Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε παρε το με κλειστα ματια.Οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη.!!!Xiaomi for the win...! ;)

Αμφιταλαντεύομαι μήπως πάρω το nexus 5 για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο με εγγύηση (γλιτώνω ΦΠΑ οπότε μικρή διαφορά τιμής), ή το Redmi Note, αφού το παίρνουμε με 150 €, ενώ το ΜΙ-3 έχει 225 στην καλύτερη. Και νομίζω ότι είναι καλύτερο VFM το Note.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα και καλό τριήμερο!Επειδή έχω διαβάσει αρκετά εδώ αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα θα ήθελα τη γνώμη σας!

Έχω το g2 και θα ήθελα κάτι αντάξιο του αλλά δίκαρτο,ελέω φοιτητικού f2g.Τι εννοώ ισάξιο:

1)Κάμερα

2)Ίντσες οθόνης-ίσως και λίγο μεγαλύτερο

3)Ταχύτητα

Ευχαριστώ πολύ!Α να μην ξεχάσω...Να μην ξεφύγουμε στα χρήματα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Αμφιταλαντεύομαι μήπως πάρω το nexus 5 για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο με εγγύηση (γλιτώνω ΦΠΑ οπότε μικρή διαφορά τιμής), ή το Redmi Note, αφού το παίρνουμε με 150 €, ενώ το ΜΙ-3 έχει 225 στην καλύτερη. Και νομίζω ότι είναι καλύτερο VFM το Note.:(

 

Τι τοσκεφτεσαι, αν γλυτωνεις ΦΠΑ, παρε Nexus με κλειστα ματια (ή το LG G2)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλό τριήμερο!Επειδή έχω διαβάσει αρκετά εδώ αλλά δεν έχω καταλήξει ακόμα θα ήθελα τη γνώμη σας!

Έχω το g2 και θα ήθελα κάτι αντάξιο του αλλά δίκαρτο,ελέω φοιτητικού f2g.Τι εννοώ ισάξιο:

1)Κάμερα

2)Ίντσες οθόνης-ίσως και λίγο μεγαλύτερο

3)Ταχύτητα

Ευχαριστώ πολύ!Α να μην ξεχάσω...Να μην ξεφύγουμε στα χρήματα.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Κάμερα αντάξια του G2 δεν θα βρεις σε κινέζικο!

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι αντί να βρίσκουμε όλες τις πληροφορίες για κάποιο κινητό στο θέμα του, διασκορπίζονται σε περισσότερα :(

 

Δεν είπα να μην ανεβαίνουν φωτογραφίες στα σχετικά θέματα της συσκευής. Απλά θα υπάρχει και αυτό το θέμα αποκλειστικά για τον συγκεκριμένο τομέα ώστε να υπάρχει και μία μικρή σύγκριση για τις κάμερες των συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το Lenovo A820 που έχω.. Έχετε να προτείνετε κάτι που να έχει Kit Kat, οθόνη 5-5.3in, 2GB Ram, dual sim?

Βλέπω ελάχιστα με kit kat και η rom που βρίσκω σε πολλά είναι βασισμένες στην 4.2.2. (Π.χ το Elephone P8)

Ευχαριστώ

Edited by aizzue
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Αποφάσισα να πάρω το πρώτο μου smartphone και κατέληξα ότι θα πάω σε κινέζικο λόγω τιμής και χαρακτηριστικών. Η χρήση θα είναι νορμάλ χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Αυτά που θα ήθελα είναι

 

1. Nα μπορώ να μπαίνω στο ίντερνετ χωρίς προβλήματα από wi-fi

2. Nα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν gps στο αυτοκίνητο

3. Nα μπορώ να βγάλω αξιοπρεπής φωτογραφίες

4. Nα μπορώ να βάλω εφαρμογές android

5. Οθόνη 5'' ή 4.7''

6. Τιμή 100ε και λίγο παραπάνω

 

Γενικά η χρήση θα είναι χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις για κορυφαία χαρακτηριστικά για ταινίες, ταχύτητα κτλ.

 

Περιμένω τις προτάσεις σας.

 

Η γνώμη σας για αυτά ποιά είναι?? Προσανατολίζομαι στο iNew V3, τι λέτε?

 

http://www.to2c.com/inew-v3-mtk6582-quad-core-nfc-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-720.html

http://www.to2c.com/neo-m1-mtk6582-quad-core-with-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen-1gb-ram-8gb-rom-13-0mp-camera-smartphone.html

https://www.coolicool.com/no1-s7-mtk6582-13ghz-quad-core-50-inch-qhd-ips-screen-android-42-3g-smartphone-g-33295?utm_source=banner&utm_medium=no.1-s7&utm_campaign=5.14

Edited by freenew
Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή φαντάζομαι οτι η μπαταρία θα είναι μέσα στα θέματα που θα θέλεις να έχεις δυνατά, καλυτερα φύγε απο το V3. Νομίζω οτι η μπαταρία του είναι για κλάματα. Μπορείς να δεις κάτι σε lenovo ή Xiaomi 1s, xiaomi red rice ή thl t5s.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαντάζομαι οτι η μπαταρία θα είναι μέσα στα θέματα που θα θέλεις να έχεις δυνατά, καλυτερα φύγε απο το V3. Νομίζω οτι η μπαταρία του είναι για κλάματα. Μπορείς να δεις κάτι σε lenovo ή Xiaomi 1s, xiaomi red rice ή thl t5s.

Συμφωνώ απόλυτα, ειχα κι εγω V3.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή φαντάζομαι οτι η μπαταρία θα είναι μέσα στα θέματα που θα θέλεις να έχεις δυνατά, καλυτερα φύγε απο το V3. Νομίζω οτι η μπαταρία του είναι για κλάματα. Μπορείς να δεις κάτι σε lenovo ή Xiaomi 1s, xiaomi red rice ή thl t5s.

 

Επειδή έχω μπερδευτεί, ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ xiaomi 1S και red rice?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απόλυτα, ειχα κι εγω V3.

 

Βλέπω ότι συμφωνείτε οι περισσότεροι, εκτός της μπαταρίας κατά τα άλλα το κινητό αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπω ότι συμφωνείτε οι περισσότεροι, εκτός της μπαταρίας κατά τα άλλα το κινητό αξίζει?

Ναι μια χαρα είναι. Αν εξαιρέσεις και την μικρή μνήμη για εφαρμογές, που κι αυτό διορθώνεται εύκολα σχετικά.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Κινέζοαπατεωνας που ψάχνει για κορόιδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το πάρεις κανείς αυτό και είναι όπως λέει σε αυτά τα λεφτά ας μου πει και μένα να πάρω 10. Καλά χαζοί νομίζει ότι είμαστε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις κανείς αυτό και είναι όπως λέει σε αυτά τα λεφτά ας μου πει και μένα να πάρω 10. Καλά χαζοί νομίζει ότι είμαστε?

Τα υπόλοιπα κινητά που έχει στο μαγαζί τα είδατε ;;;; :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα αντάξια του G2 δεν θα βρεις σε κινέζικο!

Εξαρτάται. Oppo, Xiaomi mi3 πχ

Κινέζοαπατεωνας που ψάχνει για κορόιδα

όταν βλέπετε τέτοιες μούφες, κατευθείαν report , και σε μια μέρα το alibaba τους έχει διώξει

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα κινητά που έχει στο μαγαζί τα είδατε ;;;; :lol:

Μαλλον στο ολο πακετο εχει ξεχασει να προσθεσει στο τελος το silicon case ή screen film :lol::lol::lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , τελικα πιο ειναι το VFM στον 6592 ?

 

Coolpad F1(το κορυφαιο),Xiaomi Redmi Note με 2GB ram και Lenovo A850,Jiayu G4s με 1GB ram (δεν θεωρω το G4s με 2GB ram VFM).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Νέος στην παρέα.

 

Αποφάσισα για πρώτη φορά να καταφύγω στη λύση του κινέζικου κινητού λόγω του συνδυασμού τιμής και χαρακτηριστικών.

 

Κάνοντας λοιπόν μια πρώτη έρευνα, και με βάση το γεγονός ότι διαθέτω περίπου 120-130 ευρώ, κατέληξα στο Cubot GT99. Διαβάζοντας το τόπικ και βλέποντας τα reviews,το hands on video και τα σχόλια μου φάνηκε καλή επιλογή για το συγκεκριμένο ποσό.

 

Σήμερα πήρε το μάτι μου το Cubot One 4.7 MTK6589T 1.5GHz το οποίο στο focalprice είναι ελάχιστα ακριβότερο από το GT99. Τα σχόλια για αυτό ήταν ανάμικτα..

 

Ποιο από τα δυο προτείνετε (ή κάποιο άλλο);;

 

Να πω ότι γενικά είμαι προσεκτικός με τα κινητά μου (ενδεικτικά ένα ΝΟΚΙΑ 6670 το είχα για 7 χρόνια!!) ενώ και σαν χρήση δεν κάνω κάτι το εξεζητημένο.

 

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι της ίδιας άποψης....ας πάρεις το 3c να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε Cubot, μια σωστή δουλειά δεν μπορείς να κάνεις;

 

Βλέπω το S308:

Οθόνη 5", 720p - OK

Μνήμη RAM 2GB ROM 16GB - ΟΚ

Επεξεργαστής MTK6582 - ΟΚ

Αισθητήρες - ΟΚ

Τιμή $150~€110 - ΟΚ

Πάχος 8,2mm - ΟΚ

Μπαταρία; 1800mAh... Τι να ταΐσω με 1800mAh;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Νέος στην παρέα.

 

Αποφάσισα για πρώτη φορά να καταφύγω στη λύση του κινέζικου κινητού λόγω του συνδυασμού τιμής και χαρακτηριστικών.

 

Κάνοντας λοιπόν μια πρώτη έρευνα, και με βάση το γεγονός ότι διαθέτω περίπου 120-130 ευρώ, κατέληξα στο Cubot GT99. Διαβάζοντας το τόπικ και βλέποντας τα reviews,το hands on video και τα σχόλια μου φάνηκε καλή επιλογή για το συγκεκριμένο ποσό.

 

Σήμερα πήρε το μάτι μου το Cubot One 4.7 MTK6589T 1.5GHz το οποίο στο focalprice είναι ελάχιστα ακριβότερο από το GT99. Τα σχόλια για αυτό ήταν ανάμικτα..

 

Ποιο από τα δυο προτείνετε (ή κάποιο άλλο);;

 

Να πω ότι γενικά είμαι προσεκτικός με τα κινητά μου (ενδεικτικά ένα ΝΟΚΙΑ 6670 το είχα για 7 χρόνια!!) ενώ και σαν χρήση δεν κάνω κάτι το εξεζητημένο.

 

Ευχαριστώ..

 

Πάρε όποιο θέλεις εσύ, εδώ όπως θα δεις όλοι θα προσπαθήσουν να σε πείσουν να πάρεις από 2-3 εταιρείες. Εάν έλεγες πριν από 8 μήνες την λέξη Xiaοmi, θα σου έλεγαν να φύγεις μακρυά ...:lol:, βλέπεις τότε ήταν της "μόδας" τα ΖΤΕ.

Αναλόγως με το πόσα διαθέτεις και την χρήση γιά την οποία το θέλεις, διάβασε τα νήματα των τηλεφώνων και αποφάσισε μόνος σου ...

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...