Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς catalan1992

To έχεις καιρό το κινητό ή εβγαλε αμέσως το ελάττωμα η μπαταρία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακυρο! τωρα ειδα οτι ετσι το πηρες..τι να πω περιεργο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον εχει κλεισει το κινητο επειδη ειναι αδεια η μπαταρια. To κοκκινο λεντακι αναβει οταν βαζεις να φορτισεις? Παντως 99% ειναι προβλημα μπαταριας-φορτιστη και μαλλον της πρωτης. Δεν ειναι κανενας κοντα σου με τετοιο κινητο να δοκιμασεις αλλη μπαταρια?

 

Ναι λόγω μπαταρίας έκλεισε.Δεν αναβει το κοκκινο λεντάκι.Ο φορτιστής δεν εχει πρόβλημα γτ δουλεύει σε άλλο κινητό.Μένει να δοκιμάσω άλλη μπαταρία τώρα,αλλά αν ηταν θεμα της μπαταρίας,το κινητό δε θα λειτουργούσε καθόλου,σωστά;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα δεν φορτίζει το κινητό και ανάβουν μόνο τα πλήκτρα αφής...το κινητο ήρθε εχθές.

 

Όλα τα ελαττωματικά μαζεμένα τα έστειλαν;

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το κινητό έρχεται με ζελατινακι στην μπαταρία. Την βγάλατε για να μπορούν οι ακροδεκτες να έρχονται σε επαφη?
Link to comment
Share on other sites

αλλά αν ηταν θεμα της μπαταρίας,το κινητό δε θα λειτουργούσε καθόλου,σωστά;;
προφανως η μπατταρια ειχε καποιο ρευμα το οποιο το εχασε και δεν φορτιζει πια. Κι εγω παραγγειλα μια εξτρα και βγηκε προβληματικη. Παιζει να ειναι ολη η φουρνια ετσι.Καντε παραπονα ολοι μαζι..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

αρα κατα πάσα πιθανοτητα κι αυτο που περιμενω απο βδομαδα σε βδομαδα θα εχει το ιδιο προβλημα... υπεροχα!

δεν είναι απαραίτητο....εγώ χθες το παρέλαβα και δεν έχει τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ένας τεχνικός πάντως μου είπε ότι μπορεί να είναι βραχυκύκλωμα επειδή οι κινέζικοι φορτιστές είναι λίγο μαιμού,λέτε να ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

ένας τεχνικός πάντως μου είπε ότι μπορεί να είναι βραχυκύκλωμα επειδή οι κινέζικοι φορτιστές είναι λίγο μαιμού,λέτε να ισχύει αυτό;

 

Ναι υπάρχουν κινέζικοι μαιμού, αλλά αυτός που στέλνει η ZTE είναι τούμπανο.

 

Χαζή ερώτηση, αλλά δοκιμάσατε με άλλο φορτιστή; Άμα θυμάμαι καλά αυτόν που στέλνει η ZTE είναι 1.7A που είναι ο πιο μεγάλος που έχω δει σε φορτιστή... μήπως να παίζει ρόλο;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν κινέζικοι μαιμού, αλλά αυτός που στέλνει η ZTE είναι τούμπανο.

 

Χαζή ερώτηση, αλλά δοκιμάσατε με άλλο φορτιστή; Άμα θυμάμαι καλά αυτόν που στέλνει η ZTE είναι 1.7A που είναι ο πιο μεγάλος που έχω δει σε φορτιστή... μήπως να παίζει ρόλο;

 

Δοκιμασα κ με άλλον..ο φορτιστής που μου έστειλαν γράφει επάνω :

100-240V~50/60Hz 300mA

5. 0V=1500 mA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα κ με άλλον..ο φορτιστής που μου έστειλαν γράφει επάνω :

100-240V~50/60Hz 300mA

5. 0V=1500 mA

 

Για κάποιο λόγο θυμόμουν 1.7Α. Τελικά είναι 1.5A. Δεν μου έρχεται κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, εγώ σε αυτά που έφερε δεν παρουσιάστηκε πουθενά κάποιο πρόβλημα με αυτά που αναφέρετε εκτός από αυτό με το 3G που το λύσαμε περνώντας το αντίστοιχο APN.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο θυμόμουν 1.7Α. Τελικά είναι 1.5A. Δεν μου έρχεται κάποια ιδέα για το τι μπορεί να φταίει, εγώ σε αυτά που έφερε δεν παρουσιάστηκε πουθενά κάποιο πρόβλημα με αυτά που αναφέρετε εκτός από αυτό με το 3G που το λύσαμε περνώντας το αντίστοιχο APN.

 

Αν με το καλό ανοίξει τελικά το κινητό,θα χρειαστώ μια βοήθεια με το 3g.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οποιος εχει ακομη stock rom μπορει να μου στειλει στο mail μου ή να ανεβασει καπου το apk της εφαρμογης που ειχε να κανει με wifi και dlna, την stock της zte.

δεν μπορω με τιποτα να θυμηθω το ονομα της app.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο help!

Μου εστειλαν μυνημα απο minideal (για το θεμα που εχω αναφερει με το wifi).

Μου εγραψαν:

Dear my friend

Please try to install the firmware, maybe it can solve your problem.

Link:

please write the password in the black, then you will see the files.

PLease download them in your PC, then install and run the 'flash tool', then follow the instruction to do it.

If you have any question on the detail, feel free to contact me.

Have a nice day.

 

 

Κατεβασα εγω το ZTE_V975V1.0.0B04.Lang_Fix_ime.7z αρχειο το οποιο περιεχει 2 φακελους "Firmware" και "ap_Lang_Fix". Σε κανενα δε υπαρχει scatted.txt αρχειο για μπορεσω να flashαρω με το spflashtool. Εχουν μεσα κατι αρχεια .bat και .bin και .ini

Επισης υπαρχει χωρια ενα αρχειο .exe το οποιο ειναι στα κινεζικα και δεν μπορω να το δουλεψω

 

Απο οτι καταλαβα θελει να με βαλει να περασω την B04

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλη μπαταρία μπορώ να αγοράσω απο εδώ να δοκιμάσω αν ανοίγει το κινητό;

 

Φιλε εβγαλες τη ζελατινα απο την μπαταρια? Απο αυτα που λες ειναι σημα καμπανα οτι δεν εχεις βγαλει την ζελατινα απο την επαφη

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Λάθος πράγμα βγάζεις, δε θέλει widget, θέλει shortct. Δηλαδή στο μενού εφαρμογών, πατάς μία φορά πάνω δεξιά το κουμπί Widgets και αμέσως μετά πάνω δεξιά το κουμπί shortcuts!

Μπραβο ρε δικε μου, τωρα το πηρα χαμπαρι, πολυ καλο, βγαζεις οτι θες πανω στην οθονη, +την αμεση κληση:up

Πολυ χρησιμο γι αυτη την περιπτωση και το gravity box, εβαλα shortcuts για sleep mode και power button..

 

Πως γίνεται το recovery?
Πατας συγχρονως power και volume + μετα αφηνεις το power για ενα δευτεροελπτο και μετα αφηνεις και το volume + . Ετσι μπαινεις στο recovery mode

 

Παιδια, κανενας uploader που να ανεβαζει τοσο μεγαλα αρχεια υπαρχει?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Dropbox, box, google drive,skydrive, mega, sugardrive. Διάλεξε και πάρε

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει δουλεψει κανεις το GEEK Software download tool? Μου το εστειλε ο κινεζος για περασω την Β04 Firmware. Κανω τα βηματα οπως λενε οι οδηγιες αλλα crasharei μολις παταω το κατω δεξια τετραγωνο κουμπι.

 

Ειχα κανει την παραγγελια 29/4 και το παρελαβα πριν 3 μερες. Ποσο καιρο εχω περιθωριο να ζητησω αντικατασταση αν δεν λυθει το θεμα με το wifi?

 

Ευχαριστω

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...