Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω αποφασισει για την δικαρτη εκδοση του core.

βασικα σκεφτομαι και το s3 mini λογω της amoled που νομιζω ειναι καλυτερη απο την TFT του core.(εχω δει μονο την amoled απο κοντα οποτε ισως να ειναι λαθος αυτο που λεω).

τι λετε αξιζει η αγορα του core? αυριο θα παω αθηνα και πρεπει να εχω καταληξει.:confused:

 

σε αυτο μπορει να απαντησει κανεις?

επειδή τελευταία έχει αρχίσει να με απασχολεί η χρήση dual κινητού και μετά από σχετική έρευνα που έκανα καταλήγω μάλλον στο core κι έχοντας διαβάσει γύρω από τον τρόπο λειτουργίας τους, μπορεί κάποιο ςπου το χρησιμοποιεί να μου πει με απλά λόγια πώς ακριβώς δουλεύει με τις 2 κάρτες;; γιατί ακόμα και το μάνιουαλ που διάβσα λίγο μπερδεύτηκα.

Οι κάρτες λειτουργούν ταυτόχρονα και οι δύο;; "παγώνει" αυτόματα η μία ότνα λειτουργεί η άλλη;; δλδ αν σερφάρω στο ιντερνετπχ με σιμ1 δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις σε σιμ2;; αλλά αν έχω πακέτο ομιλίας και ιντερνετ σε σιμ1 μπορώ κανονικά; ή αν είμαι σε τσατ με 1 κάρτα η άλλη δεν δουλεύει;; λίγο μπερδεύτηκα με αυτό ρε παιδιά.

Κάθε βοήθεια ξεκαθαρίσματος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το Galaxy Core και δεν συνδέεται με το Wifi , το router είναι το Fritzbox 7170 , τα έχω κάνει όλα , και πιστεύω ότι είναι θέμα κινητού αν και λένε μάλλον θέμα router .

Επισης εχθές είπα να δοκιμάσω το router Linksys WAG200 που είχα στην ντουλάπα , αλλά τελικά το ίδιο πρόβλημα κάνει και με αυτό το router

 

Σε άλλα router συνδέεται κανονικά

 

Πάρτε τηλ στην Samsung όλοι 801117267864 http://www.samsung.com/gr γιατί λένε ότι μάλλον φταίνε τα router και όχι το κινητό , αφού τα ίδια error βρήκα ότι κάνει και το S3 και S4

 

 

 

Για να βγάλουν κανένα upgrade να το φτιάξουν αν φτιάχνετε

 

 

 

Το Error είναι Authentication Error

Το ιδιο ειχα και γω με το Fritzbox και το αντικατεστησα και ειναι κομπλε

προφανως το μοντεμ ειναι παλιο και με παλια μοντεμ εχει ασυμβατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδες το εχω ενα μην και εχω παει μεχρι στιγμης 2 φορες στο service

1.δεν εκανε συνδεση σε καποια μοντεμ

2.οταν ηταν κλειδωμενη η οθονη και την ξεκλειδωνες και εκανες κληση δεν επερνε ποτε παρα την εκλεινε

3.Μου πεταει στην οθονη πολλες γραμμες καθετες ξαφνικα και δε βλεπεις τιποτα

4.οταν στελνω και λαμβανω πολλα μυν με την δικια μου ξαφνικα ενω εχω μυν παταω να το διαβασω και δε λεει οτι δεν εχω κανενα μυν στο κιν και κολαει

5.τωρα τελευταια οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη και με περνουν τηλ πολλες φορες λεει οτι ειναι κλειστο

 

και στο service μου ειπαν(ακουστε να κλασετε στα γελια)οτι φταει λεει οτι εχω στο κινητο antivirus οταν η ιδια η samsung το εχει στα samsung apps και ενα gps που ειχα κατεβασει σπασμενο και καλα

την επομενη φορα ομως θα τους το δωσω να το φανε γιατι βαρεθηκα

 

Δε ξερω αν πρεπει να ρωτησω εδω αλλα ξερει κανεις απο που να κατεβασω gps σπασμενο που να δουλευει κι ολας και αν ποιο ?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε και με κανονικά ακουστικά ή μόνο με τα hands free

 

H αλήθεια είναι πως το δοκίμασα με τα μανίσια HF!!!!

 

Θα δοκιμάσω και με συμβατικά ακουστικά και με άλλα HF και θα ενημερώσω!!!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι πως το δοκίμασα με τα μανίσια HF!!!!

 

Θα δοκιμάσω και με συμβατικά ακουστικά και με άλλα HF και θα ενημερώσω!!!

 

Το έχω δοκιμάσει εγώ με συμβατά ακουστικά αλλά όχι με αυτά που είχε μέσα και δεν μου είχε βγάλει κανένα πρόβλημα.... μέσα από το σπίτι κιόλας που δεν πιάνουν τέλεια κάποιοι σταθμοί!

Τα ακουστικά τα έχω από παλιό nexus s και ένα από note 10.1!

Εμένα μόνο το πρόβλημα με της κάθετες πολύχρωμες γραμμές στην οθόνη μου έχει βγάλει.... 4 με 5 φορές από τον Ιούλιο που το έχω... κλείνω ανοίγω την οθονη και πάει... δεν κατάφερα να παρατηρήσω τη εφαρμογή χτησημοποιουσα όταν το έκανε δυστυχώς!

Έχω μπει με πολλά router μέχρι τώρα σχεδόν όλων των εταιρειών και δεν μου αρνήθηκε την πρόσβαση... σε αυτό το θέμα παιδιά σηκώνω τα χέρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι.

 

Έχω ένα BThooth wm600 της sony και δεν μπορώ να κάνω ζεύξη με το Core....!!!

 

Με Bthooth της samsung έκανε ζεύξη κανονικα....

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και πάλι.

 

Έχω ένα BThooth wm600 της sony και δεν μπορώ να κάνω ζεύξη με το Core....!!!

 

Με Bthooth της samsung έκανε ζεύξη κανονικα....

 

Ξέρει κανείς τι παίζει?

 

 

Τελικά έκανα reset το BT και συγχρονίστηκάν!!!!

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αλλαξε η ωρα.απο τον παροχο αυτοματα μου την αλλαξαν (μιλαω γιαυτο στην κορυφη διπλα απο την ενδειξη τις μπαταριας) αλλα στο widget του καιρου στην κεντρικη οθονη πως αλλαζει το ρολοι??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αλλαξε η ωρα.απο τον παροχο αυτοματα μου την αλλαξαν (μιλαω γιαυτο στην κορυφη διπλα απο την ενδειξη τις μπαταριας) αλλα στο widget του καιρου στην κεντρικη οθονη πως αλλαζει το ρολοι??

 

εκανες καμια επανεκκίνηση του κινητού?αν δεν φτιαξει ετσι πηγαινε στην διαχειρηση εφαρμογων κ κανε μια εκκαθαριση στο widget καιρου που χρησιμοποιείς

Edited by Kopoylos
παραπανω πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να με πει κάποιος πως να κανω root στη samsung galaxy core I 8260 ευχαριστω ,δε γνωρίζω τίποτα απο αυτα ;κανένας για βοήθεια ,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και μενα ειχε κολλησει αλλα μετα αλλαξε

 

ποιο πανω που εχω κανει μια ερωτηση μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν πρεπει να ρωτησω εδω αλλα ξερει κανεις απο που να κατεβασω gps σπασμενο που να δουλευει κι ολας και αν ποιο ?
Link to comment
Share on other sites

εκανες καμια επανεκκίνηση του κινητού?αν δεν φτιαξει ετσι πηγαινε στην διαχειρηση εφαρμογων κ κανε μια εκκαθαριση στο widget καιρου που χρησιμοποιείς

 

 

oντως με επανεκκινηση εγινε δουλεια...thanxs

Link to comment
Share on other sites

τελικά κανείς από τους χρήστες του κινητού δεν μπόρεσε να μου απαντήσει αν και πώς λειτουργούν ταυτόχρονα και οι 2 κάρτες. Δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να βγάλω ξεκάθαρη άκρη. αλλού διαβάζω το ένα, αλλού το άλλο.. οπότε θα προσπαθήσω ακόμα μία φορά να ενοχλήσω την καλοσύνη σας και θα ξαναρωτήσω:

όταν η μία κάρτα θα είναι online, είτε σε περιήγηση είτε σε τσατ κλπ, αυτό σημαίνει πως η άλλη κάρτα δε θα δέχεται κλήσεις, σμσ κλπ;;

 

ή εν πάση περιπτώσει, υπάρχει κάποια στιγμή που η λειτουργία της μίας κάρτας εμποδίζει τη λειτουργία της άλλης ή ό,τι κι αν κάνει η μία η άλλη λειτουργεί κανονικά και δέχεται και ειδοποιεί για τα πάντα;;

 

ευχαριστώ

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

τελικά κανείς από τους χρήστες του κινητού δεν μπόρεσε να μου απαντήσει αν και πώς λειτουργούν ταυτόχρονα και οι 2 κάρτες. Δυστυχώς δεν έχω μπορέσει να βγάλω ξεκάθαρη άκρη. αλλού διαβάζω το ένα, αλλού το άλλο.. οπότε θα προσπαθήσω ακόμα μία φορά να ενοχλήσω την καλοσύνη σας και θα ξαναρωτήσω:

όταν η μία κάρτα θα είναι online, είτε σε περιήγηση είτε σε τσατ κλπ, αυτό σημαίνει πως η άλλη κάρτα δε θα δέχεται κλήσεις, σμσ κλπ;;

 

ή εν πάση περιπτώσει, υπάρχει κάποια στιγμή που η λειτουργία της μίας κάρτας εμποδίζει τη λειτουργία της άλλης ή ό,τι κι αν κάνει η μία η άλλη λειτουργεί κανονικά και δέχεται και ειδοποιεί για τα πάντα;;

 

ευχαριστώ

φιλε μου δεν μπορεσες να παρεις απαντηση απο κανεναν γιατι μαλλον ειναι ελαχιστοι αν οχι ανυπαρκτοι σ αυτο το thread οι χρηστες του δικαρτου...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω.. σ'ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου να απαντήσεις σ'αυτό. να 'σαι καλά..

απλά προσπαθώ να καταλάβω αν ένα δίκαρτο κινητό θα κάνει τη δουλειά που χρειάζομαι, κι όχι τη δουλειά που φαντάζομαι.. δεν είναι και λίγα 200 ευρώ για πείραμα..

:happy:

η προσπάθεια συνεχίζεται..

 

τελικά είδα ότι έχει ανοίξει ξεχωριστό θέμα γι ατο δίκαρτο και θ αμεταφέρω την απορία μου εκεί. συγγνώμη αν σας έβγαλα oftopic.

Edited by lisa
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο.... Ποιον broswer προτιμάτε? Από τα μανίσια πιστεύω ότι το chrome κολλάει.... Προτιμώ το προεγκατεστημένο internet broswer από τον chrome....

 

Μήπως έχετε τεστάρει κάποιον άλλον???

Wiz@rd
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο.... Ποιον broswer προτιμάτε? Από τα μανίσια πιστεύω ότι το chrome κολλάει.... Προτιμώ το προεγκατεστημένο internet broswer από τον chrome....

 

Μήπως έχετε τεστάρει κάποιον άλλον???

 

μονο boat δεν χρησιμοποιω τιποτε αλλο

Link to comment
Share on other sites

επειδή τελευταία έχει αρχίσει να με απασχολεί η χρήση dual κινητού και μετά από σχετική έρευνα που έκανα καταλήγω μάλλον στο core κι έχοντας διαβάσει γύρω από τον τρόπο λειτουργίας τους, μπορεί κάποιο ςπου το χρησιμοποιεί να μου πει με απλά λόγια πώς ακριβώς δουλεύει με τις 2 κάρτες;; γιατί ακόμα και το μάνιουαλ που διάβσα λίγο μπερδεύτηκα.

Οι κάρτες λειτουργούν ταυτόχρονα και οι δύο;; "παγώνει" αυτόματα η μία ότνα λειτουργεί η άλλη;; δλδ αν σερφάρω στο ιντερνετπχ με σιμ1 δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις σε σιμ2;; αλλά αν έχω πακέτο ομιλίας και ιντερνετ σε σιμ1 μπορώ κανονικά; ή αν είμαι σε τσατ με 1 κάρτα η άλλη δεν δουλεύει;; λίγο μπερδεύτηκα με αυτό ρε παιδιά.

Κάθε βοήθεια ξεκαθαρίσματος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστω

 

Λειτουργούν και οι δυο κάρτες ταυτόχρονα. Αν έχεις μπει στο Internet από την sim1 πχ θα μπορείς να δέχεσαι κλήσεις και από την sim2. Για να πάρεις εσύ τηλέφωνο διαλέγεις με ποια από τις δυο sim θα κάνεις την κλήση. Όταν γράψεις ένα sms, επιλέγεις εσύ από ποια sim θα το στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα με τηλέφωνο και σμσ οκ το έχω καταλάβει μια χαρά..

αναφορικά με το ίντερνετ που είναι και το μήλον της έριδος είσαι σίγουρος;; δλδ σίγουρος;; μιλάς εκ πείρας;; είναι σοβαρό το θέμα

δεν έρχεσαι στο θέμα του core duos να μας τα πεις αναλυτικά γιατί το ψάχνουμε το πράγμα!

είσαι μέσα στο ίντερνετ κανονικά με τη μία σιμ, σερφάρεις, fb, chat κλπ και η άλλη σιμ μπορεί να δεχτεί κλήσεις κανονικά.. δεν "απενεργοποιείται";;;

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα

ειμαι κατοχος του core περιπου ενα μηνα

 

οσον αφορα την μπαταρια. ακολουθησα τις οδηγιες στις πιο πισω σελιδες, (δλδ κλειστο wifi, εικονα και οχι Live wallpaper, οχι ραδιο, καμια δεκαρια κλησεις μονο μικρης διαρκειας), απο τις 6 το πρωι που ηταν 100% η μπαταρια, τωρα 17:00 ειναι στο 80%+, ενω με τις λειτουργιες στην παρενθεση επεφτε κατω απο το 50%

 

ηχος. το ηχειο του μου φαινεται πολυ καλο, φυσικα εαν σκεφτεις οτι το προηγουμενο μου κινητο ηταν turbox, μονο σε δωματιο με κλειστα παραθυρα μπορουσα να συννενοηθω

 

οθονη. σουπερ για τα λεφτα του κινητου φυσικα

 

ραδιο. που και που κανει αυτο με τα μπασα, χρησιμοποιω της htc ακουστικα

 

sim card. δεν ηθελα αυτο το μοντελο, αλλα το δικαρτο, anyway, η cosmote εχει μια υπηρεσια οπου μπορεις σε μια sim, ειτε nano ειτε micro, να βαλεις 2 αριθμους, το κακο ειναι οτι οταν ειναι ο ενας απο τους 2 αριθμους ενεργοποιημενος, ο αλλος ειναι απενεργοποιημενος

 

wifi. κανενα μα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης με κανενα ρουτερ και το εχω συνδεσει σε πολλα, σπανια δεν παιρνει ip, αλλα με ενα restart ειτε της συσκευης ειτε του ρουτερ, συνδεεται κανονικα

 

lag. τα κοληματακια του τα τρωει, δεν μπορω να πω, αλλα προσωπικα εμενα για τα λεφτα που εδωσα δεν με απασχολει καθολου

 

υγ. οσον αφορα το rooting, αφου γινει root η συσκευη με τον ευκολο τροπο του framaroot, κανω κατι αλλο; ειναι κατι που δεν πρεπει να κανω επειδη ειναι root η συσκευη;

PAOK_against_all
Link to comment
Share on other sites

Στις επαφές μου υπήρχαν και τα email μου που τα έσβησα αλλά όταν πάω να στείλω μήνυμα τα email υπάρχουν εκεί και δεν σβήνουν.

 

Ξέρει κανείς πως θα τα σβήσω και από εκεί ή να μην εμφανίζονται;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γιατί δεν αποθηκεύει τα data apo games στην σδ και τις αποθηκεύει στην μνήμη του τηλ?

 

γιατι μεχρι κ την 4.1.2 δεν επιτρέπεται...απο την 4.2.2(που δεν θα την παρει ποτε το κινητο)ξαναεπιτρεπεται...αν εισαι ρουτ(πραγμα πολυ ευκολο με την εφαρμογη framaroot)μπορεις να περασεις την εφαρμογη folder mount pro κ να τα περνας ολα στην καρτα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...