Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)


achillesgk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μια λογική τιμή(300€ περίπου) στο amazon.com αλλά μέσα σε λίγη ώρα έφυγαν σχεδόν όλα και ενώ πριν λίγες ώρες είχε 17 διαθέσιμα.

 

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Mini-GT-I9192-Unlocked/dp/B00DRNAT7G

 

*σε μαύρο υπάρχει απ' ότι βλέπω:

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Gt-i9192-Black-Unlocked/dp/B00DRNEV9S/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1377955788&sr=1-2&keywords=GT-I9192

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 700
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να μια λογική τιμή(300€ περίπου) στο amazon.com αλλά μέσα σε λίγη ώρα έφυγαν σχεδόν όλα και ενώ πριν λίγες ώρες είχε 17 διαθέσιμα.

 

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Mini-GT-I9192-Unlocked/dp/B00DRNAT7G

 

*σε μαύρο υπάρχει απ' ότι βλέπω:

http://www.amazon.com/Samsung-Galaxy-Gt-i9192-Black-Unlocked/dp/B00DRNEV9S/ref=sr_1_2?s=wireless&ie=UTF8&qid=1377955788&sr=1-2&keywords=GT-I9192

 

Πρόσεξε από που θα γίνει η αποστολή γιατί αν έρθει εκτός Ε.Ε. θα σου έρθει πακέτο με ραβασάκι από το τελωνείο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει και εγω στην διαδικασια σκεψης για δικαρτο. Ηθελα να ρωτησω οποιον το εχει ή γνωριζει να μου απαντησει στα εξης ερωτηματα:

1. Θελω να εχω μια καρτα SIM προσωπικη χωρις data πακετ και μια εταιρικη με data πακετο. Γινεται λοιπον να εχω το data on μεσω της μιας μονο καρτας; Αν ναι, οταν το data ειναι ΟΝ και σε μονιμη χρηση (π.χ. συνεχης συγχρονισμος mail) στην μια καρτα, τι γινεται με την δευτερη καρτα? Δεχομαι κλησεις και SMS?

2. Μπορω να βαλω μετρητη data-sms οπου θα μετραει και τις 2 καρτες ή εστω να εχω την επιλογη να σεταρω να μετραει την μια παο τις 2 καρτες?

 

Ευχαριστω

Edited by asikis
Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει και εγω στην διαδικασια σκεψης για δικαρτο. Ηθελα να ρωτησω οποιον το εχει ή γνωριζει να μου απαντησει στα εξης ερωτηματα:

1. Θελω να εχω μια καρτα SIM προσωπικη χωρις data πακετ και μια εταιρικη με data πακετο. Γινεται λοιπον να εχω το data on μεσω της μιας μονο καρτας; Αν ναι, οταν το data ειναι ΟΝ και σε μονιμη χρηση (π.χ. συνεχης συγχρονισμος mail) στην μια καρτα, τι γινεται με την δευτερη καρτα? Δεχομαι κλησεις και SMS?

2. Μπορω να βαλω μετρητη data-sms οπου θα μετραει και τις 2 καρτες ή εστω να εχω την επιλογη να σεταρω να μετραει την μια παο τις 2 καρτες?

 

Ευχαριστω

 

Το πρωτο που θες γινεται σιγουρα γιατι το εχω κανει κι εγω. Το δευτερο για μετρητη δεν ξερω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται και δεν πέφτει με τίποτα η τιμή του? Είναι τρελό το LTE να κοστίζει 330€ και το dual 3G να μην πέφτει με τίποτα κάτω από τα 450€ εδώ και τόσο καιρό. Από χρυσάφι είναι το έξτρα hardware της 2ης sim?
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται και δεν πέφτει με τίποτα η τιμή του? Είναι τρελό το LTE να κοστίζει 330€ και το dual 3G να μην πέφτει με τίποτα κάτω από τα 450€ εδώ και τόσο καιρό. Από χρυσάφι είναι το έξτρα hardware της 2ης sim?

 

Νομίζω το κύριο πρόβλημα είναι η διαθεσιμότητα. Είναι ακόμα ελάχιστα τα μαγαζιά που το φέρνουν(εν αντιθέσει με το LTE) και συνήθως δεν έχουν καν απόθεμα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

την επομενη εβδομαδα θα το φερουν κ αλλα μαγαζια οποτε ας ελπισουμε οτι θα πεσει η τιμη του...

για αρχη γυρω στα 400 το βλεπω να πηγαινει...

Link to comment
Share on other sites

καλή είδηση ακούγεται το να το φέρουν κι άλλα μαγαζιά!

 

που το έμαθες όμως αυτό?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα 1.) αν εχει επιχειρισει κανενας να κανει root. Γνωριζω οτι γινεται στο κανονικο (S4 Mini - single sim LTE) αλλα δεν βρηκα πουθενα κατι για DUOS 2.) απο μπαταρια τι αυτονομια προσφερει, η διπλη λειτουργεια των sim επιρεαζει την αυτονομια καθολου; Eυχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, θα ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα 1.) αν εχει επιχειρισει κανενας να κανει root. Γνωριζω οτι γινεται στο κανονικο (S4 Mini - single sim LTE) αλλα δεν βρηκα πουθενα κατι για DUOS

 

Το έχω κάνει εγώ σύμφωνα με αυτό τον οδηγό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2368561

 

2.) απο μπαταρια τι αυτονομια προσφερει, η διπλη λειτουργεια των sim επιρεαζει την αυτονομια καθολου; Eυχαριστω προκαταβολικα!

 

Εμένα μου κρατάει 1,5 μέρα περίπου με 3g συνεχώς ανοιχτό (στη μία κάρτα φυσικά). Σίγουρα η διπλή λειτουργία δυσκολεύει τα πράγματα με τη μπαταρία...

992
Link to comment
Share on other sites

 

[Answ1:.:] Το έχω κάνει εγώ σύμφωνα με αυτό τον οδηγό:

 

[Answ2:.:] Εμένα μου κρατάει 1,5 μέρα περίπου με 3g συνεχώς ανοιχτό (στη μία κάρτα φυσικά). Σίγουρα η διπλή λειτουργία δυσκολεύει τα πράγματα με τη μπαταρία...

 

Σε ευχαριστω πολυ HOC! σκεφτομαι γυρνωντας απο εξωτερικο να φερω ενα μαζι και με την πρωτη ευκαιρια που παρουσιαστει χρονος να ασχοληθουμε και με το root! thanks again, really appriciated!

Link to comment
Share on other sites

το εμαθα στελνοντας mail σε αλλα μαγαζια που εχουν το απλο s4...

3-4 μαγαζια μου ειπαν οτι αυτη τη βδομαδα θα το εχουν...θα δειξει...

το θεμα ειναι κ η τιμη ομως...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τώρα η τιμή του αρχίζει να γίνεται ενδιαφέρουσα!

 

Στα 400 ευρώ θα έπρεπε να είναι dual active. Πάνω από 300 δεν δίνω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι κινεζοι φημιζονται για τις παπατζες τους αυτο ειναι το στανταρ. Απο κει και περα σιγουρα υπαρχουν αρκετες αξιολογες συσκευες. Για αυτο το F9192 το εχω παραγγειλει να δω πως ειναι κι αν δε μου κανει καπου θα το δωσω. Παντως το X2 περιεργο πως δε σου εκατσε γενικα εχει καλες κριτικες και ειναι "υποτιθεται" πολυ δυνατο.

 

Αλλα εκει που δε σηκωνω αντιρρηση ειναι για το S DUOS. Το κινητο ειναι πραγματικα αχρηστο. Αν εβγαινε το 2010 θα ηταν καλο. Αλλα εχουμε 2013.

 

Σιγά που δεν σηκώνεις και αντίρρηση. Υπάρχουν χρήστες με διαφορετικές ανάγκες από σένα. Υποστηρίζεις την Κινεζιά και δεν σηκώνεις αντίρρηση για το 7562. :X

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαστε ολοι επιχειρηματιες να μας παιρνουν τηλεφωνα ολη μερα κ στους 2 αριθμους φιλε μου...

κ δυστυχως σε αυτην την κατηγορια δεν εχουμε κ πολλες εναλλακτικες...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά που δεν σηκώνεις και αντίρρηση. Υπάρχουν χρήστες με διαφορετικές ανάγκες από σένα. Υποστηρίζεις την Κινεζιά και δεν σηκώνεις αντίρρηση για το 7562. :X

 

Καταρχην, s duos = made in china. Αυτο για να μην παρεξηγουμαστε περι κινεζιας.

 

Απο κει και περα, το s duos ειναι απο τις πιο αποτυχημενες συσκευες που εχουν κυκλοφορησει. Ψαξου λιγο φιλε και μετα ελα να το ξανασυζητησουμε. Αντιρρηση ναι δεν σηκωνω καμμια. Το κινητο αυτο ειναι τοσο τραγικο που δεν κανει τιποτα σωστα- δεν κανει ουτε για smartphone, ουτε για απλο συμβατικο κινητο. Μεχρι και τον τηλ καταλογο κανει μισο λεπτο να τον ανοιξει.

 

Και αυτο το "πραγμα" πωλουταν μεχρι προσφατα πανω απο 200 ευρω και τωρα εχει πεσει στα 150.

 

Δες λοιπον τι παιρνεις με 150 και μετα το συζηταμε.

 

Οσο για την "κινεζια" F9192 δες εδω λιγο φιλαρακι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4897167#post4897167 το κιν ειναι περιπου 3 φορες πιο δυνατο απο το μπρικι s duos. Και τιμη περιπου στα μισα για να μην ξεχνιομαστε.

Link to comment
Share on other sites

dual active δεν είναι

δεν μπορείς να δεχτείς κλήση στο ένα νούμερο τη στιγμή που μιλάς στο άλλο

 

dual standby είναι

γιατί ακούνε στο δίκτυο και οι δύο κάρτες μαζί και όπου κι αν έρθει κλήση το κινητό θα χτυπήσει

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω στο κινητο να εχω δυο καρτες η μια να ειναι η αγγλικη και η αλλη η ελληνικη με roaming?

Επίσης στο αγγλικο νουμερο εχω απεριοριστο data αυτο μπορει να γινει χωρις να επηρεασει τυχον χρεωσεις της ελληνικής καρτας

Οσον αφορα την εγγυηση τι ακριβως γίνεται?Το amazon πάντως το εχει 365 λίρες....μια απο τα ιδια σε τιμη....

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

από ποια χώρα θα προέρχεται η κάθε κάρτα δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο

μπορείς να τις συνδυάσεις χωρίς πρόβλημα την Ελληνική με την Αγγλική κάρτα

επίσης επιλέγεις ποια από τις δύο κάρτες θα χρησιμοποιείται για σύνδεση δεδομένων οπότε στην περίπτωσή σου βάζεις την αγγλική και τα data της ελληνικής δεν χρησιμοποιούνται καθόλου

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να επισημανω 2 πληροφοριες για μελλοντικους αγοραστες:

1.) Σε επικοινωνια μου με την Samsung Hellas μου ανεφεραν οτι το το duos δεν θα ερθει στην Ελλαδα (απο τις επισημες αλυσιδες) και οπως ειναι αυτονοητο δεν αναγνωριζεται καμια εγγυηση.

2.) Για οσους επιθυμουν μια αλλαγη το Artic Bluε (χρωμα) θα ειναι διαθεσιμο απο phones4U

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αναγνωριζει η samsung πως λενε τοτε τα μαγαζια οτι έχουνε ευρωπαϊκή εγγύηση και μπορεις να το πας στην samsung για να στο φτιαξουνε μεσα στην εγγύηση; ποιος μας λεει ψεματα δλδ:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini Duos (I9192)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...