Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, αλλά γιατί να μπει κάπποτέλεσμα να οιος σε αυτή τη διαδικασία από τη στιγμή που είναι σίγουρα απάτη;

 

Γιατί είναι πάρα πολλοί αυτοί που παραμυθιάζονται πολύ εύκολα απο τον πωλητη και περιμένουν και περιμένουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το Star F9002 mini Note 3 http://www.focalprice.com/MH0922B/Star_F9002_mini_Note_3_4.3_Capacitive_IPS_Touch_854x480_Android_4.2_Dual_Core.html , έχει βρει κανείς κάποιο review ή σχόλιο κάπου;

Έχω βρει κάποια εδώ http://www.handgiftbox.com/Mini-Note-3--F9002-4.3-Inch-Android-4.2-MTK6572-Dual-Core-1.2GHz-Smart-Phone-with-GPS--Bluetooth--FM--Wi-Fi--4GB_p14647.html .

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!

Τα Star τι λένε γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο να συγκρίνεις τις τιμές που δίνει μια αυτές των άλλων υπάρχει τεράστια διαφορά. Το G4 το έχει 40€ και το Κ900 57€. Μακριά από αυτόν

Που τα βρήκες;; Γιατί εμένα μου βγάζει ότι είναι το μοναδικό προϊόν που έχει ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που τα βρήκες;; Γιατί εμένα μου βγάζει ότι είναι το μοναδικό προϊόν που έχει ....

 

Εχει και άλλα πολλά αλλά να μην μπούμε στη διαδικασία να αναπαραγουμε τη πληροφορία γιατί θα βρει πολύς κόσμος το μπελά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι επιλογές μου είναι δυο...

 

THL W200 ή Xiaomi Hongmi Red Rice

 

Ποιο από τα δυο;

 

Τελικά πήγα στην επιλογή 2... 30 ευρώ ήταν η διαφορά και πιστεύω να τα αξίζει το Red Rice

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Εχει και άλλα πολλά αλλά να μην μπούμε στη διαδικασία να αναπαραγουμε τη πληροφορία γιατί θα βρει πολύς κόσμος το μπελά του.

 

Έχει δίκιο μην ασχολείσαι, γιατί θα βρεις τον μπελά σου και άθελά σου θα παρασύρεις κανέναν άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια κινεζιά quad core σε τιμή γύρω στα 100€.

Θέλω όμως η φωτογραφική του να τραβάει καλές φώτο και τη νύχτα.

Ποιό θα μου προτείνατε;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω μια κινεζιά quad core σε τιμή γύρω στα 100€.

Θέλω όμως η φωτογραφική του να τραβάει καλές φώτο και τη νύχτα.

Ποιό θα μου προτείνατε;

 

thl w100s ειναι καλο λενε εγω εχω το w100 το πρωτο που εβγαλε και ειμαι ευχαριστημενος....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μία βδομάδα το voto x2 (umi x2) mtk6589t 32 2 gb. και συγκριτικά με το star s5 που είχα ,είναι αισθητά ποιο αργό στην πλοήγηση με 3g (cosmote) . Δεν ανοίγουν οι σελίδες στο ίντερνετ τόσο γρήγορα όσο με το star. Εχω δοκιμάσει άλλες τρεις custom rom αλλά δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Να είναι θέμα κάποιας ρύθμισης που δεν έχω κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο που ζητας και με αυτη την τιμη. Για καλη καμερα καμερα σε κινεζο πρεπει να ανεβεις αρκετα σε ευρω. Σε ολα τα υπολοιπα (επεξεργαστες κλπ) υπαρχουν και φτηνοτερες λυσεις με πολυ καλο VFM αλλα απο καμερα δεν:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να αγοράσω μια κινεζιά quad core σε τιμή γύρω στα 100€.

Θέλω όμως η φωτογραφική του να τραβάει καλές φώτο και τη νύχτα.

Ποιό θα μου προτείνατε;

 

Ισχύει ότι είπαν και οι προηγούμενοι. Αν θέλεις να πάρεις μια "κινεζιά" με 100€ δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Αν θέλεις να πάρεις ένα καλό αξιόλογο κινέζικο, θα πρέπει να υπολογίσεις και το ανάλογο κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Hongmi Red Rice Vs Thl w200 Vs ZTE V967s

 

Ποιο θα επιλέγατε και γιατί;

 

εγώ χτες φίλε ανάμεσα στα δυο πρώτα επέλεξα το Xiaomi

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο, φτηνο, καλο, απροβληματιστο κ με πολυ υποστηριξη απο το φορουμ μας

 

Επίσης τώρα είδα και το JIAYU G4 1G/4G με gorilla glass. Αυτό πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Hongmi Red Rice Vs Thl w200 Vs ZTE V967s

 

Ποιο θα επιλέγατε και γιατί;

 

Aν και έχω thl το w100 θα μπορούσα με το χέρι στην καρδιά να πω το w200 αλλά βλέπω μια ανωτερότητα στο Xiaomi και στα χαρακτηριστικά (εκτός της rom) και σαν ποιότητα (οι φωτογραφίες μπορεί να είναι καλοτραβηγμένες) κατασκευής φαίνεται ποιο designατο... Eχει και retina οθόνη και gorilla 2. Πολύ όμορφο κινητάκι... Αν θες να βρεις διαφορές ψάξτο στο youtube στα review...Δες και τα αντίστοιχα θέματα τους εδώ στο forum για προβλήματα....και πάρε...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα.

Ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητό: http://www.everbuying.com/product441339.html

Κοιτάξτε την σημείωση που έχει παρακάτω:

"This phone will only work with GSM+WCDMA network

GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz.

Unlocked for Worldwide use, please check if your local area network is compatible with this phone, you can click here to see the Network Frequency for your country, please confirm with your carriers or providers before you purchase this item."[/size][/size]

 

Το αντίστοιχο μαύρο του (γκρί) , δεν έχει τέτοια επισήμανση. Παρόλο που είναι ίδιο κινητό.

 

Να την κάνω την αγορά? Την εγκρίνετε; Ή θα φάω τα μούτρα μου και δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα.

Ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητό: http://www.everbuying.com/product441339.html

Κοιτάξτε την σημείωση που έχει παρακάτω:

"This phone will only work with GSM+WCDMA network

GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz.

Unlocked for Worldwide use, please check if your local area network is compatible with this phone, you can click here to see the Network Frequency for your country, please confirm with your carriers or providers before you purchase this item."[/size][/size]

 

 

 

Το αντίστοιχο μαύρο του (γκρί) , δεν έχει τέτοια επισήμανση. Παρόλο που είναι ίδιο κινητό.

 

Να την κάνω την αγορά? Την εγκρίνετε; Ή θα φάω τα μούτρα μου και δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ!

Αυτό που σου λέει you can click here to see the Network Frequency for your country

το είδες ?? αν όχι έλεγξε το , σύμφωνα με αυτό δουλεύει.

 

Ακόμη αν θέλεις Ελληνικά να τους το επισημάνεις το αναφέρει (Note: If you need any specific language other than English, you must leave us a message when you checkout)

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στην παρέα.

Ενδιαφέρομαι για αυτό το κινητό: http://www.everbuying.com/product441339.html

Κοιτάξτε την σημείωση που έχει παρακάτω:

"This phone will only work with GSM+WCDMA network

GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz.

Unlocked for Worldwide use, please check if your local area network is compatible with this phone, you can click here to see the Network Frequency for your country, please confirm with your carriers or providers before you purchase this item."[/size][/size]

 

Το αντίστοιχο μαύρο του (γκρί) , δεν έχει τέτοια επισήμανση. Παρόλο που είναι ίδιο κινητό.

 

Να την κάνω την αγορά? Την εγκρίνετε; Ή θα φάω τα μούτρα μου και δεν θα δουλεύει στην Ελλάδα?

Ευχαριστώ!

 

θα δουλευει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λέει you can click here to see the Network Frequency for your country

το είδες ?? αν όχι έλεγξε το , σύμφωνα με αυτό δουλεύει.

 

Ακόμη αν θέλεις Ελληνικά να τους το επισημάνεις το αναφέρει (Note: If you need any specific language other than English, you must leave us a message when you checkout)

 

Σύμφωνα με αυτό το λίνκ ΔΕΝ υποστηρίζεται η υπηρεσία στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό το λίνκ ΔΕΝ υποστηρίζεται η υπηρεσία στην Ελλάδα

Υποστηρίζεται, περιέχει όλες τις σύγχρονες συχνότητες, όσο γιά το ότι δεν αναφέρει όπως λες την Ελλάδα, ρώτησε αυτόν που έβαλε τα στοιχεία εάν γνωρίζει την ύπαρξη της Ελλάδος .... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς, θα ήθελα να ξέρω πως σας φαίνεται σαν συσκευή και αν αξίζει τον κόπο η αγορά της.

Εφ'όσον σου αρέσει εσένα οι υπόλοιποι είναι περιττοί .... εμένα καλό μου φαίνεται.

Επειδή έχω αγοράσει πολλά από εκεί, ρώτησέ τους πρώτα εάν έχει Ελληνικά, γιατί συνήθως τα τηλέφωνά τους δεν έχουν, και ούτε βάζουν ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια βρηκα αυτο το κινητο http://www.tinydeal.com/index.php?main_page=shopping_cart και σκεφτομαι να το αγορασω αλλα δεν ξερω τι παιζει με το τελωνειο και ολα αυτα τα πραγματα οποτε αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο ταχυδρομειο χωρισ ν πληρωσω τελωνειο και τετοια πραγματα.αυτα ειναι τα διαθεσιμα ταχυδρομεια που μου λεει η σελιδα.ευχαριστω

Registered Air Mail

Deutsche Post Registered Air Mail

EMS

DHL Worldwide Express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...