Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το "τσίμπισα" από to2c με δωρο 32gb κάρτα στα 157€.Ευχαριστώ πολύ τα μέλη του φόρουμ για τις εκτενής αναλύσεις τους που με βοήθησαν στην επιλογή.Αντε να δούμε πότε θα παραλάβω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μήπως όσοι παραγγείλατε xiaomi hongmi και παραλάβατε το κινητο ,γνωρίζετε αν γράφεται στη συσκευασία το sar της συσκευης ?ο φορτιστης ειναι χρησιμοποιησιμος στην ευρωπη?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αφού "ρούφηξα" εκατοντάδες σχόλια (ή μήπως να πω χιλιάδες) κατέληξα στο hogmi και ένα άλλο (thl w8s). ακόμα όμως δεν έχω κάνει την επιλογή μου και θα ήθελα να ρωτήσω σε όσους το έχουν ή έχει περάσει από τα χέρια τους. όντως δεν έχει ακουστικά ( μου φαίνεται λίγο κάπως, μπορεί ελαχιστες φορές να έχω χρησιμοποιήσει αλλά είναι τραβηγμένο...). όσοι έχετε πάρει από merimobiles ξέρετε εάν είναι το αυθεντικό; χρειάζεται να γίνουν αλλαγές από τη στιγμή που θα το παραλάβεις ή μια χαρά θα είναι και έτσι όπως θα έρθει, χωρίς να το πειράξω εννοώ. ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

to merimobiles το δινει σε πολυ χαμηλη τιμη. παιζει να ειναι κλωνος; θεωρηται καλο μαγαζι και ειμαι ετοιμος να πατησω το κουμπι για να ολοκληρωθει η αγορα......
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του r819 πάντως είναι πολλά σκαλιά πιο πανω

Με την έκδοση που το στέλνει το Μέρι δεν υπάρχει superuser μέσα. Απλα να υπολογισετε επιπλέον χρήματα για αποστολή με σινκ και επιπλέον για multi

Ναι ανταπτορας για Ευρώπη υπάρχει και ανταπτορας για το αυτοκίνητο

Edited by Jokey5
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του r819 πάντως είναι πολλά σκαλιά πιο πανω

Με την έκδοση που το στέλνει το Μέρι δεν υπάρχει superuser μέσα. Απλα να υπολογισετε επιπλέον χρήματα για αποστολή με σινκ και επιπλέον για multi

Ναι ανταπτορας για Ευρώπη υπάρχει και ανταπτορας για το αυτοκίνητο

μαζι με τη αποστολη παει 194.75. οσο για ρουτ και ρομ δε νομιζω να υπαρχει προβλημα . στο miui.gr υπαρχουν ολα

 

συγκρινεις 2 τηλεφωνα με 100 ευρω διαφορα στη τιμη;

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

μαζι με τη αποστολη παει 194.75. οσο για ρουτ και ρομ δε νομιζω να υπαρχει προβλημα . στο miui.gr υπαρχουν ολα

 

συγκρινεις 2 τηλεφωνα με 100 ευρω διαφορα στη τιμη;[/quote

 

Ναι γιατί πέρα απο την τιμή τα υπολοιπα χαρακτηριστικά είναι ίδια. Ίσως κάποιοι την χρειάζονται την σύγκριση ενω κάποιοι άλλοι όχι . προσπάθησα επειδή τα έχω και τα δυο στα χέρια μου να δώσω μια σύγκριση. Η διαφορά τιμής σαφως και δεν είναι αμελητέα

Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο και από εμένα!

 

Δυο ερωτήσεις έχω, οπότε μπορείς....

1) Είναι δυνατό το ακουστικό? Σε περιβάλλον με θόρυβο ακούς ή δυσκολεύεσαι?

2) 3g έχει μόνο στη μία θύρα sim ή μπορείς να επιλέξεις μέσα από το μενού και να έχεις 3g από όποια θύρα sim θέλεις?

 

Ευχαριστώ

Μπορεί κάποιος κάτοχος να απαντήσει σε αυτά τα δύο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούω και με ακούνε και οι άλλοι

Απο βδομάδα θα μπει δεύτερη κάρτα για data

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

περιμένω απάντηση για το δεύτερο, αν έχει κάποιος άλλος δυο sim μέσα αν μπορεί να το τσεκάρει :)

 

Edit αν μπορείς βάλε την sim στην άλλη θύρα slot και δες αν έχει 3g

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Καλό μήνα. Είμαι πολύ κοντά στο να παραγγείλω το κινητό από εδώ http://www.merimobiles.com/xiaomi-hongmi-red-rice-wcdma_p/meri9833.htm?setCurrencyId=33 . Μιας και θα είναι το πρώτο μου smartphone και android κινητό θα ήθελα να μου πείτε αν χρειάζεται να επιλέξω την επιλογή για root (που είναι με χρέωση). Το συγκεκριμένο του link θα έχει 3G στην Ελλάδα και ελληνικά; Κάτι άλλο να προσέξω ή που θα μπορούσε να με βοηθήσει στην παραγγελία; Πρέπει να το παραγγείλω μέσα σε μια μέρα πριν λήξει η προσφορά.

Για αρχή είχα καταλήξει στα lenovo a820 και cubot gt99 μιας και θέλω μέχρι 4,5' άντε 4,7' και 1GB RAM. Τελικά κατέληξα σε αυτό γιατί άκουσα πολύ καλά λόγια για την xiaomi.

Τι λέτε οι κάτοχοι;

Επίσης αν έχω καταλάβει καλά η xiaomi έχει στα κινητά της μια δικιά της version του android; Μας δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αυτό;

Η μπαταρία μήπως είναι μικρή για τον τετραπύρηνο και την οθόνη του; Την βγάζει την μέρα με αρκετή ομιλία; Αλήθεια δεν έχει ακουστικά μέσα( δέχεται όμως οποιοδήποτε hands free;)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και αναμένω γρήγορες απαντήσεις γιατί κρίμα είναι να χάσουμε την προσφορά!:)

Edited by mouxaxa
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ακούω και με ακούνε και οι άλλοι

Απο βδομάδα θα μπει δεύτερη κάρτα για data

απο που το πηρες το τηλ; αν το πηρες απο το t2c ποια ρομ εχει; miui v5? και αυτο που ρωτησε και ο αλλος φιλος η διαρκεια της μπαταριας ποσο ειναι; εγω εχω 3000 τωρα και θα παω σε 2000 . θα εχω θεμα; τωρα μου κραταει 2 μερες σχεδον με τα ιδια χαρακτηριστικα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες το τηλ; αν το πηρες απο το t2c ποια ρομ εχει; miui v5? και αυτο που ρωτησε και ο αλλος φιλος η διαρκεια της μπαταριας ποσο ειναι; εγω εχω 3000 τωρα και θα παω σε 2000 . θα εχω θεμα; τωρα μου κραταει 2 μερες σχεδον με τα ιδια χαρακτηριστικα τηλ.

 

Δεν εισαι ικανοποιημενος με το G3S (ή G4 είναι αυτό που βλέπω) και πας για το Xiaomi? Παρεπιπτοντως η λογικη μοναχα σου υπαγορευει οτι η μπαταρια θα μικροτερη αποδοση απο τη δική σου..

Link to comment
Share on other sites

διαρκεια της μπαταριας ποσο ειναι; εγω εχω 3000 τωρα και θα παω σε 2000 . θα εχω θεμα; τωρα μου κραταει 2 μερες σχεδον με τα ιδια χαρακτηριστικα τηλ.

 

4 μερουλες σε αναμονή θα τις βγάζει. :lol: Τι ρωτάς τώρα! Άλλο 3000 και άλλο 2000

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ικανοποιημενος με το G3S (ή G4 είναι αυτό που βλέπω) και πας για το Xiaomi? Παρεπιπτοντως η λογικη μοναχα σου υπαγορευει οτι η μπαταρια θα μικροτερη αποδοση απο τη δική σου..

ειμαι και με το παραπανω. g3t εχω και το τηλεφωνο μπορει να κανει πολυ περισοτερα απο αυτο που το χρησιμοποιω. η αλλαγη ειναι κυριως για τη αισθητικη του θεματος. μου αρεσει πιο πολυ το xiaomi. kai να φανταστεις το εχω μονο 2.5 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

to2c

Xiaomi Hongmi Free 32GB (original class 10 ) Red Rice WCDMA 3G Android 4.2 MTK6589T 1.5GHz Dual Sim With 4.7 Inch IPS Capacitive 
   Version & Packaging
       Multi-language Version( Google Frame +Root )-No Original Packaging Box
Silicone Case ( Free Gift )
   Grey 
Free Gifts ( all )
   32GB TF Card ( Original Class 10 ), Screen Film 

 

'η απο merimobile

Color​(s): 	Black
Root ​Insta​llati​on: 	No
Phone​ Case​: 	Yes

Phone​ Scre​en Pr​otect​or: 	Yes
[b]32GB ​Memor​y Car​d: 	No[/b]

το πρώτο βγάινει 155+

το δεύτερο 149+ (με singap post..) αλλά δεν έχει κάρτα sd 32gb (όμως πόσο αξιόπιστη είναι η κινέζικη(?) sd??:O

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτή που δείχνουν στη φωτογραφία είναι η Toshiba, δεν έχω δοκιμάσει Toshiba sd αλλά τουλάχιστον δεν είναι no name.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 GB δεν είναι λίγα;; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω και το μόνο που θεωρώ ανασταλτικό παράγοντα είναι το μέγεθος της εσωτερικής μνήμης. Και αφού υπάρχουν κάποιοι που το έχουν στα χέρια τους θα ήθελα να τους ρωτήσω πόσο ελεύθερο χώρο έχει για εφαρμογές και αν είναι αρκετός...
Link to comment
Share on other sites

Τα 4 GB δεν είναι λίγα;; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πάρω και το μόνο που θεωρώ ανασταλτικό παράγοντα είναι το μέγεθος της εσωτερικής μνήμης. Και αφού υπάρχουν κάποιοι που το έχουν στα χέρια τους θα ήθελα να τους ρωτήσω πόσο ελεύθερο χώρο έχει για εφαρμογές και αν είναι αρκετός...

 

Υπέρ αρκετά είναι. Παίρνει και κάρτες sd αν θες και άλλο.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

πόσο είναι το SAR tou?

 

5 φορές η ίδια ερώτηση!! Διάβασε τα πόστ να δείς

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

5 φορές η ίδια ερώτηση!! Διάβασε τα πόστ να δείς

 

επειδή έχω κάνει αναζήτηση κ στις 22 σελίδες κ δεν το βρήκα, αν το ξέρεις το γράφεις σε παρακαλώ..

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω κάνει αναζήτηση κ στις 22 σελίδες κ δεν το βρήκα, αν το ξέρεις το γράφεις σε παρακαλώ..

 

Όλη η 5η σελίδα λέει για sar πώς δεν το είδες? :!:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372330&page=3

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Όλη η 5η σελίδα λέει για sar πώς δεν το είδες? :!:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372330&page=3

το λινκ που εχεις βαλει ειναι για το Xiaomi MI-3.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

user manual also says that the SAR value is below or equal 2W/kg

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2413406

 

Και αυτό μόνο με μια αναζήτηση στο Google! (xiaomi red rice sar)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...