Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εχει κανεις καμια ιδέα πως να κανω ροοτ το turbo x x2.Ε΅χω δοκιμάσει παρα πολλα tutorials και προγραμματα από εταιριες όπως unlockroot.com κ.α. και τίποτε δεν με βοηθησε.Καντε κατι...:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Framaroot δοκίμασες?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν μία βδομάδα περίπου σας ρώταγα αν τυχόν το δέμα μου είχε αργήσει καθώς ήταν 5-6 μέρες "Despatched to overseas" και ο εξυπηρετικότατος user tsopanos μου απάντησε πως δεν είναι παράλογο και εντός 7-10 ημερών θα έφτανε.Τώρα διανύουμε την 11η ημέρα που το δέμα παραμένει "Despatched to overseas", μήπως να στείλω κανά e-mail στο to2c.com που το παρήγγειλα ή μήπως συμβαίνουν και αυτά και να περιμένω λίγο ακόμη;

Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη καθώς το έχω παραγγείλει από τις 17/9 και το κουράζουν οι κινέζοι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μία βδομάδα περίπου σας ρώταγα αν τυχόν το δέμα μου είχε αργήσει καθώς ήταν 5-6 μέρες "Despatched to overseas" και ο εξυπηρετικότατος user tsopanos μου απάντησε πως δεν είναι παράλογο και εντός 7-10 ημερών θα έφτανε.Τώρα διανύουμε την 11η ημέρα που το δέμα παραμένει "Despatched to overseas", μήπως να στείλω κανά e-mail στο to2c.com που το παρήγγειλα ή μήπως συμβαίνουν και αυτά και να περιμένω λίγο ακόμη;

Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη καθώς το έχω παραγγείλει από τις 17/9 και το κουράζουν οι κινέζοι.

 

επειδη δεν διαβαζεις οτι συμβαινει,ειναι πολλα δεματα που καθυστερουν και μαλιστα πολυ με την αλλαγη στο ζητημα των μπαταριων,φυσικα και μπορεις να ζητησεις εξηγησεις απο το καταστημα αλλα απο την στιγμη που η ταχυδρομικη λεει οτι ειναι ηδη στον δρομο τι περισσοτερο περιμενεις να σου πει?

Σε κανονικες συνθηκες επρεπε να ειχε φτασει,με το φορτωμα της singpost εχει γινει μπαχαλο

Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα βασικά αλλά είχα καταλάβει πως δεν φεύγουν από σιγκαπούρη για αυτόν τον λόγο και εκεί υπάρχει το πρόβλημα και οι καθιστερήσεις,το να αργεί λόγω του φόρτου μου ακούγεται κάπως παράλογο. Το δικό μου δεν έχει ταχυδρομηθεί ήδη θεωρητικά; Αν ναι δεν θα έπρεπε να έχει φτάσει; Παρόλο που το έχω διαβάσει αρκετά το φόρουμ δεν έχω δει περιπτώσεις δεμάτων που είναι πάνω από 10 μέρες "Dispatched to overseas" και για αυτό ρωτάω. Αν κατάλαβα κάτι λάθος ζητώ συγνώμη για τα ανούσια posts , και πάλι ευχαριστώ. Edited by Slester
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα βασικά αλλά είχα καταλάβει πως δεν φεύγουν από σιγκαπούρη για αυτόν τον λόγο και εκεί υπάρχει το πρόβλημα και οι καθθιστερήσεις. Το δικό μου δεν έχει ταχυδρομηθεί ήδη θεωρητικά; Αν ναι δεν θα έπρεπε να έχει φτάσει; Παρόλο που το έχω διαβάσει αρκετά το φόρουμ δεν έχω δει περιπτώσεις δεμάτων που είναι πάνω από 10 μέρες "Dispatched to overseas" και για αυτό ρωτάω. Αν κατάλαβα κάτι λάθος ζητώ συγνώμη για τα ανούσια posts , και πάλι ευχαριστώ.

 

Ki εγω στην θεση σου θα ειχα αγχος,γιατι δεν τηλεφωνεις αυριο στα ελτα να δεις που ακριβως ειναι το δεμα?

Link to comment
Share on other sites

Ki εγω στην θεση σου θα ειχα αγχος,γιατι δεν τηλεφωνεις αυριο στα ελτα να δεις που ακριβως ειναι το δεμα?

 

Ουσιαστικά κάποια βοήθεια για να δω τι παίζει ήθελα.Θα πάρω αύριο τα Ελτα να δω τι γίνεται αν δεν αλλάξει το status.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά κάποια βοήθεια για να δω τι παίζει ήθελα.Θα πάρω αύριο τα Ελτα να δω τι γίνεται αν δεν αλλάξει το status.Ευχαριστώ.

 

παντως διαβαζω οτι αρκετοι περιμενουν καθυστερημενα δεματα που εχει στειλει το καταστημα που το πηρες,γιατι δεν ξερω,λογικα κανει 10-12 μερες απο την μερα αποστολης,το λογικα τελειωσε

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά κάποια βοήθεια για να δω τι παίζει ήθελα.Θα πάρω αύριο τα Ελτα να δω τι γίνεται αν δεν αλλάξει το status.Ευχαριστώ.

 

Και να παρεις τηλεφωνο δεν νομιζω να βγαλεις ακρη...ειχα το ιδιο προβλημα πηρα τηλεφωνο στα ελτα και μου ειπανε οτι το δεμα σου δεν εχει ξεκινησει ακομα,ασχετα που εγραφε despatch to overseas..δεν τους εδωσα σημασια και μετα απο τρεις μερες φανηκε στο ελτα κουριερ..14 μερες εγραφε dispatch to overseas..

Link to comment
Share on other sites

Αν φαίνεται στα ελτα και γράφει "κλείσιμο απο ips" δεν έχει φτάσει ακόμη Ελλάδα.Μόνο όταν γράψει "άφιξη στη χώρα προορισμού" ειναι Ελλάδα.Τουλάχιστον αυτό μου είπε στο τηλέφωνο ο υπάλληλος.Βέβαια απο την άλλη μπορεί το δέμα να ειναι στο αεροδρόμιο και να μην το έχουν ταξινομήσει ακόμη αλλά αυτό ειναι άλλη πονεμένη ιστορία
Link to comment
Share on other sites

Αν φαίνεται στα ελτα και γράφει "κλείσιμο απο ips" δεν έχει φτάσει ακόμη Ελλάδα.Μόνο όταν γράψει "άφιξη στη χώρα προορισμού" ειναι Ελλάδα.Τουλάχιστον αυτό μου είπε στο τηλέφωνο ο υπάλληλος.Βέβαια απο την άλλη μπορεί το δέμα να ειναι στο αεροδρόμιο και να μην το έχουν ταξινομήσει ακόμη αλλά αυτό ειναι άλλη πονεμένη ιστορία

 

IPS = International Postal System

με λίγα λόγια online βάση δεδομένων παρόχων ταχυδρομικών υπηρεσιών. Αν βλέπεις κλείσιμο IPS σημαίνει ότι ταξιδεύει... μπορεί να κάνει πολλές στάσεις μέχρι να έρθει Ελλάδα. Και θα το δεις ακριβώς όπως περιέγραψε ο bbbb

Link to comment
Share on other sites

εγω οποτε ειδα δεμα μου να φαινεται στα ελτα σε 2 μερες το ειχα παραλαβει,εκτος αν αλλαξαν τα πραγματα

Πάνε πλέον αυτές οι καλές εποχές δυστυχώς :worry: ίσως στην Αθήνα να είναι λίγο καλύτερα απο επαρχία μιας και πλέον εδώ κάνουμε εώς και 5 ημέρες επιπλέον να παραλάβουμε απο το κλείσιμο στο αεροδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

Πάνε πλέον αυτές οι καλές εποχές δυστυχώς :worry: ίσως στην Αθήνα να είναι λίγο καλύτερα απο επαρχία μιας και πλέον εδώ κάνουμε εώς και 5 ημέρες επιπλέον να παραλάβουμε απο το κλείσιμο στο αεροδρόμιο

 

Σωστα ασε που θελουν να κλεισουν και το αεροδρομιο στην πολη σου γιατι δεν εχει κοσμο:X

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυδρομείο κίνας,ποιος ειναι πλέον ο προβλεπόμενος χρόνος παραλαβής; Παρήγγειλα κάτι μικρής αξίας απο το geekbuying 22-8 και απο 2-9 είναι κολλημένο στο item conta ips.Eκανα dispute προχθες και σήμερα μου στέλνει μήνυμα o πωλητής ότι επειδή έρχεται με china post ειναι φυσιολογικό να κάνει τόσο πολύ.Παλιότερα με china post σε 25 ημέρες μέγιστο,ερχόταν τα δέματα
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυδρομείο κίνας,ποιος ειναι πλέον ο προβλεπόμενος χρόνος παραλαβής; Παρήγγειλα κάτι μικρής αξίας απο το geekbuying 22-8 και απο 2-9 είναι κολλημένο στο item conta ips.Eκανα dispute προχθες και σήμερα μου στέλνει μήνυμα o πωλητής ότι επειδή έρχεται με china post ειναι φυσιολογικό να κάνει τόσο πολύ.Παλιότερα με china post σε 25 ημέρες μέγιστο,ερχόταν τα δέματα

 

27/9 shipped

σήμερα (αν και ακόμα δίνει contra IPS...) είδα έφτασε Αθήνα. Λογικά μέχρι τετάρτη θα είναι σπίτι μου. Παλαιότερα με china post ήταν στις 3 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυδρομείο κίνας,ποιος ειναι πλέον ο προβλεπόμενος χρόνος παραλαβής; Παρήγγειλα κάτι μικρής αξίας απο το geekbuying 22-8 και απο 2-9 είναι κολλημένο στο item conta ips.Eκανα dispute προχθες και σήμερα μου στέλνει μήνυμα o πωλητής ότι επειδή έρχεται με china post ειναι φυσιολογικό να κάνει τόσο πολύ.Παλιότερα με china post σε 25 ημέρες μέγιστο,ερχόταν τα δέματα

 

Να προτιμας Ελληνικα προιοντα και κινητα,για εμεση παραδοση:p και sites που οταν ερθη ωρα να παραλαβεις κλεινουν

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

aiakos αφου δειχνει ακομα conta ips πως ειδες οτι εφτασε Αθηνα?

 

στο 17track.net και για china post στο details βγάζει όλη τη διαδρομή του δέματος με τους ενδιάμεσους σταθμούς. Σημερα μου έβγαλε άφιξη ΑΤΗ (στα κινέζικα μεν αλλά βγαίνει άκρη)

 

0131008, 已交付, ATH, 希腊

20131008, 运输路程结束, ATH, 希腊

20131007, 启运, ZRH, 希腊

20131007, 运输路程结束, ZRH, 希腊

20131007, 启运, PEK, 希腊

20131006, 已收到, PEK, 希腊

20131004, 交航, PEK, 希腊

 

Αντίστοιχη μετάφραση από google trans

 

20131008 έχει παραδοθεί, ATH, Ελλάδα

20131008, ταξίδι μεταφοράς τελειώνει, ATH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ZRH, Ελλάδα

20131007, μεταφορές ταξίδι τελειώνει, ZRH, Ελλάδα

20131007, αναχώρηση, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131006 έχει παραληφθεί, ΠΕΚ, Ελλάδα

20131004, σταυρός Airlines, ΠΕΚ, Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω σε 5αρι κινεζο εχετε να μου προτείνετε καποιο?Σε θεμα αισθητικης ισως?Μηπως να περιμένω τα SoC της mediatek που 8α εχουν και LTE επανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια της γνωσης σας παρακαλω.Κινητο κατω απο 100 euro με 4αρα οθονη η μεγαλυτερη με 512 ram και να εχει ελληνικο μενου λογω του οτι ειμαι αδαης στο ρουταρισμα υπαρχει?Η ζηταω τον ουρανο με τα αστρα???:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια της γνωσης σας παρακαλω.Κινητο κατω απο 100 euro με 4αρα οθονη η μεγαλυτερη με 512 ram και να εχει ελληνικο μενου λογω του οτι ειμαι αδαης στο ρουταρισμα υπαρχει?Η ζηταω τον ουρανο με τα αστρα???:cry:

 

Doogee DG100 όσα ζητάς με περίπου 60-65 ευρώ.. εάν θες μεγαλύτερη οθόνη δες το cubot P9 με 5" οθόνη και περίπου 20 ευρώ περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...