Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λάθος νήμα είσαι, συνέχισε εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xiaomi Redmi Note από τα καλύτερα τηλέφωνα.

 

το έχω πάρει στον γαμπρό μου αυτό το 4G. ωραίο κινητό.. αλλά έλεγα μπας και υπήρχε και κανένα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η σύζυγος θέλει κινητό με μεγάλη οθόνη (5.5 - 6) τι παίζει?

Δες το iOcean X8 που είναι στις 5,7 ίντσες.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η σύζυγος θέλει κινητό με μεγάλη οθόνη (5.5 - 6) τι παίζει?

Lenovo s939 6''

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει στον γαμπρό μου αυτό το 4G. ωραίο κινητό.. αλλά έλεγα μπας και υπήρχε και κανένα άλλο

 

Με τιμη που πλεον ειναι κατω απο 170$ ειναι εξαιρετικη προταση.Με ποιοτητα και υποστηριξη Xiaomi και 2GB ram,θα το κρατησει για πολυ καιρο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ποιο κινητό προτείνεται για γυναίκα, κάτω από 5" μέγεθος και με έμφανση στη φωτογραφική? γνωρίζω για τη φωτογραφική των κινέζικων κινητών γι'αυτό και ρωτάω για την πιο αποδεκτή σε ποιότητα...

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο κινητό προτείνεται για γυναίκα, κάτω από 5" μέγεθος και με έμφανση στη φωτογραφική? γνωρίζω για τη φωτογραφική των κινέζικων κινητών γι'αυτό και ρωτάω για την πιο αποδεκτή σε ποιότητα...

 

Από τα φτηνά που έχουν περάσει από τα χέρια μου την καλύτερη κάμερα έχει αυτό που μου ήρθε χθες CUBOT S308

στα 120 $ από το Gearbest με κουπόνι S308LC

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ποιο κινητό προτείνεται για γυναίκα, κάτω από 5" μέγεθος και με έμφανση στη φωτογραφική? γνωρίζω για τη φωτογραφική των κινέζικων κινητών γι'αυτό και ρωτάω για την πιο αποδεκτή σε ποιότητα...

 

Foxconn Infocus M310 σε μωβάκι.

Έρχεται στα $102 με ένα κουπόνι $5 από το coolicool.

Η γυναίκα μου το έχει ερωτευθεί. Η φωτογραφική είναι η κλασική κινέζικη: Αν έχει φως είναι μια χαρά. Σε σκοτάδι κλάφτα χαράλαμπε...

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει εμπειρια απο το elephone p3000.στα 86 δολλαρια απο το antelife ειναι προκληση

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω πάρει το Foxconn Infocus 310, έχω εγκαταστήσει το Cerberus αγορασμένο, αλλά στο στίγμα το δείχνει συνέχει ένα δυο τετράγωνα (οικοδομικά) περίπου πιο πέρα από ότι πραγματικά είναι. Που οφείλεται ?

Το ίδιο κάνει και με το androidlost σε μια δοκιμή που έκανα.

 

:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα δεματα απο ευρωπη ερχονται πιο γρηγορα ????

Ναι.......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα δεματα απο ευρωπη ερχονται πιο γρηγορα ????

 

Ναι αν ξεκινανε απο χωρα της ΕΕ,οχι πλεον, αν ερχονται μεσω ΕΕ απο Κινα (NL Post κτλ).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ok Γιατί. Θα παραγγείλω μάλλον. Το dg 550 απο coolicool στα 135 € για ποιο γρήγορα και αποφυγή τελωνείου. ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα δεματα απο ευρωπη ερχονται πιο γρηγορα ????

 

OXI

Το προβλημα ειναι στα ΕΛΤΑ οποτε ολα καθυστερουν να ερθουν πλεον ,δεμα απο την πολωνια που μεχρι πριν απο μερικους μηνες ερχοταν σε μια εβδομαδα max τωρα κανει 2 εβδομαδες και βαλε.

Φυσικα ενα δεμα απο την ΕΕ θα ερθει λιγο πιο γρηγορα απο οτι ενα δεμα απο την κινα αλλα ειναι μικρες οι διαφορες και πολυ φοβαμαι οτι οσο πλησιαζουμε στις γιορτες θα χειροτερεψει πολυ το πργμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θέλω να αγοράσω το Lenovo A916.

υπάρχει κάποια άλλη πρόταση στα ίδια χρήματα? (125 ευρώ)

 

φυσικα,,, http://www.b2cbuying.com/mobile-phone/coolpad-f1-smartphone.html

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

OXI

Το προβλημα ειναι στα ΕΛΤΑ οποτε ολα καθυστερουν να ερθουν πλεον ,δεμα απο την πολωνια που μεχρι πριν απο μερικους μηνες ερχοταν σε μια εβδομαδα max τωρα κανει 2 εβδομαδες και βαλε.

Φυσικα ενα δεμα απο την ΕΕ θα ερθει λιγο πιο γρηγορα απο οτι ενα δεμα απο την κινα αλλα ειναι μικρες οι διαφορες και πολυ φοβαμαι οτι οσο πλησιαζουμε στις γιορτες θα χειροτερεψει πολυ το πργμα.

Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στα ΕΛΤΑ, είναι στα ταχυδρομεία αποστολής και στις "προτεραιότητες" που έχουν.

Εάν κοιτάξεις στο site της NL θα δείς ότι έχει τις ημέρες που κάνουν τα δέματα προς τις διάφορες χώρες, και ενώ σε όλες γράφουν 2,3 ή 4 ημέρες, για την Ελλάδα γράφουν 7. Επίσης, πριν από μερικές ημέρες παρήγγειλα μία μπαταρία από Γερμανία, πλήρωσα και γιά tracking number, και στην Ελλάδα ήλθε μετά από 8 ημέρες.

Και δεν φαντάζομαι να πιστεύεις ότι τα δέματα τα παίρνουν από εκεί τα ΕΛΤΑ..... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτο που λες δεν εχει σχεση ,το ολλανδικο ταχυδρομειο ξερει ποσες μερες κανουν για να διεκπεραιώσουν ενα δεμα τα αλλα ταχυδρομεια που συνεργαζεται (αναμεσα τους και τα ΕΛΤΑ) και δινουν μια ιδεα στους πελατες τους τι να περιμενουν.

Αν μιλησεις με καποιον στα ΕΛΤΑ θα σου πει για το τεραστιο προβλημα που εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!!! Ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα εκτος αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο με αυτα τα λεφτα περιπου...

1ο το ZTE V5 Red Bull 4πυρηνο με 2gb ram και 13mp camera απο το vickmall στα 139$

2ο το Xiaomi s1 4πυρηνο με 1gb ram και 8mp camera απο το to2c στα 153$ (τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι σχεδον τα ιδια)

 

+++++ εχω και το coolpad f1 στο μυαλο μου στα 169 απο το vickmall

ποιο λετε?

Υ.Γ. αμα υπαρχει και χαμηλοτερη τιμη απο αξιοπιστο site την δεχομαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!!! Ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα εκτος αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο με αυτα τα λεφτα περιπου...

1ο το ZTE V5 Red Bull 4πυρηνο με 2gb ram και 13mp camera απο το vickmall στα 139$

2ο το Xiaomi s1 4πυρηνο με 1gb ram και 8mp camera απο το to2c στα 153$ (τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι σχεδον τα ιδια)

 

+++++ εχω και το coolpad f1 στο μυαλο μου στα 169 απο το vickmall

ποιο λετε?

Υ.Γ. αμα υπαρχει και χαμηλοτερη τιμη απο αξιοπιστο site την δεχομαι ;)

Σαν πρωτη επιλογη θα εβαζα το coolpad f1,τρομερο κινητο..το εχω παρει για τον αδερφο μου..Δευτερη επιλογη το xiaomi..σαν εταιρια με αφησε καλες εντυπωσεις απο το mi3 που ειχα...και 3 επιλογη το zte...

 

Και μια αλλη προταση η οποια ΔΕΝ εχει δοκιμαστει απο εδω απο το φορουμ απο κανεναν,αλλα εχει τρομερα χαρακτηριστικα και τιμη ειναι αυτο

http://www.coolicool.com/kolina-k100-v6-mtk6592t-20ghz-octa-core-55-inch-fhd-screen-android-44-3g-smartphone-g-35268

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ΔΕΝ είναι στα ΕΛΤΑ, είναι στα ταχυδρομεία αποστολής και στις "προτεραιότητες" που έχουν.

Εάν κοιτάξεις στο site της NL θα δείς ότι έχει τις ημέρες που κάνουν τα δέματα προς τις διάφορες χώρες, και ενώ σε όλες γράφουν 2,3 ή 4 ημέρες, για την Ελλάδα γράφουν 7. Επίσης, πριν από μερικές ημέρες παρήγγειλα μία μπαταρία από Γερμανία, πλήρωσα και γιά tracking number, και στην Ελλάδα ήλθε μετά από 8 ημέρες.

Και δεν φαντάζομαι να πιστεύεις ότι τα δέματα τα παίρνουν από εκεί τα ΕΛΤΑ..... :)

Το προβλημα ΕΙΝΑΙ στα ΕΛΤΑ, οι τυποι εκει περα τα ζωα μου αργα.

Ζωντας στο εξωτερικο, οτι εχω παραγγειλει απο κινα με αριθμο αποστολης, ηταν μεσα σε 9 - 10 μερες σπιτι μου.

Απο την στιγμη που θα μπει στην χωρα, την επομενη ειναι σπιτι μου το ειδοποιητηριο, και βλεπεις την εξελιξη της ροης πολυ γρηγορα. Ενω στα ΕΛΤΑ την πρωτη μερα θα μπει ελλαδα, την δευτερη θα πρωοθηθει, την τριτη θα το στειλουν διαλογη και παει λεγοντας.

Τα ζωα μου αργα σας λεω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..!!! Ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα εκτος αμα εχετε να προτεινετε κατι αλλο με αυτα τα λεφτα περιπου...

1ο το ZTE V5 Red Bull 4πυρηνο με 2gb ram και 13mp camera απο το vickmall στα 139$

2ο το Xiaomi s1 4πυρηνο με 1gb ram και 8mp camera απο το to2c στα 153$ (τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι σχεδον τα ιδια)

 

+++++ εχω και το coolpad f1 στο μυαλο μου στα 169 απο το vickmall

ποιο λετε?

Υ.Γ. αμα υπαρχει και χαμηλοτερη τιμη απο αξιοπιστο site την δεχομαι ;)

Το ZTE. Καλό hardware και πολλή ραμ σε τιμή σκότωμα! Διάβασε και το θέμα του.

Αν έχεις Πολύ υψηλές απαιτήσεις σε επιδόσεις, το F1.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τα δεματα απο ευρωπη ερχονται πιο γρηγορα ????

 

Γερμανια -- Σουδηια 2 μερες

Γαλλια - Πορτογαλλια 2 μερες

 

Τα παραπανω ειναι προσωπικα παραδειγματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...