Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ψωνίσει κανείς από εδώ?Πχ το lenovo K900 το έχει 100 δολάρια φτηνότερο από αλλού...

Κάτι δεν πάει καλά ... :)

άσε που δεν φορτώνει τις σελίδες, αλλά και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές ώστε να είναι αληθινές ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία συμβουλή από κάποιον που γνωρίζει ( κινητό Newman n1 το έχω 15 μήνες)

Το κινητό εδώ και μία εβδομάδα είχε κάποιο θέμα στην οθόνη . Συγκεκριμένα όταν πάταγες λίγο την οθόνη και κουνούσες το δάχτυλο επάνω της μπορούσες να ...ζωγραφίσειςΚαι ξαφνικά σήμερα δεν ανοίγει καθόλου το κινητό. Του έβαλα και την δεύτερη μπαταρία, το φορτίζω με διαφορετικούς φορτιστές΄κάνω reset αλλά είναι κυριολεκτικά DEAD...........:wacko:

Πάω γιά άλλο κινητό ή έχω ακόμα ελπίδες;;;; ;)

 

Το να εμφανίζει τα αγγίγματα στην οθονη (αν εννοεις αυτο) ειναι ρυθμιση που ενεργοποιείται απο το developer menu... μπορει να ειναι και ασχετο με το προβλημα σου. Κατα τα άλλα, αν δε του κανες τιποτα και απλα σταματησε να λειτουργεί δεν ακουγεται πολύ θετικό.... αν τυχον υποψιάζεσαι σενάριο υγρασίας δοκίμασε να το αφησεις κανα 24ωρο χωρις μπαταρια σε ρευμα αέρα

Link to comment
Share on other sites

Το να εμφανίζει τα αγγίγματα στην οθονη (αν εννοεις αυτο) ειναι ρυθμιση που ενεργοποιείται απο το developer menu... μπορει να ειναι και ασχετο με το προβλημα σου. Κατα τα άλλα, αν δε του κανες τιποτα και απλα σταματησε να λειτουργεί δεν ακουγεται πολύ θετικό.... αν τυχον υποψιάζεσαι σενάριο υγρασίας δοκίμασε να το αφησεις κανα 24ωρο χωρις μπαταρια σε ρευμα αέρα

Ευχαριστώ φίλε μου, δεν υπάρχει θέμα υγρασίας, μάλλον πάμε για άλλο:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω δουλεψει τα δυο τελευταια που εβαλες, προσωπικα θα σου προτεινω το red rice 1s χαλαρα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα επαιρνα το S660. Εχω το S650 και ειναι καταπληκτικο.

 

Το καθε xiaomi δε μου αρεσει, πολυ bloat πανω, πανασχημες συσκευες κλπ

Link to comment
Share on other sites

να πω την αληθεια τεινω προς lenovo s660 πιο πολυ απο το χαομι.ιδιαιτερα λογω μπαταριας 1000Mha παραπανω ειναι αυτα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ψωνίσει κανείς από εδώ?Πχ το lenovo K900 το έχει 100 δολάρια φτηνότερο από αλλού...

 

Κάτι δεν πάει καλά ... :)

άσε που δεν φορτώνει τις σελίδες, αλλά και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές ώστε να είναι αληθινές ...

 

Εγώ έχω παραγγείλει. Μόλις τα παραλάβω θα σας πώ τα σχόλιά μου.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά ... :)

άσε που δεν φορτώνει τις σελίδες, αλλά και οι τιμές είναι πολύ χαμηλές ώστε να είναι αληθινές ...

Συμφωνω, κατι τρεχει. Παιζει να ειναι και αντιγραφες. :cool:

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει. Μόλις τα παραλάβω θα σας πώ τα σχόλιά μου.

δεν θελω να σε αποθαρρυνω, αλλα μαλλον δεν θα τα παρεις ποτε. Το καλο ειναι οτι εχεις χρονο να μελετησεις τα claim & dispute του Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ζώνουν τα φίδια όσους παρήγγειλαν χτες ( ή θα παραγγείλουν σήμερα), 1 & 2 Ιουνίου, National Holiday @ China

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά το παρήγγειλα απο εδω.

http://www.minideal.net/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-ram-2gb-rom-16gb.html

συμφωνα με τα λεγόμενα αρκετων φίλων που ήδη έχουν ψωνίσει απο το μαγαζί νομίζω πως έκανα καλά.

σε πόσο καιρο να το περιμένω? πρέπει να τους στείλω κανενα μνμ για να προσεξουν κατι?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ζώνουν τα φίδια όσους παρήγγειλαν χτες ( ή θα παραγγείλουν σήμερα), 1 & 2 Ιουνίου, National Holiday @ China

Πως τα κατάφεραν και έγιναν οικονομική υπερδύναμη; Αυτοί έχουν πιο πολλές αργίες και απο εμάς! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφεραν και έγιναν οικονομική υπερδύναμη; Αυτοί έχουν πιο πολλές αργίες και απο εμάς! :lol:

Αυτοί τις υπόλοιπες ημέρες δουλεύουν .... :rolleyes::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!Σκέφτομαι να ψωνίσω από Κίνα μεριά, αλλά ήθελα κάτι που να είναι πολύ καλό ποιοτικά (πώς πιάνεις το iphone 5 και είναι αυτός ο φοβερός συνδυασμός αλουμινίου-γυαλιού ή ότι είναι τέλος πάντων :P )

Θα προτιμούσα να μην ανεβαίνει πάνω από τα 200 ευρώ, εάν είναι εφικτό βέβαια..Προτάσεις ?? :)

Καλή μπαταρία και κάμερα ευπρόσδεκτα! Από χαρακτηριστικά είδα το Xiaomi Mi3, αλλά δεν ξέρω από κατασκευή και αίσθηση τι λέει.πού λένε τα υλικά κατασκευής :( ?

kingzone k1

τελικά το παρήγγειλα απο εδω.

http://www.minideal.net/jiayu-g4s-smart-phone-mtk6592-octa-core-android-4-2-with-4-7inch-ips-screen-ram-2gb-rom-16gb.html

συμφωνα με τα λεγόμενα αρκετων φίλων που ήδη έχουν ψωνίσει απο το μαγαζί νομίζω πως έκανα καλά.

σε πόσο καιρο να το περιμένω? πρέπει να τους στείλω κανενα μνμ για να προσεξουν κατι?

ευχαριστώ.

το μαγαζί είναι απολύτως αξιόπιστο. Παραδοση αναλογα με τα κέφια των ενδιάμεσων σταθμών, εώς 25 μερες θα έλεγα. Γραψε για το τελωνειο να βάλουν χαμηλή τιμη, αν και ξέρουν και το γράφουν κι απο μονοι τους .

καλύτερα όμως εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα θελω να ρωτησω αν εχει φερει κανεις τα κινητα από κινα που είναι ιδια με τα γνησια

New Arrival Perfect 1:1 S5 SV Mobile phone 5.1 Inch Android 4.4 MTK6582 Quad Core 2GB RAM Rear Camera 13.0 MP 1920x1080

το βρηκα στο aliexpress σε τιμη 160 $ και γραφει μαλιστα και το σημα της SAMSUNG .Μου εκανε εντυπωση :!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα θελω να ρωτησω αν εχει φερει κανεις τα κινητα από κινα που είναι ιδια με τα γνησια

New Arrival Perfect 1:1 S5 SV Mobile phone 5.1 Inch Android 4.4 MTK6582 Quad Core 2GB RAM Rear Camera 13.0 MP 1920x1080

το βρηκα στο aliexpress σε τιμη 160 $ και γραφει μαλιστα και το σημα της SAMSUNG .Μου εκανε εντυπωση :!:

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386431

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί κατά τη γνώμη σου σε σχέση με το Xiaomi Mi-3?

Τη φοβάμαι λίγο τη μάρκα...

 

Μεταξύ των 2 τηλεφώνων σίγουρα το XIAOMI για τον μόνο λόγο ότι, τα XIAOMI έχουν περιβάλλον MIUI, ελληνική κοινότητα χρηστών με δικό τους forum και με συνεχή υποστήριξη, αμιγώς ελληνική ROM που ενημερώνεται κάθε εβδομάδα. Έχεις XIAOMI και δεν φοβάσαι χάρο. Είναι μέσα στις 10 πρώτες σε πωλήσεις στον κόσμο και αυτή που έβγαλε από την δεκάδα την HTC. Τι δεν καταλαβαίνεις; :-)

https://xiaomi-miui.gr/

 

http://www.dropbox.com/s/dfv5qzf0t4v7nyr/MIUI-Hellas.jpg

Edited by GR_MAcedon
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....

Έχοντας δώσει το βασικό μου κινητό (ΟΝΕ Μ7) για service και λόγω ότι θα ήθελα για backup ένα αξιοπρεπές κινέζικο smartphone, θα ήθελα τη γνώμη σας, βασιζόμενοι κυρίως στα πιο κάτω απλά "φίλτρα"

Budget έως 130€, Καλύτερη κάμερα, άνετο gaming σε παιχνίδια τύπου subway surf, ορατότητα στον ήλιο και υποστήριξη...

Εχω κάνει ψάξιμο, γέρνω προς INEW v3, αλλά μια γνώμη παραπάνω δεν κάνει κακό...

Το θέλω (και) για τον μικρό, που θα παίζει παιχνίδια να μην μου ξεσκίσει το ΟΝΕ, (όταν ξαναγυρίσει από τα ξένα) και να το έχει μαζί του για απολύτως αναγκαία ελάχιστη επικοινωνία πχ λίγες μέρες κατασκήνωση. (μακριά τα παιδιά από κινητά σε καθημερινή βάση)

Κυρίως θα το έχω backup εγώ...

 

Ευχαριστώ...

(έχω κάνει copy paste το ίδιο ερώτημα και σε άλλο forum άλλου site, συγνώμη εκ των προτέρων αν "παραβιάζω" κάποιους κανόνες)

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά....

Έχοντας δώσει το βασικό μου κινητό (ΟΝΕ Μ7) για service και λόγω ότι θα ήθελα για backup ένα αξιοπρεπές κινέζικο smartphone, θα ήθελα τη γνώμη σας, βασιζόμενοι κυρίως στα πιο κάτω απλά "φίλτρα"

Budget έως 130€, Καλύτερη κάμερα, άνετο gaming σε παιχνίδια τύπου subway surf, ορατότητα στον ήλιο και υποστήριξη...

Εχω κάνει ψάξιμο, γέρνω προς INEW v3, αλλά μια γνώμη παραπάνω δεν κάνει κακό...

Το θέλω (και) για τον μικρό, που θα παίζει παιχνίδια να μην μου ξεσκίσει το ΟΝΕ, (όταν ξαναγυρίσει από τα ξένα) και να το έχει μαζί του για απολύτως αναγκαία ελάχιστη επικοινωνία πχ λίγες μέρες κατασκήνωση. (μακριά τα παιδιά από κινητά σε καθημερινή βάση)

Κυρίως θα το έχω backup εγώ...

 

Ευχαριστώ...

(έχω κάνει copy paste το ίδιο ερώτημα και σε άλλο forum άλλου site, συγνώμη εκ των προτέρων αν "παραβιάζω" κάποιους κανόνες)

 

το v3 χαλια μπαταρια αν θυμαμαι καλα.

hongmi?καλο σε οσα ανεφερες,και το χρησιμοποιεις για φωτο και gps ανετα.

ειδικα με το gps θα γλιτωνεις την μπαταρια του one...:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...