Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο αλλα πρεπει να το πω.

Παρατηρειτε και εσεις φοβερες καθυστερησεις στα ΕΛΤΑ;; ενα δεμα μπηκε θεσσαλονικη, και εκτοτε εμεινε εκει, χωρις να προχωρησει παραπερα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασχετο αλλα πρεπει να το πω.

Παρατηρειτε και εσεις φοβερες καθυστερησεις στα ΕΛΤΑ;; ενα δεμα μπηκε θεσσαλονικη, και εκτοτε εμεινε εκει, χωρις να προχωρησει παραπερα..

ναι διάβασε εδώ να δεις τι παίζει

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει. Αυτο ομως ξεπερναει καθε οριο. Τα τελευταια δεματα ερχονται σε αλλο ταχυδρομειο απο οτι της περιοχης μου. Και κανουν το γυρο της θεσσαλονικης.

Τραγικοι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να το γραψω το βαζω εδω μηπως μπορει καποιος να βοηθησει

Προσπαθω να αλαξω ρομ στο τηλ τις γυναικας μου ενα tooky t1981plus. Οταν ανοιγω το spft με βγαζει μηνυμα "access violation at address 005dbf32 in module flash tool.exe. write of address 00000000" τι μπορει να ειναι αυτο και δεν μπορω να προχωρισω να αλαξω τη ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο help παιδιά.Είμαι σε αναζήτηση κινητού και δη phablet και είμαι ανάμεσα σε Huawei Mate 2 με Thl T200.Το Huawei με κερδίζει η μπαταρία του αλλά με χάνουν τα ppi και τα γραφικά 3d ενώ από πλευράς Thl με κερδίζει η sony κάμερα του η ανάλυση 1080 και τα σαφώς εξαιρετικά ppi του αλλά με χάνει η μπαταρία του μιας και δεν υπάρχει ακόμα στην αγορά κάποια με παραπάνω mah και κάποια σχόλια φίλων εδώ που λένε ότι ζεστένεται,κάνει επανεκκινήσεις,κάποιο θέμα με εφαρμογές.΄Σκεφτόμουν και iocean x8 αλλά non removable μπαταρία στα 2800 κιόλας...εε κατευθείαν στράφηκα προς τα δύο προαναφερθέντα.Λίγο βοήθεια παιδιά,ρίξτε μου λίγο φως.Είμαι χρήστης που και θέλω τα 3d γραφικά μου για games αλλά και τις κάμερες μου (μπρος-πίσω φυσικά) αλλά θέλω και την μπαταρία μου (Το ξέρω ζητάω πολλά).:help::help::help::help:
Link to comment
Share on other sites

Λίγο help παιδιά.Είμαι σε αναζήτηση κινητού και δη phablet και είμαι ανάμεσα σε Huawei Mate 2 με Thl T200.Το Huawei με κερδίζει η μπαταρία του αλλά με χάνουν τα ppi και τα γραφικά 3d ενώ από πλευράς Thl με κερδίζει η sony κάμερα του η ανάλυση 1080 και τα σαφώς εξαιρετικά ppi του αλλά με χάνει η μπαταρία του μιας και δεν υπάρχει ακόμα στην αγορά κάποια με παραπάνω mah και κάποια σχόλια φίλων εδώ που λένε ότι ζεστένεται,κάνει επανεκκινήσεις,κάποιο θέμα με εφαρμογές.΄Σκεφτόμουν και iocean x8 αλλά non removable μπαταρία στα 2800 κιόλας...εε κατευθείαν στράφηκα προς τα δύο προαναφερθέντα.Λίγο βοήθεια παιδιά,ρίξτε μου λίγο φως.Είμαι χρήστης που και θέλω τα 3d γραφικά μου για games αλλά και τις κάμερες μου (μπρος-πίσω φυσικά) αλλά θέλω και την μπαταρία μου (Το ξέρω ζητάω πολλά).:help::help::help::help:

 

Ξέχασα να σημειώσω πως με ενδιαφέρει και η ιδιότητα NFC.Θα διαθέσω μέχρι 250 γιούρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι και κυρίες,

Αγόρασα στις 22/11/2014 από το comebuy.com το κινητό umizero αναγκάστικα να κάνω dispute paypal χθες και τους έγραφα ότι θέλω γρήγορα το τηλεφωνό μου για το οποίο πλήρωσα dhl courier για αποστολή από Γερμανία και ήταν να μου το στείλουν αρχικά στις 3/12.

 

Dispute έκανα για να μη χάσω τα χρηματά μου και γιατί μου είπαν προχθές πως δεν ξέρουν πότε θα το έχω (μετά από 40 μέρες δεν ήξεραν. πιο πριν μου έλεγαν ότι να'ναι..)

 

κ πήγαν οι ανόητοι κ μου ακύρωσαν την παραγγελία κ πήρα τουλάχιστον refund..

 

Τώρα βίαζομαι να πάρω τηλ (οπότε θέλω από Ευρωπαϊκή αποθήκη είτε το Lenovo A806 είτε το Umi zero Που τόσο καιρό περίμενα..)

 

Αλλά δεν τα βρίσκω σε κάποιο site, έχει κανείς καμία ιδέα, κανένα κουπόνι?

Edited by ntopas

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

κανενας τροπος να ρουταριστει κινεζικο με 6589ΜΚΤΚ? Framaroot δοκιμασα τζιφος

 

Motochopper που λέει και το παιδι πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βίαζομαι να πάρω τηλ (οπότε θέλω από Ευρωπαϊκή αποθήκη είτε το Lenovo A806 είτε το Umi zero Που τόσο καιρό περίμενα..)

αν βιάζεσαι δεν κοιτάς από Ελλάδα κάποιο από τα παρακάτω;

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

...

Τώρα βίαζομαι να πάρω τηλ (οπότε θέλω από Ευρωπαϊκή αποθήκη είτε το Lenovo A806 είτε το Umi zero Που τόσο καιρό περίμενα..)

 

Αλλά δεν τα βρίσκω σε κάποιο site, έχει κανείς καμία ιδέα, κανένα κουπόνι?

 

αν βιάζεσαι δεν κοιτάς από Ελλάδα κάποιο από τα παρακάτω;

 

διότι είναι αρκετά υποδεέστερα, ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον, ψάχνω κάτι με τουλ 2 gb Ram;)

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Για φιλικό ζευγάρι ζητάω δύο συσκευές για απλή σχετικά χρήση. Κλήσεις, μηνύματα, απλή περιήγηση στο ίντερνετ, μουσική. Κύρια ζητούμενα είναι η διάρκεια μπαταρίας και η απροβλημάτιστη χρήση χωρίς σκάλισμα της ΡΟΜ.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Honor 3c, που το έχω από το καλοκαίρι, και είμαι έτοιμος να τους προτείνω το ίδιο. Επειδή όμως έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή και καλύτερο, με τα χαρακτηριστικά του Honor 3c και με παρόμοια τιμή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Για φιλικό ζευγάρι ζητάω δύο συσκευές για απλή σχετικά χρήση. Κλήσεις, μηνύματα, απλή περιήγηση στο ίντερνετ, μουσική. Κύρια ζητούμενα είναι η διάρκεια μπαταρίας και η απροβλημάτιστη χρήση χωρίς σκάλισμα της ΡΟΜ.

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Honor 3c, που το έχω από το καλοκαίρι, και είμαι έτοιμος να τους προτείνω το ίδιο. Επειδή όμως έχω μείνει λίγο πίσω στις εξελίξεις θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ή και καλύτερο, με τα χαρακτηριστικά του Honor 3c και με παρόμοια τιμή.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω τις απαντήσεις σας.

 

Το Honor 3C υπαρχει στο Pandawill στα 130$

http://www.pandawill.com/2015-new-year.html

Θα σου προτεινα το ZTE V5 2GB στα 140$.Εξαιρετικη συσκευη.

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8226-quad-core-android-4-2-2gb-8gb-13-0mp.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άρη. Δυστυχώς η τιμή του Honor δεν ισχύει πια.

Υποθέτοντας ότι διαθέτεις ήδη το ZTE, θα χρειαστούν τίποτα "ταρζανιές" εκ μέρους μου ή λειτουργεί κανονικά και με Ελληνικά με τη μαμίσια ΡΟΜ; Επίσης από μπαταρία, με μέτρια καθημερινή χρήση, πώς πάει;

Με μια πρώτη ματιά στο σχετικό θέμα δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα καθώς ένα παλικάρι αναφέρει μόνο την κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Άρη. Δυστυχώς η τιμή του Honor δεν ισχύει πια.

Υποθέτοντας ότι διαθέτεις ήδη το ZTE, θα χρειαστούν τίποτα "ταρζανιές" εκ μέρους μου ή λειτουργεί κανονικά και με Ελληνικά με τη μαμίσια ΡΟΜ; Επίσης από μπαταρία, με μέτρια καθημερινή χρήση, πώς πάει;

Με μια πρώτη ματιά στο σχετικό θέμα δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα καθώς ένα παλικάρι αναφέρει μόνο την κατανάλωση σε κατάσταση αναμονής

 

Η τιμη του Honor ισχυει κανονικα μεχρι αυριο με το κουπονι 2015NEWYEAR.Ενα δοκιμασμενο και πετυχημενο μοντελο με ελαφρως χειροτερα χαρακτηριστικα απο τα 2 που σου προτεινω παρακατω.

Το Coolpad F1 στα 140$ στο κορυφαιο vickmall ειναι επισης αψογη επιλογη.Το ΖΤΕ V5 το λιγο που το κρατησα επαθα πλακα με την ποιοτητα κατασκευης και την εμφανιση του.

Αν τωρα θες κατι οικονομικο,το Cubot S200 με 1GB ram στα 89$ απο το Gearbest με κουπονι S200HF ειναι ακομα μια εξαιρετικη επιλογη.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S960c-4G-RAM-MTK6592-Octa-Core-2-5GHz-16-0MP-5-0-1920-1080/32264922325.html?s=p

 

καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε βρήκα το πιο πάνω κινητό επικοινώνησα και με τον πωλητή και με είπε ότι είναι όλα σωστά τα χαρακτηριστικά του έχετε καθόλου εμπειρία από το aliexpress η αν είδατε το παραπάνω κινητό κάπου άλλου . αξίζει να δοκιμάσω να το αγοράσω ;

Edited by jonis
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να βρείς κάποιον πιό αξιόπιστο, στο ALI γιά να είσαι βέβαιος, πρέπει να έχει παραπάνω από 96 % θετικές αξιολογήσεις.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S960c-4G-RAM-MTK6592-Octa-Core-2-5GHz-16-0MP-5-0-1920-1080/32264922325.html?s=p

 

καλησπέρα παιδιά καλή χρονιά να έχουμε βρήκα το πιο πάνω κινητό επικοινώνησα και με τον πωλητή και με είπε ότι είναι όλα σωστά τα χαρακτηριστικά του έχετε καθόλου εμπειρία από το aliexpress η αν είδατε το παραπάνω κινητό κάπου άλλου . αξίζει να δοκιμάσω να το αγοράσω ;

 

Δεν ειναι Lenovo,μαιμου ειναι.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω ένα κινητό για τον πατέρα μου γύρω στα 100-120 δολλάρια.

 

Είμαι ανάμεσα στα ThL 4000 και στο Cubot S200.

 

Ποιο να προτιμήσω; Υπάρχει κάτι άλλο καλό σε αυτή την τιμή;

 

Στα + του Cubot η 5 ιντσών οθόνη και η ανάλυση οθόνης.

Στα + του ThL η μπαταρία.

 

Ποιο να προτιμήσω;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω Cubot

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 μήνες δεν είχα βρει κάτι, οπότε το ξανά ρωτάω

Ψάχνω για μένα ένα δυνατό κινέζικο, με 5.5 ίντσες οθόνη, 2gb RAM, 3.000+ μπαταρία και κανονικό android 4.4

Με τιμή γύρω στα 150€.

Βγήκε τίποτα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Coolpad f2. Σ όλα μεσα εκτός της μπαταρίας που είναι 2500mah.Παρ'ολα αυτα φαίνεται να χει καλη διάρκεια τις 2 μερες που το εχω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...