Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 70€ θα είναι τελείως της πλάκας, χάλια οθόνη κλπ.

Κατ'εμέ δώσε ένα 20άρικο παραπάνω και πάρε κάτι καλό και δοκιμασμένο

Το λινκ καταστήματος είναι τυχαίο.

Πληροφορίες εδώ

 

Ευχάριστω φίλος αυτό θα πάρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχάριστω φίλος αυτό θα πάρω τελικά.

Εγω θα προτεινα να πάρεις ενα 4G παντως. Βρισκεις στα ιδια χρηματα το Kingzome N5 απο το igogo.es

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και στους γνώστες του αντικειμένου από την αγορά της Κίνας.

 

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό 120 με 130€ μαξ για τον father.

Να είναι σχετικά απροβλημάτιστο, με 2GB ram αν είναι δυνατόν και μια αξιοπρεπή κάμερα για τα χρήματα του.

Το μόνο που έχω βρει είναι το Xiaomi Redmi 2 Pro.

 

Καμιά άλλη πρόταση εκτός από αυτό παίζει ή είναι μόνο του στην κατηγορία?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και στους γνώστες του αντικειμένου από την αγορά της Κίνας.

 

Ενδιαφέρομαι για ένα κινητό 120 με 130€ μαξ για τον father.

Να είναι σχετικά απροβλημάτιστο, με 2GB ram αν είναι δυνατόν και μια αξιοπρεπή κάμερα για τα χρήματα του.

Το μόνο που έχω βρει είναι το Xiaomi Redmi 2 Pro.

 

Καμιά άλλη πρόταση εκτός από αυτό παίζει ή είναι μόνο του στην κατηγορία?

Για δες και το Meizu m2

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για δες και το Meizu m2

 

Αυτή την κοτσάνα με το dual sim ή μια sim + sd για πιο λόγο το κάνουν...?

 

Φαίνεται πολύ καλό το Μ2 αλλά αυτό είναι ζήτημα.

 

Σ' ευχαριστώ taliban, θα το έχω κι αυτό στα υπόψιν μου..

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο, τουλαχιστον εγω δεν το ειδα πουθενα

 

πείτε μου ενδεικτικά κινητά δοκιμασμένα να δίνουν 3g και στις 2σιμ.

Δεν εννοώ ταυτόχρονα! ! η στην μια η στην άλλη εννοείται! Αλλά χωρίς χακαρισματα. από μαμά ρομ

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ενδεικτικά κινητά δοκιμασμένα να δίνουν 3g και στις 2σιμ.

 

Από όσα ξέρω σίγουρα ότι δίνουν 4g και στις 2 κάρτες ΕΝΑΛΛΑΞ χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις slot τις κάρτες sim είναι τα one plus 2, zuk z1, zopo speed7 plus, asus zenfone 2 και μάλλον τα miezu m2 note και jiayu s3

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω σίγουρα ότι δίνουν 4g και στις 2 κάρτες ΕΝΑΛΛΑΞ χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις slot τις κάρτες sim είναι τα one plus 2, zuk z1, zopo speed7 plus, asus zenfone 2 και μάλλον τα miezu m2 note και jiayu s3

Να προσθέσω και εγώ το coolpad f1 αλλά με συγκεκριμένες custom rom για 3G υποστήριξη και το nubia z7 mini για 4G υποστήριξη ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω σίγουρα ότι δίνουν 4g και στις 2 κάρτες ΕΝΑΛΛΑΞ χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις slot τις κάρτες sim είναι τα one plus 2, zuk z1, zopo speed7 plus, asus zenfone 2 και μάλλον τα miezu m2 note και jiayu s3

 

Στο jiayu s3 η μια καρτα ειναι 4-3g και η αλλη 2g :(

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

μα δεν επεσαν,ακομα δε βλεπω κατι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Στο jiayu s3 η μια καρτα ειναι 4-3g και η αλλη 2g :(

 

Εγώ που έχω το jiayu s3 γιατί μου δίνει τη δυνατότητα για 4g σε όποια θέλω?

Link to comment
Share on other sites

έλεγα σε πιο κινητό γνωστής μάρκας Lenovo, Huawei,κλπ υπάρχει η δυνατότητα για εναλλαγή 3g και στις δύο σιμ

 

Για εναλλαγη 3g-4g και στις δυο καρτες γινεται με το κ3 note μου, οχι ομως ταυτοχρονα. Το ταυτοχρονο βεβαια ειναι αχρηστο, δεν νομιζω να σερφαρεις κ με τις 2 σιμ την ιδια χρονικη στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Για εναλλαγη 3g-4g και στις δυο καρτες γινεται με το κ3 note μου, οχι ομως ταυτοχρονα. Το ταυτοχρονο βεβαια ειναι αχρηστο, δεν νομιζω να σερφαρεις κ με τις 2 σιμ την ιδια χρονικη στιγμη!

εναλλάξ εννοείται θέλω όχι ταυτόχρονα! απλά θέλω να είναι σίγουρο ότι το κάνει το κινητό μην έρθει από Κίνα και δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να ξερεις οτι στο lenovo k3 note με την ρομ που εχω (πιστευω και στις υπολοιπες) γινεται...

Υ. Γ στις θεσεις των σιμ γραφει στην μια μονο 2g και στην αλλη 3g-4g.... στην πραξη ομως εχω δοκιμασει 3g τουλαχιστον και στις 2.

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται για αγορά κινητού απο εξωτερικό ..μπορούμε η όχι να αγοράσουμε λόγο capital control?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται για αγορά κινητού απο εξωτερικό ..μπορούμε η όχι να αγοράσουμε λόγο capital control?ευχαριστω

Με μή ελληνική κάρτα, γίνεται.

Αν έχεις balance στο paypal, γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Με μή ελληνική κάρτα, γίνεται.

Αν έχεις balance στο paypal, γίνεται.

 

υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα βαλουμε λεφτα στο balance να μπορεσουμε να κανουμε καποια αγορα?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για το πως θα βαλουμε λεφτα στο balance να μπορεσουμε να κανουμε καποια αγορα?

 

Εδώ είσαι:

http://luben.tv/web/www/61154

Link to comment
Share on other sites

 

Και μετά φίλε μου συνεχίζεις με την κλασσική διαδικασία που κάναμε για να παραγγείλουμε ή εχει τίποτα δύσκολο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το jiayu s3 γιατί μου δίνει τη δυνατότητα για 4g σε όποια θέλω?

 

Δεν λεω οτι δεν μπορεις να διαλεξεις ποια καρτα θα εχει 4g. Λεω οτι οταν επιλεξεις ποια καρτα θα εχει 4g η αλλη θα εχει 2g, δεν μπορεις να εχεις 4 η 3g και στις δυο ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...