Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά τα λες για το inew v3 (το χειρότερο ποιοτικά κινεζικο που χω πιασει το τελευταίο χρόνο, αθλια κατασκευή εσωτερικά), αλλά για τον MT6582 έχεις άδικο. Μην ξεχνας οτι ειν οικονομικοτερος απ τον MTK6589T

Συμφωνώ ότι ειναι οικονομικότερος απο τον 6589Τ και προφανώς βγήκε για να αντικαταστήσει τον 6577 στη χαμηλή κατηγορία και για ακόμη πιο low budget κατάσταση βγάλανε και τον 6572.To θέμα όμως είναι ότι αν έχει bugs που δεν είχε η παλιότερη γενιά,τότε δεν μιλάμε για οικονομικό-φθηνό αλλά για φθηνιάρικο-μπαχαντέλα.Πρακτικά επειδή δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω προσωπικά όλα τα μοντέλα που κυκλοφορούν με αυτή την cpu,η προσωπική μου εμπειρία και απο αυτά που διαβάζω απο άτομα που έχουν δείξει μια σοβαρότητα στα γραφόμενα τους,τον κατατάσσω στα φθηνιάρικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ ότι ειναι οικονομικότερος απο τον 6589Τ και προφανώς βγήκε για να αντικαταστήσει τον 6577 στη χαμηλή κατηγορία και για ακόμη πιο low budget κατάσταση βγάλανε και τον 6572.To θέμα όμως είναι ότι αν έχει bugs που δεν είχε η παλιότερη γενιά,τότε δεν μιλάμε για οικονομικό-φθηνό αλλά για φθηνιάρικο-μπαχαντέλα.Πρακτικά επειδή δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω προσωπικά όλα τα μοντέλα που κυκλοφορούν με αυτή την cpu,η προσωπική μου εμπειρία και απο αυτά που διαβάζω απο άτομα που έχουν δείξει μια σοβαρότητα στα γραφόμενα τους,τον κατατάσσω στα φθηνιάρικα.

Τι bugs έχει ο 6582?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι ειναι οικονομικότερος απο τον 6589Τ και προφανώς βγήκε για να αντικαταστήσει τον 6577 στη χαμηλή κατηγορία και για ακόμη πιο low budget κατάσταση βγάλανε και τον 6572.To θέμα όμως είναι ότι αν έχει bugs που δεν είχε η παλιότερη γενιά,τότε δεν μιλάμε για οικονομικό-φθηνό αλλά για φθηνιάρικο-μπαχαντέλα.Πρακτικά επειδή δεν έχω την δυνατότητα να δοκιμάσω προσωπικά όλα τα μοντέλα που κυκλοφορούν με αυτή την cpu,η προσωπική μου εμπειρία και απο αυτά που διαβάζω απο άτομα που έχουν δείξει μια σοβαρότητα στα γραφόμενα τους,τον κατατάσσω στα φθηνιάρικα.

Για πες μας τα "bugs" που έχει ο MT6582, και με βάση ποιο μοντέλο κρίνεις.

Τι bugs έχει ο 6582?

Κανένα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω κινητο κινέζικο, με ενδιαφέρει πολύ η ανάλυση της οθόνης και το μεγεθος της (5 με 6"). Από εκεί και πέρα να είναι σταθερό και χωρίς να κολλάει.

Δυστυχώς δεν έχω ιδέα από κινέζικη αγορά. Αν μπορείτε θα ήθελα να μου προτείνετε μερικές συσκευές σε καλές τιμές που να έχουν ελληνικά και να στέλνουν φυσικά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με μια εξτρα μπαταρια που αγορασα προσφατα για το Κινεζικο Android μου.

Ενω γεμιζει μεχρι 100%, οταν κατα την χρηση πεφτει στο 58% το κινητο σβηνει. Συμπεριφερεται δηλ σαν αδεια, ενω το ποσοστο δειχνει 58%. Σαν να εχει δηλ καποια μνημη κλειδωμενη στο 58% και δεν μπορει να δωσει παρακατω. Φυσικα η φορτιση απο το 58% εως το 100% διαρκει μιση ωρα και οχι 2 οπως η δικια του, η οποια παρεπιπτοντως δουλευει κανονικα. Τι να την κανω? Ειναι για πεταμα? Πως να την ξεκλειδωσω? Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να την ξεφορτισω μεχρι το 0 μπας και ξεκομπλαρει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω την παραγγελία στο pandawill.com άλλα στο τέλος μου ζητά Please confirm your addresses και δεν μπορώ να κάνω proced to check out

Μονο στο pandawill.com το κάνει ,έχω χρεωστική με paypal .

​Τι να κάνω ? Ξέρει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω την παραγγελία στο pandawill.com άλλα στο τέλος μου ζητά Please confirm your addresses και δεν μπορώ να κάνω proced to check out

Μονο στο pandawill.com το κάνει ,έχω χρεωστική με paypal .

​Τι να κάνω ? Ξέρει κανείς ?

 

αλλαζε πραγματακια στην οθονη,πχ τα τηλεφωνα σου

και πατα ή ξεπατα το τικ κατω κατω..ξερεις τι λεω:)

 

καποια στιγμη ξεκολλα ή βαριεσαι,ξαναμπαινεις σε λιγο κ γινεται..

 

καθε φορα ρε παντα τα ιδια..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κανω την παραγγελία στο pandawill.com άλλα στο τέλος μου ζητά Please confirm your addresses και δεν μπορώ να κάνω proced to check out

Μονο στο pandawill.com το κάνει ,έχω χρεωστική με paypal .

​Τι να κάνω ? Ξέρει κανείς ?

Χθες εκανα κι εγω παραγγελια απο pandawill και μου το εκανε και μενα κανα 2-3 φορες και μετα το δεχτηκε,αφου φοβηθηκα μη παρηγγειλα καμια 3-4 φορες το ιδιο αντικειμενο αλλα ενταξει το πηρε κανονικα.

Καπου κολαει το συστημα τους μαλλον :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθω τιποτε

μονο σε αυτο το @#@...... σιτε το κανει

δεν γινεται

TΟ τηλεφωνο το γραψα αλλα τιποτε το ιδιο μηνυμα

TΟ τηλεφωνο σε μορφη 0030+το τηλεφωνο

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα

This customer email already exists

Please confirm your addresses

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ γιατι δεν βγαζω ακρη ?

Edited by timeout
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες προσπαθω τιποτε

μονο σε αυτο το @#@...... σιτε το κανει

δεν γινεται

TΟ τηλεφωνο το γραψα αλλα τιποτε το ιδιο μηνυμα

TΟ τηλεφωνο σε μορφη 0030+το τηλεφωνο

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα

This customer email already exists

Please confirm your addresses

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ γιατι δεν βγαζω ακρη ?

Το τηλέφωνο θα το γράφεις +30210...... χωρίς μηδενικά. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αγοράσω ενα κινητό σαν το thl w200s ή το T11..Μόλις τωρα ομως συνηδειτοποίησα οτι είναι τεράστιο, στο μέγεθος του galaxy s4..Νομίζω ότι θα ήθελα κατι μικρότερο, απο 4.3-4.7 ίντσες..Μήπως υπάρχει κάποιο παραπλήσιο σε specs και χρήματα, αλλά πιο σουλουπωμένο?

Άμα θες octa core με 2g ram με καλές διαστάσεις είναι το TCL s960 αλλά ακριβό. Κοίτα και το iocean x7 octa core..αλλιώς το ZTE numbia z5s mini και το xiaomi mi2s που σου πρότεινε ένα άλλο παλικάρι... Όλα αυτά είναι δυνατά κινητά με καλές διαστάσεις.. Αλλά πιο ακριβά από τα παραπάνω που λες...

Αλλιώς σε πολύ καλές διαστάσεις και δυνατό κινητό από Ελλάδα πας στο s4 mini στα 200 ευρό και ξεμπερδεψες..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες octa core με 2g ram με καλές διαστάσεις είναι το TCL s960 αλλά ακριβό. Κοίτα και το iocean x7 octa core..αλλιώς το ZTE numbia z5s mini και το xiaomi mi2s που σου πρότεινε ένα άλλο παλικάρι... Όλα αυτά είναι δυνατά κινητά με καλές διαστάσεις.. Αλλά πιο ακριβά από τα παραπάνω που λες...

Αλλιώς σε πολύ καλές διαστάσεις και δυνατό κινητό από Ελλάδα πας στο s4 mini στα 200 ευρό και ξεμπερδεψες..

 

Ωραια κινητά όλα αλλα πάνω απο το όριο χρημάτων που εχω βάλει..Βεβαια θα το ξανακοιτάξω μήπως αξίζει να δωσω 100$ παραπάνω για να παρω κατι καλύτερο του w200s ή του t11..Να σαι καλά φιλος..

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά , αν γνωρίζει κάποιος ; Στο καινούργιο dual-sim που ήρθε από Κίνα ( HTM M1 με android 4.2.2 ) , η stock εφαρμογή των μηνυμάτων δεν γράφει 160 χαρακτήρες στα Ελληνικά . Γνωρίζει κάποιος κάποια διόρθωση για αυτό το κόλλημα ή έστω κανένα άλλο app από το play store που να παίζει με δίκαρτο και να λύνει το πρόβλημα των Ελληνικών ; Αν και δεν συνηθίζω να στέλνω μηνύματα , με εκνευρίζει που δεν έχει αυτή την δυνατότητα :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση παιδιά , αν γνωρίζει κάποιος ; Στο καινούργιο dual-sim που ήρθε από Κίνα ( HTM M1 με android 4.2.2 ) , η stock εφαρμογή των μηνυμάτων δεν γράφει 160 χαρακτήρες στα Ελληνικά . Γνωρίζει κάποιος κάποια διόρθωση για αυτό το κόλλημα ή έστω κανένα άλλο app από το play store που να παίζει με δίκαρτο και να λύνει το πρόβλημα των Ελληνικών ; Αν και δεν συνηθίζω να στέλνω μηνύματα , με εκνευρίζει που δεν έχει αυτή την δυνατότητα :)

 

Φιλικά Λευτέρης

 

Λευτέρη κατέβασε το app Handcent

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Πριν λίγο καιρό πήρα ένα κινέζικο ΔΙΚΑΡΤΟ με μτκ 6589. Συγκεκριμένα το Feiteng H9500

13άρα κάμερα έλεγε (και είχε όντως τέλειες φωτογραφίες που ούτε φωτ. μηχανή βγάζει) & τετραπύρηνο (όντως πολύ γρήγορο).

Προβλήματα που είδα ήταν η μπαταρία, που με το στανιό έφτανε ως το απόγευμα - βράδυ, και το GPS που δεν κλείδωνε δορυφόρο με τίποτα και ούτε μετά απο εγχείρηση μεγαλώματος της κεραίας του.

Τέλος πάντων μετά απο πτώση σε λακούβα με νερά όπως καταλαβαίνετε τά φτυσε εντελώς.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ τους ειδήμονες να με συμβουλεύσουν για ένα νέο μέχρι 150 ΕΥΡΩ , κοντά στις 5'' οθόνη, οπωσδήποτε 1280Χ720, δίκαρτο, με μεγάλη κάμερα και σίγουρα καλύτερη μπαταρία και GPS βέβαια. Και δοκιμασμένο ρε παιδιά. Δοκιμασμένο. Μην την πατήσω πάλι.

Σας ευχαριστώ παίδες. Και είπαμε ε? Μακρυά απο Feiteng.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

Πριν λίγο καιρό πήρα ένα κινέζικο ΔΙΚΑΡΤΟ με μτκ 6589. Συγκεκριμένα το Feiteng H9500

13άρα κάμερα έλεγε (και είχε όντως τέλειες φωτογραφίες που ούτε φωτ. μηχανή βγάζει) & τετραπύρηνο (όντως πολύ γρήγορο).

Προβλήματα που είδα ήταν η μπαταρία, που με το στανιό έφτανε ως το απόγευμα - βράδυ, και το GPS που δεν κλείδωνε δορυφόρο με τίποτα και ούτε μετά απο εγχείρηση μεγαλώματος της κεραίας του.

Τέλος πάντων μετά απο πτώση σε λακούβα με νερά όπως καταλαβαίνετε τά φτυσε εντελώς.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ τους ειδήμονες να με συμβουλεύσουν για ένα νέο μέχρι 150 ΕΥΡΩ , κοντά στις 5'' οθόνη, οπωσδήποτε 1280Χ720, δίκαρτο, με μεγάλη κάμερα και σίγουρα καλύτερη μπαταρία και GPS βέβαια. Και δοκιμασμένο ρε παιδιά. Δοκιμασμένο. Μην την πατήσω πάλι.

Σας ευχαριστώ παίδες. Και είπαμε ε? Μακρυά απο Feiteng.

 

HUAWEI Honor 3C

Xiaomi Hongmi - Red Rice

Δοκιμασμένα και πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Huawei Honor 3C ειναι καλό έχει 2 GB RAM και 8GB ROM και εχει και φοβερή υποστήριξη απο την εταιρία με κάθε 10 ήμερο updates

Δες εδω http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη κατέβασε το app Handcent

 

Ναι το είδα αυτό ότι διορθώνει το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες , αλλά διάβασα ότι δεν κάνει για δίκαρτο κινητό . Δεν σε αφήνει να επιλέξεις από ποια κάρτα θα στείλεις το μήνυμα , οπότε δεν το εγκατέστησα καν . Καμιά άλλη πρόταση παιδιά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Huawei Honor 3C ειναι καλό έχει 2 GB RAM και 8GB ROM και εχει και φοβερή υποστήριξη απο την εταιρία με κάθε 10 ήμερο updates

Δες εδω http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

 

Από ευρωπαϊκή ένωση υπάρχει κανένα λίνκ για το honor 3c ? Λέω μήπως:

α) έρθει πιο γρήγορα (και λίιιιιγο πιο ακριβά) και β) σιγουρευτώ για την αποφυγή τελωνείου.

 

Τέλος θέλω τη γνώμη σας και για αυτό: http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-mtk6592-octa-core-5-inch-android-4-2-1gb-ram-16gb-rom-8mp-gps-wifi.html

thanks

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το UMI X1 pro ειναι ίδιο με το DOOGEE PIXELS DG 350 ? η όχι ?

Ναι.Το ιδιο εργοστασιο τα φτιαχνει και η καθε εταιρεια δινει το ονομα της.

Από ευρωπαϊκή ένωση υπάρχει κανένα λίνκ για το honor 3c ? Λέω μήπως:

α) έρθει πιο γρήγορα (και λίιιιιγο πιο ακριβά) και β) σιγουρευτώ για την αποφυγή τελωνείου.

 

Τέλος θέλω τη γνώμη σας και για αυτό: http://www.to2c.com/cubot-x6-smartphone-mtk6592-octa-core-5-inch-android-4-2-1gb-ram-16gb-rom-8mp-gps-wifi.html

thanks

 

Δεν το χω ψαξει απο amazon κτλ αλλα απο τα Κινεζομαγαζα του φορουμ,μονο το Coolicool απ οτι ειδα εχει Ευρωπαικη αποθηκη με τιμες ανεβασμενες κανα 30-40 ευρω χωρις να υπολογιζω μεταφορικα,ενω η Ελληνικη αποθηκη του Merimobiles,ειναι ανεκδοτο,καθως δεν εχει ακομα κανενα κινητο και τα μεταφορικα ειναι 25$.

Cubot με Ηuawei κατα την ταπεινη μου αποψη δεν μπορουν να συγκριθουν σαν εταιρειες.Το Honor 3C δεν ειναι το υπερκινητο,αλλα εχει παρα πολυ δυνατα χαρακτηριστικα σε εξαιρετικη τιμη με καλη υποστηριξη.Δεν εχουν παραλαβει ακομα το X6 στη χωρα μας ωστε να εχουμε εικονα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

για δες λίγο εαν υπαρχει η συσκευή στο ισπανικό site της antelife http://antelifespain.com/es/ έχει αρκετά κινητά εκει.

 

Στελνει Ελλαδα?Γνωριζεις?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...