Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

@mimo

Αφού δούλεψε όλα καλά! Τελικά το DNA δεν χάνεται! Αμα η σκούφια σου κρατάει από την Ericsson δεν περιμένεις τίποτα λιγότερο!!! (ΟΚ, ΟΚ είμαι φανατικός Ericsson-άκιας και ζω για τη μέρα που θα ξανά μπει στο παιχνίδι)

 

@iliasx8

Ηλία δεν νομίζω να βρεις μόνο του το κάλυμμα. Δυστυχώς πωλείται ως σετ.

 

Ίσως μόνο με το πίσω κάλυμμα της μπαταρίας να υπάρχει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ααα γιατί είδα το πίσω κάλυμμα κ ήταν έτσι.Οπότε μπροστινό ευχαριστώ Μηνά

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι ένα T4 x3βιδες (αστερακι)και ένα σταυροκατσαβιδο <= 1.0x6βιδες , ασετόν καθαρό, λαβίδα , αντιστατικα γάντια (σικ)

 

Πέραν των γαντιών τα έχω όλα τα άλλα.. υπομονή δεν έχω (πλέον :p)

Δυστυχώς δεν διορθώθηκε σε εμένα. Ίσως να το επιχειρήσω ξανά κάποια άλλη φορά!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την ultimate 4 και θέλω να γυρίσω στην μαμά έκδοση. Πίστευα θα ήταν πολύ απλά τα πράγματα είτε με pc companion είτε με sus αλλά δεν μπορώ να το καταφέρω, λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση και στα 2. Πως μπορώ να γυρίσω στην επίσημη rom? Τις βαρέθηκα όλες... :X
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την ultimate 4 και θέλω να γυρίσω στην μαμά έκδοση. Πίστευα θα ήταν πολύ απλά τα πράγματα είτε με pc companion είτε με sus αλλά δεν μπορώ να το καταφέρω, λέει πως έχω ήδη την τελευταία έκδοση και στα 2. Πως μπορώ να γυρίσω στην επίσημη rom? Τις βαρέθηκα όλες... :X

 

Κανένα από τα δύο δεν θα σου κάνει δουλειά εφόσον έχεις custom Rom.

Με το flashtool μπορείς να γυρίσεις σε οποία official Rom θέλεις.

Δες λεπτομέρειες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 στην ενότητα 3

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω ένα πρόβλημα με το neo v,οταν θέλω να πληκτρολογήσω σε μία σελίδα,μου βγάζει ότι η εφαρμογή internet έχει σταματήσει,το έψαξα και η εφαρμογή λέει ότι δουλεύει,τι μπορεί να συμβαίνει;

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Device: Xperia Neo V

Rom: BRABUS NXT for NeoV

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 full

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394772

 

 

 

λιπον δοκιμη μιας εβδομαδας αποτελεσματα......

 

λαγκαρισμα - 0

παιχνιδια - τελια

σερφαρισμα στο ιντερνετ - σφερα

μπαταρια - ολο το βραδι μου εφαγε το 2% χωρις να παγοσω τπτ

ραμ 200μβ κ σινεχεια ελεφθερη

χρονισμος επεκσεργαστι μαχ 1200 κ μιν 340 με σιο κ σμαρτας ν2

Kernel: Night-Elf Experimental 10.1 Full - http://d-h.st/cFw

μενου γραφικα περιβαλον κτλ χπερια ζ στιλ σουπερ

 

το κινιτο μας οτι κ να τουβαλεις αν δεν ειναι τζιντζεμπρεικ κατι θα μας ξενερονει παντα εχω δοκιμασει τα παντα ολες τισ ρομ απο 3 φορες την καθε μια κ κατελιξα εδω

 

κ το κιριοτερο την εχει φτιαξει ελληναρας .......... αφτα απο εμενα ελπιζω να βοιθισα καπιους που αλαζουν ρομ σινεχεια σαν εμενα ..... :P

 

εαν την κατεβασουμε γινεται να χρησιμοποιουμε greenify?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δύο δεν θα σου κάνει δουλειά εφόσον έχεις custom Rom.

Με το flashtool μπορείς να γυρίσεις σε οποία official Rom θέλεις.

Δες λεπτομέρειες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 στην ενότητα 3

 

Προσπαθώ να κάνω install από τα links του zxr αλλά δεν μπορώ να κλάνω εγκατάσταση. Με τα πολλά βρήκα την έκδοση 0.9.11.0 του flashtool και έχω κολλήσει στο βήμα που ξεζιπάρουμε το update.zip. Δεν μπορώ να βρω αυτό το αρχείο..θέλουν ανανέωση κάποια λινκ ή εγώ κάτι δεν κάνω σωστά?

 

Ευχαριστώ

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι το update αφού έχεις κατεβάσει νεότερη έκδοση από την 0.7. Προχωράς κανονικά χωρίς να περάσεις το update.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω install από τα links του zxr αλλά δεν μπορώ να κλάνω εγκατάσταση.

 

Ευχαριστώ

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εαν την κατεβασουμε γινεται να χρησιμοποιουμε greenify?

 

αυτη μπαινει και σε κλειδωμενο bootloader?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκεί να έχεις root

 

μηπως δεν πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο στην ICS? και θελει να εχει την GB?

και αφου εχω κλειδωμενο bootloader δεν χρειαζεται να κατεβασω τον κερνελ ετσι δεν ειναι?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Το greenify κάνει και για κλειδωμένο και για ξεκλειδώτο bootloader. Αρκεί να είναι σε ics.

 

Δεν είναι συμβατό με GB.

 

εγω δεν μιλαω για τον greenify αλλα για την ρομ που λεει ο φιλος πιο πανω και ρωταω αν μπαινει σε GB ή σε ICS

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω ένα πρόβλημα με το neo v,οταν θέλω να πληκτρολογήσω σε μία σελίδα,μου βγάζει ότι η εφαρμογή internet έχει σταματήσει,το έψαξα και η εφαρμογή λέει ότι δουλεύει,τι μπορεί να συμβαίνει;

Καμία απάντηση παιδιά;;;;;

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση παιδιά;;;;;

 

Στον stock browser στο κάνει αυτό;Έχεις δοκιμάσει κ με άλλους browsers;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Στον stock browser στο κάνει αυτό;Έχεις δοκιμάσει κ με άλλους browsers;

Στην εφαρμογή internet το κάνει,και μέσω google που ανοίγω,πάλι μόλις κάνω να πληκτρολογήσω μου γράφει ότι έχει σταματήσει.

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!!!!εχω το neo v εδω και δυο χρονια περιπου...στις αρχες το κινητο μου πετουσε..ηταν πολυ γρηγορο και ημουν υπερευχαριστημενος...ομως με το καιρο τα επαιξε και σερνεται:cry:

προσπαθω να διαβασω αρκετα και στο θεμα που βρισκομαι και εχετε γραψει διαφορα αλλα δεν γνωριζω πολλα και δε βγαζω ακρη:(

μπορει να με βοηθεισει καποιος???γινεται format ας πουμε στο κινητο???η κατι τετοιο???πως θα το κανω καινουριο κ παλι???

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

No service

Αναγκάζομαι να κάνω restart κάθε φορά, φτιάχνει αλλά για κάποιες ώρες και τα ξανακάνει, τι να φταίει.

Την rom την έχω 3 μήνες, δεν μου το έχει ξανακάνει στης προηγούμενες rom ultimate hd και stock.

http://img59.imageshack.us/img59/3339/vwgm.png[/img]

http://img407.imageshack.us/img407/2796/8tp3.png[/img]

http://img28.imageshack.us/img28/1469/gue3.png[/img]

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα!!!!εχω το neo v εδω και δυο χρονια περιπου...στις αρχες το κινητο μου πετουσε..ηταν πολυ γρηγορο και ημουν υπερευχαριστημενος...ομως με το καιρο τα επαιξε και σερνεται:cry:

προσπαθω να διαβασω αρκετα και στο θεμα που βρισκομαι και εχετε γραψει διαφορα αλλα δεν γνωριζω πολλα και δε βγαζω ακρη:(

μπορει να με βοηθεισει καποιος???γινεται format ας πουμε στο κινητο???η κατι τετοιο???πως θα το κανω καινουριο κ παλι???

ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

πρωτα απο ολα θα πρεπει να εισαι με την ΙCS και χωρις root φανταζομαι. απο εκει ξεκιναμε...

πες μου αν ειναι ετσι και συνεχιζουμε μετα. και βεβαια γινεται φορματ αλλα θα πρεπει πριν

να παρεις back up

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

τωρα θα με κοροιδεψεις αν σου πω οτι δεν καταλαβαινω κ πολλα απο οσα μου λες???:( ICS??? root??? sorry αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με τ κινητο...
Link to comment
Share on other sites

τωρα θα με κοροιδεψεις αν σου πω οτι δεν καταλαβαινω κ πολλα απο οσα μου λες???:( ICS??? root??? sorry αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με τ κινητο...

Οπότε δεν είναι root..

Morrison, για να σε βοηθήσουν τα παιδιά, μπες: Μενού > Ρυθμίσεις > Πληροφορίες τηλεφώνου

και γράψε εδώ τι γράφει κάτω από τα :

1) Έκδοση Android

2) Αριθμό Έκδοσης

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσω τον bootloader τι κάνω ? Έχει κάπου πιο πρόσφατες οδηγίες από αυτές που υπήρχαν πριν απο 1 1/2 χρόνο γιατί θυμάμαι τότε μου φάνηκε δύσκολη και ολίγων επικίνδυνη διαδικασία για το κινητό και δεν το έκανα. Τώρα είμαι με ρουτ και HD 4 και θέλω να δοκιμάσω και άλλες ρομ που είναι για ξεκλείδωτο όμως bootloader

Έχουμε κάπου καλές και σωστές οδηγίες ?

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδώσω τον bootloader τι κάνω ? Έχει κάπου πιο πρόσφατες οδηγίες από αυτές που υπήρχαν πριν απο 1 1/2 χρόνο γιατί θυμάμαι τότε μου φάνηκε δύσκολη και ολίγων επικίνδυνη διαδικασία για το κινητό και δεν το έκανα. Τώρα είμαι με ρουτ και HD 4 και θέλω να δοκιμάσω και άλλες ρομ που είναι για ξεκλείδωτο όμως bootloader

Έχουμε κάπου καλές και σωστές οδηγίες ?

 

 

 

 

http://unlockbootloader.sonymobile.com/

 

and

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=329948

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...