Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

e3 ειχες απο την αρχη δε συνεβει τωρα με το ρουτ..σου δουλεψε κανονικα το vroot με την v5?

 

Φλάσαρε αυτό το zip αρχείο με CWM.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παρέλαβα κ εγώ απο to2c. Δεν πρόλαβα να το δουλέψω πολύ αλλά μπήκα αμέσως να τσεκάρω αν είναι γνήσιο λόγω του θέματος που είχε προκύψει.

Απο το imei & s/n βγάζει red rice wcdma gray cover και από το "ξυστό" οτι χρησιμοποιήθηκε 1η φορά. Οοουφφ, ξεαγχώθηκα! Καλή παραλαβή σε όσους περιμένουν..

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε αυτό το zip αρχείο με CWM.

 

ευχαριστω αλλα απο οτι λενε τα παιδια λειτουργει το vroot στην v5 stable..αν μετονομασω το zip σε update zip θα κανω δουλεια απο το 3e recovery η μονo cwm?εδω το Mi recovery για οποιον το θελει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευή βάζω το κουπόνι και οχι στην dhl.

Δεν είχα προσέψει αλλά με official stable 4 version που μου ήρθε έκανε κατευθείαν update σε stable 5, το ρουτάρησα με vroot και τώρα είδα οτι δεν εχω mi recovery αλλα android 3e.

Δεν έχω μπροβλημα απλα ρωταω απο περιεργια.

Το κινητό τα σπαει και σε ολα τα τεστ δειχνει γνησιο

Ναι αυτο εννοω,για να μειωθει το συνολικο ποσο.Το 3e ηταν σε αγγλικη η κινεζικη γλωσσα;

Πολλα ειναι ετσι,μην σε ανησυχει αυτο.Την official την ζητησες εσυ;Εγω 2 που εχω παραγγειλει

απο αυτους ειχαν ερθει με root και multilanguage.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Αν το πάρω απο merimobiles πρέπει να τους πω να το βάλουν σαν δώρο με απόδειξη κάτω απο 30$?? ή το βάζουν από μόνοι τους όπως π.χ το banggood που έγραφε απεξω ότι είναι φλασακι?

 

μην το πάρεις με μουλτι από το συγκεκριμένο μαγαζί γιατί η ρομ που περνάνε έχει πολλά και ενοχλητικά bugs

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παρέλαβα κ εγώ απο to2c. Δεν πρόλαβα να το δουλέψω πολύ αλλά μπήκα αμέσως να τσεκάρω αν είναι γνήσιο λόγω του θέματος που είχε προκύψει.

Απο το imei & s/n βγάζει red rice wcdma gray cover και από το "ξυστό" οτι χρησιμοποιήθηκε 1η φορά. Οοουφφ, ξεαγχώθηκα! Καλή παραλαβή σε όσους περιμένουν..

Τρεξε και ενα cpu-z να δεις τι χαρακτηριστικα σου λεει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα απο οτι λενε τα παιδια λειτουργει το vroot στην v5 stable..αν μετονομασω το zip σε update zip θα κανω δουλεια απο το 3e recovery η μονo cwm?εδω το Mi recovery για οποιον το θελει

 

Εμένα στην multi (v.3.12.27) δεν δούλεψε. Δεν το δοκίμασα μέσω άλλου recovery αλλά δεν βρίσκω λόγω να μην δουλέψει. Δεν ξέρω αν χρειάζεται να μετονομάσεις το αρχείο, γιατί αν το αφήσεις ως έχει το 3e recovery (δεν το έχω δουλέψει ποτέ) δεν σου βρίσκει το αρχείο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην το πάρεις με μουλτι από το συγκεκριμένο μαγαζί γιατί η ρομ που περνάνε έχει πολλά και ενοχλητικά bugs

 

Επιβεβαιώνω... Και μάλιστα εγώ δεν το είχα ζητήσει καν multi & rooted. Εμένα οι μισοί sensors δεν δουλεύανε και είχα και αρκετά force closes.

Link to comment
Share on other sites

το 3e recovery δεν εχει επιλογη ιnstall zip from sd card http://forums.androidcentral.com/attachments/general-help-how/84075d1380718778t-android-recovery-3e-3e.jpg μονο αυτες τις επιλογες..αν ομως η stable μπορει να παιρνει οτα με custom recovery δεν βρισκω το λογο να μην περασω cwm..το τηλεφωνο το περιμενω να μου ερθει απο to2c με stable ελπιζω καθως δεν ζητησα ελληνικα, μονο english-chinese, και απλα μαζευω οσο περισσοτερο feedback μπορω για να μην ψάχνομαι τελευταια στιγμή :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παντα σε οτι κινητο περνω, περναω cwm ή twrp recovery και γενικα το συστηνω (ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ RECOVERY ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ) λογω των επιλογων που προσφερει. Αν εχεις stable version θα εχεις και ΟΤΑ Updates, βεβαια δεν ξερω αν καθε φορα που περνας update χανεις το recovery...
Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφερει να χανω το recovery με ενδιαφερει να μην εχω bootloop. στο g2 πχ με custom recovery αν περασεις οτα μπαινεις σε bootloop

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει καποιος να μου πει αν γλυτωσα τελωνειο;;;; παραθετω εικονα!!!!

http://s15.postimg.org/mkrt1r22z/image.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει τιποτα αυτο που παρεθεσες παντως..αναλογως και τι μεταφορικη επελεξες και τι αξια σου δηλωσαν πανω στο δεμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει τιποτα αυτο που παρεθεσες παντως..αναλογως και τι μεταφορικη επελεξες και τι αξια σου δηλωσαν πανω στο δεμα

Αντε παλι με την μεταφορικη.Δεν παιζει αυτο ρολο βρε παιδια,αλλα πως σου στελνει το πακετο ο

εμπορος,ποσες φορες θα το πουμε.

Link to comment
Share on other sites

αμα ο τελωνης θελει να στην κανει θα ανοιξει το πακετο θα δει το τηλεφωνο θα ψαξει την τιμη του στο Internet και θα στην φορεσει! τοσο απλα! απλο ταχυδρομειο εχει λιγοτερο ρισκο πως να το κανουμε δηλαδη! ποσα χρονια το λεμε αυτο παντου και δεν το λεμε απλα, οι περισσοτεροι την εχουν πατησει!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν και τα 2, αλλα με κουριερ ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα το πληρωσεις, δεν ειναι τυχαιο οτι τα πιο ασφαλη site του κοσμου και οχι μονο για ηλεκτρονικα, αλλα και σε καθε τομεα, δεν προσφερουν καν κουριερ. Επισης οι τελωνηδες δεν εχουν καν υπολογιστη μπροστα τους και τους ερχονται βουνα απο δεματα καθε μερα, σιγα μην κατσουν να το ψαξουν. Και να ξερατε ποσο πιο χρησιμο θα ηταν αυτο για αλλα πραγματα, οπως επικοινωνια με ΕΟΦ και αλλους φορεις, αυτοι δεν επικοινωνουνε ουτε υπηρεσιακα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε και ενα cpu-z να δεις τι χαρακτηριστικα σου λεει.

 

Το εκανα κ μου δινει τα εξης:

Soc

ARM Cortex-A7

Cores: 4

Clock speed: 497 MHz - 1,51 GHz

 

System

Hardware: mt6589

Screen resolution: 720 x 1280

Screen density: 320 dpi

 

Ειμαστε οκ??

Edited by giorgos_gti
Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν και τα 2, αλλα με κουριερ ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα το πληρωσεις, δεν ειναι τυχαιο οτι τα πιο ασφαλη site του κοσμου και οχι μονο για ηλεκτρονικα, αλλα και σε καθε τομεα, δεν προσφερουν καν κουριερ. Επισης οι τελωνηδες δεν εχουν καν υπολογιστη μπροστα τους και τους ερχονται βουνα απο δεματα καθε μερα, σιγα μην κατσουν να το ψαξουν. Και να ξερατε ποσο πιο χρησιμο θα ηταν αυτο για αλλα πραγματα, οπως επικοινωνια με ΕΟΦ και αλλους φορεις, αυτοι δεν επικοινωνουνε ουτε υπηρεσιακα.

 

συμφωνουμε..ενα αλλο θεμα ειναι οτι στην dhl κρατανε αμοιβη για τον εκτελωνισμο περαν του προσθετου φπα που θα πληρωσεις, ενω απλα ταχυδρομεια και ems οχι..περαν απο αυτο το προιον θα πρεπει να συναδει με την δηλωμενη τιμη..δε γινεται να δει ο αλλος κινητο με 20usd δηλωμενη αξια και να στο αφησει..γι αυτο λεμε ας αφηνουμε dhl, fedex klp για τελευταια λυση..μπορει και να μην τη φας αλλα ο κινδυνος ειναι μεγαλυτερος..

 

Το εκανα κ μου δινει τα εξης:

Soc

ARM Cortex-A7

Cores: 4

Clock speed: 497 MHz - 1,51 GHz

 

System

Hardware: mt6589

Screen resolution: 720 x 1280

Screen density: 320 dpi

 

Ειμαστε οκ??

 

κομπλε εισαι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

μην το πάρεις με μουλτι από το συγκεκριμένο μαγαζί γιατί η ρομ που περνάνε έχει πολλά και ενοχλητικά bugs

Δεν θυμάμαι να έχει επιλογή για αγγλοκινεζικο το merimobiles ενω το minideals εχει επιλογές αλλα επειδή διαβασα ότι το merimobiles είναι επίσημο μαγαζί για τα Xiaomi και θα έιναι σίγουρα γνήσιο γιαυτό το προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους.Θέλω να αγοράσω το κινητο για το γιο μου.Για να μην έχουμε προβλήματα σταθερότητας και χαλάσει η πρώτη εντύπωση,να το παραγγείλουμε με αγγλοκινέζικα,να βάλουμε ελληνικό πληκτρολόγιο και αργότερα του βάζουμε ότι θέλουμε;Τι λέτε;Να ξεκινήσουμε απλά;
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!ναι αυτο να κανεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει τιποτα αυτο που παρεθεσες παντως..αναλογως και τι μεταφορικη επελεξες και τι αξια σου δηλωσαν πανω στο δεμα

 

Με EMS το πηρα και μουπαν θα μου γραψουν πανω gift αξιας 30-40 $! Απλα δε καταλαβαινω ποτε θα μου φερουν το κινητο ειναι ηδη 10 μερες ακριβως!!!Τι πρεπει να γραψει η κατασταση ;;;

Link to comment
Share on other sites

βαλε εδω http://www.17track.net το tracking number που σου εδωσαν..δεν θα εχεις θεμα λογικα με τελωνειο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!! Αύριο μάλλον θα γίνει παραγγελία.όσοι το έχετε απο spemall είστε ευχαριστημένοι;;συσκευή και εξυπηρέτηση. Με dhl;;;

 

εξαρταταται που εισαι σε ποια πολη. εγω παρηγγειλα με dhl κανονικα πληρωσα με paypal συμφωνα με την δευτερη επιλογη (επιπλεον 14 ευρω)και μετα την παραγγελια εφοσον το στειλανε και μου δωσανε tracking number μου ζητησαν μετα 3 μερες αλλα 25 δολαρια γιτι μου πανε οτι η πολη μου ειναι (belongs to remote area in DHL system) περιφεριακης περιοχης. Τι να κανω και γω τα εδωσα για να μην καθυστερησει. Ακομα δεν ηρθε το δεμα. ξανα ποτε με dhl αλλα ουτε και spemall. Μαυρο στον Μαυρογιαλουρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...