Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα απ'όλα σε ευχαριστώ!

 

1)Παρακαλώ μπέρδεψέ με!:D Δεν έχω φάει τρελό κόλλημα με το Red Rice απλά δεν βρήκα κάτι άλλο τόσο καλό για τα λεφτά του και απ'ότι κατάλαβα η Xiaomi είναι η καλύτερη/απο τις καλύτερες κινέζικες εταιρίες γι αυτό. Άλλα κιν. που ξεχώρισα πριν καταλλήξω στο Red Rice είναι το JIAYU G4S, το valencia d800 ενώ πριν ανεβάσω το μπάτζετ μου εντυπωσιάστηκα απο το JIAYU F1 ... αυτα και εγω προτεινω.

2)Μάλιστα. Τα δώρα τα ζητάς ή είναι ότι σου τύχουν;:) Τα δωρα στα δινουν κατοπιν συνενοησεις.

3)Αν υπάρχει η επιλογή για "root" τότε να το ζητήσω οπωσδήποτε έτσι; Το ρουτ ειναι για προχωρημενους χρηστες, αν δεν ξερεις καλυτερα να μην το βαλεις.

.................................................... Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Στην ιδια τιμη δες και το thl t5s, γνωστη, αξιόπιστη εταιρία το ίδιο και το τηλέφωνο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying ειναι αξιοπιστο site ή θα μας βγει σαν το ibuymi ;;;;;;

 

Όχι ρε συ το Geekbuying στην κατηγορία των απατεώνων. Διαβάστε λίγα ποστ πιο πάνω που προτείνουν Vickmall, Geekbuying & minideal

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying ειναι αξιοπιστο site ή θα μας βγει σαν το ibuymi ;;;;;;

Μάλλον πλάκα κάνεις έ ;;;:lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα σε ευχαριστώ!

 

1)Παρακαλώ μπέρδεψέ με!:D Δεν έχω φάει τρελό κόλλημα με το Red Rice απλά δεν βρήκα κάτι άλλο τόσο καλό για τα λεφτά του και απ'ότι κατάλαβα η Xiaomi είναι η καλύτερη/απο τις καλύτερες κινέζικες εταιρίες γι αυτό. Άλλα κιν. που ξεχώρισα πριν καταλλήξω στο Red Rice είναι το JIAYU G4S, το valencia d800 ενώ πριν ανεβάσω το μπάτζετ μου εντυπωσιάστηκα απο το JIAYU F1 ...

2)Μάλιστα. Τα δώρα τα ζητάς ή είναι ότι σου τύχουν;:)

3)Αν υπάρχει η επιλογή για "root" τότε να το ζητήσω οπωσδήποτε έτσι;

Το Hogmi 1s ειναι οτι καλυτερο υπαρχει μεχρι τα 150 Ευρω.Ξεχνα Jiayu και Doogee.Πεταμενα λεφτα οταν υπαρχει το 1s.Σαν αλλη εναλλακτικη δες το Iocean X7HD,καποιο Lenovo ή το εξαιρετικο Huawei G610s με 5αρα καμερα (το μονο μειον,κορυφαια ποιοτητα) ολα αυτα στα 100-120 Ευρω.Το Jiayu F1 καλο ειναι αλλα ειναι Γ Εθνικη οταν το Ηοgmi παιζει Superleague.

Πιο δοκιμασμενο το Jiake αλλα και τα 2 ειναι αστα να πανε.Αν θες κλωνο S4 δες στο Clearance του Pandawill ,το Star S4 στα 94$.Παρελαβα χτες ενα και ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.Εχει επισης πολλες προτασεις στα 80-100$,τετραπυρηνα με 1GB ram.

Στην ιδια τιμη δες και το thl t5s, γνωστη, αξιόπιστη εταιρία το ίδιο και το τηλέφωνο.

Νομιζω απαντησες μονος σου στην ερωτηση σου.Ξεχνα το G3C.Χοντρο με υψηλο SAR οπως διαβασα καπου (αλλα δεν θυμαμαι που) και το μειονεκτημα οτι ειναι Jiayu.Προσωπικα απ αυτην την εταιρεια μονο το πολυ καλο για τα λεφτα του F1 αγοραζω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το Hogmi 1s ειναι οτι καλυτερο υπαρχει μεχρι τα 150 Ευρω.Ξεχνα Jiayu και Doogee.Πεταμενα λεφτα οταν υπαρχει το 1s.Σαν αλλη εναλλακτικη δες το Iocean X7HD,καποιο Lenovo ή το εξαιρετικο Huawei G610s με 5αρα καμερα (το μονο μειον,κορυφαια ποιοτητα) ολα αυτα στα 100-120 Ευρω.Το Jiayu F1 καλο ειναι αλλα ειναι Γ Εθνικη οταν το Ηοgmi παιζει Superleague.

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου αλλά και πάλι προς το Hogmi 1s κλίνω μόνο και μόνο για την υποστήριξη που θα έχει απο την εταιρία του λόγω των εξαιρετικών πωλήσεων...

 

Σήμερα στο minideal είδα αυτό το JIAYU G4S, 8πύρηνο με 2giga ram,16g rom, 13.3mp camera και 27.400 σκορ στο antutu...

Τιμή $189.00=139 ευρώ.

Σε μένα θεωρητικά φαίνεται τούμπανο αλλά απ'ότι κατάλαβα η Jiayu δεν είναι εμπιστοσύνης μάρκα και φοβάμαι πως η ποιότητα θα είναι μάπα..

 

Απο την άλλη αν είναι να δώσω γύρω στα 150 ευρώ δεν θα ήταν καλύτερα να έπαιρνα το Xiaomi Redmi Note Octa Core 5.5 inch 1GB 8GB 5.0MP+13.0MP Camera HD GFF Screen 3200mAh OTG ή το phablet είναι παντόφλα για κινητό; Προσωπικά 1 ίντσα παραπάνω δεν μου φαίνεται υπερβολική διαφορά ειδικά με την τεράστια αναβάθμιση σε σχέση με τον red rise 1s...

 

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σου αλλά και πάλι προς το Hogmi 1s κλίνω μόνο και μόνο για την υποστήριξη που θα έχει απο την εταιρία του λόγω των εξαιρετικών πωλήσεων...

 

Σήμερα στο minideal είδα αυτό το JIAYU G4S, 8πύρηνο με 2giga ram,16g rom, 13.3mp camera και 27.400 σκορ στο antutu...

Τιμή $189.00=139 ευρώ.

Σε μένα θεωρητικά φαίνεται τούμπανο αλλά απ'ότι κατάλαβα η Jiayu δεν είναι εμπιστοσύνης μάρκα και φοβάμαι πως η ποιότητα θα είναι μάπα..

 

Απο την άλλη αν είναι να δώσω γύρω στα 150 ευρώ δεν θα ήταν καλύτερα να έπαιρνα το Xiaomi Redmi Note Octa Core 5.5 inch 1GB 8GB 5.0MP+13.0MP Camera HD GFF Screen 3200mAh OTG ή το phablet είναι παντόφλα για κινητό; Προσωπικά 1 ίντσα παραπάνω δεν μου φαίνεται υπερβολική διαφορά ειδικά με την τεράστια αναβάθμιση σε σχέση με τον red rise 1s...

 

Τι λέτε;

JIAYU ουτε στον εχθρο μου......

το λινκ που εβαλες με το Redmi Note ειναι για τα δικτυα της Ασιας, το 3G δεν θα δουλευει στην Ελλαδα;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

JIAYU ουτε στον εχθρο μου......

το λινκ που εβαλες με το Redmi Note ειναι για τα δικτυα της Ασιας, το 3G δεν θα δουλευει στην Ελλαδα;)

 

Τόσο χάλια ε;:lol:

Κάνουν εξευτελιστικές τιμές όμως οι μπαγάσιδες...

 

Α μπράβο πάλι καλά που μου το είπες για το Redmi Note γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πως δεν γίνεται μεγαλύτερος ντόρος για την συσκευή. Όχι πως είναι must η υποστήριξη 3g με τις τιμές που έχουμε στα δίκτυα εδώ πέρα αλλά στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις..

 

Άρα μάλλον θα παραγγείλω αύριο 2xRedRice 1s απο το vickmall γιατί δεν βλέπω να έχουν επιλογή σε άσπρο χρώμα στο minideal.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ε;:lol:

Κάνουν εξευτελιστικές τιμές όμως οι μπαγάσιδες...

 

Α μπράβο πάλι καλά που μου το είπες για το Redmi Note γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πως δεν γίνεται μεγαλύτερος ντόρος για την συσκευή. Όχι πως είναι must η υποστήριξη 3g με τις τιμές που έχουμε στα δίκτυα εδώ πέρα αλλά στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις..

 

Άρα μάλλον θα παραγγείλω αύριο 2xRedRice 1s απο το vickmall γιατί δεν βλέπω να έχουν επιλογή σε άσπρο χρώμα στο minideal.

Η xiaomi παιζει μπαλα στην Α εθνικη και η JIAYU Β τοπικο.

Για τα δικτυα θα βλεπεις να γραφουν 3G: WCDMA ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος ψάχνει δίκαρτο κινητό για τη γυναίκα του. Η χρήση δε θα έχει πολλές απαιτήσεις (κατά κύριο λόγο κλήσεις και μνμτα) και το κόστος επιθυμεί να κρατηθεί χαμηλά, κοντά στα 60-65 €. Τι εναλλακτικές υπάρχουν; Μπορείτε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και χωρίς προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φίλος ψάχνει δίκαρτο κινητό για τη γυναίκα του. Η χρήση δε θα έχει πολλές απαιτήσεις (κατά κύριο λόγο κλήσεις και μνμτα) και το κόστος επιθυμεί να κρατηθεί χαμηλά, κοντά στα 60-65 €. Τι εναλλακτικές υπάρχουν; Μπορείτε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο και χωρίς προβλήματα;

 

http://www.geekbuying.com/item/Jiayu-F1-4-0Inch-MTK6572-Dual-Core-Smartphone-WVGA-Screen-512MB-RAM-4GB-ROM-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-GPS-Bluetooth-326007.html

 

έχεις πολλές εναλλακτικές..Σου εδωσα μια ακόμα πιο φθηνή απο 60-65...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή η JiaYu μάλλον είναι στο στοιχείο της. Το F1 έχει θετικά σχόλια ακόμη και από όσους δεν συμπαθούν την εταιρία. Ρίξε μια ματιά στο θέμα του.

Υπάρχουν και τα Cubot GT90 (μικρή μπαταρία), Lenovo A529 (μικρή ram) και Jiake JK13.

 

Σίγουρα θα πρότεινα κι εγώ το F1.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την τιμή η JiaYu μάλλον είναι στο στοιχείο της. Το F1 έχει θετικά σχόλια ακόμη και από όσους δεν συμπαθούν την εταιρία. Ρίξε μια ματιά στο θέμα του.

Υπάρχουν και τα Cubot GT90 (μικρή μπαταρία), Lenovo A529 (μικρή ram) και Jiake JK13.

 

Σίγουρα θα πρότεινα κι εγώ το F1.

 

Andrea να προσέξεις ομως να το πάρεις με συμβατή 3g έκδοση..Θα σου πρότεινα το vickmall..74 δολλάρια..

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το λινκ για το 3G στο VickMall:

http://www.vickmall.com/jiayu-f1-smartphone-andoird-4-2-mtk6572-dual-core-gps-4-0-inch-2400mah-3g.html

 

Ανδρέα, προτείνουμε το VickMall λόγω αξιοπιστίας. Κι εγώ από εκεί το περιμένω. Άσε που έχει και την καλύτερη τιμή.

Μη ξεχάσεις να επιλέξεις τη δωρεάν θήκη και τις ζελατίνες οθόνης ως δώρο (δεξιά από τις φωτογραφιούλες).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις συμβουλές, έριξα και μία ματιά στο σχετικό νήμα και είδα αρκετά καλά σχόλια. Νιομίζω ότι είναι ο,τι πρέπει για τη κοπέλα το συγκεκριμένο.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια ε;:lol:

Κάνουν εξευτελιστικές τιμές όμως οι μπαγάσιδες...

 

Α μπράβο πάλι καλά που μου το είπες για το Redmi Note γιατί δεν μπορούσα να καταλάβω πως δεν γίνεται μεγαλύτερος ντόρος για την συσκευή. Όχι πως είναι must η υποστήριξη 3g με τις τιμές που έχουμε στα δίκτυα εδώ πέρα αλλά στο μέλλον ποτέ δεν ξέρεις..

 

Άρα μάλλον θα παραγγείλω αύριο 2xRedRice 1s απο το vickmall γιατί δεν βλέπω να έχουν επιλογή σε άσπρο χρώμα στο minideal.

Αν πάλι σε ενδιαφέρει και η έκδοση για ιντερνετ στο Ελλάντα, μάλλον πρέπει να βάλεις το ΄χερι πιο βαθιά στην τσέπη :http://www.to2c.com/xiaomi-hongmi-note-2gb-8gb-tf-card-solution-mobile-phone.html

:)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί. Έστω ότι αγοράζω ένα xiaomi με miui v5.Το συγκεκριμένο OS έχει έκδοση στα ελληνικά ή και στα αγγλικά? Ψήνομαι να αγοράσω το xiaomi hongmi 1s αλλα νομίζω ότι θα μου σπάσει τα νεύρα σαν το aliyun os. Για να γίνω πιο σαφής, το miui δέχεται ελληνικό μενού ή αγγλικό και αν ναι θα είναι τα πάντα χωρίς εξαιρέσεις σε αυτές τις γλώσσες? Τέλος το κινητό που χρησιμοποιω τώρα, έχει μια Samsung έκδοση Android. Στο needrom έχει 2-3 rom που τις λέει miui είχα βάλει στη αρχή μια τέτοια αλλά ένα 40% ήταν στα κινέζικα αν και είχα ως γλώσσα τα αγγλικά υπάρχει περίπτωση να βάλω miui εξ ολοκλήρου στα αγγλικά (myphone :NEKEN NX ULTIMATE)
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο shockproof/waterproof κινητό με μεγάλη οθόνη ώστε να είναι ευδιάκριτα όσο γίνεται τα fonts; Απο τα γνωστά χαμηλής τιμής κινέζικα...
Link to comment
Share on other sites

Πιο δοκιμασμενο το Jiake αλλα και τα 2 ειναι αστα να πανε.Αν θες κλωνο S4 δες στο Clearance του Pandawill ,το Star S4 στα 94$.Παρελαβα χτες ενα και ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του.Εχει επισης πολλες προτασεις στα 80-100$,τετραπυρηνα με 1GB ram.

 

Χοντρο με υψηλο SAR ο.

ευχαριστημενος απο τον κλωνο?υπαρχει περιπτωση να μαθουμε το sar?

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

 

http://www.pandawill.com/tengda-s4-smartphone-android-42-mtk6589-50-inch-hd-ips-screen-air-gesture-3g-gps-p88665.html

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις να μας πει εντυπωσεις?

 

http://www.pandawill.com/tengda-s4-smartphone-android-42-mtk6589-50-inch-hd-ips-screen-air-gesture-3g-gps-p88665.html

 

το εχω τσεκαρει και γω μαζι με το σταρ ς4 κ η τιμη ειναι προκληση νομιζω

Link to comment
Share on other sites

το εχω τσεκαρει και γω μαζι με το σταρ ς4 κ η τιμη ειναι προκληση νομιζω

Οταν λες το τσεκαρες, το εχεις παρει?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...