Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο δεν μου λεει κατι αδερφε,μπορει να εχεις λαθος ρυμισεις στο widget καιρου,δες android weather στο store,το gps το εχεις δοκιμασει σε κανα προγραμμα πλοηγησης??οσο για το gsm εφ οσον δεν το χρειαζεσαι για data γυρνα το..δεν χανεις κατι..κ οταν θες να δουλεψεις data ξαναγυρνατο...3 δευτερολεπτα ειναι...δεν σου ειπα να το εχεις μονιμα στο gsm;)
δεν εχω λαθος ρυθμισεις στο widget καιρου και το gps το εχω και σε αλλα προγραμματα πχ taxibeat και μου λεει πολλες φορες οτι δεν μπορει να βρει καν σε ποια χωρα ειμαι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολλες φορες με περνουν τηλ και τους λεει οτι το κινητο ειναι κλειστο ενω πολλες φορες παταω να κανω κληση και κανει ενα μπιπ και κλεινει

η cosmote μου λεει οτι εχει το τηλ εχει το προβλημα

η samsung μου λεει οτι φταει το δικτυο

και γω εχω μεινει ετσι ....

ενω με 3gs δεν ειχα ποτε τετοι προβλημα

 

Το ιδιο εχω και εγω με το core duos αλλα με Vodafone οποτε δεν νομιζω να φταιει το δικτυο.

το θεμα ειναι οτι στη sasmung δε παραδεχονται οτι εχει το κιν θεμα

μαλιστα μου παν το εξης τραγικο.... οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη να ξεκλειδωνω να μετραω μεχρι το 5 και μετα να κανω κληση δηλαδη ελεος

σιγα μη παιξω και κρυφτο με το κιν

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι στη sasmung δε παραδεχονται οτι εχει το κιν θεμα

μαλιστα μου παν το εξης τραγικο.... οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη να ξεκλειδωνω να μετραω μεχρι το 5 και μετα να κανω κληση δηλαδη ελεος

σιγα μη παιξω και κρυφτο με το κιν

 

Ρε φιλε ολοι μιλαμε για το ιδιο κινητο και κανεις δεν εχει πρόβλημα ουτε μπορει να διαφωνισει ότι είναι το καλυτερο σε αυτά τα χρηματα!Εσενα πως γινετε να σου εχει εμφανισει όλα τα προβλήματα του κοσμου μαζι δεν το καταλαβαινω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ολοι μιλαμε για το ιδιο κινητο και κανεις δεν εχει πρόβλημα ουτε μπορει να διαφωνισει ότι είναι το καλυτερο σε αυτά τα χρηματα!Εσενα πως γινετε να σου εχει εμφανισει όλα τα προβλήματα του κοσμου μαζι δεν το καταλαβαινω!!!
Που θες να ξερω ?πες μου και μενα
Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να του κανω μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα απο την επαναφορα να του κανω αναβαθμιση αν μου βγαλει στο kies και μετα root η πρωτα root και μετα αναβαθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις πρώτα Root και μετά αναβαθμίσεις θα χάσεις το Root.

Πρώτα κάνουμε την αναβάθμιση και μετά Root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις πρώτα Root και μετά αναβαθμίσεις θα χάσεις το Root.

Πρώτα κάνουμε την αναβάθμιση και μετά Root.

εχω ξαναρωτησει αλλα θελω και τη γνωμη σου..το root ειναι εμπιστο η μπορει κανωντας το να παθει τιποτα το κινητο?και αν το κανω πως σβηνω απο μεσα εφαρμογες της samsung και πως περναω εφαρμογες στην SD ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας Root μόνο δεν γίνεται τίποτα. Το Root σου δίνει απλά πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος (το αντίστοιχο του Administrator στα Windows).

Από εκεί και πέρα αν κάνεις κάτι λάθος χρησιμοποιώντας το Root είναι άλλη υπόθεση. Αυτός είναι ο λόγος που πριν το χρησιμοποιήσουμε πρέπει να έχουμε διαβάσει τουλάχιστον τα βασικά.

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να αφαιρέσεις εφαρμογές. Μπορείς να τις διαγράψεις ή να τις παγώσεις με κάποια εφαρμογή όπως το Titanium ή να τις αφαιρέσεις με έναν Root Explorer .

Για να περνάς εφαρμογές στην SD Card μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή όπως το Link2SD.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας Root μόνο δεν γίνεται τίποτα. Το Root σου δίνει απλά πρόσβαση στα αρχεία του συστήματος (το αντίστοιχο του Administrator στα Windows).

Από εκεί και πέρα αν κάνεις κάτι λάθος χρησιμοποιώντας το Root είναι άλλη υπόθεση. Αυτός είναι ο λόγος που πριν το χρησιμοποιήσουμε πρέπει να έχουμε διαβάσει τουλάχιστον τα βασικά.

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να αφαιρέσεις εφαρμογές. Μπορείς να τις διαγράψεις ή να τις παγώσεις με κάποια εφαρμογή όπως το Titanium ή να τις αφαιρέσεις με έναν Root Explorer .

Για να περνάς εφαρμογές στην SD Card μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή όπως το Link2SD.

κανενα root manager τζαμπε ξερουμε να κανει δουλεια ?

 

Αν κανω root και σβησω εφαρμογες του google play και της samsung που δε τις θελω θα κερδισω καθολου και στη ram η οχι ?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ES File Explorer

 

Πάλι θα γεμίζει η RAM αλλά με εφαρμογές που χρησιμοποιείς και όχι με αυτές που δεν σε ενδιαφέρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ES File Explorer

 

Πάλι θα γεμίζει η RAM αλλά με εφαρμογές που χρησιμοποιείς και όχι με αυτές που δεν σε ενδιαφέρουν.

το θεμα ειναι οτι ειμαι ασχετος και δε ξερω τι να προτοσβησω απο ολα αυτα που τρεχουν μεσα στο κιν

μονο τις google ξερω και το chaton και το hangouts

Αν σου ανεβασω μερικα screenshot μπορεις να μου πεις τι μπορω να σβησω μη σβησω τιποτα που χρειαζετε και κλασει το κιν ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνα σχόλιο για την κάμερά του ; Για 5ΜΡ παλεύεται ;
για μενα βγαζει πολυ ωραιες φωτο και ειμαι ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Καποιος οδηγος για ρουτ υπαρχει.Εψαξα στην ενοτητα αλλα δεν βρισκω για το συγκεκριμενο κινητο
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ειμαι ασχετος και δε ξερω τι να προτοσβησω απο ολα αυτα που τρεχουν μεσα στο κιν

μονο τις google ξερω και το chaton και το hangouts

Αν σου ανεβασω μερικα screenshot μπορεις να μου πεις τι μπορω να σβησω μη σβησω τιποτα που χρειαζετε και κλασει το κιν ?

 

Εδώ θα βρεις μία λίστα με εφαρμογές που μπορείς να αφαιρέσεις από την συσκευή σου.

Αυτές είναι απλές προτάσεις οπότε μέσα από αυτές βρίσκεις εσύ ποιες θες να κρατήσεις και ποιες να αφαιρέσεις.

 

Καποιος οδηγος για ρουτ υπαρχει.Εψαξα στην ενοτητα αλλα δεν βρισκω για το συγκεκριμενο κινητο

 

Κοίτα εδώ.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις μία λίστα με εφαρμογές που μπορείς να αφαιρέσεις από την συσκευή σου.

Αυτές είναι απλές προτάσεις οπότε μέσα από αυτές βρίσκεις εσύ ποιες θες να κρατήσεις και ποιες να αφαιρέσεις.

οσες απο αυτες εχω μπορω να της αφαιρεσω με ασφαλεια ?και αν καποια στιγμη θελω το κανω και unroot ? Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίστα με Bloatware άρα θεωρητικά μπορείς να τις αφαιρέσεις με ασφάλεια.

Αν θες να το κάνεις UnRoot περνάς πάλι το επίσημο Firmware και είσαι έτοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίστα με Bloatware άρα θεωρητικά μπορείς να τις αφαιρέσεις με ασφάλεια.

Αν θες να το κάνεις UnRoot περνάς πάλι το επίσημο Firmware και είσαι έτοιμος.

σε εχω πρηξει το ξερω αλλα ειμαι ασχετος..πως το περνας το επισημο ξανα ?
Link to comment
Share on other sites

How to flash Stock firmware

Official Firmwares

 

Εννοείται πως κατεβάζεις και χρησιμοποιείς το Firmware για το I8260 αν έχεις αυτό.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

How to flash Stock firmware

Official Firmwares

 

Εννοείται πως κατεβάζεις και χρησιμοποιείς το Firmware για το I8260 αν έχεις αυτό.

μεγαλο μπερδεμα..θα το αφησω ετσι μου φαινετε Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για καμιά αναβάθμιση στο android;Έχει φτάσει στο 4.4 και εμείς είμαστε ακόμα στο 4.1.2:(
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα την αναβαθμιση το κινητο κανει πολυ καλυτερη διαχειριση μπαταριας!
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα την αναβαθμιση το κινητο κανει πολυ καλυτερη διαχειριση μπαταριας!

 

κ ραμ να προσθεσω...οπως κ το θεμα με το wifi..γενικα αυτο το μικρο πακετακι update ηταν πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

κ ραμ να προσθεσω...οπως κ το θεμα με το wifi..γενικα αυτο το μικρο πακετακι update ηταν πολυ καλο
εγω που του εκανα επαναφορα λογικα εχει το καινουργιο λογισμικο μεσα ε ?γιατι το εβαλα στο kies και μου λεει οτι οντως ειναι το ποιο προσφατο
Link to comment
Share on other sites

εγω που του εκανα επαναφορα λογικα εχει το καινουργιο λογισμικο μεσα ε ?γιατι το εβαλα στο kies και μου λεει οτι οντως ειναι το ποιο προσφατο

 

επαναφορα τι εννοεις;επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων;η εκανες κατι μεσα απο kies;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...