Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε παιδια λετε συνεχεια για θορυβο στο βιντεο,εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο να μου κανει.

 

έβαλες την ultimate ; γιατί εκεί το κάνει

 

σε μένα το κάνει (είναι έντονο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλες την ultimate ; γιατί εκεί το κάνει

 

σε μένα το κάνει (είναι έντονο)

 

οχι την v5 εχω βαλει απο το πρωτο ποστ που λεει τα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Ultimate rom (unstable build) την εχω (και αρκετοι αλλοι) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, μονο ο ηχος στην εγγραφη video εχει ενα μικρο προβλημα (δεν το πολυχρησιμοποιω) και το μεγαφωνο ειναι χαμηλο (δεν ξερω που οφειλεται), ανανεωσεις συχνα και ολα στην SD.

 

Λυπάμαι αλλά ανανεώσεις τέλος. ... :(

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=13092&pid=373803

Link to comment
Share on other sites

ε τότε γιατί θες bugs που δεν υπάρχουν :))

 

Μα δεν είπα οτι τα θέλω,απλα είχα απορία γιατί σε εμένα δεν ακουγα κάτι.

Αφού έχει πρόβλημα γιατί δεν βαζετε Αλλη εκδοση;αφού η ultimate έχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά ανανεώσεις τέλος. ... :(

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=13092&pid=373803

 

εννοει και το support απο την xiaomi δηλαδη;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Roid.

Δοκιμασες να δεις αν λυνεται το θεμα ηχου και μικροφωνου με το Engineering mode του Mobile Uncle Tools.

Με ενδιαφερει παντως ο ηχος οσον αφορα το θεμα του βιντεο κυριως. Το κανει μονο στη Native εφαρμογη η και σε αλλες;

 

O ήχος στο βίντεο ειναι πραγματική απογοήτευση....Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει...

Ενώ η εικόνα τα σπάει, ο ήχος ειναι πραγματικά σκατά.

Εγώ το τηλ το πήρα μόνο και μόνο για ηχογραφηση video και ήχου με hd quality αλλά πραγματικά είναι πάρα πολύ χάλια ο ήχος.

 

Σίγουρα δε ειναι προβλημα Hardware, στην απλή ηχογράφηση ειναι τέλειο.

Αρα κάτι άλλο παίζει.

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

O ήχος στο βίντεο ειναι πραγματική απογοήτευση....Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει...

Ενώ η εικόνα τα σπάει, ο ήχος ειναι πραγματικά σκατά.

Εγώ το τηλ το πήρα μόνο και μόνο για ηχογραφηση video και ήχου με hd quality αλλά πραγματικά είναι πάρα πολύ χάλια ο ήχος.

 

Σίγουρα δε ειναι προβλημα Hardware, στην απλή ηχογράφηση ειναι τέλειο.

Αρα κάτι άλλο παίζει.

 

Στην stable δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στην stable δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

 

Θα συμφωνίσω με το φίλο. Ο ήχος είναι αρκετά "βαθύς και μπάσος"... στα βίντεο. Για stable μιλάω! οχι για ultimate. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνίσω με το φίλο. Ο ήχος είναι αρκετά "βαθύς και μπάσος"... στα βίντεο. Για stable μιλάω! οχι για ultimate. :confused:

 

δοκιμάσατε να δείτε αν υπάρχει διαφορά σε video που καταγράφηκε με την πίσω και σε άλλο με την μπροστά ;

 

δοκιμάστε επίσης με άλλο πρόγραμμα (αν είναι software το θέμα)

π.χ. (δε τα έχω δοκιμάσει)

http://en.miui.com/thread-8214-1-1.html

http://en.miui.com/thread-9563-1-1.html

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ανάμεσα σε αυτο και το thl w200s..Με ενοχλεί που εχει μονο 4gb rom..Με μια κάρτα βέβαια λύνεται το πρόβλημα, αλλά πόσο χώρο δίνει για εφαρμογές?Γενικότερα με budget μέχρι 150 ευρώ είναι η καλύτερη επιλογή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι ανάμεσα σε αυτο και το thl w200s..Με ενοχλεί που εχει μονο 4gb rom..Με μια κάρτα βέβαια λύνεται το πρόβλημα, αλλά πόσο χώρο δίνει για εφαρμογές?Γενικότερα με budget μέχρι 150 ευρώ είναι η καλύτερη επιλογή?

φίλε μου και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τις διαφορές μεταξύ 4gb rom και μιας SD.

ακόμα ας μας πει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει είναι καλό από ταχύτητα? από μπαταρία? από μνήμη? από ήχο?

μήπως να περιμέναμε το note 5.5 ή ξεφεύγουμε σε μέγεθος.

το MUI μου αρέσει πολύ!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και εγώ προσπαθώ να καταλάβω τις διαφορές μεταξύ 4gb rom και μιας SD.

ακόμα ας μας πει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει είναι καλό από ταχύτητα? από μπαταρία? από μνήμη? από ήχο?

μήπως να περιμέναμε το note 5.5 ή ξεφεύγουμε σε μέγεθος.

το MUI μου αρέσει πολύ!!!

ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

4gb ρομ σημαίνει ότι σαν συσκευή έχει εσωτερική μνήμη 4gb, που συνήθως στα περισσότερα κινέζικα σου δίνει από αυτα 1gb για εφαρμογές( το οποίο είναι οριακό αρκετά, και διορθώνεται με ένα "τρικ" που κάνουμε και γίνεται ενοποίηση ).

Το red rise με την ρομ multilanguge που μου ήρθε από minideal είναι ήδη ο χώρος όπως πρέπει κ έχει 2,12gb για τις εφαρμογές που είναι υπερ αρκετός, με το κινητό στημένο με όλες τις γνωστές εφαρμογές facebook,skype,viber,what up,sygic navigon(οι χάρτες και τα αρχεία από τα προγράμματα gps είναι στη κάρτα sd, πάνε αυτόματα) και κάποιες άλλες είναι ελεύθερο 1gb περίπου.

 

για τα χρήματα που απαιτεί πραγματικά δεν έχει ανταγωνιστή, και μεγάλο + το MiUI.

Link to comment
Share on other sites

Ultimate rom (unstable build) την εχω (και αρκετοι αλλοι) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, μονο ο ηχος στην εγγραφη video εχει ενα μικρο προβλημα (δεν το πολυχρησιμοποιω) και το μεγαφωνο ειναι χαμηλο (δεν ξερω που οφειλεται), ανανεωσεις συχνα και ολα στην SD.

Προσπαθησα να βαλω την τελευταια που εχει στο λινκ 4.3.8 FULL ROM μεσω TWRP και δε μου την εβαζε

Θελει τιποτα ρυθμισεις στην recovery οταν παω να την περασω;

Αντ αυτου (το εβαλα να προσπερασει τα MD5) και μου περασε την Stock που ειχε επανω και τωρα παλι φτου κι απ την αρχη με root της εγγλεζικης και ξαναπερασμα της TWRP

Λυση εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

μα γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ το θεμα ροοτ,αστο χωρις ροοτ οπως ειναι ολα τα ευρωπαικα κινητα.

εγω να σκεφτεις ημουν ασχετος με το θεμα ροοτ και τελικα το ροοταρα το κινητο να δω τι εστι ροοτ,οκ και δεν εχω προβλημα το κινητο μου δουλευει αψογα.

με το root περνουσα APPS στη εξωτερική κάρτα. Το προβλημα ήταν οτι μετα από αυτο δεν μπορουσα να κάνω και αντίγραφα του τηλεφωνου.

Αυτά πριν χαθει το root οταν εκανα την τελευταία αναβάθμιση. Τώρα μου κάνει αντίγραφα αλλα χαθηκαν κάποια APPS(μάλλον αυτά που πέρασα στη κάρτα)και φυσικά δεν μπορω να ξαναπεράσω APPS στη εξωτερική κάρτα.

Τώρα πια που η xiaomi δεν θα κάνει αναβαθμίσεις για τα ριζακια τι νομιζεις οτι ειναι καλό να γίνει. Format το τηλεφωνο, να περάσω την τελευταία αναβαθμιση τα APPS από τη αρχή και να ξεχάσω τη εξωτερική κάρτα. Ή να προσπαθήσω αν και ασχετος να το κάνω ροοτ και να ρισκάρω να μην εχω αντιγραφα αλλα να περνώ πραγματα στηεξωτερική κάρτα?

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως ακριβως δουλευει το root browser που αναφερει ο GEOKART στον οδηγο της πρωτης σελιδας;

Με ενδιαφερει να εχω την Multi rooted αλλα να πηγαινουν οι εφαρμογες ολες στην SDCard

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά τα λένε , τι εννοείς ; :)

 

οχι καλα λεει λαθος τα λενε αλο το rom που ειναι στην ουσια τη rom φοραει λειτουργικο συστημα και αλο ram που ειναι η εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

το rom δεν εχει απο τι ξερω giga.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να βαλω την τελευταια που εχει στο λινκ 4.3.8 FULL ROM μεσω TWRP και δε μου την εβαζε

Θελει τιποτα ρυθμισεις στην recovery οταν παω να την περασω;

Αντ αυτου (το εβαλα να προσπερασει τα MD5) και μου περασε την Stock που ειχε επανω και τωρα παλι φτου κι απ την αρχη με root της εγγλεζικης και ξαναπερασμα της TWRP

Λυση εχουμε;

Δε θυμαμαι κατι ιδιαιτερο να κανεις... μονο wipe ολα, εχει και ετοιμο συρομενο κουμπι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

με το root περνουσα APPS στη εξωτερική κάρτα. Το προβλημα ήταν οτι μετα από αυτο δεν μπορουσα να κάνω και αντίγραφα του τηλεφωνου.

Αυτά πριν χαθει το root οταν εκανα την τελευταία αναβάθμιση. Τώρα μου κάνει αντίγραφα αλλα χαθηκαν κάποια APPS(μάλλον αυτά που πέρασα στη κάρτα)και φυσικά δεν μπορω να ξαναπεράσω APPS στη εξωτερική κάρτα.

Τώρα πια που η xiaomi δεν θα κάνει αναβαθμίσεις για τα ριζακια τι νομιζεις οτι ειναι καλό να γίνει. Format το τηλεφωνο, να περάσω την τελευταία αναβαθμιση τα APPS από τη αρχή και να ξεχάσω τη εξωτερική κάρτα. Ή να προσπαθήσω αν και ασχετος να το κάνω ροοτ και να ρισκάρω να μην εχω αντιγραφα αλλα να περνώ πραγματα στηεξωτερική κάρτα?

 

οτι νομιζεις καλυτερο για εσενα.

δεν μπορω να σε παρω στον λαιμο μου και να σου πω καντο ροοτ το κινητο αφου λες δεν το εχεις.

εγω απλα σου ειπα την γνωμη μου οτι ειλικρινα μου φαινοταν παλουκι να κανω ροοτ,ημουν ασχετος με θεμα κινητα και ροοτ,αλλα επειδη κατεχω γενικα απο υπολογιστες να φλασαρω π.χ bios και διαφορα,

αλλα λεω οδηγος υπαρχει στην πρωτη σελιδα ποσο δυσκολο να ειναι?τελικα το εκανα και την πρωτη ημερα που πηρα το κινητο,εκει που πελαγωσα λιγο ειναι που δεν λεει στην πρωτη σελιδα πως μπαινεις recovery με κρατημενο το power και το volume και βλεπω καποια στιγμη ενα σημα με το android ανασκελα και κοκινο σημα εκει μου φυγανε,

ειλικρινα πελαγωσα αλλα τελικα μου λεει ενα παιδι ετσι βγαινει αυτο μεχρι να κανει επανεκινηση το κινητο που περναει καινουργια rom.

 

τωρα τι να σου εσυ αποφασιζεις εγω παντος εχω βαλει την σταθερη εκδοση απο την πρωτη σελιδα και ειμαι κομπλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως ακριβως δουλευει το root browser που αναφερει ο GEOKART στον οδηγο της πρωτης σελιδας;

Με ενδιαφερει να εχω την Multi rooted αλλα να πηγαινουν οι εφαρμογες ολες στην SDCard

 

καλυτερα βαλε το ink2sd,ο geokart ειχε πει οτι τελικα δεν περναγανε οι εφαρμογες στην εξωτερικη.

εγω εχω βαλει το link2sd και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

ποτε το βαζεις. Στην αρχη μολις το στηνεις;

γιατι και με αυτο δε μου τις περναγε παλια

Δοκιμασα και την Ultimate αλλα απαραδεκτο αυτο με το μικροφωνο του βιντεο. Απο αυτο και μονο την ξηλωσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...