Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ το τηλέφωνο ειναι συγχρονισμένο να ενημερώνει αυτόματα τους λογαριασμούς

Γιατί το τηλέφωνο εμφανίζει 217 επαφές και ο λαγαριαμος στο gmail εμφανίζει 190 ενώ ο λογαριασμός xiaomi εμφανίζει 193 επαφές ? με ποια διαδικασία θα υπάρχουν παντού οι ίδιες επαφές?

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κάνεις κάρτα MicroSDHC UHS-1 & MicroSDXC UHS-1 είναι συμβατές με το redrise?? όχι τις κλασικές (MicroSDHC class 10 based on SD 2.00 Specification)

http://www.ebay.com/itm/171244981278?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

http://www.ebay.com/itm/Samsung-MicroSDHC-32GB-Micro-SD-HC-Plus-Class-10-UHS-1-48MB-s-Flash-Memory-Card-/111116070078?pt=US_Memory_RAM_&hash=item19df08acbe

Edited by yoehoe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θέλεις τη γνώμη μου μακριά... Η συγκεκριμένη δεν είναι γνήσια και στο ebay δυστυχώς παίζουν πολλές τέτοιες. Και πριν μου πεις για τις αξιολογήσεις του... ρίξε μια ματιά για το συγκεκριμένο item αν θα βρεις και τι θα βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το Viper από την Ultimate, ναι, μια χαρά

 

Σε έχασα.

 

Αυτό το Viber εννοώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το Downloads , settings, "Data usage prompt" ρύθμισε το όσο νομίζεις..

 

ευχαριστω. Ηταν μολις 1mb το έβαλα στα 20 MB γιατί δεν αφήνει και άλλο . υπάρχει κάποιο κολπο?

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. Ηταν μολις 1mb το έβαλα στα 20 MB γιατί δεν αφήνει και άλλο . υπάρχει κάποιο κολπο?

 

πρέπει να φοράς παλιά rom, έχει γίνει unlimited εδώ και 2 μήνες.

Edited by gerstavros2

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος με την ultimate πρόβλημα με την τοποθεσία ; εμένα με δείχνει αλλού για αλλού και με δεδομένα και μας WI fi

Τώρα φαίνεται οκ για να δούμε

Edited by xsaviola28
Link to comment
Share on other sites

Σε έχασα.

 

Αυτό το Viber εννοώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viber.voip

 

Χαχα! Εντελώς άσχετο αυτό που σου είπα. Γι' αυτό που λες δεν έχω γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να φοράς παλιά rom, έχει γίνει unlimited εδώ και 2 μήνες.

 

έχω αυτή τη MIUI-JHBCNAH4.0 , και εκδοση android 4.2.2. HM2013023 αλλά είναι νομιζω μια δυο εκδόσεις πίσω. Φοβάμαι να πειραξω το κινητό είμαι και άσχετος. Μακάρι να υπήρχε κάποιες μαγαζί να σου κανει τα κόλπα.

Νομιζω όμως οτι θα βγει 4.4 για το κινητό και νέα MIUI αποτι διαβάζω στο φόρουμ ,οποτε δεν αξίζει το πείραγμα, σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το OTG καλωδιο της Xiaomi απο το ibuygou, εκτος οτι ηρθε στο νωριτερο δυνατο (2 βδομαδες), ακουγεται χαζο αλλα η ποιοτητα της Xiaomi φαινεται ακομα και σ`αυτο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς..Σωστά την χαρακτηρίζουν την Apple του android..καθετί είναι προσεγμένο, ακόμα και τα screen protector της.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

έχω αυτή τη MIUI-JHBCNAH4.0 , και εκδοση android 4.2.2. HM2013023 αλλά είναι νομιζω μια δυο εκδόσεις πίσω. Φοβάμαι να πειραξω το κινητό είμαι και άσχετος. Μακάρι να υπήρχε κάποιες μαγαζί να σου κανει τα κόλπα.

Νομιζω όμως οτι θα βγει 4.4 για το κινητό και νέα MIUI αποτι διαβάζω στο φόρουμ ,οποτε δεν αξίζει το πείραγμα, σωστα ?

 

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Έδω και κανά μήνα έχω πάρει και εγώ την κινητούμπα. Όλα καλά δεν λέω αλλά...

Ανοίγωντας το κινητό είτε κανονικά είται από reboot εμφανίζεται το μήνυμα "ROOT Permision is disable in MIUI stable version. Please install MIUI development version to activate ROOT permission.

Το κινητό (καλώς ή κακώς) το είχα ζητήσει rootαρισμένο και multi. Έχει MIUI-JHBCNAH4.0 , και εκδοση android 4.2.2. HM2013023 όπως αναφέρει και ο φίλος 2-3 σχόλια παραπάνω. Προσπάθησα να διαβάσω πεταχτά 217 :wacko: σελίδες και είδα πως και άλλοι είχαν το θέμα αυτο. Μάλιστα συμφορουμίτης στο #3122 σχόλιο δίνει αναλυτικά οδηγίες για την αναβάθμιση σε V5 (και λύση του θέματος απόσο κατάλαβα)

Να το επιχειρήσω ή δεν αξίζει (είμαι ψιλοάσχετος με τα android)?? Στην ουσία το κινητό (προς το παρόν) πέραν αυτού που αναφέρω παραπάνω, δεν έχει θέματα.

Μήπως υπάρχει καμιά πιο απλή λύση??

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για το αν έχω την αγγλοκινέζικη version (έτσι είχα ζητήσει και έτσι μου είπε κάποιος εδώ στο forum από το version που είχα). Πέρα από το αρχικό update όταν πρωτο-άνοιξα το κινητό πριν από ενάμιση μήνα σχεδόν) δεν έχω δει άλλο update.

Έχω

4.2.2 HM2013023

MIUI-JHBCNAL5.0

Kernel: 3.4.5

 

Έκανα και attach το "about phone"

Link to comment
Share on other sites

Δες ποιες γλώσσες έχεις διαθέσιμες. Άμα εχεις μονο 2 κινέζικες και αγγλικά εχεις την αγγλοκινέζικη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δες ποιες γλώσσες έχεις διαθέσιμες. Άμα εχεις μονο 2 κινέζικες και αγγλικά εχεις την αγγλοκινέζικη

2 γλώσσες έχω (αγγλικά κ 2 κινέζικες)

Μου κάνει εντύπωση όμως πως όποτε κι αν έχω κάνει check for updates μου λέει ότι έχω τη latest version. Και τα εβδομαδιαία updates που είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν στο hongmi.. Μηνιαία στη καλύτερη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παίδες. Έδω και κανά μήνα έχω πάρει και εγώ την κινητούμπα. Όλα καλά δεν λέω αλλά...

Ανοίγωντας το κινητό είτε κανονικά είται από reboot εμφανίζεται το μήνυμα "ROOT Permision is disable in MIUI stable version. Please install MIUI development version to activate ROOT permission.

Το κινητό (καλώς ή κακώς) το είχα ζητήσει rootαρισμένο και multi. Έχει MIUI-JHBCNAH4.0 , και εκδοση android 4.2.2. HM2013023 όπως αναφέρει και ο φίλος 2-3 σχόλια παραπάνω. Προσπάθησα να διαβάσω πεταχτά 217 :wacko: σελίδες και είδα πως και άλλοι είχαν το θέμα αυτο. Μάλιστα συμφορουμίτης στο #3122 σχόλιο δίνει αναλυτικά οδηγίες για την αναβάθμιση σε V5 (και λύση του θέματος απόσο κατάλαβα)

Να το επιχειρήσω ή δεν αξίζει (είμαι ψιλοάσχετος με τα android)?? Στην ουσία το κινητό (προς το παρόν) πέραν αυτού που αναφέρω παραπάνω, δεν έχει θέματα.

Μήπως υπάρχει καμιά πιο απλή λύση??

γεια σου φιλε!Καλό είναι να πας στην V5 είναι πιο σταθερή!!! ( πας εύκολα με τον οδηγό μου στην πρώτη σελιδα) Αν δε θες όμως να πας αυτό που σου βγάζει μου το εβγαζε και σε μένα και σε άλλα παιδιά!!!δεν έχει γίνει καλό root στο κινητό!!! κάνε αυτό!!!

Κατέβασε από εδώ http://www.mediafire.com/d...89_english.exe το vroot και τρέξε το να σου ξανακάνει το root!!!Αλλα πρώτα πρέπει να κάνεις αυτά : Θα πρέπει να εγκαταστήσετε τους MTK-drivers ( στον Η/Υ) απο εδώ https://www.mediafire.com/folder/undefined/ Μετά άντε ρυθμίσεις=>σχετικά με το τηλεφωνό=> και εκεί που λέει έκδοση android πάτησε πάνω πολλές φορές ( καπου 7-8) μέχρι να γίνεις developer , μετά να πας επιλογές για προγραμματιστες και να επιλέξεις debugging και ενεργοποιηση εντοπισμος σφαλμάτων usb ( μην πιράξεις τίποτα άλλο απο το developer option προσοχή), 99,9 % θα φτιάξει!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα το OTG καλωδιο της Xiaomi απο το ibuygou, εκτος οτι ηρθε στο νωριτερο δυνατο (2 βδομαδες), ακουγεται χαζο αλλα η ποιοτητα της Xiaomi φαινεται ακομα και σ`αυτο..

 

θέλω να παρω και γω!!! δοκίμασες να συνδεσεις usb stick ? keyboard??? ΗDD ?? τα αναγνωρίζει??? απο ταχύτητες πως πάει? αν τρέξεις ταινία πχ 720 P την τρέχει χωρίς κολλήματα ???

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το otg της xiaomi αλλά πάρτε ενα με 0.80 απο ebay την ίδια δουλεια θα κάνετε :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι δουλεύει :)

Το λινκ για τη 4.2.23 δουλεύει μια χαρά. Προσπάθησε να βάλεις αυτή. Έχει λύσει προβλήματα της 4.1.27.

 

επειδη δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα...αντιθετως μσε σχεση με του minideal εχει καλυτερη αυτονομια μπαταριας

τι βελτιωσεις εχει?

και πως κραταω backup τις ρυθμισεις των εφαρμογων γιατι 3η φορα παλι απο την αρχη :mad: ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Καλώς σας βρήκα.Θέλω την βοήθειά σας.

Είμαι κάτοχος του hongmi περιπου 10 μέρες.Απο to2c με μουλτι 4.0

Αφου παρατήρησα ορισμένα κολλήματα(με πέταγε απο τις εφαρμογές)

αποφάσισα να του περάσω τη μούλτι V5(χωρις να ξέρω που μου πάνε τα 4...).Ακολούθησα πιστά τα βήματα που αναφέρονται στο #3122 κ μετά το τελευταίο reboot,

το κινητό μου βγάζει μόνο το σήμα της xiaomi κ δεν κάνει τιποτα!!!!!!

Σας παρακαλώ δώστε μου οδηγίες γιατί έχω πελαγώσει....

Σημειωτέον είμαι τελείως άσχετος.Πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Καλώς σας βρήκα.Θέλω την βοήθειά σας.

Είμαι κάτοχος του hongmi περιπου 10 μέρες.Απο to2c με μουλτι 4.0

Αφου παρατήρησα ορισμένα κολλήματα(με πέταγε απο τις εφαρμογές)

αποφάσισα να του περάσω τη μούλτι V5(χωρις να ξέρω που μου πάνε τα 4...).Ακολούθησα πιστά τα βήματα που αναφέρονται στο #3122 κ μετά το τελευταίο reboot,

το κινητό μου βγάζει μόνο το σήμα της xiaomi κ δεν κάνει τιποτα!!!!!!

Σας παρακαλώ δώστε μου οδηγίες γιατί έχω πελαγώσει....

Σημειωτέον είμαι τελείως άσχετος.Πραγματικά!

 

 

Άκυρο τελικά!όλα καλά!έκανα πάλι την διαδικασία από την recovery(Wipe cache κτλ..) και το ρύζι επανήλθε με τη νέα του ρομ!

Είπαμε είμαι άσχετος αλλα ταυτόχρονα και περίεργος!:)

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους!Αν δεν είχα βρεί το φορουμ θα ειχα αγοράσει σίγουρα κάποια μπακατέλα.

Link to comment
Share on other sites

Update για την ultimate rom (sta2z).

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εκανα back upτην ρομ με την twrp recovery.. αυτο που θελω να ρωτήσω το nvram που εχει σαν επιλογή να κανουμε και αυτο back up πρέπει να το κάνουμε η δεν χρειάζεται;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...