Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/07/meizu-mx-3/gsmarena_001.jpg

 

 

  • Οθόνη 5,1 ιντσών ανάλυσης Full HD
  • Επεξεργαστής Samsung Exynos Octa
  • Μνήμη 2GB Ram
  • 13 Mpixel κάμερα
  • Λειτουργικό σύστημα Flyme OS 3.0 που βασίζεται στην έκδοση 4.2 Jelly Bean του Android.

 

http://www.gsmarena.com/meizu_mx3_photos_of_its_front_and_back_appear-news-6401.php

 

Επίσημη παρουσίαση στις 2 Σεπτεμβρίου... http://www.gsmarena.com/meizu_mx3_to_be_unveiled_on_september_2-news-6588.php

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

καλησπερα...μια νεα επιλογη για τηλεφωνο...τα χαρακτηριστικα του τα σπανε...η τιμη...οχι τοσο:D

 

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku49199.jpg

 

 

http://pic.pandawill.com/media/catalog/product/cache/1/image/309d7dc39e373b178fdbbfcc3c9523fd/s/k/sku49199_1.jpg

 

 

BASIC Information

Model MEIZU MX3

Band 2G: GSM 850/900/1800MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Sim Card Single Micro-SIM Card

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color White & black

Shell Material Plastic

 

System

OS Flyme 3.0(based on Android 4.2)

CPU Samsung Exynos 5410 quad core(1.6GHz A15×4+1.2GHz A7×4)

GPU: PowerVR SGX 544MP3

ROM 16GB

RAM 2GB DDR3

 

Screen

Display Size 5.1 Inch, TOL touch panel, 2.9mm narrow frame

Type Corning gorilla glass, OGS technology, PSR power saving technology

Resolution 1800 x 1080 pixels, 415 PPI

Screen Color 16000K Colors

 

Support Format

Ringtones Type Polyphonic/MP3

Audio File Format MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format 3GP/MPEG4

Image File Format JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format TXT/CHM/DOC/HTML

Earphone Port 3.5mm

Card Extend No

 

Data Transfer & Connectivity

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile internet WAP/WiFi

 

General

Camera/Picture Resolution Dual Cameras, 2.0MP front BSI camera, support 1080P video record,

8.0MP Sony BSI back camera with flashlight and auto focus

Language English, Russian, Hebrew, Simplified/Traditional Chinese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV No

GPS Yes, support GPS and GLONASS dual navigation

JAVA No

WIFI Yes, 802.11 b/g/n, support 2.4GHz/5GHz dual WiFi

Support WLAN Direct and Miracast

Bluetooth Yes, V4.0

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 139.0 x 71.9 x 9.1mm/5.47 x 2.83 x 0.35 inch

Net Weight(Including battery) 143g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature 3G, WIFI, GPS, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot,

OTG, gyroscope, compass, etc

 

Package

Size 180 x 100 x 70mm/7.08 x 3.93 x 2.75 inch

Weight 500g

Accessories 1 x Built-in 2400mah Sony Battery

1 x USB Cable

1 x Charger

 

λινκ

http://www.pandawill.com/meizu-mx3-smartphone-exynos-5410-eight-core-51-inch-1080p-gorilla-glass-screen-2gb-16gb-flyme-30-p81388.html

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν δινω τοσα λεφτα για 16Gb ROM.

Στα ιδια λεφτα εχει το ibuygou το μοντελο με 32Gb ROM.

Οσο για το Mi3 δεν προβλεπεται να ειναι και ιδιαιτερα φθηνοτερο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδιά...μέσα στις επόμενες μέρες θα προβώ στην αγορά του meizu mx3...αν κάποιος το έχει αγοράσει ας μας πει 2 πράγματα...επίσης η αγορά θα γίνει από merimobiles ή από ibuygou...ποιο είναι πιο γρήγορο σε αποστολή? ρωτάω διότι διάβασα για καθυστέρηση σε αγορές από το merimobiles.!
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω εδώ και μερικές μέρες και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι μία από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει στην επιλογή smartphone..ανταγωνίζεται επάξια τις ναυαρχίδες των "επώνυμων" εταιρειών σε πολύ χαμηλότερη τιμή...πριν την αγορά του ήμουνα ανάμεσα σε αυτό και στο xiaomi mi3 με την έκδοση snapdragon 800..αν και το xiaomi είναι λίγο ανώτερο από πλευράς χαρακτηριστικών το meizu με κέρδισε στο σύνολο..(ποιότητα κατασκευής ,design)..to fly me 3.0 είναι καταπληκτικό ..γενικώς είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι τώρα..το κινητό το έχω εδώ και 6 μέρες..η αγορά έγινε από ibuygou!
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω εδώ και μερικές μέρες και μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι μία από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει στην επιλογή smartphone..ανταγωνίζεται επάξια τις ναυαρχίδες των "επώνυμων" εταιρειών σε πολύ χαμηλότερη τιμή...πριν την αγορά του ήμουνα ανάμεσα σε αυτό και στο xiaomi mi3 με την έκδοση snapdragon 800..αν και το xiaomi είναι λίγο ανώτερο από πλευράς χαρακτηριστικών το meizu με κέρδισε στο σύνολο..(ποιότητα κατασκευής ,design)..to fly me 3.0 είναι καταπληκτικό ..γενικώς είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μέχρι τώρα..το κινητό το έχω εδώ και 6 μέρες..η αγορά έγινε από ibuygou!

 

Μπορείς να μας δώσεις μερικές πληροφορίες για τον ήχο του κινητού?(ποιότητα εξόδου ακουστικών κυρίως,ηχείο,και αν γίνεται με ποια ακουστικά το δοκίμασες.)

Βλέπω οτί το κινητό έχει chip της wolfson κάτι το οποίο είναι πολύ θετικό για μένα.

Επίσης καλοδούλευτο:)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ kss ..το κινητό από πλευράς ήχου τα σπάει...κυριολεκτικά όμως..θεωρώ ότι είναι από τα πολύ δυνατά σημεία του και θα τολμούσα να πω ότι συναγωνίζεται και το κορυφαίο από άποψη ήχου htc one..το λέω με κάθε σιγουριά διότι το έχει ο κολλητός μου..τα ακουστικά με τα οποία το δοκίμασα είναι ένα απλό headset ακουστικών που είχε μέσα η συσκευασία ..με τα ακουστικά της εταιρείας ο ήχος σαφώς ανεβαίνει επίπεδο αλλά και έτσι είναι πολύ δυνατός και καθαρός πάνω από όλα..
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε chip της wolfson αυτό λέει πολλά,

αν βρείς κάποια καλά inear ακουστικά εκεί θα δείς πραγματικά τι μπορεί να κάνει(γι αυτό ρώτησα και με τι το δοκίμασες).

 

Επειδή και γω περιμένω να βγεί το mi3 είμαι σκεπτικός λόγο της τιμής και του μεγέθους του,και επειδή ακούω αρκετά μουσική από το κινήτο το chip της wolfson στο Mx3 νομίζω θα μου αρέσει πολύ.

 

Βέβαια στο mx3 με προβληματίζει το flyme,η μπαταρία(διάρκεια κυρίως) και η ποιότητα κατασκευής,

μπορείς να μας τα αναλύσεις λίγο περισσότερο?

Επίσης το πίσω μέρος με το περίεργο μηχανισμό ανοίγματος πως σου φαίνεται γιατί νομίζω είναι λίγο χαζό σαν ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το παρήγγειλα από ibuy gou...όταν με το καλό το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις ...αν και επειδή το έχω δεί απο κοντά έχω να πώ τα καλύτερα...είναι κτηνάκι το άτιμο..
Link to comment
Share on other sites

απο γνωστο που το εχει,mod σε ιταλικο forum, εντυπωσεις καλες...

 

πανεμορφο το led μπροστα και επισης η μπαταρια δεν ειναι τοσομ κακη οσο λενε.

Ομορφο κινητο αλλα με προβληματιζουν οι λιγες μπαντες που εχει το radio

 

απολυτη κομψοτητα ομως το γυαλι και το led.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Xαιρετω το forum.

Eνδιαφέρομαι για το ακόλουθο κινητό

 

http://www.1949deal.com/meizu-mx3-exynos5410-octa-core-1-6ghz-flyme-3-0-smartphone-2g-ram-16g-rom-5-1-inch-1080p-ogs-gorilla-glass-screen-black.html

 

αξίζει τα λεφτά του?

μπορώ να το βρώ από κάποιο άλλο ευρωπαικό site γιατι έχω ενδοκοινοτικό επαγγελματικό ΑΦΜ?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο, αλλά παλιός επεξεργαστής για ναυαρχίδα και τόσα λεφτά!

Σκέψου ότι τον επεξεργαστή αυτόν τον φορούσε η Samsung στο πρώτο της s4 και γρήγορα τον αντικατέστησε με τον snapdragon 600 μιας και λειτουργούσε πολύ καλύτερα και απροβλημάτιστα από τον exynos...

 

Τώρα σε ναυαρχίδες εδώ και μισό χρόνο μιλάμε για snapdragon 800 και όπου να΄ναι και snapdragon 805...

Στα 300 ευρώ που κοστίζει υπάρχουν καλύτερες επιλογές όπως το mi3...

Από εκεί και πέρα είναι βέβαια και θέμα γούστου!

 

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κ έρχεται το ερώτημα. Κινεζικό ή το nexus 5 στα ίδια λεφτά?

 

Τέτοια διλήμματα τα συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK.Συγγνωμη

 

Υπαρχει ειδη thread για το meizu mx3 με εντυπωσεις απο φιλο που το εχει,οπως καταλαβαινεις θα επρεπε να ειχες ψαξει λιγο στο φορουμ πριν ποσταρεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375231

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όχι ένα, τρία υπήρχαν και συνεννόθηκαν όλα σε ένα (το παρόν). Παρακαλώ να κάνουμε μια στοιχειώδη αναζήτηση πριν ανοίξουμε καινούργιο θέμα.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω παραλάβει εδώ και αρκετό καιρό αλλά επειδή έλειπα ταξίδι στο εξωτερικό δεν είχα πρόσβαση στο foroum..τέλοσπαντων...κάλλιο αργά παρά ποτέ που λένε...το κινητό πετάει..πολύ όμορφο,ταχύτατο,smooth,στιβαρό με εκπληκτικό ui...όποιος ενδιαφέρεται για περαιτέρω ας ρωτήσει...να σημειώσω ότι είμαι μέσος χρήστης και δεν έχω ιδέα για root και πιο ειδικεύμενα θέματα..η αγορά έγινε απο ibuy gou..έκδοση 16 gb...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έρχεται στην Γαλλία 31 Μαρτίου

http://www.clubic.com/smartphone/android/actualite-687732-meizu-mx3-dispo-en-france-apple-chinois.html

" Έχει, τέλος, ένα κομψό interface Flyme OS 3.0, που βασίζονται στο Android 4.2. Meizu MX3 θα είναι διαθέσιμες 31 του Μαρτίου 2014 στη Γαλλία, σούπερ μάρκετ (Boulanger, Darty, Fnac), σε απευθείας σύνδεση (Materiel.net) και ένας επιχειρηματίας (Virgin Mobile). Θα πωλείται € 450 με 16 GB εσωτερικής μνήμης, 500 ευρώ, με 32 GB ή 64 GB € 550 με τιμή / απόδοση κάτω από τις προσδοκίες, MX3 που πωλούνται για τενόρους όπως η Samsung Galaxy S4 ή Sony Xperia Z1. "

 

μετάφραση από το google και όχι από εμένα :p

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...