Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Τι γίνεται τελικά με την Ρώσικη Kit Kat στο i9192?

Υπήρξε κανα θέμα με το πώς "κάθισε" η 4.4 στη συσκευή? Παρατηρήσατε καμμια αλλαγή ή βελτίωση κάπου, σε μπαταρία - σήμα - ταχύτητα κτλ κτλ?

 

Να περιμένουμε οι υπόλοιποι τα επίσημα update λέτε ή να προχωρήσουμε? :)

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά! Δεν έχω διαβάσει τις σελίδες αυτές, έχω το τηλέφωνο και είναι φοβερό :D Έτρεξα αυτό το app και μου έβγαλε nepal για firmware. Αυτό σημαίνει ότι όταν το κάνω update θα κάνω το update για nepal??? Επειδή έχω ακούσει ότι αν κάνω για άλλη χώρα ίσως δεν συμβαδίζει με την εταιρία τηλεφωνίας μου. Είμαι από κύπρο και δεν μου έχει βγάλει όποιοδήποτε update όταν πάω στο about device -> update, αλλά βλέπω στο internet ότι υπάρχει update για nepal. Εσείς τι κάνατε και κάνατε update?? Δεν είμαι root. Ευχαρηστώ και στείλτε μου link με το update και πως να το κάνω :happy: ευχαρηστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ, ξαφνικά και χωρίς να το πειράξω για κάποιες ώρες καθόλου και μετά από ενόχληση γνωστού ότι δεν απαντούσα σε κλήσεις του (βρήκα 10 αναπάντητες κλήσεις και από άλλους), μετά από ενάμισι μήνα λειτουργίας από την αγορά του το τηλέφωνο μου έκανε την πρώτη κουτσουκέλα.

 

Μουγκάθηκε τελείως, δεν έβγαινε εξωτερικά κανένας ήχος (ήχος κλήσης, τόνος πληκτρολογίου, ήχος αφής, ήχος κλειδώματος οθόνης, ήχος ξυπνητηριού, ανοικτή ακρόαση) δηλαδή τα πάντα. Μέσω ακουστικών λειτουργούσαν κανονικά όλοι οι ήχοι.

 

Αφού έλεγξα επισταμένως ξανά και ξανά μήπως είχαν απενεργοποιηθεί οι ήχοι δεν έγινε τίποτα, κάνω επανεκκίνηση, δεν ακούστηκε ο ήχος εκκίνησης και μου ζήτησε ρύθμιση των καρτών Sim (περίεργο) το παραβλέπω και συνεχίζω, δυστυχώς όμως ατύχησα, στην δεύτερη και τρίτη επανεκκίνηση πάλι ατύχησα, χωρίς όμως να μου ζητήσει ρύθμιση καρτών.

 

Στην συνέχεια δοκιμάζω να το επανεκκινήσω πατώντας παρατεταμένα το κουμπί εκκίνησης, δυστυχώς και πάλι ατύχησα, δεν μου ζήτησε ρύθμιση καρτών αλλά τώρα είχε καταργηθεί από την αρχική οθόνη που έχω τοποθετήσει το εικονίδιο υπηρεσιών της COSMOTE (Sim 1) και το χρησιμοποιώ για την αλλαγή από την μία γραμμή στην άλλη λόγω COSMOTE 2 in 1. Στην δεύτερη με τον ίδιο τρόπο επανεκκίνηση δεν έκανε τίποτα από τα παραπάνω, ενώ στην τρίτη πάλι εξαφανίστηκε το εικονίδιο.

 

Εψαξα ξανά πάλι στις ρυθμίσεις μήπως και γίνει τίποτα, μάταια όμως.

 

Τελικά επανήλθε αφού έβγαλα την μπαταρία και καλού κακού και τις κάρτες Sim.

 

Αυτό που ξέχασα να πω είναι ότι είχε ξεχαστεί ανοιχτό το Wi-Fi αρκετές ώρες (από το προηγούμενο βράδυ), βέβαια δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάποιες ώρες νωρίτερα το είχα τσεκάρει και λειτουργούσε κανονικά, απλά το αναφέρω επειδή συμβαίνει πρώτη φορά να μένει ανοιχτό το Wi-Fi για πάρα πολλές ώρες και γιατί είναι και η μόνη διαφορά στη χρήση του από το προηγούμενο διάστημα που το έχω.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια αυτη τη στιγμη στο δικο μου που πηρα τρεχει αυτη την εκδοση και δεν υπαρχει κατι για update εχουμε καμια πληροφορια?

http://prntscr.com/4ccklc

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος κανω εκαθαριση μνημης ολη την ωρα και τρεχουν 56 εφαρμογες ποσες εφαρμογες εχει απο την μανα της η Samsung....Τι να κανω να μην τρεχουν ολες αυτες η μπαταρια πεφτει σαν αντιστροφη μετρηση....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος κανω εκαθαριση μνημης ολη την ωρα και τρεχουν 56 εφαρμογες ποσες εφαρμογες εχει απο την μανα της η Samsung....Τι να κανω να μην τρεχουν ολες αυτες η μπαταρια πεφτει σαν αντιστροφη μετρηση....

 

Να πας στις εφαρμογες εκει που λεει ολα και να κανεις απενεργοποιηση τις εφαρμογες της samsung οσες γινονται βεβαια .

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη ρωσικη κιτ κατ κ εκανα κ ροοτ. μια χαρα εκατσε , κρατησε κ ολα τα δεδομενα.

 

Να πας στις εφαρμογες εκει που λεει ολα και να κανεις απενεργοποιηση τις εφαρμογες της samsung οσες γινονται βεβαια .

Ευχαριστω πολυ φιλε μου επισης ευχαριστω παρα πολυ τον χρηστη aquarius1 που με βοηθησε με εναν πολυ απλο οδηγο να περασω και εγω το τελευταιο firmware και να το κανω και ροοτ χιλια ευχαριστω κ παλι!antutu 19600 κατι με την παλια 21139 με την καινουρια αν κ δεν τα λαμβανω πολυ υποψιν μου αυτα με καποιες εφαρμογες που παγωσα νομιζω πως παει πολυ καλυτερα....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.Είμαι νέος στο forum αλλά αρκετό καιρό αναγνώστης σας.Μη μακρηγορώ.Είμαι κάτοχος του s4 mini duos εδώ και ένα χρόνο.Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο(το όνομά του έχει αναφερθεί και σε άλλες αναρτήσεις).

Η ιστορία η ίδια.Το αγόρασα μετά από διαβεβαίωση του καταστήματος ότι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας.Και φυσικά δεν ήταν.Το έμαθα μετά από επικοινωνία με την Ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung.Το κινητό ήταν προέλευσης λατινικής Αμερικής.

Μετά από επίσκεψη στο κατάστημα(μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας δεν έβγαζα άκρη) και αρκετής πίεσης και επιμονής, παραδέχτηκαν ότι δεν είναι ευρωπαϊκό το κινητό.Μου είπαν το παραμυθάκι πως θα έχω δύο χρόνια εγγύηση από αυτούς.

Ευτυχώς το κινητό λειτουργεί μέχρι σήμερα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο θέμα.Πριν από ένα μήνα πήρε και την αναβάθμιση σε 4.4.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Είμαι νέος στο forum αλλά αρκετό καιρό αναγνώστης σας.Μη μακρηγορώ.Είμαι κάτοχος του s4 mini duos εδώ και ένα χρόνο.Το αγόρασα από σκρουτζομάγαζο(το όνομά του έχει αναφερθεί και σε άλλες αναρτήσεις).

Η ιστορία η ίδια.Το αγόρασα μετά από διαβεβαίωση του καταστήματος ότι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας.Και φυσικά δεν ήταν.Το έμαθα μετά από επικοινωνία με την Ελληνική αντιπροσωπεία της Samsung.Το κινητό ήταν προέλευσης λατινικής Αμερικής.

Μετά από επίσκεψη στο κατάστημα(μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας δεν έβγαζα άκρη) και αρκετής πίεσης και επιμονής, παραδέχτηκαν ότι δεν είναι ευρωπαϊκό το κινητό.Μου είπαν το παραμυθάκι πως θα έχω δύο χρόνια εγγύηση από αυτούς.

Ευτυχώς το κινητό λειτουργεί μέχρι σήμερα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο θέμα.Πριν από ένα μήνα πήρε και την αναβάθμιση σε 4.4.

καλησπερα φιλε μου...κι εμενα ιδια περιπτωση με το κινητο..κανενα προβλημα ευτυχως...απότι ειδα υπαρχει μια ενημερωση διαθεσιμη κοντα στα 500mb.εσυ την εκανες κατευθειαν η χρειαζετε backup;;μενουν ανεπαφες εφαρμογες ,επαφες κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση την έκανα κατευθείαν δίχως backup. Δεν επηρεάστηκαν ούτε επαφές, ούτε εφαρμογές.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Την ενημέρωση την έκανα κατευθείαν δίχως backup. Δεν επηρεάστηκαν ούτε επαφές, ούτε εφαρμογές.

 

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,,,,την κατεβαζω κι εγω τωρα και ειμαι περιεργος να δω τη νεα εκδοση....και τις βελτιωσεις της

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,,,,την κατεβαζω κι εγω τωρα και ειμαι περιεργος να δω τη νεα εκδοση....και τις βελτιωσεις της

 

Μην περιμένεις ιδιαίτερες αλλαγές.Αλλά ψυχολογικά και μόνο το ότι έχεις την καινούρια έκδοση Android, νιώθεις την ανάγκη να ψάξεις και να ασχοληθείς ξανά με το κινητό.

Μόλις εγκαταστήσεις την ενημέρωση και δουλέψεις το κινητό,πες και τη δική σου γνώμη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις ιδιαίτερες αλλαγές.Αλλά ψυχολογικά και μόνο το ότι έχεις την καινούρια έκδοση Android, νιώθεις την ανάγκη να ψάξεις και να ασχοληθείς ξανά με το κινητό.

Μόλις εγκαταστήσεις την ενημέρωση και δουλέψεις το κινητό,πες και τη δική σου γνώμη.

 

λοιπον,οντως δεν ειδα κατι ιδιαιτερο ακομα..ομως ειδα δεν εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων πλεον;το εξερευνω ακομα σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,οντως δεν ειδα κατι ιδιαιτερο ακομα..ομως ειδα δεν εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων πλεον;το εξερευνω ακομα σιγα σιγα

 

Νομίζω ότι η απόκρυψη των εφαρμογών γίνεται αυτόματα με το που τις απενεργοποιήσεις από τον διαχειριστή εφαρμογών.

Και η εμφάνισή τους μετά με την εξής διαδικασία.(πατάς εφαρμογές-menu button-εμφάν.απενεργοπ.εφαρμ.)

Δοκίμασε και πες μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω ότι η απόκρυψη των εφαρμογών γίνεται αυτόματα με το που τις απενεργοποιήσεις από τον διαχειριστή εφαρμογών.

Και η εμφάνισή τους μετά με την εξής διαδικασία.(πατάς εφαρμογές-menu button-εμφάν.απενεργοπ.εφαρμ.)

Δοκίμασε και πες μου.

 

λοιπον φιλε μου,,,δεν βρηκα τελικα να εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων...επισης κανει κολπα με το σκαιπ,μια συνδεετε, μια οχι..και κολανε και καποιες εφαρμογες.εσυ εκανες επαναφορα ρυθμησεων μετα την εγκατασταση της 4,4,2

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου,,,δεν βρηκα τελικα να εχει επιλογη για αποκρυψη εφαρμογων...επισης κανει κολπα με το σκαιπ,μια συνδεετε, μια οχι..και κολανε και καποιες εφαρμογες.εσυ εκανες επαναφορα ρυθμησεων μετα την εγκατασταση της 4,4,2

 

Όχι ,δεν έκανα επαναφορά. Συνέχισα να λειτουργώ με τις ρυθμίσεις που είχα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορει καποιος να μου πει ποιες εφαρμογες να διαγραψω απο τις εργοστασιακες ωστε να ελαφρυνει λιγο το τηλεφωνο χωρις να κανω ζημια σε βασικες λειτουργιες βασικα δεν γουσταρω να βλεπω ολες τις αηδιες της samsung να μου πιανουν την ram μου κ να ζητανε κ ενημερωσεις
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποιες εφαρμογες να διαγραψω απο τις εργοστασιακες ωστε να ελαφρυνει λιγο το τηλεφωνο χωρις να κανω ζημια σε βασικες λειτουργιες βασικα δεν γουσταρω να βλεπω ολες τις αηδιες της samsung να μου πιανουν την ram μου κ να ζητανε κ ενημερωσεις

 

Καλημέρα.Αν δεν είσαι root,μπορείς μόνο να τις απενεργοποιήσεις.Αν είσαι root δεν έχω τις γνώσεις να σε βοηθήσω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να εχω το συγκεκριμενο κινητο , αν και παρακολουθω το θεμα επειδη με ενδιαφερει ως δικαρτο , απλα προβληματιζομαι στο προβλημα με το σημα...

Αν εισαι root παγωμα των εφαρμογων που θελεις με το link2sd (η αλλες παρομοιες) , τις κρατας καμια βδομαδα (η οσο θελεις εσυ) παγωμενες και αν μετα τη βδομαδα δεις οτι δεν προκαλειται καποια δυσλειτουργια στο κινητο, τις ξηλωνεις αφου πρωτα παρεις backup της εφαρμογης καλου κακου. Μεσα στον χρονο που θα τις εχεις παγωμενες και κανοντας την συνηθησμενη σου καθημερινη χρηση με το κινητο σου θα δεις αν σου βγαλει καποιο προβλημα το κινητο , οποτε πας και την ξεπαγωνεις. Αν δεις οτι ολα ειναι κομπλε την ξηλωνεις αφου παρεις backup.

Συμβουλη μου ειναι να παγωνεις δυο εφαρμογες καθε φορα για να μη χασεις την μπαλα. Αν παγωσεις καμια δεκαρια και σου βγαλει καποιο θεμα το κινητο αντε μετα να τις ξεπαγωνεις μια μια και να παραγεις το ιδιο "σεναριο" ωστε να δεις αν εξαλειφτηκε το προβλημα.

 

Αν δεν εισαι root μονο απενεργοποιηση , οτι ειπε και ο φιλος παραπανω.

 

Τελος , οτι κανεις το κανεις με δικη ΣΟΥ και μονον ευθυνη. Αυτα τα ολιγα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα bag ειμαι στην Ρωσσικη με περνουν τηλ απο επαρχεια η εξωτερικο και μετα κολαει η τοποθεσια απο κατω γραφει σας καλεσαν απο εκει κτλπ με ρεσταρτ στρωνει εχει κανενας λυση κατι ειμαι ροοτ......Να το κανω επαναφορα ρυθμησεων?
Link to comment
Share on other sites

Περί τα τέλη Νοεμβρίου η αναβάθμιση σε kitkat 4.4.4

http://www.gsmarena.com/a_plethora_of_samsung_galaxy_phones_are_getting_android_444_soon-news-9915.php

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Zητω συγνωμη προκαταβολικα αλλα λογο πιεσης χρονου δεν διαβασα αν εχει λεχθει κ σε καποιον αλλο το δικο μου προβλημα.

Το τηλεφωνο το εχω κανενα τριμηνο και εχω παρατηρησει οτι οταν μου κανουν κληση στην sim 2 καποιοες φορες δειχνει στον καλουντα οτι ειναι κλειστο.και δεν αναφερομαι στην φαση που μιλαω στην sim 1.

Γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια εωτηση και από μενα...παω στο Πληροφοριες Συσκευης (ενημερωση λογισμικού) και βρισκει ότι υπαρχδει ένα πακετο αναβαθμισης και είναι 502mb πειριπου. Ξερει κανεις τι είναι αυτό ? να το κατεβασω ? Θα χαθουν από το κινητο μου πραγματα ?

 

Για να βοηθησει εχω εικονα από την εκδοση που εχει το κινητο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...