Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γερμανια -- Σουδηια 2 μερες

Γαλλια - Πορτογαλλια 2 μερες

 

Τα παραπανω ειναι προσωπικα παραδειγματα.

Δεν λεμε για courier.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαν πρωτη επιλογη θα εβαζα το coolpad f1,τρομερο κινητο..το εχω παρει για τον αδερφο μου..Δευτερη επιλογη το xiaomi..σαν εταιρια με αφησε καλες εντυπωσεις απο το mi3 που ειχα...και 3 επιλογη το zte...

 

Και μια αλλη προταση η οποια ΔΕΝ εχει δοκιμαστει απο εδω απο το φορουμ απο κανεναν,αλλα εχει τρομερα χαρακτηριστικα και τιμη ειναι αυτο

http://www.coolicool.com/kolina-k100-v6-mtk6592t-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35268

 

Σε ευχαριστω Pavleto τελικα λεω να παραγγείλω το coolpad f1 :)...

 

Απ οτι ειδα το πουλάνε με μικρο-διαφορες ας πουμε με Android 4.4, και το θεμα ειναι οτι το θελω για τον πατερα μου και δεν μπορω να ασχολουμε συνεχεια με το κινητο λογο αποστασης(σπουδαζω σε αλλη πολη), θελω οταν ερθει αν δεν τρεχει κανονικα τα ελληνικα να περασω ενα muiu και να μην χρειαστει να ξαναασχοληθω συντομα... Ειναι κι αυτο προβλημα :P

αν το παραγγειλω απο http://www.aliexpress.com/store/product/In-Stock-Original-Coolpad-F1-8297w-MTK6592-Octa-core-1-7G-Multi-langauge-Android-4-2/412402_1736641185.html θα εχω κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ... σε 4G με τιμή λογικη τι λετε ?

Για δες αυτό : (Προσοχή είναι Single SIM)

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

Edited by mikekgr
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω.. εχω το 3G ..ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ... σε 4G με τιμή λογικη τι λετε ?

Lenovo A806.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το κινητο εχετε καμια ιδεα;

Καμια γνωμη, καμια προταση;

 

Unlocked HTM H9503 Cell Phone Android 4.2 MTK6572 5.0'' Screen AT&T 1.3GHz 3G

 

 

Το λινκ: http://www.ebay.com/itm/301004407650?var=600163114957&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Τελικα αποδειχτηκε σκυλι μαυρο.

τι πεσηματα κατω, τι χτυπηματα σε γωνιες,

ουτε κολλημα, ουτε lag, απλα μεχρι τωρα 2 φορες επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

Απο τα 515 ΡΟΜ, εχεις ελευθερα τα 130 ΜΟΝΙΜΩΣ !

Design που νομιζουν ολοι οτι εχει ενα καρο λεφτα samnung S4, ΤΡΙΚΑΡΤΟ, gestures, faceunlock, FM, GPS, 32 GB external SD, και μονο 70 ευρω ρε παιδια ! ! !

 

Viva los chinos !

"Πολλες φορές στο Ιντερνετ, βλεπουμε πραγματα που δεν ειναι αληθινα"

(Γεώργιος Καραϊσκάκης, 1824 μΧ.)

便宜不好,好的不便宜! (Γιώργος, 2014 μΧ.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποδειχτηκε σκυλι μαυρο.

τι πεσηματα κατω, τι χτυπηματα σε γωνιες,

ουτε κολλημα, ουτε lag, απλα μεχρι τωρα 2 φορες επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

Απο τα 515 ΡΟΜ, εχεις ελευθερα τα 130 ΜΟΝΙΜΩΣ !

Design που νομιζουν ολοι οτι εχει ενα καρο λεφτα samnung S4, ΤΡΙΚΑΡΤΟ, gestures, faceunlock, FM, GPS, 32 GB external SD, και μονο 70 ευρω ρε παιδια ! ! !

 

Viva los chinos !

Η τιμη δεν ειναι χαμηλη. Ειναι κανονικη για κλωνο του S3 με παλιο επεξεργαστη με 512MB RAM και χαμηλη αναλυση.

 

Αφου εισαι ευχαριστημενος, χαιρομαι. Αυτο ειναι που μετραει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι εαν μπορω το ψαχνω πολλη τελευταια για κινεζια Μεγαλη κ εχω βρει καποια μοντελα για μενα κ την συζηγο μου ψαχνω μου αρεσει πολλη το efox κ απο οτι εχω δει κανουν κ μαματη συσκευασια εχει κανεις φιλος κανενα καλυτερο κ εμπιστο site

CUBOT S200(for my wife)-X9-S308,IOCEAN X1(για την γυναικα μου),Xiaomi REDMI,UMI C1,THL,elephone,doogee,inew v7

Θα ηθελα κανενως την γνωμη αν μπορει κ επισης για να ειμαι καλημενος για το 3G τι πρεπει να προσεξω πριν το παραγγειλω

επισης δεν θελω root κ τετοια θελω απο την μαμα του google apps

Eυχαριστω πολλη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι εαν μπορω το ψαχνω πολλη τελευταια για κινεζια Μεγαλη κ εχω βρει καποια μοντελα για μενα κ την συζηγο μου ψαχνω μου αρεσει πολλη το efox κ απο οτι εχω δει κανουν κ μαματη συσκευασια εχει κανεις φιλος κανενα καλυτερο κ εμπιστο site

CUBOT S200(for my wife)-X9-S308,IOCEAN X1(για την γυναικα μου),Xiaomi REDMI,UMI C1,THL,elephone,doogee,inew v7

Θα ηθελα κανενως την γνωμη αν μπορει κ επισης για να ειμαι καλημενος για το 3G τι πρεπει να προσεξω πριν το παραγγειλω

επισης δεν θελω root κ τετοια θελω απο την μαμα του google apps

Eυχαριστω πολλη

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι εαν μπορω το ψαχνω πολλη τελευταια για κινεζια Μεγαλη κ εχω βρει καποια μοντελα για μενα κ την συζηγο μου ψαχνω μου αρεσει πολλη το efox κ απο οτι εχω δει κανουν κ μαματη συσκευασια εχει κανεις φιλος κανενα καλυτερο κ εμπιστο site

CUBOT S200(for my wife)-X9-S308,IOCEAN X1(για την γυναικα μου),Xiaomi REDMI,UMI C1,THL,elephone,doogee,inew v7

Θα ηθελα κανενως την γνωμη αν μπορει κ επισης για να ειμαι καλημενος για το 3G τι πρεπει να προσεξω πριν το παραγγειλω

επισης δεν θελω root κ τετοια θελω απο την μαμα του google apps

Eυχαριστω πολλη

Δες και το πολυ καλο και αξιοπιστο coolpad 7320...τρομερο κινητο βαση τιμησ και αποδοσης!!

Επισης το coolpad f1!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω κάτι αξιόπιστο στα 70e

συνοπτικά

thl t6s τι αρνητικό έχει σαν κινητό?

cubot s168 διάβασα 2 περιστατικά με συνεχόμενα reset

ladvo l200 χάλασε (βραχυκύκλωμα) έγινε με φορτιστή χωρίς να χαλάσει το κιν μόνο ο φορτιστής βέβαια παίζει λύση για αγορά extra φορτιστή

τι να επιλέξω? και αν έχετε κάποιο κουπόνι ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω κάτι αξιόπιστο στα 70e

συνοπτικά

thl t6s τι αρνητικό έχει σαν κινητό?

cubot s168 διάβασα 2 περιστατικά με συνεχόμενα reset

ladvo l200 χάλασε (βραχυκύκλωμα) έγινε με φορτιστή χωρίς να χαλάσει το κιν μόνο ο φορτιστής βέβαια παίζει λύση για αγορά extra φορτιστή

τι να επιλέξω? και αν έχετε κάποιο κουπόνι ευχαριστώ

 

http://www.coolicool.com/doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-854-480-ips-screen-android-44-3g-smartphone-g-33756 αυτο, κατα την γνωμη μου, ειναι το καλυτερο στην κατηγορια που ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω κάτι αξιόπιστο στα 70e

συνοπτικά

thl t6s τι αρνητικό έχει σαν κινητό?

cubot s168 διάβασα 2 περιστατικά με συνεχόμενα reset

ladvo l200 χάλασε (βραχυκύκλωμα) έγινε με φορτιστή χωρίς να χαλάσει το κιν μόνο ο φορτιστής βέβαια παίζει λύση για αγορά extra φορτιστή

τι να επιλέξω? και αν έχετε κάποιο κουπόνι ευχαριστώ

 

Εχω παρει για λογαριασμο φιλων 5 κομματια και ολα βγηκαν μια χαρα...η συσκευη ειναι ποιοτικη και γενικα το κινητο λειτουργει απροβληματιστα!!

http://www.coolicool.com/landvo-l800-mtk6582-13-ghz-quad-core-50-inch-fwvga-screen-andoroid-42-3g-smartphone-g-33066

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω κάτι αξιόπιστο στα 70e

συνοπτικά

thl t6s τι αρνητικό έχει σαν κινητό?

cubot s168 διάβασα 2 περιστατικά με συνεχόμενα reset

ladvo l200 χάλασε (βραχυκύκλωμα) έγινε με φορτιστή χωρίς να χαλάσει το κιν μόνο ο φορτιστής βέβαια παίζει λύση για αγορά extra φορτιστή

τι να επιλέξω? και αν έχετε κάποιο κουπόνι ευχαριστώ

 

kai 70E και αξιοπιστο, και high end μαλλον αλληλοαναιρουνται σαν συνθηκη συνυπαρξης.

πιθανον να εβλεπες κατι σε Jiayu με χαμηλοτερα χαρακτηριστικα σε αυτη την τιμη αλλα σιγουρα επιβεβαιωμενα αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και μια βδομαδα ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα αλλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο να διαλεξω;;

Ποιο μου προτείνεται;;

 

1. http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP1000-5-0INCH-Ultrathin-Smartphone-IPS-HD-Srceen-MTK6592-Octa-core-1-7GHz-CPU-1G-RAM-16G-ROM-14-0MP-3G-GPS-OTG-Blue-325414.html

 

2. http://www.geekbuying.com/item/THL-5000-MTK6592T-Octa-Core-2-0GHz-5-Inch-Android-4-4-OS-Smartphone-2GB-RAM-16GB-ROM-FHD-IPS-Phone-13MP-CAM-5000mAh-NFC-OTG-Gyroscope-Fast-Charge-Black-330657.html

 

Να γνωριζετε οχι δεν με νοιαζει πολυ το gps αλλα θελω να βγαζει καλες φωτογραφιες και ειμαι σχεδον 17 ωρες στο ιντερνετ με το κινητο που ειμαι τωρα.

 

Υ.Γ. Εκτος κι αν μου προτεινεται καποιο αλλο;;

Ευχαριστω....φιλικα Βασιλης.

ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΝΑ Σ' ΑΓΑΠΩ ΠΙΣΤΑ.

:nuke:

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των δύο, με κλειστά τα μάτια το δεύτερο .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://www.coolicool.com/doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-854-480-ips-screen-android-44-3g-smartphone-g-33756 αυτο, κατα την γνωμη μου, ειναι το καλυτερο στην κατηγορια που ψαχνεις

 

 

 

 

Εχω παρει για λογαριασμο φιλων 5 κομματια και ολα βγηκαν μια χαρα...η συσκευη ειναι ποιοτικη και γενικα το κινητο λειτουργει απροβληματιστα!!

http://www.coolicool.com/landvo-l800-mtk6582-13-ghz-quad-core-50-inch-fwvga-screen-andoroid-42-3g-smartphone-g-33066

 

kai 70E και αξιοπιστο, και high end μαλλον αλληλοαναιρουνται σαν συνθηκη συνυπαρξης.

πιθανον να εβλεπες κατι σε Jiayu με χαμηλοτερα χαρακτηριστικα σε αυτη την τιμη αλλα σιγουρα επιβεβαιωμενα αξιοπιστο.

 

 

μάλλον σε doogee dg310 με βλέπω.

ανάμεσα σε doogee dg310 και thl t6s?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και μια βδομαδα ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα αλλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο να διαλεξω;;

Ποιο μου προτείνεται;;

 

1. http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP1000-5-0INCH-Ultrathin-Smartphone-IPS-HD-Srceen-MTK6592-Octa-core-1-7GHz-CPU-1G-RAM-16G-ROM-14-0MP-3G-GPS-OTG-Blue-325414.html

 

2. http://www.geekbuying.com/item/THL-5000-MTK6592T-Octa-Core-2-0GHz-5-Inch-Android-4-4-OS-Smartphone-2GB-RAM-16GB-ROM-FHD-IPS-Phone-13MP-CAM-5000mAh-NFC-OTG-Gyroscope-Fast-Charge-Black-330657.html

 

Να γνωριζετε οχι δεν με νοιαζει πολυ το gps αλλα θελω να βγαζει καλες φωτογραφιες και ειμαι σχεδον 17 ωρες στο ιντερνετ με το κινητο που ειμαι τωρα.

 

Υ.Γ. Εκτος κι αν μου προτεινεται καποιο αλλο;;

Ευχαριστω....φιλικα Βασιλης.

 

Παλαιός κάτοχος του THL 5000..το αλλαξα λογο αγορας oneplus one...Τρομερό κινητό σε θέμα αυτονομίας,πολυ καλό σε επιδώσεις και απλα καλό σε φωτογραφίες...Το ζοπο λογικα θα ειναι ιδιο σε οτι αφορα τις φωτογραφίες και υπερτερει μόνο στο design..και τα 2 παντος ειναι απο πολυ καλες εταιρίες..Τα βαζεις σε μια ζυγαρια και δες πρως τα που γερνει περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Παλαιός κάτοχος του THL 5000..το αλλαξα λογο αγορας oneplus one...Τρομερό κινητό σε θέμα αυτονομίας,πολυ καλό σε επιδώσεις και απλα καλό σε φωτογραφίες...Το ζοπο λογικα θα ειναι ιδιο σε οτι αφορα τις φωτογραφίες και υπερτερει μόνο στο design..και τα 2 παντος ειναι απο πολυ καλες εταιρίες..Τα βαζεις σε μια ζυγαρια και δες πρως τα που γερνει περισσοτερο...

Εγώ πρότεινα το THL λόγω μπαταρίας, δεν υπάρχει σύγκριση αυτονομίας .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρότεινα το THL λόγω μπαταρίας, δεν υπάρχει σύγκριση αυτονομίας .... :)

 

Και μενα εκει γερνει η ζυγαρια απλα δεν θελω να ειμαι απολυτως σε κατι(δλδ παρε το ταδε κινητο και τελος)!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θέλω κάτι αξιόπιστο στα 70e

συνοπτικά

thl t6s τι αρνητικό έχει σαν κινητό?

cubot s168 διάβασα 2 περιστατικά με συνεχόμενα reset

ladvo l200 χάλασε (βραχυκύκλωμα) έγινε με φορτιστή χωρίς να χαλάσει το κιν μόνο ο φορτιστής βέβαια παίζει λύση για αγορά extra φορτιστή

τι να επιλέξω? και αν έχετε κάποιο κουπόνι ευχαριστώ

 

Κατ εμε,τα DG310 και T6s,δεν εχουν λογο υπαρξης οταν υπαρχουν το Cubot S168 και το Landvo L200,και τα 2 φθηνοτερα.'Η το S200 με μερικα $ παραπανω.

Το L200 ειναι εξαιρετικο.Πανεμορφο,λεπτο,ελαφρυ και με vanilla android.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...