Jump to content

Huawei G700


smyrali
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω μια απορια,περιμενω και εγω απο μερα σε μερα το κινητο.Λογικα θα μου ερθει rooted και με playstore αποτο Minideal οπως τους ζητησα αλλα σκεφτομαι οτι αν βαλω την OTA rom που διαβασα οτι εχει βγει ολα αυτα χανονται και πρεπει να τα ξαναπερασω μονος μου?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κανω τωρα με το κινεζικο recovery .

μεχρι στιγμης καλα παει.

ουφ....ολα οκ.

ευχαριστω

edit: πρεπει και σ αυτο να γινει εννοποιηση μνημης?

Όλα καλά λοιπόν με τα Gapps και το root!

Τώρα το πρώτο που πρέπει να ψάξεις και να κάνεις είναι να περάσεις ένα recovery της προκοπής.

 

Μετά αν θες δοκίμασε τον οδηγό που έχω στην υπογραφή μου. Δες πρώτα τα μεγέθη που έχεις στις μνήμες, λογικά δεν θα θα άλλαξαν

Παιδια εχω μια απορια,περιμενω και εγω απο μερα σε μερα το κινητο.Λογικα θα μου ερθει rooted και με playstore αποτο Minideal οπως τους ζητησα αλλα σκεφτομαι οτι αν βαλω την OTA rom που διαβασα οτι εχει βγει ολα αυτα χανονται και πρεπει να τα ξαναπερασω μονος μου?

Μάλλον ναι όπως και ο φίλος από πάνω

Μην ξεχάσουμε και τον από κάτω, όποιος μπορεί ας το κάνει. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

Έχει κανείς πλήρες Backup να μου το στείλει; Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5128216#post5128216

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά λοιπόν με τα Gapps και το root!

Τώρα το πρώτο που πρέπει να ψάξεις και να κάνεις είναι να περάσεις ένα recovery της προκοπής.

 

Μετά αν θες δοκίμασε τον οδηγό που έχω στην υπογραφή μου. Δες πρώτα τα μεγέθη που έχεις στις μνήμες, λογικά δεν θα θα άλλαξαν

 

Μάλλον ναι όπως και ο φίλος από πάνω

Μην ξεχάσουμε και τον από κάτω, όποιος μπορεί ας το κάνει. Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη και δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

 

Ωραια φιλε μου θελω την βοηθεια σου...οταν με το καλο ερθει το κινητο λογικα θα ειναι rooted απο το Minideal.Μολις το ανοιξω αυτο θα εχει καποιο κινεζικο recovery και αθ πρεπει να το διαγραψω για να βαλω cwm?Γτ πρωτα πρεπει να παρω την ρομ καθαρη για τον φιλο που εχει προβλημα....μετα για να βαλω την τελευταια επισημη που εχετε και εσεις οταν λετε να βαλουμε το zip μεσα στην sdcard εννοειται χυμα στην μνημη του κινητου ετσι?Η σε καποια εξωτερικη καρτα μνημης?Τα εχω μπερδεψει λιγο

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδία τα έχω γράψει πολλές φορές σε προηγούμενα ποστ... Θα αλλάξετε το υπάρχον recovery εύκολα με το Mobile uncle tools,(υπάρχει στο playstore) μετά έχετε ένα recovery αγγλικό για να κάνετε ότι θέλετε, backup, rom...

Το recovery της συσκευής μας μπορείτε να το βρείτε μαζί με roms στο Needrom

Τα zip δεν έχει και πολύ σημασία που τα βάζεις γιατί ουσιαστικά όταν είσαι στο recovery εσύ το καθοδηγείς από που θα το πάρει, βάλτο σε ένα σημείο που θυμάσαι να μην το ψάχνεις

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη εγκαθισταται αλλα μολις παταω ν ανοιξει ξανακλεινει αμεσως.

προσπαθησα επισης να περασω cwm recovery απο mobileunce tools αλλα ψαχνει μονο μεσω wifi και βρισκει κατι κινεζικα και το φοβηθηκα.εχω περασει στην sd το img του recovery αλλα απλα δεν ψαχνει.

τι στο καλο εγινε?

 

τον λογαριασμό gmail τον διέγραψες πριν κάνεις οτιδήποτε;

αν όχι επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (τα σβήνει όλα)

άστο να ανοίξει χωρίς να συνδεθεί στο gmail εγκαθιστάς το play και μετά συνδέεσαι στο gmail

 

πάντως μη τρελαίνεσαι υπάρχουν γύρο στα 10 εναλλακτικά

http://appflood.com/blog/ten-alternative-android-app-stores

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παρελαβα σημερα το κινητο. Δεν ειναι για μενα και επειδη πρεπει να το δωσω αν μπορει καποιος να απαντησει συντομα :happy:

Χρειαζεται το καινουργιο system update που μου εβγαλε οταν ανοιξα το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

τον λογαριασμό gmail τον διέγραψες πριν κάνεις οτιδήποτε;

αν όχι επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (τα σβήνει όλα)

άστο να ανοίξει χωρίς να συνδεθεί στο gmail εγκαθιστάς το play και μετά συνδέεσαι στο gmail

 

πάντως μη τρελαίνεσαι υπάρχουν γύρο στα 10 εναλλακτικά

http://appflood.com/blog/ten-alternative-android-app-stores

Οταν εβαλα την 142 το κινητο ανοιξε στα κινεζικα και δεν υπηρχαν καθολου εφαρμογες της google.

Αφου καταφερα να βαλω μονο κινεζικο recovery παραλληλα με το παλιο μου κινητο(με αγγλικο recovery) πηγα βημα βημα και περασα τη rom του frost και ολα καλα.

Αυτο που μενει τωρα ειναι να καταφερω να περασω το αγγλικο recovery image που εξακολουθει το mobileunce tools να μην το βρισκει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λέω να πάρω το Huawei G700. Απλά θα ήθελα να μάθω αν κολλάει καθόλου στις εφαρμογες. Αν αργει να μπει στο μενού ή στις κλήσεις. Είχα πολλά κινητά με Android και όλα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Αξίζει τα λεφτά του??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λέω να πάρω το Huawei G700. Απλά θα ήθελα να μάθω αν κολλάει καθόλου στις εφαρμογες. Αν αργει να μπει στο μενού ή στις κλήσεις. Είχα πολλά κινητά με Android και όλα είχαν το ίδιο πρόβλημα. Αξίζει τα λεφτά του??

 

4 πυρήνες και 2 γίγα ραμ σοβαρά ακόμα τέτοιες ερωτήσεις σφαίρα σε όλα αν αξίζει τα λεφτά του εξαρτάτε αν το πάρεις από Ελλάδα

ή από το εξωτερικό για μένα τα αξίζει

 

για θήκες και όλα τα αξεσουαρ Ελλάδα Τίποτα ας είναι καλά το ebay

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος στην stock ρομ (Huawei UI) με καποιο τροπο (καποιο patch) να εχει full screen φωτογραφια κατά την διαρκεια την εισερχομενης-εξερχομενης κλησης όπως και 3G και στις 2 καρτες σιμ????

 

Ευχαριστω....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω μόνο με custom rom θα το καταφέρεις εκτός όσο αφορά το fullscreen caller id βάλεις κάποια από τις εφαρμογές που υπάρχουν στο playstore

 

Γιατί μένεις σε stock?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου αρέσει το Huawei UI.... Είμαι με την Β142 rooted με gravity box.... Είναι παρα πολύ καλή και το μόνο που λείπει είναι το full screen caller (δεν λειτουργεί ούτε με gravity box) και η αλλαγή χρωμάτων των παροχών....

Εσύ με πια είσαι? Δοκίμασες καμιά από τις καινούριες του frost? Αν ναι πες μου τι γίνεται πώς δουλεύουν αυτές?? Είχα βάλει την 142 του frost... Μια χαρά ήταν... Την έχω back up....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεησε και επιτελους εχω επιδοτηση απο Wind. Ειμαι ετοιμος να το παρω (αν και μονοκαρτο)

Να ρωτησω εχουμε gorilla glass?

Επιπλεον usb on the go?

Σε συγκριση με το iphone4 που εχω η καμερα ειναι δραματικα χειροτερη?

Αν εχετε καποια αλλη προταση για κινητο μεχρι 300€ απο Wind θα χαρω να την ακουσω

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεησε και επιτελους εχω επιδοτηση απο Wind. Ειμαι ετοιμος να το παρω (αν και μονοκαρτο)

Να ρωτησω εχουμε gorilla glass?

Επιπλεον usb on the go?

Σε συγκριση με το iphone4 που εχω η καμερα ειναι δραματικα χειροτερη?

Αν εχετε καποια αλλη προταση για κινητο μεχρι 300€ απο Wind θα χαρω να την ακουσω

Δεν συγκρίνεται με την 4 ιντσών οθόνη του iphone4... Εδώ μιλάμε για οθοναρα....

Η κάμερα όπως και το βίντεο την ημέρα με φυσικό φως είναι μια χαρά θα έλεγα σούπερ .... Την νύχτα ενώ έχει πιο πιο δυνατό φλας από αλλά κινέζικα η καμερα ειναι απλά καλή αλλά το βίντεο είναι απαράδεκτο ακόμα και σε δωμάτιο με φώτα ανοιχτά... Κάνει κάτι σαν μυγάκια.... USB OTG δεν υποστηρίζει (δεν έχει hardware)... Gorilla glass έχει....σαν τηλέφωνο σε σύγκριση με galaxy s 3....Είναι πολύ καλύτερο.... Για να πάρεις κάτι καλύτερο θα πρέπει να δώσεις περισσότερα από 380 ευρώ και από τα σκρουτζομαγαζα... Όχι από μεγάλα πολύ καταστήματα η παροχους....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα... Απλα ειναι μονοδρομος η αποκτηση του....

Παρασκευη το παραγγελνω...και τα λεμε

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου αρέσει το Huawei UI.... Είμαι με την Β142 rooted με gravity box.... Είναι παρα πολύ καλή και το μόνο που λείπει είναι το full screen caller (δεν λειτουργεί ούτε με gravity box) και η αλλαγή χρωμάτων των παροχών....

Εσύ με πια είσαι? Δοκίμασες καμιά από τις καινούριες του frost? Αν ναι πες μου τι γίνεται πώς δουλεύουν αυτές?? Είχα βάλει την 142 του frost... Μια χαρά ήταν... Την έχω back up....

 

Με την 142 του frost... Κάποια στιγμή είχα βάλει και αυτή που έχει φτιάξει μαζί με τον gravila, αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Με την 142 του frost... Κάποια στιγμή είχα βάλει και αυτή που έχει φτιάξει μαζί με τον gravila, αρκετά καλή.

 

Έχει βγάλει και μια port πριν 5 μέρες από Acer liquit E1... αυτή δεν ξέρω τι λέει...

 

Άσε γιατί έχω αρχίσει να ζαχαρώνω το ΤHL T100s 8-cores....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δεν συγκρίνεται με την 4 ιντσών οθόνη του iphone4... Εδώ μιλάμε για οθοναρα....

Η κάμερα όπως και το βίντεο την ημέρα με φυσικό φως είναι μια χαρά θα έλεγα σούπερ .... Την νύχτα ενώ έχει πιο πιο δυνατό φλας από αλλά κινέζικα η καμερα ειναι απλά καλή αλλά το βίντεο είναι απαράδεκτο ακόμα και σε δωμάτιο με φώτα ανοιχτά... Κάνει κάτι σαν μυγάκια.... USB OTG δεν υποστηρίζει (δεν έχει hardware)... Gorilla glass έχει....σαν τηλέφωνο σε σύγκριση με galaxy s 3....Είναι πολύ καλύτερο.... Για να πάρεις κάτι καλύτερο θα πρέπει να δώσεις περισσότερα από 380 ευρώ και από τα σκρουτζομαγαζα... Όχι από μεγάλα πολύ καταστήματα η παροχους....

 

Ειναι οντως πολυ καλο το κινητο, το εχω ενα μηνα περιπου αλλα η καμερα σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλη. Το πολυ μετρια.

 

Gorilla Glass εισαι σιγουρος οτι εχει; πουθενα δεν αναφερεται, το ειδες στο site της corning;

 

Σε ολα τα υπολοιπα συμφωνω και επαυξανω!

Edited by manolisdr
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, βγαίνει το λογότυπο της Huawei κάνει επανεκκίνηση και ξανά τα ίδια...

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.. Αυτές τις ημέρες θα δοκιμάσω σε ένα άλλο pc και θα επανέλθω.

 

Σήμερα το έδωσα στο metro Γερμανίας από όπου και το αγόρασα. Στην αρχή είπαν κάτι για 2 μήνες αλλά μετά από μια ώρα αναμονή και λίγο πίεση μιλήσαμε με το γενικό διευθυντή. Επειδή το κινητό ήταν εκθεσιακό το ρίξαμε στο ότι δεν άνοιγε από την πρώτη ημέρα. Είπαν πώς θα μας ειδοποιήσουν σε 15 ημέρες που θα είναι έτοιμο.. Νεότερα όταν το πάρω στα χέρια μου :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μολις ρουταρα το κινητο ενως φιλου μου με το framaroot 1.5.3 μολις το εκανα restart μου εβγαλε το SuperSU και ολα οκ..το framaroot το κανω απεγκατασταση η το αφηνω?

 

επισης ποια recovery του βαζω?οδηγος υπαρχει καπου?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Για να εγκατασταθεί το gravity box χρειάζεται το xposed framework, σωστά; για το τελευταίο λέει στο xda , ότι καλό θα είναι να έχουμε recovery. Αυτό το recovery είναι απαραίτητο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...