Jump to content

Manta Mid 706 Duo Power HD 7"


laziokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ετσι ξαφνικα, μετα απο 6 μηνες χρησης, το ταμπλετ σταματησε να φορτιζει...:mad:

πισω στο eshop για αλλαγη εντος εγγυησης.ξενερωμα!

Ίδια περίπτωση...το επέστρεψα χθες στο e-shop.Για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει να επιστρέψει.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 214
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα συμφορουμιτες.Την Παρασκευη αγορασα απο το eshop το manta mid706s. Ενω τα παντα δουλευουν ρολοι, παρουσιαζει προβλημα με το wifi. Ξεκιναω να κατεβασω μια εφαρμογη απο το store και εκει που κατεβαζει με 1mb/s ταχυτητα ξαφνικα κοβει ταχυτητα και κατεβαζει με 100kb/s τοποθετημενο στο ιδιο σημειο. Του εκανα επανεκιννηση και μετα απο λιγη ωρα κανει παλι τα ιδια. Με format επισης δεν εφτιαξε. Να σημειωσω οτι το ρουτερ και το internet δεν εχουν θεμα γιατι οι υπολοιπες συσκευες δουλευουν ενταξει οπως και το manta (οποτε του ρθει). Μπορει κανεις να βοηθησει;
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες.Την Παρασκευη αγορασα απο το eshop το manta mid706s. Ενω τα παντα δουλευουν ρολοι, παρουσιαζει προβλημα με το wifi. Ξεκιναω να κατεβασω μια εφαρμογη απο το store και εκει που κατεβαζει με 1mb/s ταχυτητα ξαφνικα κοβει ταχυτητα και κατεβαζει με 100kb/s τοποθετημενο στο ιδιο σημειο. Του εκανα επανεκιννηση και μετα απο λιγη ωρα κανει παλι τα ιδια. Με format επισης δεν εφτιαξε. Να σημειωσω οτι το ρουτερ και το internet δεν εχουν θεμα γιατι οι υπολοιπες συσκευες δουλευουν ενταξει οπως και το manta (οποτε του ρθει). Μπορει κανεις να βοηθησει;

 

Πηρα 2 για μενα και 1 για ενα φιλο , ολα κατεβαζαν πολυ αργα τις περισοτερες φορες οπως ειπες και εσυ.Μαλλον γενικο προβλημα του μοντελου ειναι .Κατα τα αλλα πολυ καλα για την τιμη τους, μονο που εχουν ενα σωρο πολωνεζικα σκουπιδια αλλα ευτυχως με απενεργοποιηση κλεινουν

Επισης η nand memory που εχει παει χαμενη τις περισοτερες φορες αφου δεν κανει για εφαρμογες παρα μονο για φωτος βιντεο μουσικη κτλ

Η ανταποκριση ειναι καλη , γινεται καλυτερη αν απενεργοποιησεις τα εφφε (κινηση παραθυρου κινουμενες εικονες κτλ)

Η ποιοτητα της εικονας σχετικα καλη, εχω δει και καλυτερες.Αλλα οπως ειπα για τα χρηματα αυτα και κυριως για δωρο σε παιδια να παιζουν ειναι οτι πρεπει .

Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 για μενα και 1 για ενα φιλο , ολα κατεβαζαν πολυ αργα τις περισοτερες φορες οπως ειπες και εσυ.Μαλλον γενικο προβλημα του μοντελου ειναι .Κατα τα αλλα πολυ καλα για την τιμη τους, μονο που εχουν ενα σωρο πολωνεζικα σκουπιδια αλλα ευτυχως με απενεργοποιηση κλεινουν

Επισης η nand memory που εχει παει χαμενη τις περισοτερες φορες αφου δεν κανει για εφαρμογες παρα μονο για φωτος βιντεο μουσικη κτλ

Η ανταποκριση ειναι καλη , γινεται καλυτερη αν απενεργοποιησεις τα εφφε (κινηση παραθυρου κινουμενες εικονες κτλ)

Η ποιοτητα της εικονας σχετικα καλη, εχω δει και καλυτερες.Αλλα οπως ειπα για τα χρηματα αυτα και κυριως για δωρο σε παιδια να παιζουν ειναι οτι πρεπει .

Ευχαριστω φιλε. Το χω επιστρεψει ηδη και περιμενω απαντηση απο το service τους αν και θα επιμεινω για επιστροφη χρηματων.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

χθες παρελαβα και ειναι κολλημενο σε safe mode δεν βγαινει με τιποτα καμια ιδεα κανεις;

 

Να κρατησεις πατημενο το power και επιλεξεις απενεργοποιηση ,μετα το ανοιξεις ξανα δοκιμασες ?

Link to comment
Share on other sites

Να κρατησεις πατημενο το power και επιλεξεις απενεργοποιηση ,μετα το ανοιξεις ξανα δοκιμασες ?

 

το εχω κανει αλλα τιποτα μενει παλι σε ασφαλη λειτουργεια

Link to comment
Share on other sites

Να το πας για αντικατασταση , μην το ψαχνεις και πολυ αν το αγορασες τωρα

Το eshop εχει DOA 7 ημερων, που σημαινει σε τετοια περιπτωση γινεται αμεση αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο συμβαίνει, δεν ξέρω αν φταίει η 4.2.2 γιατί σε 2.3.7 το είχα κάνει τελευταία. Όσες εφαρμογές μεταφέρω στο κάρτα SD (εσωτερική) μετά από reboot σβήνονται και πρέπει να τις ξανακατεβάσω. Δοκίμασα και κανα δυο εφαρμογές από το play στυλ App2SD. Έκανα και αυτό το κολπάκι. Ξέρετε τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο συμβαίνει, δεν ξέρω αν φταίει η 4.2.2 γιατί σε 2.3.7 το είχα κάνει τελευταία. Όσες εφαρμογές μεταφέρω στο κάρτα SD (εσωτερική) μετά από reboot σβήνονται και πρέπει να τις ξανακατεβάσω. Δοκίμασα και κανα δυο εφαρμογές από το play στυλ App2SD. Έκανα και αυτό το κολπάκι. Ξέρετε τι παίζει?

 

απλως η nand memory που εχει (sd που λες) δεν ειναι για εφαρμογες, μονο για βινετο ,φωτος ,μουσικη κτλ

Το ειχα πει πριν στις εντυπωσεις μου για το tablet αυτο

Link to comment
Share on other sites

απλως η nand memory που εχει (sd που λες) δεν ειναι για εφαρμογες, μονο για βινετο ,φωτος ,μουσικη κτλ

Το ειχα πει πριν στις εντυπωσεις μου για το tablet αυτο

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Πως μπορώ να το κάνω να συνδέει στο /data όλη την εσωτερική μνήμη;

 

Επίσης όταν πάω να ξανά βάλω την μανίσια ρομ όταν πατάω

switch μου λέει

 

switch start total <1>

switch done succsess <1> Fail<0>

 

και το ταμπλετ δεν ανοίγει. Επίσης το τετράγωνο γίνεται πάλι γκρι.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες την μανισια Ρομ απο το mid706s; απο που; εγώ έβαλα το link2sd και εκανα παρτισιον μια παλιά κάρτα sd σε ext2 και την συνδεσα με το link2sd. Δεν κερδίσεις πολλα¡
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα, άλλος ένα ευτυχισμένος κάτοχος στη τιμή 53.99€.

Πέρα από τα βασικά,το ταμπλετάκι αν κάνεις ρουτ και έχεις υπομονή σκίζει, θα ήθελα κάποιος που έχει καταφέρει να βάλει τη νέα ρομ να γράψει τις σχετικές οδηγίες.

Ομολογώ ότι προσπάθησα αλλά λίγο τα κινέζικα λίγο τα 8.1 δεν τα έχω καταφέρει συνεχώς μου λέει ότι δεν αναγνωρίζεται από το RKBatchTool 1.7.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει αναλυτικά οδηγίες και link για τα αρχεία που χρειάζονται προκειμένου να κάνουμε ροοτ το 706s?

Έτσι για να υπάρχει υπάρχει κάπου ολόκληρη η διαδικασία για όλους όσους ενδιαφέρονται

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για να λυθει το προβλημα "η εφαρμογη δεν εχει εγκατασταθει" για τις εφαρμογες που μπηκαν στην nand memory βαλετε μια micro sd καρτα (3,5 ευρω εχουν τα 8 GB ) και μεταφερετε τις εφαρμογες στην καρτα sd
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το ρυθμισεις να τις μεταφέρει στην sd; εγώ που έχω sd πάλι όταν πάω στην εφαρμογή και κάνω μετακίνηση στην nand τα αποθηκευει:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πως θα το ρυθμισεις να τις μεταφέρει στην sd; εγώ που έχω sd πάλι όταν πάω στην εφαρμογή και κάνω μετακίνηση στην nand τα αποθηκευει:mad:

 

ναι αλλα με την εξτρα καρτα sd για ενα περιεργο λογο μετα δουλευουν οι εφαρμογες ,δεν βγαζουν το σφαλμα (μετα απο επανεκινηση) " η εφαρμογη δεν εχει εγκατασταθει" και ας τις εχει βαλει στην nand !

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα με την εξτρα καρτα sd για ενα περιεργο λογο μετα δουλευουν οι εφαρμογες ,δεν βγαζουν το σφαλμα (μετα απο επανεκινηση) " η εφαρμογη δεν εχει εγκατασταθει" και ας τις εχει βαλει στην nand !

 

όχι σε μένα δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται παρά την sd :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή έφυγα και ξέχασα να πάρω τον φορτιστή μπορεί κάποιος να μου πει τα χαρακτηριστικά του ώστε να βάλω έναν πολυφορτιστή που έχω? (Πιο πολύ και νοιάζει από που είναι το + και που το - ). Το ευκολότερο θα ήταν μία φωτογραφία.

 

Θενξ :D

Link to comment
Share on other sites

:):):):)

Επειδή έφυγα και ξέχασα να πάρω τον φορτιστή μπορεί κάποιος να μου πει τα χαρακτηριστικά του ώστε να βάλω έναν πολυφορτιστή που έχω? (Πιο πολύ και νοιάζει από που είναι το + και που το - ). Το ευκολότερο θα ήταν μία φωτογραφία.

 

Θενξ :D

[ATTACH]46142[/ATTACH] ορίστε η φωτο από τον φορτιστή. ελπίζω να βρεις κανενα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Manta Mid 706 Duo Power HD 7"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...