Jump to content

Meizu MX3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω οταν το πηρα απο το meri το ειχε 40 δολ. φθηνοτερα απο τους αλλους. Μονο στο ali το ειχανε παραπλησια τιμη. Δεν υπαρχει κατι υποπτο, ειναι αξιοπιστα μαγαζια και τα 2.

 

Flyme 4 εχει ανακοινωθει για προς τα τελη του ετους αρα νοεμβριο η δεκεμβριο. Και το flyme 3 ειναι μια χαρα, μολις ηρθε stable αναβαθμιση σε 4.4.4 αλλα δεν την εχω περασει ακομα να φανταστεις...

 

Η γνωμη μου ειναι 32αρι mx3 ή αν πας για υπερβαση 16αρι mx4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ίσως το 32αρι να είναι καλύτερη επιλογή, αφού παίρνεις που παίρνεις τέτοιο κινητό, ας του κάνεις τη χρήση που του αξίζει, βάλε μέσα μουσικές,τραγουδια,ταινίες κλπ

 

Επίσης πρόσεξα ότι περιλαμβάνει και ακουστικά στο to2c.. αυτά ειναι!!

 

Κάτι άλλο, κάθως το κινητό θα το αγοράσω σε ένα μήνα, υπάρχει περίπτωση να ανέβει η τιμή του? Γιατί σκέφτομαι ότι τώρα με το mx4 θα γίνει πιο γνωστή η meizu, οπότε πολύ πιθανόν να αυξηθεί και η ζήτηση του meizu mx3 και έτσι να ανέβει η τιμή του..

Link to comment
Share on other sites

Εδω ισχυει αυτο που λενε οτι ο αποθηκευτικος χωρος ποτε δεν ειναι αρκετος...

 

Αν τα ακουστικα που δινουν ειναι τα γνησια ep-21 (μπορει να βαζουν απλα της σειρας) τοτε ειναι ζαχαρη...κανε μια ερωτηση στο chat.

 

Για να ανεβει η τιμη δυσκολο, ισως αργοτερα που δεν θα εχει στοκ και αν θα εχει ζητηση(π.χ. λογω ιδανικου μεγεθους) οπως εγινε με το mx2. Η meizu ειναι γνωστη μη κρινεις μονο απο εδω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά θα αγοράσω το εξής κινητό αλλά μου έκανε εντύπωση το εξής.. στο to2c ενώ κάνει 270 $ τα οποία αντιστοιχούν σε 209 ευρώ, αν κάνω την μετατροπή σε ευρώ από το site δείχνει πως κοστίζει 215 ευρώ, ενώ μέχρι χθες έδειχνε την κανονική ισοτιμία, δηλαδή 209 ευρώ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πας για το 16αρι; εχω ηδη γεμισει με φωτο- βιντεο κυριως 12gb απο τα 32 μεσα σε 1.5 μηνα. Με τα ακουστικα τους ρωτησες αν θα ειναι τα γνησια δικα του; Παντως αν δεν θελεις να ανεβεις, οπως και εγω, πολυ παραπανω απο τα 200 ειναι η καλυτερη επιλογη εφοσον εισαι λατρης του design...

 

Για την μετατροπη συμβαινει αυτο συχνα στα κινεζομαγαζα...ζητα και καποιο κουπονι...στο paypal καλυτερα να το ρυθμισεις σε δολλαρια και να αφησεις την μετατροπη να την κανει η τραπεζα και οχι το ιδιο το paypal που χρεωνει προμηθεια.

 

Καποιος χρηστης ειχε δωσει τις εξης οδηγιες :

"

Αλλαξε το να κάνει την μετατροπή του νομίσματος η τράπεζα.

Οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

Profile - My money - My preapproved payments- Update - Set available funding resources - Conversion options (το ίδιο μετά στη κάρτα που θες και πατάς save)

Και επιλέγεις "Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καταρχήν όσον αφορά το μέγεθος, ναι μεν 16GB είναι κάπως λίγα, αλλά νομίζω πως με καλή διαχείρηση με τον υπολογιστή μπορείς να την παλέψεις.. π.χ μια φορά τη βδομάδα να συνδέεις το κινητό με το usb στο pc και να περνάς εκεί ότι θες, έτσι ώστε να σου μένει χώρος στο κινητό, google drive κλπ.. Αξίζει λες αυτή η λογική ή καλύτερα να δώσω μερικά χρήματα παραπάνω και να πάρω το 32GB ? Γενικά είμαι της λογικής αφού παίρνεις κάτι το οποίο θα χρησιμοποιείς για καιρό (2 χρόνια τουλάχιστον) αξίζει να δίνεις παραπάνω χρήματα, όχι ότι μου περισσεύουν κιόλας αλλά λέμε τώρα..

 

Δεύτερον,ναι νομίζω πως μέχρι τα 250 ευρώ είναι η καλύτερη επιλογή, δηλαδή από τα σχόλια μερικών κατόχων του Mx3 που πήρα καταλαβαίνω ότι η συσκεύη είναι αλλού, είναι κάτι premium, και πως καταλαβαίνεις την αισθητή/ποιοτική διαφορά με τα υπόλοιπα, ελπίζω να ισχύει και να μην είναι επιρεασμένη αυτή η άποψη επειδή είστε κάτοχοι του κινητού, αν και το σχόλιο κάποιου που παρόλο έχει το mi3 το σύγκρινε με το mx3 το ανέβασε το mx3 πολύ ψηλά..

 

Τρίτον ακουστικά δεν περιλαμβάνει, τους ρώτησα, ήταν απλά λάθος της σελίδας..

 

Όσον Αφορά την παραγγελία τώρα, βρήκα τα εξής:

 

- To2c.com 215 ευρώ με δώρο otg cable kai car charger (car δεν έχω, και to otg cable νομίζω πως περιλαμβάνεται έτσι και αλλιώς)

 

- b2cbuying.com 205 ευρώ με δώρο αυτά τα ακουστικά http://www.b2cbuying.com/colorful-headset.html , βέβαια ακουστικά έχω ήδη κάτι απλά από ένα παλιό nokia (το μαγαζί δεν το ήξερα, εδώ στο Myphone το βρήκα, κάποια άποψη σχετικά με την αξιοπιστία του θα βοηθούσε..

 

-1949deal.com 202 ευρώ , και αυτό το site δεν το ήξερα, εδώ στο myphone το βρήκα.. και εδώ θα βοηθούσε μια άποψη σχετικά με την αξιοπιστία του..

 

στην ουσία όσον αφορά την αξιοπιστία το μόνο που μας νοιάζει φαντάζομαι είναι αν ειναι real ή fake σωστά? γιατί αν είναι real όλη από τον ίδιο προμηθευτή δεν τα παίρνουν? τη meizu..

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου antdel και τους υπόλοιπους, Appreciated :D

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μικρη η διαφορα αλλα αν δεν περισσευουν το διαχειριζεσαι οπως ειπες...

 

Σιγουρα ολοι γινομαστε λιγο υποκειμενικοι για αυτο που αγορασαμε γιατι θελουμε να αυτοεπιβεβαιωθουμε...αλλα εδω μιλαμε για χαοτικη διαφορα σε design.

 

Για μαγαζι ολα αυτα ειναι οκ, εχουν παρουσια εδω...otg δεν περιλαμβανεται στην συσκευασια παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα μπερδέψει το otg, αλλά τελικά είναι το καλώδιο που συνδέεις το κινητό με usb-stick.. που είναι εξαιρετικά χρήσιμιο πιστεύω.. ακόμα μια καλή βοήθεια για το μοντέλο του 16GB..

 

Edit: Επίσης βλέπω πως στην έκδοση των 32 GB έχει και NFC, σου χρειάστικε ποτέ εσένα?

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα μπερδέψει το otg, αλλά τελικά είναι το καλώδιο που συνδέεις το κινητό με usb-stick.. που είναι εξαιρετικά χρήσιμιο πιστεύω.. ακόμα μια καλή βοήθεια για το μοντέλο του 16GB..

 

Edit: Επίσης βλέπω πως στην έκδοση των 32 GB έχει και NFC, σου χρειάστικε ποτέ εσένα?

 

Το otg καλωδιο ειναι παμφθηνο ζητα το ως δωρο απο οπου παρεις...

 

για την χωρητικοτητα θα εχεις προβλημα μονο αν το τιγκαρεις με παρα παρα πολλες εφαρμογες ή αν χρειαζεσαι αρκετα προγραμματα με μεγαλες απαιτησεις σε αποθηκευτικο χωρο π.χ.καποιο gps πλοηγο με ολους τους χαρτες του κοσμου. Τα υπολοιπα οπως ειπες τα παιρνεις περιοδικα backup.

 

το NFC δεν μου χρειαστηκε και ουτε πιστευω οτι θα μου χρειαστει στο προσεχες μελλον, αν προσεξες το εχουν βγαλει τοσο απο το mx4 οσο και απο το mi4.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η τιμή του Meizu mx3 μόνο στα 204 ευρώ.. από τι φαίνεται όλοι περιμένουν πως και πως το Meizu mx4..

 

Φίλος μου κίνησε την περιέργεια η νέα τιμή και έψαχνα απο που το βρήκες τόσο χαμηλά.. όσο έψαχνα όμως έπεσα σε coolicool στα 167 ευρώ :blink:

 

http://www.coolicool.com/meizu-mx3-16g-exynos-5410-octa-core-51-inch-fhd-gorilla-glass-screen-android-42-3g-smartphone-g-34619

 

Έχει κάποιο λάκο η φάβα μήπως ? Τα δίκτια που υποστηρίζει το συγκεκριμένο κάνουνε για Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου κίνησε την περιέργεια η νέα τιμή και έψαχνα απο που το βρήκες τόσο χαμηλά.. όσο έψαχνα όμως έπεσα σε coolicool στα 167 ευρώ :blink:

 

http://www.coolicool.com/meizu-mx3-16g-exynos-5410-octa-core-51-inch-fhd-gorilla-glass-screen-android-42-3g-smartphone-g-34619

 

Έχει κάποιο λάκο η φάβα μήπως ? Τα δίκτια που υποστηρίζει το συγκεκριμένο κάνουνε για Ελλάδα?

 

Απίστευτη τιμή!Ελλάδα φυσικά παίζει.Μάλλον θα έριξε η Meizu την τιμή του ενόψει της κυκλοφορίας του MX4.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει κάποιο λάκο η φάβα τότε το παραγγέλνω τώρα κιόλας.. αποκλείεται να κάνει μόνο 167 ευρώ όταν πριν μια βδομάδα έκανε 230..
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχει κάποιο λάκο η φάβα τότε το παραγγέλνω τώρα κιόλας.. αποκλείεται να κάνει μόνο 167 ευρώ όταν πριν μια βδομάδα έκανε 230..

 

Κοίτα και το zte z5s mini έφαγε ανάλογη κατρακύλα στην τιμή.. Για ψάχτο μία και δώσε feedback.. δεν έχω και ξαναγοράσει απο τα εν λόγω site, μηδέν εμπειρία απο μέρους μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το coolicool είναι στυλ ebay ή απλά reseller όπως το to2c και το minideal. αν είναι reseller τότε θα είναι σίγουρα αξιόπιστο
Link to comment
Share on other sites

Αξιόπιστο είναι, έχουν πάρει πολλά παιδιά από εκεί.Το έχει και το merimobiles στα 200 ευρώ.

 

Kαι το 32άρι ΜΧ3 στα 307$ (περίπου 239 ευρώ).

 

Μιλάμε ότι αρχίζει και γίνεται VFM cellphone! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλος μου κίνησε την περιέργεια η νέα τιμή και έψαχνα απο που το βρήκες τόσο χαμηλά.. όσο έψαχνα όμως έπεσα σε coolicool στα 167 ευρώ :blink:

 

http://www.coolicool.com/meizu-mx3-16g-exynos-5410-octa-core-51-inch-fhd-gorilla-glass-screen-android-42-3g-smartphone-g-34619

 

174 ευρώπουλα, όχι 167! :)

 

http://www.x-rates.com/calculator/?from=USD&to=EUR&amount=224

 

Πάλι όμως είναι τιμή-χώμα!

 

Το site γενικά θεωρείται αξιόπιστο φίλε μου. Μπορείς να μιλήσεις το βράδυ (ή αύριο το πρωί στο chat μαζί τους) και να σου απαντήσουν.

 

Αν μιλήσεις σφύρα το και προς τα δω! :)

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Αν επιλέξεις η μετατροπή να γίνει από το coolicool το εμφανίζει 167 ευρώ όμως.. τι ισχύει?

 

Ισχύει αυτό που θα πει το paypal :lol: Το οποίο είναι αυτό που σου είπα. 174 euros περίπου.

 

Τώρα για 7 ευρώ, μικρό το κακό φίλε μου! Το σημαντικό είναι να ισχύει η τιμή!

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου κίνησε την περιέργεια η νέα τιμή και έψαχνα απο που το βρήκες τόσο χαμηλά.. όσο έψαχνα όμως έπεσα σε coolicool στα 167 ευρώ :blink:

 

Έχει κάποιο λάκο η φάβα μήπως ? Τα δίκτια που υποστηρίζει το συγκεκριμένο κάνουνε για Ελλάδα?

 

Άνθρακες ο θησαυρός. Ο δαίμων του τυπογραφίου βλέπεις, χεχεχε. Την άλλαξαν την τιμή:

 

http://s28.postimg.org/tu8lkaq65/445.jpg

uploading images

 

Κι έτσι όμως είναι πολύ καλή τιμή :)

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθές στην χαμηλή τιμή αν και δεν είχα λεφτά στο paypal. Σήμερα έβαλα λεφτά και τους τα έστειλα και περιμένω confirmation οτι προχωράει η παραγγελία στη παλιά τιμή. Εύχομαι να προχωρήσουνε όλα χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις. Θα ποστάρω εδώ τα περι παραγγελίας και εύχομαι αργότερα και εντυπώσεις απο τη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Αν στο αφησουνε στην χαμηλη τιμη που το ειχανε θα τους βγαλω το καπελο... σε παρομοια περιπτωση απο ελληνικη αλυσιδα εφαγα ενα μεγαλοπρεπες ακυρο για τηλεοραση (απο 999 το ειχανε 499)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα χθές στην χαμηλή τιμή αν και δεν είχα λεφτά στο paypal. Σήμερα έβαλα λεφτά και τους τα έστειλα και περιμένω confirmation οτι προχωράει η παραγγελία στη παλιά τιμή. Εύχομαι να προχωρήσουνε όλα χωρίς δυσάρεστες εκπλήξεις. Θα ποστάρω εδώ τα περι παραγγελίας και εύχομαι αργότερα και εντυπώσεις απο τη συσκευή!

 

Μακάρι φίλε μου να πάνε όλα καλά! :)

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...