Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους τους τυχερούς κάτοχους του 889 s .Σύντομα θα το έχω και εγώ στα χέρια μου και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας ,σχετικά με την σωστή σειρά που θα πρέπει να εγκαταστήσω απαραίτητα προγράμματα,roms ,root και cwm στο κινητό .

Να προσθέσω πως το κινητό το παράγγειλα από minideal σήμερα .

 

1.Θα χρειαστεί να περάσω κάποια καινούργια rom ή αυτή με την οποία έρχεται είναι ok ;

 

2.Το recovery του minideal είναι στα αγγλικα; Είναι το cwm ; Αν όχι πως το περνάω ****το....;;;;;

 

3.Για να έχω 160αρια sms ,πρέπει να περάσω gravity box κτλ... Που τα βρίσκω αυτα και πως τα περνάω ;

 

4.Κάπου πιό πάνω διάβασα για το πρόβλημα πού έχει με την ένδειξη στην μπαταρία και θα ήθελα να το διορθώσω και αυτό !Πότε το κάνω δεν ξέρω ,πριν κανω τα παραπάνω η μετά !

 

*Απαντήστε μου αν θέλετε βρε παιδιά ,θα είναι μεγάλη βοήθεια για το που βρίσκω όλα αυτά τα αρχεία και τους οδηγούς ,μα πάνω απο όλα πείτε μου με ποιά σειρά κάνω όλα τα παραπάνω στο κινητό χωρίς να το καταστρέψω . Οι σελίδες είναι πολλές και το θέμα το παρακολουθώ καιρό ,όλα τα παραπάνω τα θυμάμαι να υπάρχουν αλλά είναι διάσπαρτα σε όλες αυτές τι σελίδες και δυστυχώς δεν βρίσκονται στην 1η .

 

Please ****

Είμαι γκάβακας μεγάλος :blink: ,ζητώ συγνώμη :O στον vasilk και πάω να πεθάνω απο την ντροπή μου:knife: ...

 

Πριν το κάνω όμως να τον ευχαρίστησω για τον χρόνο που αφιέρωσε γαι να τα συγκεντρώσει !

 

:thanks::thanks::thanks::thanks::

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά στέλνω μήνυμα απο τη συγκεκριμένη συσκευή, κι ενω το γράφω με μικρούς χαρακτήρες, στον παραλήπτη εμφανίζεται με κεφαλαία.

Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στέλνω μήνυμα απο τη συγκεκριμένη συσκευή, κι ενω το γράφω με μικρούς χαρακτήρες, στον παραλήπτη εμφανίζεται με κεφαλαία.

Μπορεί να διορθωθεί κάπως αυτό;

 

Αυτό το κάνει επειδή έκανες τη διόρθωση με το Gravity Box για να στέλνει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες. Αν βγάλεις το strip unicode από το Gravity Box θα στέλνει με μικρούς χαρακτήρες αλλά 70 Ελληνικούς χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει επειδή έκανες τη διόρθωση με το Gravity Box για να στέλνει 160 Ελληνικούς χαρακτήρες. Αν βγάλεις το strip unicode από το Gravity Box θα στέλνει με μικρούς χαρακτήρες αλλά 70 Ελληνικούς χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Ευχαριστώ Βασιλη. Και τι επιλέγω αντι του strip unicode?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Βασιλη. Και τι επιλέγω αντι του strip unicode?

 

[Gravity Box] -> [Βελτιώσεις τηλεφώνου] -> [strip unicode] -> [Χαρακτήρες ανέπαφοι]

Link to comment
Share on other sites

[Gravity Box] -> [Βελτιώσεις τηλεφώνου] -> [strip unicode] -> [Χαρακτήρες ανέπαφοι]

Εισαι power!!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα την Δευτέρα.

Το τηλέφωνο για τα 52 ευρώ που έδωσα πολύ καλό.

Από minideal ήρθε με Ελληνικά και root αλλά το recovery ήταν στα Κινέζικα.

Δοκίμασα να φλασάρω από την rom του needrom μόνο το recovery ακολουθώντας την διαδικασία του vasilik στο post 428 και η διαδικασία ήταν πολύ εύκολη αλλά το recovery παραμένει στα κινέζικα.

Ξέρει κανείς μήπως πρέπει να φλασάρω όλη την rom και όχι μόνο το recovery για να γυρίσει στα αγγλικά ?

Επίσης έχω ένα θέμα με τον ήχο από το μεγάφωνο του τηλεφωνου.

Βίντεο, τραγούδια, ακόμα και οι οδηγίες πλοήγησης του sygic που κατέβασα στην δοκιμαστική του έκδοση ακούγονται πολύ χαμηλά. Δοκίμασα διάφορες τιμές στον οδηγό [HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume αλλά ο ήχος δεν διορθώθηκε.

Αν κάποιος τα κατάφερε και έχει δυνατό ήχο στο ηχείο ας δώσει εδώ τις τιμές που βάζουμε στο engineer mode.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα την Δευτέρα.

Το τηλέφωνο για τα 52 ευρώ που έδωσα πολύ καλό.

Από minideal ήρθε με Ελληνικά και root αλλά το recovery ήταν στα Κινέζικα.

Δοκίμασα να φλασάρω από την rom του needrom μόνο το recovery ακολουθώντας την διαδικασία του vasilik στο post 428 και η διαδικασία ήταν πολύ εύκολη αλλά το recovery παραμένει στα κινέζικα.

Ξέρει κανείς μήπως πρέπει να φλασάρω όλη την rom και όχι μόνο το recovery για να γυρίσει στα αγγλικά ?

Επίσης έχω ένα θέμα με τον ήχο από το μεγάφωνο του τηλεφωνου.

Βίντεο, τραγούδια, ακόμα και οι οδηγίες πλοήγησης του sygic που κατέβασα στην δοκιμαστική του έκδοση ακούγονται πολύ χαμηλά. Δοκίμασα διάφορες τιμές στον οδηγό [HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume αλλά ο ήχος δεν διορθώθηκε.

Αν κάποιος τα κατάφερε και έχει δυνατό ήχο στο ηχείο ας δώσει εδώ τις τιμές που βάζουμε στο engineer mode.

 

Καλορίζικο.

Δεν είναι ανάγκη να flashαρεις όλη τη rom αλλά μόνο το recovery. Το έχω κάνει. Δοκίμασε να βάλεις το recovery από τη rom στο άλλο σύνδεσμο https://mega.co.nz/#!h0UkFYJD!TY0M5WpzFKSog6iTOx2xARbu_qZp9cOmocgVIUtTjXM . Εγώ μάλλον έχω κατεβάσει τη rom από αυτό το σύνδεσμο. Αν τα κάνεις όλα σωστά λογικά θα περάσεις Αγγλικό recovery. Αν δεν τα καταφέρεις κάνε ξανά post εδώ.

 

Μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά έχεις ανεβάζεις τέρμα τον ήχο όταν ακούς τραγούδια κτλ.

Λογικά η διαδρομή για να διορθώσεις τον ήχο στο μεγάφωνο είναι

[*#*#3646633#*#*] -> [Engineer Mode] -> [Hardware Testing] -> [Audio] -> [Loud Speaker Mode] και εκεί στο [Type] επιλέγεις [Media] . Ο οδηγός λέει πως οι αλλαγές θα εφαρμοστούν μετά από reboot.

Σου λέω λογικά γιατί δεν το έχω δοκιμάσει και ούτε ξέρω αν θα σου δουλέψει τελικά. Ψάχνοντας θα πας.

Link to comment
Share on other sites

Με το ηχειο κατι καταφερα δοκιμαζοντας διαφορες τιμες στο media.

Με το recovery προβλημα. Δεν μπαινει καθολου στο recovery και αφου προσπαθησω αρκετες φορες μετα αργει ή δεν μπουταρει καθολου μεχρι να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.

Υπαρχει αλλο recovery να δοκιμασω ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως η μπαταρια δεν κραταει. Το εκανα 4-5 φορες αποφορτιση οταν το πηρα, αλλα μια ημερα δεν με βγαζει. :(
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως η μπαταρια δεν κραταει. Το εκανα 4-5 φορες αποφορτιση οταν το πηρα, αλλα μια ημερα δεν με βγαζει. :(

 

Mε τι χρηση ακριβως φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρια δεν εχω παραπονο. 5 ωρες με ανοιχτο wifi και gps , ανοιχτες εφαρμογες για internet και πλοηγηση (sygic), αρκετα τηλεφωνα και η μπαταρια στο 50% απο πληρη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Με το ηχειο κατι καταφερα δοκιμαζοντας διαφορες τιμες στο media.

Με το recovery προβλημα. Δεν μπαινει καθολου στο recovery και αφου προσπαθησω αρκετες φορες μετα αργει ή δεν μπουταρει καθολου μεχρι να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.

Υπαρχει αλλο recovery να δοκιμασω ?

 

Στείλε μου με ΠΜ ένα mail να σου στείλω έτοιμο recovery

 

Εμενα παντως η μπαταρια δεν κραταει. Το εκανα 4-5 φορες αποφορτιση οταν το πηρα, αλλα μια ημερα δεν με βγαζει. :(

 

Δεν μπορεί. Είσαι ο μόνος που αναφέρει θέμα με την μπαταρία. Πότε θα το έχεις κοντά το τηλέφωνο να δούμε τι τρώει τη μπαταρία ;

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί. Είσαι ο μόνος που αναφέρει θέμα με την μπαταρία. Πότε θα το έχεις κοντά το τηλέφωνο να δούμε τι τρώει τη μπαταρία ;

Οταν το έχω θα σε καλέσω Βασίλη, ευχαριστώ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση. Μόλις έκανα παραγγελία από το minideal. Απλά τσέκαρα τις 3 επιλογές που έχει στην σελίδα του προιόντος, δλδ

Gift(Silicone case+Flim)+back cover, install google play, Root(need). Αλλά μετά είδα ότι δεν έχει κατάλληλο φορτιστή. (καλό το usb, αλλά όχι για κάθε περίπτωση)

Μπορώ να ζητήσω εκ νέου να μου στείλουν ευρωπαικό φορτιστή; Θα χρεωθεί;

Και αν ναι, μέσω email μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση. Μόλις έκανα παραγγελία από το minideal. Απλά τσέκαρα τις 3 επιλογές που έχει στην σελίδα του προιόντος, δλδ

Gift(Silicone case+Flim)+back cover, install google play, Root(need). Αλλά μετά είδα ότι δεν έχει κατάλληλο φορτιστή. (καλό το usb, αλλά όχι για κάθε περίπτωση)

Μπορώ να ζητήσω εκ νέου να μου στείλουν ευρωπαικό φορτιστή; Θα χρεωθεί;

Και αν ναι, μέσω email μόνο;

Μην αγχώνεσαι, παίρνεις εναν αντάπτορα με 0.50 λεπτά και είσαι κομπλέ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα την Δευτέρα.

Το τηλέφωνο για τα 52 ευρώ που έδωσα πολύ καλό.

Από minideal ήρθε με Ελληνικά και root αλλά το recovery ήταν στα Κινέζικα.

Δοκίμασα να φλασάρω από την rom του needrom μόνο το recovery ακολουθώντας την διαδικασία του vasilik στο post 428 και η διαδικασία ήταν πολύ εύκολη αλλά το recovery παραμένει στα κινέζικα.

Ξέρει κανείς μήπως πρέπει να φλασάρω όλη την rom και όχι μόνο το recovery για να γυρίσει στα αγγλικά ?

Οταν ανοιγεις το κινητο πατώντας το power και το + της φωνης μπενει στο αγγλικο

οταν ομως πατας το power και το - της φωνης μπενει στο κινεζικο !

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα και εγω αυτο το κινητο. Λοιπον εχω βαλει λιγοτερο απο 15 apps και ξαφνικα στον dolphin browser μου πεταει πανω δεξια low memory αν ειναι δυνατον. Υπαρχει καμια λυση? Το παλιο μου κινητο με πιο πολλα apps το ειχα γεμισει και αντεχε!!!

 

κατεβασα bonny cache cleaner και εβαλα στον dolphin με την εξοδο να κανει clean cache. Να δως πως θα παει!

Edited by SpyrosMP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση. Μόλις έκανα παραγγελία από το minideal. Απλά τσέκαρα τις 3 επιλογές που έχει στην σελίδα του προιόντος, δλδ

Gift(Silicone case+Flim)+back cover, install google play, Root(need). Αλλά μετά είδα ότι δεν έχει κατάλληλο φορτιστή. (καλό το usb, αλλά όχι για κάθε περίπτωση)

Μπορώ να ζητήσω εκ νέου να μου στείλουν ευρωπαικό φορτιστή; Θα χρεωθεί;

Και αν ναι, μέσω email μόνο;

 

Στελνει κανονικα το μινιντιλ ευρωπαικο ανταπτορα.Δεν θα χρειαστει ουτε τα 0.50 να δωσεις

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Μετά απο τόσες καλές γνώμες για το V889S, το είχα παραγγείλει κι εγώ (17-1-04 το πηρα 5-2-04) για τα χρήματα αυτα πράγματι ειναι κορυφή.... εχω κι εγω θεμα βέβαια με τη μπαταρία ... πιθανόν να υπάρχει διαφορά στην απόδοση ανάλογα με τη παρτίδα.. της γυναίκας μου το vodafone 975 smart iii μου φαίνεται οτι κρατάει αρκετά περισσότερο..

 

έχω πρόβλημα με το recovery (power + volume up δεν κανει τιποτε) ειναι μόνο στα κινέζικα (minideal ) και δεν εχω ιδιαίτερες γνώσεις σε android μπορώ να βάλω και αγγλικό μενου? για να κάνω back up βασικά... χάνονται τα υπάρχων αρχεία?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ρε παιδιά !

Λέω να κάνω μία εξτρα παραγγελία απο το 2toc για το εν λόγω κινητό .

Τι παίζει όμως με το root ,gapps ;

Πρέπει να το ζητήσω ;Δεν βλέπω καμία επιλογή και το chat είναι off !Να το παραγγείλω και θα το κάνουν free ;

Χρεώνουν εξτρα για αυτο ;

Ευχαριστώ !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Αν ανατρέξετε λίγο πίσω στο θεμα, έχει κάνει εναν πολυ καλο οδηγο ο vasilk, νομιζω post#428.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πέρασα τη ρομ και εχω πλέον αγγλικά στο ρεκαβερυ

αυτή η ρομ βλέπω καθυστερεί να μπουταρει λιγο περισσότερο απο αυτή που είχε το τηλ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...