Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, εβαλα καινουριο router και δε χανει τη συνδεση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον, εβαλα καινουριο router και δε χανει τη συνδεση.

 

Μήπως είναι απλώς θέμα κάποιας ρύθμισης στο ρούτερ , και όχι ολόκληρο το ρουτερ ;

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό βίντεο Honmgi vs Hongmi 1S

 

Καλημερα!!ειδα το βιντεο και απορησα με κατι...17023 ποιος εχει δει στο hongmi του?εγω πανω απο 15+ δεν εχω δει...τι κολπα ειναι αυτα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!ειδα το βιντεο και απορησα με κατι...17023 ποιος εχει δει στο hongmi του?εγω πανω απο 15+ δεν εχω δει...τι κολπα ειναι αυτα?

 

ελα ντε ουτε και εγω εχω δει.

μπας και τον εχουν υπερχρονισει τον επεξεργαστη?και μας το παιζουν ετσι στο βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που είχε την προηγούμενη 25.0 multi και να έβαλε την τελευταία 13.0 multi να μας πει αν αξίζει η αναβάθμιση, αν έχουν σημαντικές διαφορές ή όχι και αν υπήρξε κανένα πρόβλημα;

 

Ρωτάω ξανά μήπως ξέρει κανείς

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε ουτε και εγω εχω δει.

μπας και τον εχουν υπερχρονισει τον επεξεργαστη?και μας το παιζουν ετσι στο βιντεο?

 

Εμενα εχει 16300 και εκει εχω δει να παιζει γενικα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!ειδα το βιντεο και απορησα με κατι...17023 ποιος εχει δει στο hongmi του?εγω πανω απο 15+ δεν εχω δει...τι κολπα ειναι αυτα?

 

εγώ στο anTuTu βγάζω 17127-17200 εκεί!! περίεργο μου φαίνεται αυτό που λέτε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε στο θέμα, που είναι το Hongmi κι όχι το νέο Hongmi 1S.

τα τηλέφωνα φοράνε μέχρι και την ίδια ROM και λογικά θα έχουν τα ίδια θέματα-απορίες.Δεν βλέπω τον λόγο να διαχωριστούν.

Εχω την εντυπωση οτι ενα πραγμα που δεν πρεπει να κανεις σε μπαταριες ιοντων λιθιου ειναι να τις χρησιμοποιεις ενω φορτιζουν

είναι κρίμα να δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις.Είναι προφανώς παράλογο και λάθος το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

είναι κρίμα να δημιουργείς λανθασμένες εντυπώσεις.Είναι προφανώς παράλογο και λάθος το παραπάνω.

Mε συγχωρεις, την επομενη φορα που θα φτιαξω μπαταριες θα το σταματησω.

Δεν ξερω αν ειναι σωστο, παντως μια λογικη την εχει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η MIUI version που έχω είναι 5.3.21 υπάρχει και πιο καινούργια ?? (αν ναι από που την κατεβάζω) κάτω μου λέει ενημέρωση συστήματος αλλα όταν το πατάω με πετάει στην αρχική(λογικό μιας και έχω την multi)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους όταν πληκτρολογώ; Γιατί εδώ και μια εβδομάδα ενεργοποιήθηκαν ξαφνικά και στο ρυθμίσεις-ήχοι-system-Ήχοι πληκτρολογίου, ενώ ο διακόπτης είναι κλειστός αυτό εκεί: πλιπ-πλοπ-πλοπ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Έχω multi miui-jhbcnal25.0
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειναι στις ρυθμισεις του πληκτρολογίου; εχεις βαλει touchpal τπτ τετοιο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ειναι στις ρυθμισεις του πληκτρολογίου; εχεις βαλει touchpal τπτ τετοιο;

 

Μπράβο ρε φίλε, στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου Google ήτανε, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ενώ ο διακόπτης είναι κλειστός αυτό εκεί: πλιπ-πλοπ-πλοπ. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

χαχαχαχα συγνώμη για την παράθεση αλλά μου φάνηκε απίστευτα αστείο το πλιπ πλοπ πλοπ!!!! χαχαχαχαχ:lol::lol::lol::lol:

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην JHBCNAL5.0 stable version en/cn και μου βγάζει update για την JHBCNBA13.0, αν κάνω το update μπορώ να κάνω root την συσκευή μέσω FRAMAROOT???

κάνε την αναβάθμιση και μετά ακολούθησε αυτόν τον οδηγό κατά γράμμα:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17437&pid=354543&page=1&extra=page%3D1

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορες και ειναι μαζεμενες εδω.

http://gsminsider.com/2014/02/hongmi-1s-vs-hongmi-phone-1st-generation-specs-comparison/

Φορωντας διαφορετικο επεξεργαστη (η βασικοτερη διαφορα) θα εχουν διαφορετικες αναβαθμισεις και rom. Οποτε σωστα νομιζω ο Σταυρος λεει να ανοιχτει αλλο νημα για το 1s.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά SOS. Εβαλα την επιλογή lite mode έκανα επανεκκίνηση και τωρα μαυρη οθόνη και δειχνει την ωρα και το wifi. Τι να κάνω να το επαναφερω!
Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

κάνε την αναβάθμιση και μετά ακολούθησε αυτόν τον οδηγό κατά γράμμα:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=17437&pid=354543&page=1&extra=page%3D1

 

απότι κατάλαβα μετά το update framaroot δεν παίζει, πρέπει να γίνει όλη αυτή η διαδικασία στον οδηγό, σωστά?

Αξίζει η αναβάθμιση γιατί όλο αυτό τον κολοσούρτη που πρέπει να κάνουμε μετά για να ξαναγίνουμε ροοτ με τρομάζει λίγο

Link to comment
Share on other sites

απότι κατάλαβα μετά το update framaroot δεν παίζει, πρέπει να γίνει όλη αυτή η διαδικασία στον οδηγό, σωστά?

Αξίζει η αναβάθμιση γιατί όλο αυτό τον κολοσούρτη που πρέπει να κάνουμε μετά για να ξαναγίνουμε ροοτ με τρομάζει λίγο

 

βαλε την greek miui rom απο το xiaomi-miui.gr εχει ελληνικα και root...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν διαφορες και ειναι μαζεμενες εδω.

http://gsminsider.com/2014/02/hongmi-1s-vs-hongmi-phone-1st-generation-specs-comparison/

Φορωντας διαφορετικο επεξεργαστη (η βασικοτερη διαφορα) θα εχουν διαφορετικες αναβαθμισεις και rom. Οποτε σωστα νομιζω ο Σταυρος λεει να ανοιχτει αλλο νημα για το 1s.

 

Το έχει ανοίξει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μόνο μία εφαρμογή μεταφέρει τις εφαρμογές χωρίς να κάνω διαδικασία για partition στην sd. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomistudio.tools.app2sd βέβαια πρέπει να μεταφέρεις μόνο αυτές που πρέπει για να μην παρουσιαστεί πρόβλημα. Χρειάζεται root access όπως όλες.

 

το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; για να μην χρειαστεί να ανοίξουμε partitions στην sd

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; για να μην χρειαστεί να ανοίξουμε partitions στην sd
δεν χρειαζεται partition,τις μεταφερει κατευθειαν.αρκει βεβαια να εισαι root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζει αυτό και δεν μπορω να κάνω update, με πετάει στην αρχική οθόνη.

Ποια έκδοση έχω και πως θα μπορέσω να εγκαταστήσω τη νέα ROM;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...