Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

πως γινετε να διαγραψω μια καρτελα απο τις πεντε απο την αρχικη οθονη?

 

Δε γίνεται..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως γινετε να διαγραψω μια καρτελα απο τις πεντε απο την αρχικη οθονη?

 

μονο στην εκδοση 4 γινεται

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να διαγραψω μια καρτελα απο τις πεντε απο την αρχικη οθονη?

 

Δε γίνεται..

 

μονο στην εκδοση 4 γινεται

 

Βάλε εκεί έναν Holo Launcher να ξεμπερδεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα το ήθελα να καινούργιο κινητό, αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα και γιαυτό προσπαθώ να το ξεζουμίσω όσο περισσότερο γίνεται... Δεν έχω ξεκλειεδώσει BL γιατί δεν ήξερα πως και μου φαινόταν και λίγο ρίσκο...

 

Και εγώ έτσι έλεγα φίλε...Αλλά κάποια στιγμή βαρέθηκα να έχω μόνο ics/gb/stock kernel και τον ξεκλείδωσα με τη μέθοδο του testpoint, η οποία αν και φαινόταν πάρα πολύ δύσκολή, τελικά ήταν υπόθεση μόλις ενός λεπτού...!(Δες εδώ και με οδηγίες στα Ελληνικά) Διαφορετικά μπορείς με την official μέθοδο της sony. Πίστεψέ με αξίζει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ειδικά και για εσένα που όπως λες δεν σκοπεύεις να αγοράσεις σύντομα καινούριο κινητό. Εγώ την rom xperia ultrakat την έχω αρκετό καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μιας και το interface είναι ολοκαίνουριο και γενικά το κινητό φαίνεται ανανεωμένο και τρέχει γρήγορα.

 

Και εγώ να σου πω δυσκολεύομαι με τα οικονομικά αλλά πιστεύω πως κάποια στιγμή μετά το καλοκαίρι θα καταφέρω να πάρω ένα καινούριο κινητό μιας και το neo v έχει παλιώσει πολύ πλέον.... Κυρίως από κίνα σκέφτομαι αλλά δεν έχω ξαναγοράσει από εξωτερικό και είμαι λίγο επιφυλακτικός... Πάντως αυτά τα 199€ του neo v άξιζαν μέχρι και το τελευταίο cent....:cool: Όσοι τότε επέλεξαν να αγοράσουν huawei ideos x5 έκαναν μεγάλο λάθος...:lol:

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου έχει το neo v αλλά του κολλάει το κινητό και του είπα να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το θέμα είναι ότι δεν ξέρει να κάνει συγχρονισμό τις επαφές του με το gmail. Υπάρχει καπιος οδηγός για να του το στείλω με απλά βήματα γιατί λέει ότι προσπάθησε και δεν το κατάφερε. Και μια τελευταία ερώτηση έχει την 4.2 αλλά όταν του έκανα ενημέρωση λογισμικού δεν μου βρήκε άλλη εδώ λέτε ότι πήρατε και την 4.4. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

https://productforums.google.com/forum/#!topic/gmail/zCWHBp5d9h4

 

Αν έχει όντως 4.2 μάλλον έχει ξεκλείδωτο bootloader. Αυτό που προτείνω εγώ είναι την επίσημη 4.0.4 με led fix, root και lupus kernel. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο (και link2sd και greenify από εφαρμογές).

 

Αν θες δώσε περισσότερες πληροφορίες, αν έχει CWM recovery, ξεκλείδωτο bootloader, να δούμε τι μπορεί να βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας φίλος μου έχει το neo v αλλά του κολλάει το κινητό και του είπα να κάνει μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το θέμα είναι ότι δεν ξέρει να κάνει συγχρονισμό τις επαφές του με το gmail. Υπάρχει καπιος οδηγός για να του το στείλω με απλά βήματα γιατί λέει ότι προσπάθησε και δεν το κατάφερε. Και μια τελευταία ερώτηση έχει την 4.2 αλλά όταν του έκανα ενημέρωση λογισμικού δεν μου βρήκε άλλη εδώ λέτε ότι πήρατε και την 4.4. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Μπερδεύεις τα τηλέφωνα νομίζω.. Μήπως έχει το xperia v σκέτο; Το neo v ουδέποτε έφτασε στη 4.2.. Όσοι λένε για 4.4 έχουν custom rom και σίγουρα δε θα τρέχει καθόλου καλά.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύεις τα τηλέφωνα νομίζω.. Μήπως έχει το xperia v σκέτο; Το neo v ουδέποτε έφτασε στη 4.2.. Όσοι λένε για 4.4 έχουν custom rom και σίγουρα δε θα τρέχει καθόλου καλά.

 

Καλά ίσως και να τρέχει αν είναι ρυθμισμένη σωστά (έχει και TRIM η 4.4 και καλύτερη διαχείριση μνήμης σε 512mb συσκευές) αλλά ο kernel του Neo V για την Kit Kat ρουφάει τη μπαταρία. Μιλάμε για τραγική αυτονομία, 8-9 ώρες και αυτό όχι screen time φυσικά. :lol:

 

4.0.4 θα περάσει ο φίλος, με custom kernel αν μπορεί και led fix επειδή η Sony ξέχασε να ενεργοποιήσει το led όταν είναι σβηστή η οθόνη του κινητού και έρθει notification. Εγώ με link2sd αγορασμένο περνάω όσες εφαρμογές θέλω (με όρια, μην σκίσουμε τη ram) και με greenify πάλι αγορασμένο τα κάνω όλα (σχεδόν) hibernate αλλά έχω και τις ειδοποιήσεις μου κανονικά σε WhatsApp και Viber. Για browser έχω τον CM και φαίνεται να πηγαίνει ικανοποιητικά παρά τα χρονάκια της συσκευής. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να περιμένει κάποιος από αυτό το τηλέφωνο.

 

Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι βρίσκω λίγο χαμηλό το ακουστικό σε κλήσεις και πολύ χαμηλό στο viber. Μόνο με hands free δηλαδή. Αυτό το κάνει σε τελείως απείραχτη 4.0.4. Δεν ξέρω αν είναι έτσι και σε gingerbread αλλά δεν παίζει να το δοκιμάσω, γιατί δε θα το κράταγα έτσι ποτέ. Μόνο και μόνο για το greenify.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια πιο σετακι απο rom,kernel, κλπ κλπ ειναι το καταληλοτερο για το neo v ? Το εχω root και unlock bootloader οποτε προτινετε μου τι να βαλω...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ρε παιδια πιο σετακι απο rom,kernel, κλπ κλπ ειναι το καταληλοτερο για το neo v ? Το εχω root και unlock bootloader οποτε προτινετε μου τι να βαλω...!

 

Βλεπω το (moPROJECT42 KitKat 4.4) να το βαλω ειναι καλο ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει μερικά πράγματα, ακόμα και ένα post πάνω από το δικό σου. Τα έχεις διαβάσει; Έχεις κάποια συγκεκριμένη απορία; Το τηλέφωνο θα είναι το βασικό σου ή δεύτερο/τρίτο;
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες παιδια..

Εχω ενα προβλημα με το Νεο V και σημερα ταξιδευω και απο οτι φαινεται μενω χωρις κινητο..

Εχθες εφαγε ενα κολλημα και μολις του εκανα επανεκκινηση και μου βγαζει το αρχικο λογκο ΣΟΝΥ,μου πεταει μια "αναβαθμιση" του Android ..Xαρακτηριστικα αναφερει -Βελτιστοποιηση εφαρμογης 1 απο 1-

Το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο μηπως γινει η "αναβαθμιση" αλλα δεν γινεται τιποτα !!!

Εχετε κατι στο νου σας για το τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες παιδια..

Εχω ενα προβλημα με το Νεο V και σημερα ταξιδευω και απο οτι φαινεται μενω χωρις κινητο..

Εχθες εφαγε ενα κολλημα και μολις του εκανα επανεκκινηση και μου βγαζει το αρχικο λογκο ΣΟΝΥ,μου πεταει μια "αναβαθμιση" του Android ..Xαρακτηριστικα αναφερει -Βελτιστοποιηση εφαρμογης 1 απο 1-

Το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο μηπως γινει η "αναβαθμιση" αλλα δεν γινεται τιποτα !!!

Εχετε κατι στο νου σας για το τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερες παιδια..

Εχω ενα προβλημα με το Νεο V και σημερα ταξιδευω και απο οτι φαινεται μενω χωρις κινητο..

Εχθες εφαγε ενα κολλημα και μολις του εκανα επανεκκινηση και μου βγαζει το αρχικο λογκο ΣΟΝΥ,μου πεταει μια "αναβαθμιση" του Android ..Xαρακτηριστικα αναφερει -Βελτιστοποιηση εφαρμογης 1 απο 1-

Το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο μηπως γινει η "αναβαθμιση" αλλα δεν γινεται τιποτα !!!

Εχετε κατι στο νου σας για το τι συμβαινει?

 

καντου επιδιορθωση με το service update, υπ οψιν χανονται οτι υπαρχει στη μνημη τηλεφωνου οχι στην καρτα μνημης

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το κινητο κολλαει αμεσως μετα το ΣΟΝΥ,χωρις καμια συνεχεια..

Ο υπολογιστης δεν το αναγνωριζει,δεν μπορω να κανω recovery,προσπαθησα και hard reset..

Με λιγα λογια δεν εγινε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το κινητο κολλαει αμεσως μετα το ΣΟΝΥ,χωρις καμια συνεχεια..

Ο υπολογιστης δεν το αναγνωριζει,δεν μπορω να κανω recovery,προσπαθησα και hard reset..

Με λιγα λογια δεν εγινε τιποτα

με το update service πρεπει να ειναι κλειστο να κανεις επιδιορθωση, βγαλε μπαταρια να κλεισει και κανε επιδιορθωση

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειστό η ανοιχτό, δεν μ αναγνωρίζει το κινητό..

Λες και χάθηκε το λειτουργικό απο το κινητό συμπεριφέρεται

Link to comment
Share on other sites

Με το flash tool δοκίμασες μήπως και καταφέρεις να ξανά φλασάρεις το λειτουργικό;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι ,καμια αντίδραση σε οτι και να κάνω.

Βλέπω να τα παραταω και μετα το καλοκαίρι, να πηγαίνω για xaiomi.

Ευχαριστώ για την βοήθεια,καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Με το flash tool δοκίμασες μήπως και καταφέρεις να ξανά φλασάρεις το λειτουργικό;

τελικα αφου γυρισα απο διακοπες και ειχα χρονο να ασχοληθω..

Με pc suite,sony update service,pc companion δεν καταφερα τιποτα..

Με τα χιλια ζορια φλασαρα την 2.3.4 αρχικη και ξεκινησα ρουτ,4.0.4, ultimate rom 5.0.1

Σε ευχαριστω zxr,αυτο που προτεινες ηταν το σωστο,αλλα επειδη ειχα 1 μερα (αφου χαλασε,πριν φυγω για διακοπες),δεν ειχα χρονο να δοκιμασω φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση είχα όλο προβλήματα.Εχθές κόλλησε και λειτουργεί μόνο σε ασφαλής λειτουργία. Αφαίρεσα μπαταρία έκανα επανεκκίνηση τίποτα. Διέγραψα όλες τις εφαρμογές ,ότι είχα στην κάρτα και πάλι τίποτα.Προσπάθησα να το φέρω στο παλιό λειτουργικό αλλά τα link π.χ flash root δεν υπάρχουν.Είπα να κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να κάνω αντιγραφή των επαφών ούτε στην κάρτα ούτε μέσω sony companion.;Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, το νεο v το εχει η γυναικα μου και εδω και αρκετο καιρο γκρινιαζει οτι αργει και κολαει κτλ ... δεν το εχω πειραξει ποτε μια που δεν εχω ιδεα ... μπορειτε να πειτε τι πρεπει να κατεβασω και τι πρεπει να κανω ωστε να του κανω αναβαθμιση ? νομιζω (δεν το εχω μαζι μου) εχει 4.0.4 εκδοση ... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, το νεο v το εχει η γυναικα μου και εδω και αρκετο καιρο γκρινιαζει οτι αργει και κολαει κτλ ... δεν το εχω πειραξει ποτε μια που δεν εχω ιδεα ... μπορειτε να πειτε τι πρεπει να κατεβασω και τι πρεπει να κανω ωστε να του κανω αναβαθμιση ? νομιζω (δεν το εχω μαζι μου) εχει 4.0.4 εκδοση ... ευχαριστω

 

να το κανεις ροοτ να πεταξεις τα αχρηστα που εχει η σονυ και να μεινεις μονο μ αυτα που χρειαζεσαι, προσοχη μην βγαλεις καμια εφαρμογη συστηματος, βγαλε πρωτα πρωτα οτι εχει σχεση με facebook

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, το νεο v το εχει η γυναικα μου και εδω και αρκετο καιρο γκρινιαζει οτι αργει και κολαει κτλ ... δεν το εχω πειραξει ποτε μια που δεν εχω ιδεα ... μπορειτε να πειτε τι πρεπει να κατεβασω και τι πρεπει να κανω ωστε να του κανω αναβαθμιση ? νομιζω (δεν το εχω μαζι μου) εχει 4.0.4 εκδοση ... ευχαριστω

 

βάλε ξανά την 2.3.Δεν την αντέχει την 4.0.4.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...