Jump to content

ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΡΩΤΑΡΗΣ COPY DVD MOVIES


mobilemaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους.Μολις αγόρασα και εγω ενα αντιγραφικό, LG 4120b dual layer για καμια αντιγραφή ταινιας.Επειδή ειμαι πρωτάρης στο θέμα αντιγραφή-ταινίας ξεζούμισα το forum για να βρω το φως μου.Μετα απο 4 και βαλε ωρες καταλαβα (στο περίπου) τι πρέπει να κάνω. κατέβασα το dvd decrypter v 3.1.9.0. dvd shrink v 3.2. Πήρα μια ταινια (TOTAL RECALL) και με το dvd shrink εβγαλα το περιτό περιεχομενο και το αντέγραψα στον σκληρο δισκο.Μετα με το nero express 6(το ειχε μαζι με το αντιγραφικο ειναι εκδοση ΟΕΜ δεν ξέρω τι σημαίνει) το έκαψα.Ωραία και καλα.Το έβαλα να παίξει.Συμπαίρασμα. Η ταινια σε μερικα σημεια κολάει και στο τελευταίο μερος που ειναι οι τίτλοι τελους κολαει για τα καλα.Και με άλλες δυο ταινιες το ιδιο προβλημα ακριβως.Για αυτο παρακαλώ HELPPPPPPPPPP ME. ΤΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ TDK-R KAI ENA ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΕΙΝΑΙ SWISSTEC +R.
Link to comment
Share on other sites

To idio akribws dvd exw parageilei kai egw kai to perimenw apo mera se mera...

Idea den exw apo antigrafi dvd opote thelw ligo help gia ta programs pou prepei na katebasw, apo pou, kai pou tha brw alles plirofories...

HELPPP!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.dvdrhelp.com

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΑΡΗΔΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ.ΒΡΕΣ ΤΟ DVD WRITER ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ,ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ REVIEWS ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.ΑΠΟ ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΑ ΔΙΣΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον vasman. Πήγαινε να δεις το φως σου... :cool:

Αυτό που εγώ έχω να παρατηρήσω είναι κάτι που συνέβη μια φορά και ίσως και να ήταν τυχαίο. Έκανα copy μια ταινία με το DVD Decrypter v.3.1.7 (αν δεν κάνω λάθος), αλλά όχι ολόκληρο το DVD μόνο την ταινία (Only main movie, νομίζω ότι είναι η επιλογή), επιλέγοντας αυτόματα τα αρχεία που το πρόγραμμα θεωρούσε αναγκαία.

Όταν πήγα να ανοίξω την ταινία με το DVD Shrink v. 3.1, δεν γινόταν διότι έλλειπε κάποιο αρχείο το οποίο δε θυμάμαι πια.

Αυτό που εγώ κάνω πλέον είναι να κάνω copy ολόκληρο το DVD, έστω κι αν είναι κάπως πιο χρονοβόρο, και να αφαιρώ ότι δε χρειάζομαι με το DVD Shrink.

Αυτά. Καλές αντιγραφές!!! :D :D :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

επειδή κ γω ενδιαφερομαι για τη συγκεκριμενη λειτουργια αν δεν σας κανει κοπο μπορειτε να μου πειτε πια προγραμματα ειναι απαραιτητα..(εχω ακουσει κατι για dvd ripper...η καπως ετσι λεγεται...)

εγω δεν εχω αντιγραφικό για dvd..

απλα ζηταω ενα προγραμμα ωστε να σπαω το dvd να το περναω στο σκληρο&να μπορω να το αντιγραψω σε κανονικα δισκακια για cd..(οχι dvd)

ευχαριστω και συγγνωμη αν ειμαι off topic

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή mariel19,

το καλύτερο DVD ripper είναι το DVD Decrypter το οποίο βρίσκεται στην έκδοση 3.2, αν δεν κάνω λάθος. Με αυτό το πρόγραμμα μεταφέρεις τα περιεχόμενα ενός DVD στο δίσκο σου.

Τώρα, για να γράψεις την ταινία σε CD (SVCD ή DivX κλπ), δεν έχω ασχοληθεί και δεν ξέρω. Θα σου πρότεινα, όμως, να πάρεις ένα DVD Recorder για να έχεις καλύτερη ποιότητα και περισσότερες δυνατότητες. Με 80 ευρώπουλα, περίπου, αγοράζεις ένα αξιόλογο. Εντάξει,λέω τώρα εγώ... :whistle: :whistle: :whistle:

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Αύγ. 2004 , 11:02)

 

επειδή κ γω ενδιαφερομαι για τη συγκεκριμενη λειτουργια αν δεν σας κανει κοπο μπορειτε να μου πειτε πια προγραμματα ειναι απαραιτητα..(εχω ακουσει κατι για dvd ripper...η καπως ετσι λεγεται...)

εγω δεν εχω αντιγραφικό για dvd..

απλα ζηταω ενα προγραμμα ωστε να σπαω το dvd να το περναω στο σκληρο&να μπορω να το αντιγραψω σε κανονικα δισκακια για cd..(οχι dvd)

ευχαριστω και συγγνωμη αν ειμαι off topic

 

 

 

Καταρχήν θα χρειαστείς το dvdshrink,για να περνάς την ταινία στο σκληρό και μετά με κάποιο πρόγραμμα όπως το Gordian Knot ή το neodivx για να σημπιέσεις την τανία...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sonymobby (11 Αύγ. 2004 , 17:17)

 

katevase to clone dvd kai to any dvd kai eisai xeniastos. i piotita sto full.

 

File apo to stoma mou to pires :)

Poio apla de ginetai!

to clone dvd ripparei kai grafei se adio dvd mazi kai to any dvd apla to exeis anoixto kai to afineis mono tou na spaei tis prostasies twn original dvds :)

kai exeis to kefali sou isixo.apla i diadikasia pou isws sou parei poli xrono einai na vreis auta ta 2 programms spasmena.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι ALR και sonymobby,

εγώ χρησιμοποιώ το DVD Region Free αντί του AnyDVD, αλλά φαντάζομαι ότι κι αυτό κάνει την ίδια καλή δουλεία.

Τώρα, όσον αφορά το CloneDVD, ποιό από τα δυο εννοείτε; :confused:

Τέλος, φαντάζομαι, αν θέλει κανείς να βρει αυτά τα προγράμματα σπασμένα, ε με λίγη ...τύχη, κάτι θα καταφέρει. :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν συμφαίρει αντιγραφή dvd καλύτερα κατέβασε autogk και όλα αυτοματοποιημένα έχεις divx ή xvid άριστα με υποτιτλους σε 2-3 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (12 Αύγ. 2004 , 10:59)

 

Ρε δεν συμφαίρει αντιγραφή dvd καλύτερα κατέβασε autogk και όλα αυτοματοποιημένα έχεις divx ή xvid άριστα με υποτιτλους σε 2-3 ώρες.

 

Entelws filika panta..

Mporeis na mou peis poy sthrizeis thn apopsh sou oti de symferei h antigrafh dvd?

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς φιλικά και να σου θέσω τα επιχειρήματα μου. Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα dvd είναι πάνω απο 4,5 giga οπότε πρέπει και να τα αντιγράψεις με dvdecrypter αλλά και στη συνέχεια να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο έτσι με αυτό το τρόπο έχεις βέβαια καλή εικόνα άλλα 1 ταινία σε κάθε δισκάκι. Κάνοντας τα divx θες τον ίδιο χρόνο αλλά πιο εύκολα ιδίως με autogk και το τελικό απότέλεσμα είναι τέλειο έτσι με ένα αρχείο γύρω στο 1500 mb ας πούμε έχεις και τέλεια ποιότητα εικόνας και 5,1 ήχο με το ac3 και ασφαλώς αν δεν θες 5,1 μπορείς και με 700 mb να έχεις ένα τέλειο βίντεο με καλό mp3 ήχο. Έτσι αντί για μία σε ένα dvdaki χωράνε από 3 έως και 6 ταινίες αναλόγα με τα παραπάνω που σου είπα. Κάτι τέτοιο είναι κέρδος και σε χώρο άλλο να έχεις 100 ταινίες σε 100 δισκάκια και άλλο σε 20 αλλά και σε χρήμα αφού τα 100 δισκάκια στη καλύτερη με 1 ευρώ το ένα πάει μμμμ αν υπολογίσω 100*1=100 ευρώ (δύσκολα αυτά τα μαθηματικά :) έχεις λοιπόν 80 ευρώ κέρδος σε δισκάκια στις 100 ταινίεςδεν είναι και άσχημα.

Το μόνο κακό είναι ότι δεν είναι συμβατά τα divx με τα dvd players της αγοράς εννοώ αυτά που βάζουμε στο σαλόνι μας αλλά και πάλι στα 200 dvd έχεις κέρδος 160 ευρώκαι με αυτά αγοράζεις ένα kiss dvd player που διαβάζει divx και κάνεις απόσβεση τέλεια!!

Φυσικά αυτή είναι η άποψη μου και επειδή νοικιάζω 3-4 ταινίες τη βδομάδα απο το video club χρησιμοποιώ το divx συνέχεια και έτσι κρατάω τις ταινιούλες μου. Τώρα εσένα μπορεί να σε βολεύει η one2one αντιγραφή. Απλά πιστεύω πως το divx είναι πιο πρακτικό και σύντομα θα ενσωματωθεί σε όλα τα dvd players της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (12 Αύγ. 2004 , 10:51)

 

Ασφαλώς φιλικά και να σου θέσω τα επιχειρήματα μου. Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα dvd είναι πάνω απο 4,5 giga οπότε πρέπει και να τα αντιγράψεις με dvdecrypter αλλά και στη συνέχεια να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο έτσι με αυτό το τρόπο έχεις βέβαια καλή εικόνα άλλα 1 ταινία σε κάθε δισκάκι.

 

 

Μια γιαυτό και ποιο πάνω έχει προταθεί και το any dvd μαζί με το clone dvd που σε 8* dvdr (βάλε 4* μιας και δεν υπάρχουν πολλά 8* άδεια) κάνουν κάτι λιγότερο απο 20 λεπτά.Σε καμιά περίπτωση 2ώρες!!!

 

Το μόνο πρόγραμμα που σε εμένα έκανε 2 ώρες είναι το dvd string.

 

Τώρα γι'αυτό που λες εσύ για το divx...

Με μπέρδευψες σε ένα κομμάτι...

Λες:

 

το τελικό απότέλεσμα είναι τέλειο έτσι με ένα αρχείο γύρω στο 1500 mb ας πούμε έχεις και τέλεια ποιότητα εικόνας και 5,1 ήχο με το ac3

 

Οπότε θα χωρέσει σε 1dvd.

Οπότε δεν χάνεις ούτε και κερδίζεις σε χώρο.Γιατι και με το dvd rip και με το divx πάλι θα έχεις 1 dvd.

Δεν νομίζω πολλοί να έχουν 2-3 ταινίες σε ένα dvd ή να έχουν όρεξη να κάνουν (νομίζω αν και δεν έχω ξανα-ασχοληθεί) μια δύσκολη διαδικασία...

Αυτά!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

εγω με το super dvd ripper(απο dvd σε avi) έκανα γυρω στις 5-6 ωρες. γιατι,ετσι??

κάτι ποιο γρήγορο δεν υπάρχει..???

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ti lete?

Me clone dvd i antigrafh enos dvd sinolika kostizei 35 lepta!

Ase pou otan kaneis antigrafh dvd theleis kaliteri poiotita kai fisika na vlepeis tis tainies sou se megales othones opou kai an pas.

Se dvix kai xvid i fash se eglovizei ligo.

Ektos tou oti exw 200+ divx kai xvid ,den exw kanei oute ena sti zoi mou pote!

oti exw to exw katevasei apo to internet.kai ola einai stin pliopsifia tous kainourgies tainies.otan omws thelw na dw tainia me filarakia i monos se dvd se oreo perivallon den tha katsw na tin dw sto pc oute me eleino tv out.

Tha kanw tin copia mou san anthropos kai kirile tha paw na dw opou thelw tin tainia mou!auta me tis poliores diadikasies ksexaste ta!einai proistorika :)

Gia ton filo pou rotise pio apo ta dio clone dvd egw ennoousa tis eldy.ch

an den kanw lathos se kapoio gramma :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (14 Αύγ. 2004 , 13:55)

 

Re paidia ti lete?

Me clone dvd i antigrafh enos dvd sinolika kostizei 35 lepta!

Ase pou otan kaneis antigrafh dvd theleis kaliteri poiotita kai fisika na vlepeis tis tainies sou se megales othones opou kai an pas.

Se dvix kai xvid i fash se eglovizei ligo.

Ektos tou oti exw 200+ divx kai xvid ,den exw kanei oute ena sti zoi mou pote!

oti exw to exw katevasei apo to internet.kai ola einai stin pliopsifia tous kainourgies tainies.otan omws thelw na dw tainia me filarakia i monos se dvd se oreo perivallon den tha katsw na tin dw sto pc oute me eleino tv out.

Tha kanw tin copia mou san anthropos kai kirile tha paw na dw opou thelw tin tainia mou!auta me tis poliores diadikasies ksexaste ta!einai proistorika :)

Gia ton filo pou rotise pio apo ta dio clone dvd egw ennoousa tis eldy.ch

an den kanw lathos se kapoio gramma :)

 

 

Εμένα μου κάνει 20 λεπτά.

Όσο για το site...

Υπάρχουν 2 εκδόσεις.

Η κανονική η έκδοση που την βγάζει η elaborate bytes και μια καινούρια έκδοση που έβγαλε η slysoft ειδικά προσαρμοσμένη για το any dvd :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mariel19 (11 Αύγ. 2004 , 11:02)

 

επειδή κ γω ενδιαφερομαι για τη συγκεκριμενη λειτουργια αν δεν σας κανει κοπο μπορειτε να μου πειτε πια προγραμματα ειναι απαραιτητα..(εχω ακουσει κατι για dvd ripper...η καπως ετσι λεγεται...)

εγω δεν εχω αντιγραφικό για dvd..

απλα ζηταω ενα προγραμμα ωστε να σπαω το dvd να το περναω στο σκληρο&να μπορω να το αντιγραψω σε κανονικα δισκακια για cd..(οχι dvd)

ευχαριστω και συγγνωμη αν ειμαι off topic

 

 

Για μετατροπή από DVD σε CD εγώ χρησιμοποιώ το InterVideo DVD Copy. Αυτό κάνει αυτόματα όλη τη διαδικασία. Απλά επιλέγεις αν το target θα είναι VCD, SVCD, DivX, miniDVD κλπ. και όλα τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το πρόγραμμα.

 

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι δεν διαβάζει κλειδωμένα DVD. Στη συγκεκριμμένη περίπτωση είσαι αναγκασμένη να χρησιμοποιήσεις το DVD Shrink για να κάνεις το Ripping στο δίσκο και έπειτα χρησιμοποιείς το Intervideo DVD Copy για την αντιγραφή από τον δίσκο σε CD ή DVD.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ctony_a (12 Αύγ. 2004 , 12:51)

 

Ασφαλώς φιλικά και να σου θέσω τα επιχειρήματα μου. Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα dvd είναι πάνω απο 4,5 giga οπότε πρέπει και να τα αντιγράψεις με dvdecrypter αλλά και στη συνέχεια να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο έτσι με αυτό το τρόπο έχεις βέβαια καλή εικόνα άλλα 1 ταινία σε κάθε δισκάκι. Κάνοντας τα divx θες τον ίδιο χρόνο αλλά πιο εύκολα ιδίως με autogk και το τελικό απότέλεσμα είναι τέλειο έτσι με ένα αρχείο γύρω στο 1500 mb ας πούμε έχεις και τέλεια ποιότητα εικόνας και 5,1 ήχο με το ac3 και ασφαλώς αν δεν θες 5,1 μπορείς και με 700 mb να έχεις ένα τέλειο βίντεο με καλό mp3 ήχο. Έτσι αντί για μία σε ένα dvdaki χωράνε από 3 έως και 6 ταινίες αναλόγα με τα παραπάνω που σου είπα. Κάτι τέτοιο είναι κέρδος και σε χώρο άλλο να έχεις 100 ταινίες σε 100 δισκάκια και άλλο σε 20 αλλά και σε χρήμα αφού τα 100 δισκάκια στη καλύτερη με 1 ευρώ το ένα πάει μμμμ αν υπολογίσω 100*1=100 ευρώ (δύσκολα αυτά τα μαθηματικά :) έχεις λοιπόν 80 ευρώ κέρδος σε δισκάκια στις 100 ταινίεςδεν είναι και άσχημα.

Το μόνο κακό είναι ότι δεν είναι συμβατά τα divx με τα dvd players της αγοράς εννοώ αυτά που βάζουμε στο σαλόνι μας αλλά και πάλι στα 200 dvd έχεις κέρδος 160 ευρώκαι με αυτά αγοράζεις ένα kiss dvd player που διαβάζει divx και κάνεις απόσβεση τέλεια!!

Φυσικά αυτή είναι η άποψη μου και επειδή νοικιάζω 3-4 ταινίες τη βδομάδα απο το video club χρησιμοποιώ το divx συνέχεια και έτσι κρατάω τις ταινιούλες μου. Τώρα εσένα μπορεί να σε βολεύει η one2one αντιγραφή. Απλά πιστεύω πως το divx είναι πιο πρακτικό και σύντομα θα ενσωματωθεί σε όλα τα dvd players της αγοράς.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Το κόστος είναι προσωρινά πολύ μεγάλο άσχετα αν οι περισσότεροι χρήστες δεν το καταλαβαίνουν.

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ όταν είχα αποκτήσει CD-Recorder όταν ήταν ακόμα στο ξεκίνημά τους!

Κατέληξα να έχω αλλάξει 3 cd recorders σε 2 χρόνια περίπου και να έχω σπαταλήσει άπειρες ώρες γράφοντας σε μικρές ταχύτητες στο πρώτο CD Recorder. Αυτό δεν είναι διασκέδαση! Αυτό είναι "κάνω το χατήρι στις εταιρίες και αγοράζω συνέχεια ότι καινούριο μου πασάρουν επειδή δεν ξέρω ότι στις αποθήκες τους έχουν ήδη έτοιμο το επόμενης γενιάς recorder που θα γράφει με 4x ταχύτητα και θα μου το πασάρουν και αυτό ενώ στις αποθήκες τους έχουν ήδη έτοιμο το recorder που γράφει με 8x και θα μου το πασάρουν για ακόμη μια φορά ενώ έχουν ήδη έτοιμο το επόμενο κλπ....."

Δεν πειράζει όμως το πάθημα γίνεται μάθημα! Τώρα γράφω ότι ταινία θέλω στο δίσκο μου ή σε VCD ή σε DivX και αναμένω από τις εταιρίες να κυκλοφορήσουν Dual DVD Recorders που να γράφουν τα Dual DVDs σε ταχύτητα πολύ μεγαλύτερη από 2,4x που γράφουν σήμερα.

Έτσι δεν πρόκειται να σπαταλήσω ούτε το χρόνο μου ούτε τα χρήματά μου.

 

Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα διαφωνήσουν μαζί μου. Θα με θυμηθούν όμως όσοι διαβάζουν όλα τα περιοδικά πληροφορικής όπως εγώ. Γιατί όσοι τα διαβάζουν, ξέρουν τι να περιμένουν στους επόμενους μήνες ή στον επόμενο χρόνο. Βλέπε Blue-Ray κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

Egw otan ekana rip tis tainies apo DVD se CD, xrisimopoiousa to DVD Decrypter gia na pernaw tis tainies sto skliro. Meta tis ekana rip me to FlaskMPEG i to XMpeg. Bebaia xreiazonte kai oi Codecs gia na kanete rip. Gia Video Codec proteinw Divx 5.2 Pro kai gia Audio Codec to Fraunhofer Radium MP3 Codec 1.2 pou tha breite edw kai edw me ena search. Otan tous egkatastisete xreiazonte kapoies ruthmiseis gia tous Codecs pou tha kanete mesa apo to programma pou tha kanete to rip. Gia ton ixo tha prepei na epileksete ton Codec kai na balete ti poiotita thelete na exei o hxos kai gia video epilekste ton Codec pali kai tin poiotita. Oso anevazete tin poiotita ston Ixo kai sto Video megalonoun kai ta MB, diladi an balete polu kales poiotites ixou kai video tha xreiastite panw apo ena cd gia tin 1 tainia. Telos, patate na arxisei na kanei Rip kai pairnei peripou 2-3 wres i kai pio ligo apo 2 wres kai to arxeio tha apothikeutei stin diadromi pou tha epileksete apo ta Options tou programmatos. Twra, an to arxeio einai megalutero apo 700 MB, tha prepei na to xwrisete gia na mpei se 2 i se 3 CD.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

re paidia ti lete?!ti ena euro to ena kai ti 2 ores diadikasia?

Egw vriskw dvd adio me 30 lepta kai i diadikasia mou pairnei 35 :!:

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (15 Αύγ. 2004 , 04:26)

 

re paidia ti lete?!ti ena euro to ena kai ti 2 ores diadikasia?

Egw vriskw dvd adio me 30 lepta kai i diadikasia mou pairnei 35 :!:

 

 

Leei να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο .

Swsta to leei, gia na tou miwseis tin poiotita xreiazete 1 -2 wres.

Esu mallon les antigrafi apo DVD se DVD kateutheian.

Twra, DVD adoio me 30 lepta den kserw pou ta brikes.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Crypton-R- (15 Αύγ. 2004 , 04:59)

 

Leei να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο .

Swsta to leei, gia na tou miwseis tin poiotita xreiazete 1 -2 wres.

Esu mallon les antigrafi apo DVD se DVD kateutheian thelei 35 lepta.

 

Twra, DVD adoio me 30 lepta den kserw pou ta brikes.

 

 

Sorry, piga na to kanw edit kai to ekana quote.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Crypton-R- (15 Αύγ. 2004 , 04:59)

 

Leei να τα επξεργαστεις μειώοντας ποιότητα αφαιρώντας extras για να τα χωρέσεις στο άδειο dvd πράγμα που και υπολογιστική ισχύ τρώει και φυσικά κάνα 2ωρο .

Swsta to leei, gia na tou miwseis tin poiotita xreiazete 1 -2 wres.

Esu mallon les antigrafi apo DVD se DVD kateutheian.

Twra, DVD adoio me 30 lepta den kserw pou ta brikes.

 

Loipon tha ta pw oso pio apla mporw.

1.exoume ena original dvd twn 6.5gb

2.Exoume ena adio dvd 4,7gb twn 30leptwn to opoio kserw egw pou to vrika kai opoios thelei apo thessaloniki mporw na tou dosw direct odigies einai poli eukolo na ta vreis.

3.exoume any dvd kai clone dvd kai se 35 me 40 lepta meionoume tin poiotita kai grafoume tin original tainia apo 6.5gb pou einai se diskaki xoritikotitas 4.7gb.

Elpizw na katalaves,de mporw na to pw pio apla.

pio eukoli diadikasia apo divx kai xvid,kaliteri safws poiotita kai perissoteri oikonomia ;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR (15 Αύγ. 2004 , 07:21)

 

Loipon tha ta pw oso pio apla mporw.

1.exoume ena original dvd twn 6.5gb

2.Exoume ena adio dvd 4,7gb twn 30leptwn to opoio kserw egw pou to vrika kai opoios thelei apo thessaloniki mporw na tou dosw direct odigies einai poli eukolo na ta vreis.

3.exoume any dvd kai clone dvd kai se 35 me 40 lepta meionoume tin poiotita kai grafoume tin original tainia apo 6.5gb pou einai se diskaki xoritikotitas 4.7gb.

Elpizw na katalaves,de mporw na to pw pio apla.

pio eukoli diadikasia apo divx kai xvid,kaliteri safws poiotita kai perissoteri oikonomia ;)

 

 

Και αν το δισκάκι σου έχει πολλά extras τα κόβεις επίσης πολύ εύκολα με 1-2 κλικ του ποντικιού και έχεις τέλεια ποιότητα σε 20 λεπτά :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...