Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια του Φιλκομ ειναι για κλαματα. Εννοειτε F1, και αγνοεις ολα τα υπολοιπα στην κατηγορια του, Το παιρνεις απο εδω που εχει αποδειχτει αξιοπιστο

http://www.vickmall.com/jiayu-f1-smartphone-andoird-4-2-mtk6572-dual-core-gps-4-0-inch-2400mah-3g.html

 

Το εχεις παρει εσυ; Απλα ειχε lg πριν, και φοβάμαι αν θα διαβάζεται η TFT μη μου το γυρίσει πισω...

Βεβαια και με το φικομμ αν ξεκολλήσει καμμια γωνία στο μηνα ´Η ερθει με 1000mah πραγματικά και δε βγαζει 2 μερες θα εχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά και απο μένα .

Ψάχνω κάτι , μάλλον απο Κίνα , μέχρι 4.5'' και το πολύ 200 € για εξαιρετικά πακέτο παραδοτέο στην πόρτα μου . Απο Ελλάδα υπάρχει το Moto G πρώτης γενιάς αλλά στα 16GB βγαίνει 220 € . Το καινούριο που παιρνει κάρτα sd ειναι 5 '' , το είδα και τρόμαξα . Υπάρχει κάτι που να μην είναι 2012 -2011 ?

Ευχαριστώ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και απο μένα .

Ψάχνω κάτι , μάλλον απο Κίνα , μέχρι 4.5'' και το πολύ 200 € για εξαιρετικά πακέτο παραδοτέο στην πόρτα μου . Απο Ελλάδα υπάρχει το Moto G πρώτης γενιάς αλλά στα 16GB βγαίνει 220 € . Το καινούριο που παιρνει κάρτα sd ειναι 5 '' , το είδα και τρόμαξα . Υπάρχει κάτι που να μην είναι 2012 -2011 ?

Ευχαριστώ

Γιά το τηλέφωνο να το ψάξουμε, αλλά πρόσεξε το "παραδωτέο στην πόρτα μου" γιατί αυτό σημαίνει courier και courier σημαίνει ότι θα περάσει από τελωνείο και θα σου βγεί "ο κούκος αηδόνι" . :)

Οπότε κανόνισε την πορεία σου ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γιά το τηλέφωνο να το ψάξουμε, αλλά πρόσεξε το "παραδωτέο στην πόρτα μου" γιατί αυτό σημαίνει courier και courier σημαίνει ότι θα περάσει από τελωνείο και θα σου βγεί "ο κούκος αηδόνι" . :)

Οπότε κανόνισε την πορεία σου ....

 

Υπαρχει και αυτο το φρουτο: http://pandawillforum.com/showthread.php?27246-News-Pandawill-add-import-tax-amp-VAT-insurance

Δε ξερω αν ειναι τρελη τρολια απ τους κινέζους ή for real. Το μαγαζι ειναι απαράδεκτο κατ εμε , αλλα αλλοι ειχαν θετικές εμπειρίες οπότε αν ειναι καποιος τολμηρός... Βούρ

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο χωρίς να το πειράξεις; Άστο καλύτερα. Πάρε ένα iPhone :-D
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις παρει εσυ; Απλα ειχε lg πριν, και φοβάμαι αν θα διαβάζεται η TFT μη μου το γυρίσει πισω...

Βεβαια και με το φικομμ αν ξεκολλήσει καμμια γωνία στο μηνα ´Η ερθει με 1000mah πραγματικά και δε βγαζει 2 μερες θα εχει θεμα.

3 απο αυτα αγορασα για φιλους, ο ενας απο αυτους ειχε lg. Υπαρχουν πολλων ειδων TFT, ειχα ενα cubot και η οθονη σαν TFT ηταν μετρια, του f1 απο την αλλη καμια σχεση, σαφως καλυτερη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κινέζικο χωρίς να το πειράξεις; Άστο καλύτερα. Πάρε ένα iPhone :-D

 

Tα πραγματα εχουν σοβαρεψει, και υπαρχουν σοβαρες εταιριες κινεζικες που ειναι αρκετες να τριξουν τα δοντια sto iphone

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Γιά το τηλέφωνο να το ψάξουμε, αλλά πρόσεξε το "παραδωτέο στην πόρτα μου" γιατί αυτό σημαίνει courier και courier σημαίνει ότι θα περάσει από τελωνείο και θα σου βγεί "ο κούκος αηδόνι" . :)

Οπότε κανόνισε την πορεία σου ....

Καλημέρα. Με το "παραδωτεο" στην πόρτα μου εννοώ στα 200 γιούρια να συμπεριλαμβάνονται και τα μεταφορικά. Απο κει και πέρα να είναι μέχρι 4.5 ιντσες αλλά και ανάλογο εκτόπισμα, να έχει αξιοπρεπή κάμερα (8 MP) , γρήγορο gps και παραπάνω από 1 γίγα μνήμη. Προφανώς να παίρνει SD, διπλή σίμ καλόδεχουμενη αλλά όχι απαραίτητη και να υπάρχει και κάποια υποστήριξη σε αναβαθμισεις . Το αν θα είναι 4πύρηνο στα 1.2 Ghz ή στα 1,4 λίγο με ενδιαφέρει. Ευχαριστώ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Το KingSing S2 φαινεται μεχρι στιγμης πολυ καλη ευκαιρια.Παρελαβα ενα προχτες και οι πρωτες εντυπωσεις ηταν παρα πολυ καλες...

 

Ευχαριστώ πολύ, το παρήγγειλα κιόλας, με την προσφορά (παρά την κλοπή του PayPal στις ισοτιμίες) μου βγήκε κοντά στα 85. Θα επιστρέψω με τις εντυπώσεις μόλις παραλάβω. :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα κινητό για φίλο που εχει ξεμείνει με ένα xperia mini.

Δεν θέλει να διαθέσει πολλά λεφτά,~100 ευρό περίπου. Υπάρχει τπτ αξιόπιστο με 1 γιγα ραμ,τετραπύρηνο, κάμερα 5-8ΜΡ με φλας και μπροστινή; Οθόνη υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τπτ σε 4.5''? Θα ήθελα αν έχετε να προτείνετε κάτι να είναι δοκιμασμένο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα κινητό για φίλο που εχει ξεμείνει με ένα xperia mini.

Δεν θέλει να διαθέσει πολλά λεφτά,~100 ευρό περίπου. Υπάρχει τπτ αξιόπιστο με 1 γιγα ραμ,τετραπύρηνο, κάμερα 5-8ΜΡ με φλας και μπροστινή; Οθόνη υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τπτ σε 4.5''? Θα ήθελα αν έχετε να προτείνετε κάτι να είναι δοκιμασμένο...

Jiayu g2f , τα έχει όλα αυτά που ζητάς

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει, αλλά λίγο το διάβασμα, λίγο οι περιορισμοί στην τιμή, λίγο το ότι θέλω να είναι δοκιμασμένο, θέλω να υποστηρίζει και 2 SIMS

 

Ψάχνω για ένα κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

(nice to have - καλοδεχούμενο)

 

Android >= 4.2

Dual Sim

3G (για Ελλάδα, HSPA+) (καλοδεχούμενο 4G FDD-LTE)

 

Οθόνη

4.7 - 5.5 Inch (προτιμώ 5 inch)

Ανάλυση >= 1280 x 720

Corning Gorilla Glass

 

CPU >= Quad core (καλοδεχούμενο Octa core)

RAM >= 1GB (καλοδεχούμενο 2GB)

ROM >= 8GB

 

Υπόλοιπα χαρακτηριστικά

Να παίρνει SD

Bluetooth >= 2.0

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Compass

NFC

OTG

noise cancelation με 2ο μικρόφωνο

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

Καλή μπαρατία (καλοδεχούμενο κοντά στα 3.000 mAh)

 

Καλή ποιότητα κατασκευής

 

Τιμή: να μην υπερβαίνει τα 200$ (160e)

 

Τι έχετε να προτίνετε?

 

Εχω δει το iNew v3

http://www.vickmall.com/inew-v3-mtk-mt6582-android-4-2-5-0-inch-1280-720-pixels-1-3mp-camera-nfc-otg-wifi-gps-1g-16g-smart-phone-black.html

στα 164$. Μιας και μπορώ να ανέβω στα 200, αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη επιλογή με octa core ή 4G, ή γενικά καλύτερο.

 

Δεν ξέρω αν το CoolPad F1 (στα ίδια χρήματα, με octa core) έχει noise cancelation

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει, αλλά λίγο το διάβασμα, λίγο οι περιορισμοί στην τιμή, λίγο το ότι θέλω να είναι δοκιμασμένο, θέλω να υποστηρίζει και 2 SIMS

 

Ψάχνω για ένα κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

(nice to have - καλοδεχούμενο)

 

Android >= 4.2

Dual Sim

3G (για Ελλάδα, HSPA+) (καλοδεχούμενο 4G FDD-LTE)

 

Οθόνη

4.7 - 5.5 Inch (προτιμώ 5 inch)

Ανάλυση >= 1280 x 720

Corning Gorilla Glass

 

CPU >= Quad core (καλοδεχούμενο Octa core)

RAM >= 1GB (καλοδεχούμενο 2GB)

ROM >= 8GB

 

Υπόλοιπα χαρακτηριστικά

Να παίρνει SD

Bluetooth >= 2.0

GPS (AGPS + GLONASS + BDS)

Compass

NFC

OTG

noise cancelation με 2ο μικρόφωνο

Συμπαθητική κάμερα ( >= 8 MP)

 

Καλή μπαρατία (καλοδεχούμενο κοντά στα 3.000 mAh)

 

Καλή ποιότητα κατασκευής

 

Τιμή: να μην υπερβαίνει τα 200$ (160e)

 

Τι έχετε να προτίνετε?

 

Εχω δει το iNew v3

http://www.vickmall.com/inew-v3-mtk-mt6582-android-4-2-5-0-inch-1280-720-pixels-1-3mp-camera-nfc-otg-wifi-gps-1g-16g-smart-phone-black.html

στα 164$. Μιας και μπορώ να ανέβω στα 200, αναρωτιέμαι αν υπάρχει άλλη επιλογή με octa core ή 4G, ή γενικά καλύτερο.

 

Δεν ξέρω αν το CoolPad F1 (στα ίδια χρήματα, με octa core) έχει noise cancelation

 

Ευχαριστώ

 

Έτσι ακριβώς θα το ήθελα και εγώ αλλά με μεγαλύτερο Budget, μέχρι 400.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς θα το ήθελα και εγώ αλλά με μεγαλύτερο Budget, μέχρι 400.

Εσυ επιλέγεις μια ναυαρχίδα μεταξυ:

OnePlus One

Huawei Honor 6

Meizu MX4

Xiaomi Mi4

Δες προσεκτικά, εχουν ολα παραλλαγές σε ROM (16/32/64 κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εσυ επιλέγεις μια ναυαρχίδα μεταξυ:

OnePlus One

Huawei Honor 6

Meizu MX4

Xiaomi Mi4

Δες προσεκτικά, εχουν ολα παραλλαγές σε ROM (16/32/64 κλπ)

 

Ποια θεωρείς καλύτερη από τις παραπάνω;;;

 

Είμαι με Galaxy s4 τώρα. Απόλυτα ευχαριστημένος από μέγεθος και smooth.

Link to comment
Share on other sites

βασικα αν θες δικαρτο κοιτας μονο honor6
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καμία πρόταση για κινητό 4.5~4.7 2Gb ram quad core γύρω στα 100 euros?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω τηλέφωνο για την κοπέλα μου. Δεν θέλω τοπ specs απλά να είναι όμορφο και να μην έχει σοβαρά θέματα. Είμαι ανάμεσα σε κάποια αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας.

 

1. Zte red bull v5

2. Huawei honor 3c play

3. Blu studio 5.0S II

 

Ταβάνι έχουμε τα 150 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΤ λες μόνο honor6??

Γιατί άπολες τις ναυαρχίδες που γράφει ο φίλος παραπάνω μόνο η Huawei με το Honor είναι δικαρτη.

Link to comment
Share on other sites

γιατι απο αυτα που προτεινατε ειναι το μονο δικαρτο.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πιο εντυπωσιακό από αυτό που προτείνεται για μένα είναι το Meizu...

 

Ξέρουμε καθόλου τιμή; πώς μπορώ να το πάρω;;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αξίζουν τα κινέζικα κινητά και αυτά που γράφουν ή είναι κινέζικες ************ και συγκεκριμένα το doogee turbo2 από ποιότητα κατασκευής και χαρακτηριστικά θα απογοητευτώ ? γιατί έχω ένα lumia 630 dual και λέω να το δώσω να πάρω doogee turbo 2. έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά και διάφορα κινητά από iphone 4,5s, samsung s4, blackberry 9900, 9790 κ.ά
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αξίζουν τα κινέζικα κινητά και αυτά που γράφουν ή είναι κινέζικες ************ και συγκεκριμένα το doogee turbo2 από ποιότητα κατασκευής και χαρακτηριστικά θα απογοητευτώ ? γιατί έχω ένα lumia 630 dual και λέω να το δώσω να πάρω doogee turbo 2. έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά και διάφορα κινητά από iphone 4,5s, samsung s4, blackberry 9900, 9790 κ.ά

Για τα λεφτα τους ειναι κατι παραπανω απο καλα. Γενικα η Dogee ειναι καλη εταιρια με μικροθεματακια, που λυνονται. Aν δεν κανω λαθος ομως εχει μικρη μπαταρια 1750 που αυτο απο μονο το αποκλειω

Δες το coolpad F1 8πυρηνο. Στα λεφτα του Doogee, με επιδοσεις τουρμπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα κινητό για φίλο που εχει ξεμείνει με ένα xperia mini.

Δεν θέλει να διαθέσει πολλά λεφτά,~100 ευρό περίπου. Υπάρχει τπτ αξιόπιστο με 1 γιγα ραμ,τετραπύρηνο, κάμερα 5-8ΜΡ με φλας και μπροστινή; Οθόνη υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τπτ σε 4.5''? Θα ήθελα αν έχετε να προτείνετε κάτι να είναι δοκιμασμένο...

 

http://www.vickmall.com/jiayu-g2f-wcdma-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-4-3-screen-1g-ram-4g-rom-8mp.html

Βαζεις και μια καρτουλα SD και εισαι ΣΟΥΠΕΡ :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...