Jump to content

Sony Ericsson Xperia Νeo V


zxr
 Κοινοποίηση

ποια ρομ προτιμάτε neo v?  

50 members have voted

  1. 1. ποια ρομ προτιμάτε neo v?



Recommended Posts

...gin2jellybean και ξερω ψωμι...

 

 

ψάχνοντας για τη gin2jellybean, έπεσα πάνω στη Gin2KitKat v3.0.0

 

την έχει εγκαταστήσει κανείς να μας πει εκτίμηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ψάχνοντας για τη gin2jellybean, έπεσα πάνω στη Gin2KitKat v3.0.0

 

την έχει εγκαταστήσει κανείς να μας πει εκτίμηση?

 

απο το ποσα ΜΒ ειναι μου φαινεται πολυ φτωχη..λεω να την βαλω ομως να δω τι παιζει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν δεν το ξερατε η καινουρια gin2jellybean μετανομαστηκε σε gin2kitkat η ιδια ειναι το θεμα αλλαζει..:happy:

αρα οτι ισχυε παλιοτερα π.χ με την 2.5.2 ειναι ακριβως τα ιδια διαφορα μοναχα στο θεμα..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

έχω ένα σεντόνι με ερωτήσεις...

 

πήρε το μάτι μου το xposed.αξιζει να το εγκαταστήσουμε στο κινητο μας?και ποια τα πλεονεκτήματα του?

 

επίσης είναι καλύτερο να κανουμε partition στην sd παρά να την έχουμε όπως είναι?

και ποιες οι διαφορές του ext2 με το ext4?

πρέπει να κρατήσω backup για να κάνω το partition?

εγώ που μέσω του link2sd έχω μεταφέρει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα θα πρέπει να τις αφαιρέσω και να κάνω πάλι εγκατάσταση για να πάνε στο partition?

 

σας ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια , εχω ενα προβλημα με το κινητο .

 

Ειμαι στην cosmote και τουλαχιστον 1 φορα την ημερα με πεταει εκτος δικτυου και πρεπει να κανω restart το κινητο.

Με το εκανε και πιο παλια αλλα σταματησε για καποιους μηνες.

 

Λετε να φταιει το GO LAUNCHER ?

Το εκανα εγκατασταση προσφατα , και μετα απο λιγες μερες αρχισε αυτο το προβλημα με το "εκτος δικτου"

Link to comment
Share on other sites

@Nirvana

Δεν έχει να κάνει με το launcher, και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω Vodafone, κάθε φορά στη βδομάδα θα μου το κάνει 2-3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια , εχω ενα προβλημα με το κινητο .

 

Ειμαι στην cosmote και τουλαχιστον 1 φορα την ημερα με πεταει εκτος δικτυου και πρεπει να κανω restart το κινητο.

Με το εκανε και πιο παλια αλλα σταματησε για καποιους μηνες.

 

Λετε να φταιει το GO LAUNCHER ?

Το εκανα εγκατασταση προσφατα , και μετα απο λιγες μερες αρχισε αυτο το προβλημα με το "εκτος δικτου"

 

η μονη συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι οσον αφορα για το restart που λες..πατα παρατεταμενα το power button και επελεξε λειτουργια πτησης μετα ξανακαντο και ετοιμο ουτε καθυστερησεις ουτε τπτ..;)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

η μονη συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι οσον αφορα για το restart που λες..πατα παρατεταμενα το power button και επελεξε λειτουργια πτησης μετα ξανακαντο και ετοιμο ουτε καθυστερησεις ουτε τπτ..;)

 

Το έχω δοκιμάσει, βάζω το pin αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να το δουλέψετε λιγάκι στο 2g only κ δείτε διάφορες.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να το δουλέψετε λιγάκι στο 2g only κ δείτε διάφορες.

 

Εννοείται στο 2g για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας, αλλά και πάλι το ίδιο κάνει.

Μάλλον δεν κάνει καλή επαφή η sim με της επαφές.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας για τη gin2jellybean, έπεσα πάνω στη Gin2KitKat v3.0.0

 

την έχει εγκαταστήσει κανείς να μας πει εκτίμηση?

 

Μακράν η πιο γρήγορη, πιο σταθερή και πιο όμορφη GB rom. Την χρησιμοποιούσα από το καλοκαίρι ως gin2jellybean και τώρα έγινε gin2kitkat. Πραγματικά είναι από τις καλύτερες που έχω περάσει( δουλεύει και το hdmi).Δοκίμασα και τη brabus αλλά σε θέμα ταχύτητας υστερεί σε σχέση με την gin2kitkat.

 

Το μόνο αρνητικό της, είναι ότι όπως και σε όλες τις GB roms η κάμερα δεν έχει πολύ καλή ποιότητα. Ωστόσο αξίζει να την δοκιμάσετε, γιατί έχει γίνει πολύ καλή δουλειά!

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

έχω ένα σεντόνι με ερωτήσεις...

 

πήρε το μάτι μου το xposed.αξιζει να το εγκαταστήσουμε στο κινητο μας?και ποια τα πλεονεκτήματα του?

 

επίσης είναι καλύτερο να κανουμε partition στην sd παρά να την έχουμε όπως είναι?

και ποιες οι διαφορές του ext2 με το ext4?

πρέπει να κρατήσω backup για να κάνω το partition?

εγώ που μέσω του link2sd έχω μεταφέρει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα θα πρέπει να τις αφαιρέσω και να κάνω πάλι εγκατάσταση για να πάνε στο partition?

 

σας ευχαριστώ...

 

κανείς????

Link to comment
Share on other sites

Μακράν η πιο γρήγορη, πιο σταθερή και πιο όμορφη GB rom. Την χρησιμοποιούσα από το καλοκαίρι ως gin2jellybean και τώρα έγινε gin2kitkat. Πραγματικά είναι από τις καλύτερες που έχω περάσει( δουλεύει και το hdmi).Δοκίμασα και τη brabus αλλά σε θέμα ταχύτητας υστερεί σε σχέση με την gin2kitkat.

 

Το μόνο αρνητικό της, είναι ότι όπως και σε όλες τις GB roms η κάμερα δεν έχει πολύ καλή ποιότητα. Ωστόσο αξίζει να την δοκιμάσετε, γιατί έχει γίνει πολύ καλή δουλειά!

 

στο θεμα ομορφη θα διαφωνισω καθετα..ειναι πολυ φτωχη..σε σχεση με αλλες που χτιζονται ακομα και αυτες τις μερες με την τελευταια λεξη στην εμφανιση..ειναι λιγο παρατημενη γενικα..κριμα γιατι μονο στην εμφανιση χανει.αν ο dev δεν ηταν ξεροκεφαλος θα το κοιτουσε και το εμφανισιακο κομματι..τεσπα ειναι η ρομ καθαρα για gaming + battery.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παληκάρια και κυρίες :) ένας φίλος έχει αυτό το τηλέφωνο και τον τελευταίο καιρό κάνει επανεκιννήσεις μόνο του, κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει; εν τω μεταξύ εχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τα ίδια, κατεβάσαμε το pc companion για να κάνουμε από εκεί επαναφορά αλλά δεν δουλεύει με τα windows 8. Επίσης και στο SEUS που κατεβάσαμε δεν υπάρχει το μοντέλο αυτό!!:wacko: τί στο καλό γίνεται; έχεται παρόμια εμπειρία;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παληκάρια και κυρίες :) ένας φίλος έχει αυτό το τηλέφωνο και τον τελευταίο καιρό κάνει επανεκιννήσεις μόνο του, κάποια ιδέα για το τι συμβαίνει; εν τω μεταξύ εχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τα ίδια, κατεβάσαμε το pc companion για να κάνουμε από εκεί επαναφορά αλλά δεν δουλεύει με τα windows 8. Επίσης και στο SEUS που κατεβάσαμε δεν υπάρχει το μοντέλο αυτό!!:wacko: τί στο καλό γίνεται; έχεται παρόμια εμπειρία;;

 

συμβουλη μου να κανει με το Pc companio αναβαθμιση..και αν δεν στρωσει μετα περναμε σε πιο βαθια νερα οπως στο hardware μπορει να μην κανει καλη επαφη η μπαταρια με τα "δοντια" η κτι παρομοιο.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από kyriakos2 >

 

καλημέρα παιδιά

έχω ένα σεντόνι με ερωτήσεις...

 

πήρε το μάτι μου το xposed.αξιζει να το εγκαταστήσουμε στο κινητο μας?και ποια τα πλεονεκτήματα του?

 

επίσης είναι καλύτερο να κανουμε partition στην sd παρά να την έχουμε όπως είναι?

και ποιες οι διαφορές του ext2 με το ext4?

πρέπει να κρατήσω backup για να κάνω το partition?

εγώ που μέσω του link2sd έχω μεταφέρει κάποιες εφαρμογές στην κάρτα θα πρέπει να τις αφαιρέσω και να κάνω πάλι εγκατάσταση για να πάνε στο partition?

 

σας ευχαριστώ...

 

κανείς????

 

Το είχα προσπαθήσει και δεν έβγαλα άκρη. Βασικά αυτό που κατάφερα - ακολουθώντας πάντα οδηγίες - να μην αναγνωρίζει το κινητό μου την sd. Δοκίμασε απλά το Link2sd. Θα σου μεταφέρει τις εφαρμογές στην sd. Βέβαια θα έχεις και πάλι θέμα με τη χωρητικότητα - αλλά αφού εγκαταστήσεις πολλές εφαρμογές, γιατί αυτές θα τρέχουν από τη μνήμη του κινητού και θα έχεις μειωμένες αποδόσεις γενικότερα.:!:

Link to comment
Share on other sites

συμβουλη μου να κανει με το Pc companio αναβαθμιση..και αν δεν στρωσει μετα περναμε σε πιο βαθια νερα οπως στο hardware μπορει να μην κανει καλη επαφη η μπαταρια με τα "δοντια" η κτι παρομοιο.

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την ανταπόκριση, απλά όπως προείπα το companion δεν συνεργάζεται καλά με τα windows8 μου έβγαλε ένα μύνημα ότι δεν μπορούσε να προχωρήσει στην επαναφορά του τηλεφώνου, θα πρέπει να βρούμε έναν υπολογιστή με παλιότερο λειτουργικό. Τέλος πάντων, ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

το Link2sd το δουλεύω ήδη.

με το partition δηλαδη μεταφέρονται τελείως οι εφαρμογές στην κάρτα και τρέχουν από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι ευχαριστώ για την ανταπόκριση, απλά όπως προείπα το companion δεν συνεργάζεται καλά με τα windows8 μου έβγαλε ένα μύνημα ότι δεν μπορούσε να προχωρήσει στην επαναφορά του τηλεφώνου, θα πρέπει να βρούμε έναν υπολογιστή με παλιότερο λειτουργικό. Τέλος πάντων, ευχαριστώ και πάλι!

 

το καταλαβα..και γιαυτο σου ειπα να κανεις αυτο μιας και ειναι η μονη λυση!παρακαλω οτι νεο,απορια εδω..

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Για κλειδωμένο bootloader τι προτείνετε? Να ειναι ελαφρυ και καλη χρηση μπαταριας ?

Θα ηθελα να λειτουργει το ραδιοφωνο και το hdmi.

Link to comment
Share on other sites

Για κλειδωμένο bootloader τι προτείνετε? Να ειναι ελαφρυ και καλη χρηση μπαταριας ?

Θα ηθελα να λειτουργει το ραδιοφωνο και το hdmi.

 

εχω απογοητευτει με ολες. τωρα εχω την Ζ1 Honami exclusive και οπως και η professional τρωνε την μπαταρια αμεσως χχωρις χρηση

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω την ultimate hd και εχω αγοράσει καποια hands free της sony που πρεπει να αλληλεπιδρούν με το smart connect ( πρωην liveware ).Όταν συνδέω τα hands free ή ότιδήποτε άλλο όπως φορτιστής δεν γίνεται καμία ενέργεια.Να προσθέσω ότι πριν που ήταν με τη rom της μάνας του το liveware δούλευε. Ξέρεις κάποιος γιατί μπορεί να γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το Link2sd το δουλεύω ήδη.

με το partition δηλαδη μεταφέρονται τελείως οι εφαρμογές στην κάρτα και τρέχουν από εκεί?

 

Κοίτα, αυτό που έχω διαβάσει, είναι πώς με το partition στην sd και καλά, χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο partition ως επέκταση της εσωτερικής μνήμης, αλλά δεν έχει λογική .... τσέκαρε :

link 1 που είχα βρει πάντως.

Επίσης δες και το link 2 που είχα βρει για το πως γίνεται η διαδικασία.

'Οπως και να έχει κράτα πώς όλα τρέχουν από την εσωτερική μνήμη. Αν δημιουργήσεις partition στην sd, δε θα τη βλέπεις από το pc σου και μόνο με manager θα μπορείς να διαχειριστείς τις εφαρμογές. Γνώμη μου μην το φορτώσεις άγρια. Δεν είναι κινητό για πολλά πολλά από τη μαμά του......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οτι στικακι κι αν βαζω δεν μου το αναγνωριζει το OTG? Ενω ποντικι και πληκτρολογιο το αναγνωριζει μια χαρα; Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.

 

Και με καινουριο στικακι αυτο συγκεκριμενα αλλα παλι τα ιδια.

 

Μπορει καποιος να μου βοηθησει;

 

Εχω brabus και kernel night elf την full εκδοση οχι την lite.

 

αααα και κατι αλλο, οταν συνδεω ενα USB μου λεει "Συνδεθηκε μη υποστηριζομενη συσκευη USB".

 

Κατέβασε από το Play Store την εφαρμογή USB OTG Helper και μόλις συνδέσεις το usb πάτα το mount (στην εφαρμογή) και θα το αναγνωρίσει!

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα!

Θα θελα να παραθεσω και γω την εμπειρια μου, σαν χρηστης custom rom, για πρωτη φορα!

Δεν ηθελα να μπω σε διαδικασια αλλαγης kernel (δεν τα καταφερνα κιολας, γιατι ηταν κλειδωμενος ο bootloader τελικα, οποτε τζαμπα παιδευομουν μερες και μερες).

Εκανα αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση, μεσω SEUS. Ελαβα την 4.0.4 (4.1.Β.0.587).

Στην συνεχεια εβαλα την ultimateHD rom στην καρτα του κινητου μου, και κατεβασα την εφαρμογη x-parts απο το play store.

Μεσω της εφαρμογης αυτης, εκανα ρεσταρτ το κινητο και φορτωσε αυτοματως σε ενα μενου οπου μπορουσα να επιλεξω ποια ρομ επιθυμω να εγκαταστησω.

Πραγματικα ηταν σαν να ειχα αλλο κινητο στα χερια μου.

Πανεμορφο μενου, παρα πολυ χρησιμες επιπλεον επιλογες, ταχυτατο!! Παιχνιδια και εφαρμογες που κολλουσαν απιστευτα πριν, τρεχουν μια χαρα τωρα.

Μνημη διαθεσιμη, απειρως περισσοτερη. Και ναι, λειτουργει σωστα και το hdmi, και δειχνει χωρις κολληματα τις ταινιες στην tv ΚΑΙ με υποτιτλους (χωρις να εχουμε επιλεξει το software decoding, αλλα ακομη και με το hardware decoding).

Πραγματικα εχω ενθουσιαστει και δεν περιμενα με τιποτε τοσο δραματικη αλλαγη. Το κινητακι μου πηρε μια πολυ μεγαλη πνοη ζωης.

Καποια στιγμη που θα εχω ορεξη, ισως περασω και διαφορετικο κερνελ, για να πειραματιστω και με οβερκλοκ!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Νeo V

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...