Jump to content

ZTE V889S


myrsine22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αυτό που λέτε που είναι κλειδωμένο δε ξέρω κατά πόσο ισχύει.. το δικό μου το πήρα από merimobiles απείραχτο τελείως με κινέζικα 100% και αγγλικά μόνο κινέζικο recovery αλλά κατάφερα και του άλλαξα 2 recovery μια rom 2 backup και 1 restore... όλα μια χαρά. πιστεύω 95% πως κάνετε κάτι λάθος. όσο για το πληκτρολόγιο θα πρέπει να περάσεις κάποιο άλλο apk χειροκίνητα στο φάκελο /system/app με root explorer. το κινητό είναι πολύ καλό και έχει και καλή οθόνη. υστερεί μόνο στο πίσω ηχείο δεν είναι πολύ δυνατό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 834
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φόλε μου ,είσαι σίγουρος? το έχεις κάνει..? θα είναι πάλι με root kai ελληνικά όπως το παρέλαβα.? γιατί αν δεν ισχύει άντε βρες τον κινέζο να του εξηγήσεις τι έχει γίνει...
Link to comment
Share on other sites

φόλε μου ,είσαι σίγουρος? το έχεις κάνει..? θα είναι πάλι με root kai ελληνικά όπως το παρέλαβα.? γιατί αν δεν ισχύει άντε βρες τον κινέζο να του εξηγήσεις τι έχει γίνει...

 

συγνώμη για το μπέρδεμα αναφέρθηκα στο πρόβλημα σου μόνο λέγοντας αυτό: όσο για το πληκτρολόγιο θα πρέπει να περάσεις κάποιο άλλο apk χειροκίνητα στο φάκελο /system/app με root explorer.

Δεν σου είπα να κάνεις reset. Το reset δε νομίζω να επαναφέρει το χαμένο .apk και αν η rom δεν ήταν pre-rooted ή π.χ είχαν περάσει το play store χειροκίνητα παίζει να χαθεί και αυτό και το root. Σου είπα τι πρέπει να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό που λέτε που είναι κλειδωμένο δε ξέρω κατά πόσο ισχύει.. το δικό μου το πήρα από merimobiles απείραχτο τελείως με κινέζικα 100% και αγγλικά μόνο κινέζικο recovery αλλά κατάφερα και του άλλαξα 2 recovery μια rom 2 backup και 1 restore... όλα μια χαρά. πιστεύω 95% πως κάνετε κάτι λάθος.

 

Φίλε, αν βρήκες στοιχεία για rom & recovery, για πες τα να δοκιμάσουμε.

 

Πάντως, κάτι λάθος δεν κάνω, μιας και το V967s μια χαρά του πέρασα recovery, και την ίδια διαδικασία κάνω και στο V889s (με τα ανάλογα αρχεία).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αν βρήκες στοιχεία για rom & recovery, για πες τα να δοκιμάσουμε.

 

Πάντως, κάτι λάθος δεν κάνω, μιας και το V967s μια χαρά του πέρασα recovery, και την ίδια διαδικασία κάνω και στο V889s (με τα ανάλογα αρχεία).

 

http://www.techvalue.net/index.php/forum/4/7-zte-v889s-root-play-store-custome-recovery

 

και

 

http://www.needrom.com/mobile/zte-v889s-official-multi-langual/

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από μέρα σε μέρα να έρθει και το δικό μου από minideal και ήθελα να ρωτήσω εσείς που ήδη το παραλάβατε με ποιον τρόπο σας ήρθε; Με Ταχυδρομείο με ειδοποίηση, courier κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από μέρα σε μέρα να έρθει και το δικό μου από minideal και ήθελα να ρωτήσω εσείς που ήδη το παραλάβατε με ποιον τρόπο σας ήρθε; Με Ταχυδρομείο με ειδοποίηση, courier κλπ.

 

Σου βαζει χαρτακι ο Ταχυδρομος στο γραμματοκ. οτι εχεις συστημενο και πας και το παιρνεις απο ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σου βαζει χαρτακι ο Ταχυδρομος στο γραμματοκ. οτι εχεις συστημενο και πας και το παιρνεις απο ΕΛΤΑ.
ok thanks!!! :D
Link to comment
Share on other sites

ΠΆΩ στο ΄ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΄ μα δεν βρίσκω το system. μάλλον σβηστήκαν και άλλα αρχεία. Πως κανω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ..? δεν βλέπω άλλη λύση . αν κάνω θα ειναι όπωσ το παρελαβα δηλαδή με root kαι ελληνικά...?/

 

συγνώμη για το μπέρδεμα αναφέρθηκα στο πρόβλημα σου μόνο λέγοντας αυτό: όσο για το πληκτρολόγιο θα πρέπει να περάσεις κάποιο άλλο apk χειροκίνητα στο φάκελο /system/app με root explorer.

Δεν σου είπα να κάνεις reset. Το reset δε νομίζω να επαναφέρει το χαμένο .apk και αν η rom δεν ήταν pre-rooted ή π.χ είχαν περάσει το play store χειροκίνητα παίζει να χαθεί και αυτό και το root. Σου είπα τι πρέπει να κάνεις..

 

ΠΆΩ στο ΄ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΄ μα δεν βρίσκω το system. μάλλον σβηστήκαν και άλλα αρχεία. Πως κανω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ..? δεν βλέπω άλλη λύση . αν κάνω θα ειναι όπωσ το παρελαβα δηλαδή με root kαι ελληνικά...?/

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λεω να το παραγγειλω σαν δευτερο για την δουλεια. Ειδα οτι το minideal το εχει περιπου 50ε μαζι με επιπλεον μια πισω θηκη χρωματος γαλαζιο η πορτοκαλι, μια θηκη σιλικονης και μεβρανες για την οθονη. Θα κανω καλα η να το παρω απο αλλου και που?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα λεω να το παραγγειλω σαν δευτερο για την δουλεια. Ειδα οτι το minideal το εχει περιπου 50ε μαζι με επιπλεον μια πισω θηκη χρωματος γαλαζιο η πορτοκαλι, μια θηκη σιλικονης και μεβρανες για την οθονη. Θα κανω καλα η να το παρω απο αλλου και που?

Σε αυτην την τιμη δεν νιμιζω να βρεις κατι καλυτερο,αλλα κυριως και ποιο αξοιοπιστο.Παρελαβα 2 εχθες απο εκει,και τα 2 αψογα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η αποψη μου για το Zte 889s.

Αγοραστηκαν 2 απο το minid.....Με Ελληνικα εννοειται ηρθαν,και αδειο απο περιτες Κινεζικες σαβουριτσες που αλλοι βαζουν.

Eπι της ουσιας απο οτι διαβασα και καταλαβα,ειναι ο αντικαταστατης του γνωστου blade 3 που κυκλοφορει στην χωρα μας.

Ποιοτητα κατασκευης,ολο πλαστικο βεβαια,αλλα παρα πολυ καλη,καλοφτιαγμενο,στιβαρο,με πολυ καλη αισθηση στο χερι,στα γνωστα στανταρ που μας καλοεμαθε η zte,δινει την αισθηση οτι αντεχει στον χρονο.

Δυπυρινο,κανενα κολλημα δεν παρατηρησα,δοκιμασα και καποια παιχνιδακια και εκει τα καταφερε μια χαρα.Video ενα σε 720p που δοκιμασα το ετρεξε οκ.

Δικαρτο,μονο μια sim εχω επανω οποτε δεν βλεπω κατι να αναφερω εδω.

Οθονη με πολυ καλα χρωματα και αξοιπρεπης γωνιες θεασεις,οκ δεν ειναι ips αλλα κανεις μια χαρα την δουλεια σου,και στο εξωτερικο φως που το δοκιμασα σημερα

εβλεπα οτι εδειχνε η οθονη χωρις προβλημα.Σκρολαρισμα σε αυτην μια χαρα,ακομα και με την προστασια επανω.

Το εξωτερικο ηχειο θα το ηθελα ενα κλικ πιο δυνατο,θα το εβαζα στον μεσο ορο λοιπον.

Εχει και ledακι,για χαμενες κλησεις κτλ,αλλα εινα σχετικα αδυναμο.

Wi-fi ok το ειδε αμεσα το δικτιο μου και το κρατησε το σημα.Πλοηγηση στο net,και εδω απροβληματιστα,και μαλιστα μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα φορτωνη τις σελιδες,αυτα βεβαια σε Wi-fi.

Εχει και ραδιοφωνο fm οποτε ειμαστε οκ και εδω.

Συνομηλια και εδω ολα οκ,ακουω-με ακουν πολυ καλα και καθαρα.

Δοκιμασα και το gps με το tom-tom,κλειδωσε στο λεπτο,και δεν ξαναεχασε το σημα ακομα και μεσα σε στενα με ψηλα κτιρια.

Φωτο,σε μερη και καλο φωτισμο βγαζει αρκετα καλες θα ελεγα,για τις δυνατοτητες τις καμερας παντα,φωτογραφιες.Μην τα θελουμε και ολα ειπαμε,αλλα ενα φλασακι θα το ηθελα......βεβαια σε αυτες τις τιμες δεν βαζουν,τα επωνημα τουλαχιστον.

Σχετικα με την μπαταρια δεν εχω αποψη παιδια,διοτι ειμαι ακομα στο σεταρισμα.

Σε γενικα πλαισια τωρα θα ελεγα οτι για τα λεφτα που ζητα ειναι κυριολεκτικα vfm,με ελαχιστους ανταγωνιστες.Θα το προτεινα σαν αγορα,ακομα και για 1ο κντ,τα παει πολυ καλα σε ολους τους τομεις.

 

Αυτα......ουτε στην Zte να δουλευα......χαχαχαχα!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. (αγορά από minideal)

Συμφωνώ στην πλειοψηφία των όσων είπε ο ΚώσταςΤ1 παραπάνω.

 

Αξίζει γενικά. Το περίμενα πολύ χειρότερο. ....και από άποψη σχεδιασμού, παρότι πλαστικό είναι αρκετά όμορφο.

Περισσότερα θα σας αναφέρω μετά από λίγο καιρό που θα το έχω χρησιμοποιήσει και θα έχω εντοπίσει περισσότερα θετικά - αρνητικά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ, στο δρόμο είναι.

 

Σήμερα όμως μου ήρθε mail από το minideal για το "Dual Core ZTE V889M MTK6577 Android 4.0 3G GPS 4.0 Inch 5.0MP Camera Smart Phone". Είναι το ίδιο τηλέφωνο, αλλά με 5άρα κάμερα και σχεδόν ίδια τιμή με το S !!!

http://www.minideal.net/dual-core-zte-v889m-mtk6577-android-4-0-3g-gps-4-0-inch-5-0mp-camera-smart-phone.html

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ, στο δρόμο είναι.

 

Σήμερα όμως μου ήρθε mail από το minideal για το "Dual Core ZTE V889M MTK6577 Android 4.0 3G GPS 4.0 Inch 5.0MP Camera Smart Phone". Είναι το ίδιο τηλέφωνο, αλλά με 5άρα κάμερα και σχεδόν ίδια τιμή με το S !!!

http://www.minideal.net/dual-core-zte-v889m-mtk6577-android-4-0-3g-gps-4-0-inch-5-0mp-camera-smart-phone.html

 

Το είδα και γω αλλά φίλε ics και jelly bean μέρα με τη νύχτα στην απόδοση.. δεν αξίζει. εξάλλου αν θες καλή κάμερα πας σε κάτι ποιο ακριβό :p

 

ΠΆΩ στο ΄ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΄ μα δεν βρίσκω το system. μάλλον σβηστήκαν και άλλα αρχεία. Πως κανω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ..? δεν βλέπω άλλη λύση . αν κάνω θα ειναι όπωσ το παρελαβα δηλαδή με root kαι ελληνικά...?/

 

 

 

ΠΆΩ στο ΄ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΄ μα δεν βρίσκω το system. μάλλον σβηστήκαν και άλλα αρχεία. Πως κανω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων ..? δεν βλέπω άλλη λύση . αν κάνω θα ειναι όπωσ το παρελαβα δηλαδή με root kαι ελληνικά...?/

 

είπαμε χρειάζεται root explorer.. αν δεν είχες φάκελο /system δε θα άνοιγε το κινητό... νομίζω είσαι αρχάριος χωρίς να σε θέλω να σε προσβάλω.

ξεκίνα με root explorer....

Edited by Manux_oS
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε,επειδη το εχω παραγγειλει και το περιμενω,μπορεις να μου πεις πως να μην κανω update το google maps???τι ακριβως πρεπει να κανω???επειδη δεν ειχα ποτε κινητο με gps δεν γνωριζω γι αυτο σε ρωταω.

 

απλα μην το κανεις, νομιζω σου το επιτρεπει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει κι εγώ, στο δρόμο είναι.

 

Σήμερα όμως μου ήρθε mail από το minideal για το "Dual Core ZTE V889M MTK6577 Android 4.0 3G GPS 4.0 Inch 5.0MP Camera Smart Phone". Είναι το ίδιο τηλέφωνο, αλλά με 5άρα κάμερα και σχεδόν ίδια τιμή με το S !!!

http://www.minideal.net/dual-core-zte-v889m-mtk6577-android-4-0-3g-gps-4-0-inch-5-0mp-camera-smart-phone.html

 

Αυτο ειναι το πιο παλιο μοντελο φιλε μου.Το s ειναι το πιο φρεσκο,οποτε μην πας καν στο m.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Guest triptico
Μετα απο δύο εβδομάδες χρήσης του κινητου, εχω να πω οτι έχει γινει αρκετα βαρυ και μου βγαζει συνεχως ειδοποιησεις οτι η μνημη εξαντλειται, ενω το lag είναι ενφανες. Δεν έχω πολλές εφαρμογες. Μηπως κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Πάντως δυσκολα μπορεί να γινει η συγκεκριμένη συσκευη η βασική σου...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δύο εβδομάδες χρήσης του κινητου, εχω να πω οτι έχει γινει αρκετα βαρυ και μου βγαζει συνεχως ειδοποιησεις οτι η μνημη εξαντλειται, ενω το lag είναι ενφανες. Δεν έχω πολλές εφαρμογες. Μηπως κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Πάντως δυσκολα μπορεί να γινει η συγκεκριμένη συσκευη η βασική σου...

 

ασε με να μαντέψω... έχεις βάλει facebook app... :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δύο εβδομάδες χρήσης του κινητου, εχω να πω οτι έχει γινει αρκετα βαρυ και μου βγαζει συνεχως ειδοποιησεις οτι η μνημη εξαντλειται, ενω το lag είναι ενφανες. Δεν έχω πολλές εφαρμογες. Μηπως κάνω κάτι λάθος; Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Πάντως δυσκολα μπορεί να γινει η συγκεκριμένη συσκευη η βασική σου...

 

Φιλε μου τι ακριβως εχεις περασει στο κντ?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μα το ZTE V889S ΔΕΝ έχει ICS ΟΘΟΝΗ?

Οχι βεβαια φιλε μου δεν εχει.Αλλα εχει μια πολυ καλη tft οθονη.

Σε αυτα τα χρηματα θες και ips οθονη βρε........ειπαμε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Guest triptico
ασε με να μαντέψω... έχεις βάλει facebook app... :p

 

Φιλε μου τι ακριβως εχεις περασει στο κντ?

 

εχω facebook, viber, shazam, elixir, colornote, in.gr, gps test και 3-4 ακομα + οτι ειχε το κινητο απο τη μανα του

Link to comment
Share on other sites

εχω facebook, viber, shazam, elixir, colornote, in.gr, gps test και 3-4 ακομα + οτι ειχε το κινητο απο τη μανα του

 

Λογικο ειναι να εχει βαρύνη το κντ με ολα αυτα να τρεχουν μαζι.Βαλε και το clean master απο το market.Βοηθα αρκετα στην εκαθαριση μνημης του κντ.Ειναι ενα απο τα καλυτερα στο ειδος του.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=el

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V889S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...