Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xiaomi red rice

 

σχετικό είναι αυτό....

 

το a880 είναι μεγάλο για την ανάλυση που δίνει.

δες καλύτερα το a850 που είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματα του και 5,5 ιντσες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σχετικό είναι αυτό....

 

το a880 είναι μεγάλο για την ανάλυση που δίνει.

δες καλύτερα το a850 που είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματα του και 5,5 ιντσες.

 

Ναι το εχω υποψιν μου και αυτό, σε ευχαριστώ για την απαντησή σου.Ώσπου να πάρω όμως, θα σας σκοτίσω λιγάκι :X :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω υποψιν μου και αυτό, σε ευχαριστώ για την απαντησή σου.Ώσπου να πάρω όμως, θα σας σκοτίσω λιγάκι :X :lol:

εγώ αν ήμουν στην θέση σου αυτό θα έπαιρνα ZTE Geek V975 .! για ρίξε μια ματια , έχει και 2gb ram , πολύ καλο για τα λεφτά του..! 158 euro από minideal ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν ήμουν στην θέση σου αυτό θα έπαιρνα ZTE Geek V975 .! για ρίξε μια ματια , έχει και 2gb ram , πολύ καλο για τα λεφτά του..! 158 euro από minideal ..

όντως πολύ καλό αν δε σε ενδιαφέρει που παίρνει μόνο μια sim !

Αυτή και η διαφορά απο το πολύ καλό zte v987.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αν ήμουν στην θέση σου αυτό θα έπαιρνα ZTE Geek V975 .! για ρίξε μια ματια , έχει και 2gb ram , πολύ καλο για τα λεφτά του..! 158 euro από minideal ..

 

Απλά δεν κοίταγα για ZTE, μόνο σε xiaomi και lenovo καλόβλεπα για αγορά, αν και κοίταγα γενικά και για άλλα τηλεφωνα στυλ thl w100s, κάποια zopo Και άλλα ακόμα. Μου φαίνεται έτσι που πάω δεν θα πάρω ποτέ. Πάντως πέρα απο την πλάκα το κοίταξα το κινητο και είναι πολύ καλο, δεν με ενοχλεί η μια σιμ, γιατί εξάλλου μια χρησιμοποιώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για δίκαρτο ,FullHd και κυρίως 4G LTE,γνωρίζει η αν πήρε κάτι το μάτι του κανενός εδώ μέσα?Μια ερώτηση που έκανα στο Το2c.com μου είπανε πως περιμένουμε σύντομα!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5 μήνες εξαιρετικής συμβίωσης με το jiayu g3s μου, είπα να αλλάξω κινητό και να ανεβώ λίγο κατηγορία. Διάβασα τον εξής οδηγό http://www.chinasmartphonereview.com/2013-in-review-a-compilation-of-the-best-smartphones-5-0-inch-below-and-under-250/ και σκέφτηκα να πάρω το NEO N003. Το λέτε αξίζει η αλλαγή η έχετε να νου προτεινετε κάτι άλλο?

Υπ'οψιν ψάχνω για κινητό στις 5 ιντσες με όσο το δυνατόν καλύτερη κατασκευή μέχρι 250 δολλαρια περίπου.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο επεξεργαστης MKT6572 τι λεει?

 

Έχει ο αδερφός μου το cubot c11 και το κινητό δεν ζορίζεται πουθενά! Παιχνίδια όπως gta κλπ τα παίζει χωρίς κολλήματα. Επιπλέον ο επεξεργαστής είναι πολύ χαμηλός στην κατανάλωση ενέργειας! Συγκεκριμένα σήμερα είδα ήταν στις 4 μέρες και 19 ώρες από την τελευταία φόρτιση με αναμμένη οθόνη σε χρήση γύρω στις 5 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πας σε ενα no name κινητό, απλό κλώνο, με πολύ χαμηλή μνήμη 512, χωρίς ελληνικό μενού, απο μη αξιόπιστο site(κατ'εμε) οταν με τα ιδια χρήματα μπορείς να πάρεις επώνυμο κινέζικο με πολύ καλύτερες προδιαγραφές ???

Γενικότερα είμαι κατα των κλώνων, no name και ειδικά οταν πρόκειται να δώσεις και πάνω απο 100$.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 5 μήνες εξαιρετικής συμβίωσης με το jiayu g3s μου, είπα να αλλάξω κινητό και να ανεβώ λίγο κατηγορία. Διάβασα τον εξής οδηγό http://www.chinasmartphonereview.com/2013-in-review-a-compilation-of-the-best-smartphones-5-0-inch-below-and-under-250/ και σκέφτηκα να πάρω το NEO N003. Το λέτε αξίζει η αλλαγή η έχετε να νου προτεινετε κάτι άλλο?

Υπ'οψιν ψάχνω για κινητό στις 5 ιντσες με όσο το δυνατόν καλύτερη κατασκευή μέχρι 250 δολλαρια περίπου.

 

Αν ειναι να αλλαξεις το G3S, να πας σε κατι που θα εχει 2gb ram/32 rom.

 

Αν και για μενα, δεν αξιζει η αλλαγη, σε επιδοσεις ο ιδιος θα εισαι πανω κατω, περιμενε τους octa να πεσουν σε τιμες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο επεξεργαστης MKT6572 τι λεει?

 

 

Ισως ο πιο VFM επεξεργαστης που υπαρχει.

 

Τα κινητα με αυτον:

 

1. Πανε σφαιρα ακομα και με τα 512 ram. 10500-11500 σε antutu και δε κολλανε πουθενα.

2. Απιστευτα χαμηλη καταναλωση μιλαμε για 3 και 4 μερες ανετα με μετρια χρηση.

3. Τα κινητα με αυτον κυμαινονται στα 60-90 ευρω.

 

Απλως με αυτα τα χρηματα μη περιμενεις τιποτα τερατα αξιοπιστιας συσκευες, κι επισης μετριες οθονες-καμερες-gps κλπ.

 

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να αλλαξεις το G3S, να πας σε κατι που θα εχει 2gb ram/32 rom.

 

Αν και για μενα, δεν αξιζει η αλλαγη, σε επιδοσεις ο ιδιος θα εισαι πανω κατω, περιμενε τους octa να πεσουν σε τιμες.

 

Θα το δώσω βασικά κάπου αλλού το g3s και σκέφτομαι αντικαταστατη. Θέλω ενα αν γίνεται πιο λεπτό αλλά με καλή μπαταρια και καλύτερη κάμερα.

Οποία γνώμη δεκτή.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους κ Χρονια Πολλα μια βοηθεια φανταζομαι εδω δεν ειμαι εκτος θεματος απο hongmi zte 967 huawei 610 k lenovo 650 ποιο ειναι το πιο vfm.Ειναι για την γυναικα μου αυτα διαλεξε αυστηρα ως 150ευρω απο τεχνολογια σκαμπαζει αρκετα.Δεκτη κ οποιαδηποτε αλλη προταση αλλα το μπατζετ δεν ξεχειλωνει ουτε σεντς.Εγω παιρνω το zopo 700 κ μολις αποφασισει παραγγελνω.
Link to comment
Share on other sites

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοω) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους κ Χρονια Πολλα μια βοηθεια φανταζομαι εδω δεν ειμαι εκτος θεματος απο hongmi zte 967 huawei 610 k lenovo 650 ποιο ειναι το πιο vfm.Ειναι για την γυναικα μου αυτα διαλεξε αυστηρα ως 150ευρω απο τεχνολογια σκαμπαζει αρκετα.Δεκτη κ οποιαδηποτε αλλη προταση αλλα το μπατζετ δεν ξεχειλωνει ουτε σεντς.Εγω παιρνω το zopo 700 κ μολις αποφασισει παραγγελνω.

Νομίζω οτι το zte 967 είναι κινητό που το έχουν πολλοί εδω στο φόρουμ.

Πολλά καλούδια και zte.

Καλή μπαταρία και καλή κατασκευή.

Διάβασε και στο αντίστοιχο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοω) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

 

Δίκαιο έχεις αλλά όταν κάποιος ζητάει να το ελέγξουν ή να το ρουτάρουν ή επιπλέον δωράκια ανοίγουν την συσκευασία και τα προσθέτουν

Link to comment
Share on other sites

Με το original Packing box ή μη παίζει κάτι? Πρέπει να προσέξουμε κάτι? Καλύτερα το original ώστε να έρθει σφραγισμένη η συσκευή? Καμιά σχέση με το τελωνείο? Τι λόγο έχουν αυτοί (το κατάστημα εννοω) να μην είναι γνήσια η συσκευασία? Έτσι δεν την παραλαμβάνουν?

 

Και με original ανοιχτή είναι η συσκευασία. Τα καταστήματα πρέπει να την ανοίξουν για να ενσωματώσουν τη μπαταρία (νέες πολιτικές για τα ταχυδρομεία) Τα καταστήματα λένε πως με μη origilal συσκευασία το πακέτο θα είναι πιο ελαφρύ και γλυτώνουν κάποια λεφτά για τα μεταφορικά. Αυτό το κέρδος λένε το μεταφέρουν σαν κέρδος σε εσένα στην τιμή του τηλεφώνου (-2, -3 δολάρια στην τιμή).

Προσωπικά δεν θα αγόραζα χωρίς original για διάφορους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια ! μου αρεσει πολύ και εμενα αυτό το inew v3 αλλα σε ένα Chat με τα geekbuying και minideal μου προτειναν καλητερα το thl w200 γιατι και καλα εχει καλιτερι ποιοτητα ! παιδια θελω και την δικια σας γνωμη η αλλεσ προτασεισ μεχρι 150 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα και το xiaomi hogmi..πολυ καλη ποιοτητα η xiaomi

 

To 1g/4g 2000 battery όμως δεν θεωρούνται λίγα?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...