γιαυτό δεν κοιτάω κάτι πιο οικονομικό σε παρόμοια χαρακτηριστικά!

 

Χρόνια Πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για θέματα της συσκευής σου μπορείς να απευθύνεσαι στο σχετικό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384855

 

Σ ευχαριστω για τις απαντησεις. Ηδη 20 ωρες το εχω βγαλει απο την πριζα και εχω 76% μπαταρια. Δεν εχει διαφορα στην καταναλωση. Με το ακουστικο μαλλον ετσι μου φανηκε. Τελικα δεν εχει διαφορα. Θαναση εγραψα εδω και οχι στο θεμα amoi a900 γιατι ειδα σχολια αποριες εδω για κινεζικα κινητα. Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για αυτο τι λετε ???

 

http://www.dhgate.com/product/hdc-note-g3-g-3-5-5inch-mtk6582-quad-core/213268326.html#s1-1-1|2966449746

 

το site ειναι αξιοπιστο???

 

Δεν ειναι μαγαζι. Ειναι πωλητες απο ολον τον κοσμο οπως το ebay και το aliexpress.

Επισης μην παρεις κινητο κλονο ρε συ.

Παρε ενα δοκιμασμενο και αξιοπιστο κινητακι μιας σοβαρης εταιριας.

Θα εισαι απο αυτους που θα ρωταν, αν σου χαλασει, πως να φτιαξεις το κινητο και κανενας δε θα σου απανταει γιατι δεν ειναι επονυμο και δεν εχει υποστηριξη. Κριμα ειναι. Υπαρχουν τοσες σοβαρες εταιριες με πολυ καλα κινητα. (Huawei, Xiaomi, Lenovo, ZTE, Coolpad, THL, Jiayu,...)

 

Αυτά που σου λέει είναι σωστά και για εμένα και ειδικά σε αυτά τα χρήματα και με αυτές τις δυνατότητες έχει πολύ αξιόλογα και σε πιο γνωστή εταιρία κινητά...αλλά στην τελική η απόφαση δική σου είναι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys,είμαι ανάμεσα στο coolpad f1 (http://www.b2cbuying.com/coolpad-f1-smartphone.html και στο cubot x9 http://www.b2cbuying.com/cubot-x9-smartphone.html

Πάνω κάτω ίδια τιμή έχουν αλλά με προβληματίζει το android 4.4.2 του coolpad.Καμία άποψη κανείς?? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές custom kitkat roms να βάλεις. Που μεταξύ μας χρειάζονται, βελτιώνεται πολύ η ποιότητα της κάμερας. Γενικά αν έχεις λίγη όρεξη να το σκαλίζεις το κινητό, το f1 παραμένει εδώ και μήνες ένα πολύ καλό vfm κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές custom kitkat roms να βάλεις. Που μεταξύ μας χρειάζονται, βελτιώνεται πολύ η ποιότητα της κάμερας. Γενικά αν έχεις λίγη όρεξη να το σκαλίζεις το κινητό, το f1 παραμένει εδώ και μήνες ένα πολύ καλό vfm κινητό.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,αν και θα προτιμούσα να μην πολυασχοληθώ με το πείραγμα του κινητού....Μπορεί να πάω για cubot x9 106€ από gearbest ή ακόμη και coolpad f1 plus αν μου τη βαρέσει και θελήσω 4G :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά του mi3 για τον αδερφό μου. Τα καλύτερα διαβάζω γενικά, αλλά ας ακούσω μερικές γνώμες ακόμα. Παίζει μεγάλο ρόλο και η εμφάνιση του, γιαυτό δεν κοιτάω κάτι πιο οικονομικό σε παρόμοια χαρακτηριστικά!

 

Χρόνια Πολλά!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372330

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω να αγοράσω για δώρο ένα κινέζικο smartphone της τάξης των 80-90€ με quad core επεξεργαστή MTK6582, IPS οθόνη 5" και να είναι σχετικά λεπτό. GPS και κάμερα είναι σε δεύτερη μοίρα, περισσότερο με νοιάζει να βγει για τα λεφτά του αξιόπιστο.

Η αλήθεια είναι ότι ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το elephone P6i αλλά με τόσο κράξιμο που έφαγε στο forum προβληματίστηκα.

Έτσι λοιπόν έψαξα όλα τα παρεμφερή κινητά, Cubot S200, THL 4000, Doogee DG330, ανέβασα κλίμακα στην elephone στο G4 κτλ. στο forum.

Θα ήθελα την προσωπική σας άποψη από την εμπειρία σας με τα εν λόγω κινητά ή κάποιο άλλο που έχετε να προτείνετε στην κατηγορία που ανέφερα με τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά για να με βοηθήσετε να καταλήξω.

Σας ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να διανοηθείς να πάρεις Elephone! Πλάκα κάνεις;

 

Για ποιο λόγο; Σκεφτόμουν σοβαρά το P6000! 64bit 4πυρηνο.

 

Μου αρέσει πολύ το Umi Zero σαν μια ποιοτική επιλογή.

 

Πολύ καλό αλλά 5.5 ίντσες το Jiayu S3, 64μπιτο 8πύρηνο, υπάρχει κάτι αντίστοιχο στις 5 ίντσες;

Βέβαια δεν είναι ακόμη διαθέσιμο.

 

Τέλος είδα το Doogee Turbo2 DG900 στο ύφος του Umi Zero καλύτερο στις λεπτομέριες.

 

Νομίζω πως δεν μπορώ να περιμένω την άφιξη των 64μπιτων 8πύρηνων.

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο στα 160 ευρώ περίπου;

 

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να πω πως συνεχώς διαβάζω τα θέματα που υπάρχουν στο forum

και ανακαλύπτω καινούριες πληροφορίες, είναι όμως τόσο μεγάλο το πλήθος,

που θα με διευκόλυναν κάποιες κατευθυντήριες υποδίξεις από τους παλιούς!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε την κατηγορία των Elephone. Προβλήματα-προβλήματα-και πάλι προβλήματα! Τα μισά (που λέει ο λόγος) είναι ελλατωματικά.

Ε δεν γίνεται με χι ποσό να παίρνεις τόσο καλύτερες επιδόσεις από τον ανταγωνισμό αλλά να μη χάνεις αλλού. Και κατά κανόνα το «αλλού» είναι η ποιότητα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά

είμαι ανάμεσα σε lenovo s850 αν και δεν μου άρεσε και τόσο η ποιότητα φωτογραφίας σε σχέση με το redmi 1s

για πείτε γνώμες με καλύτερη κάμερα 5ιντσο

lenovo s850

huawei honor 3c 4g έχου την ίδια κάμερα με το 3g Mοντέλο?

xiaomi redmi 1s σε αυτό τείνω

το doogee 900 απορρίπτεται λόγω προβλημάτων

huawei honor play 4

lenovo s960 Vibe x

αυτά

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

το bugdet το πολύ μέχρι 170euro

 

και κάτι τελευταίο gia to remdi 2s ξέρετε πότε κυκλοφορεί;

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η απόψή μου για τους κατασκευαστές είναι εδώ.

Από εκεί και πέρα, εξαρτάται από το τι προτεραιότητες δίνει ο καθένας σε αυτά που ψάχνει από ένα κινητό.

Πολλοί καλοί κατασκευαστές, πολλαπλάσια αξιόλογα μοντέλα με διάφορα χαρακτηριστικά, δυνατά κι αδύναμα σημεία το κάθε ένα.

 

Να ξεκαθαρίσω ότι επειδή κάποιος κατασκευαστής είναι μεγάλος, δεν σημαίνει ότι δεν βγάζει κανένα μοντέλο με προβλήματα. Γι'αυτό είναι καλό να διαβάσει κάποιος τα νήματα των τηλεφώνων που τον ενδιαφέρουν περισσότερο πριν αγοράσει.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά. Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα αλλά το θέμα των sms και των 170 χαρακτηρων πως λύνεται στα δικαρτα; δηλαδή πως μπορώ να στείλω sms με ελληνικά και 170 χαρακτήρες σε δικαρτο; ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Δε γραφεις σε σωστο θέμα, δικαρτο ξεδικαρτο δεν εχει διαφορά. Ειναι θέμα εφαρμογής, να υποστηρίζει αποστολή και απο δύο καρτες και θεμα δικτυου που εχει αναφερθεί οτι δεν υποστηριζει 160 ΚΑΙ μικρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή μπορεί να το κάνει αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ..διορθωθηκε.handcent και από πριν προεπιλογή απο ποια κάρτα θα στέλνονται. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για κινητο κινεζικης και καλης μαρκας 5 ιντσων 1 CB rom & 8 CB ram πισω και μπρος καμερα με πανω απο 2 megapixels και αναλυση τουλαχιστον 854 x 480 pixels επισης ναι ειναι τετραπιρινο και με wi-fi ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψαχνω για κινητο κινεζικης και καλης μαρκας 5 ιντσων 1 CB rom & 8 CB ram πισω και μπρος καμερα με πανω απο 2 megapixels και αναλυση τουλαχιστον 854 x 480 pixels επισης ναι ειναι τετραπιρινο και με wi-fi ευχαριστω:)

 

Θα σε παρακαλέσω να μη ρωτάς συνεχώς τα ίδια και τα ίδια και φυσικά δεν θα ανοίγεις καινούργια θέματα με κάθε απορία σου. Στο παρόν θέμα όπου μεταφέρθηκε το μήνυμά σου θα πάρεις ότι απαντήσεις πάρεις και μέχρι εκεί. Παρακαλώ μην επαναλαμβάνεσαι... τα περισσότερα μηνύματά σου είναι ήδη στον κάδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για κινητο κινεζικης και καλης μαρκας 5 ιντσων 1 CB rom & 8 CB ram πισω και μπρος καμερα με πανω απο 2 megapixels και αναλυση τουλαχιστον 854 x 480 pixels επισης ναι ειναι τετραπιρινο και με wi-fi ευχαριστω:)

 

γιατι δεν ψαχνεις σε κανα 2 σαιτ και οτι σου αρεσει ζητας μετα τις γνωμες μας..

http://www.b2cbuying.com

http://www.vickmall.com

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...