Jump to content

Xiaomi Red Rice (Hongmi)


orlox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...Οταν λεει κανουμε flash απο το updater (κεντρο ασφαλεια/ενημερώσεις) ? Δεν βρησκω πουθενα κεντρο ασφαλειας.Μονο στο σχετικα με το τηλεφωνο/ενημερωσεις συστηματος,αλλα δεν εχει κατι απο κει να επιλεξω το zip.

 

**ΑΚΥΡΟ το βρηκα.

Edited by gianniskap
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα σου γράφει τι πρέπει να κανεις :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

χαχα ψαχνω τοση ωρα αυτο το Permission Manager και δεν βρισκω τιποτα :p :rolleyes: :O

 

Το βαζελικο εικονιδιο (πρασινο ) λεμε ...

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

τελικα το handcent υποστηρίζει dual sim η οχι;

Για όσοι ρωτούν για το ,hand cent (εγώ έχω το gosms) είναι ακριβως τα ίδια ,υποστηρίζουν και τα 2 (160) χαρακτήρες!(διπλή Sim υποστιρίζουν και τα 2).Αλλά προσοχή για να μην έχετε διπλές ειδοποιήσεις θα πρέπει να πάτε ρυθμίσεις εφαρμογών να απενεργοποιήσετε το ,default SMS του κινητού και τέλος για να δουλέψουν αυτά τα προγράμματα να τονίσω (μετά απο πολύ ψαξιμο)ότι πρέπει η εφαρμογη να τρέχει στο παρασκήνιο ( όταν πατάτε home ,να καθαρίζεται τη μνήμη να μην το κλείνεται την εφαρμογη γιατί η εφαρμογή απενεργοποιηταί)γιατί διαφορετικά δεν θα δέχεστε μήνυμάτα το πήρα χαμπαρι μετά απο 2 μέρες που μου έστελναν μηνύματα και δε δεχομουν τίποτα! ( αν βρει κάποιος λύση να καθαρίζουμε τη μνήμη αλλά να μην απενεργοποιηταί ας μας το πει)

Link to comment
Share on other sites

Για όσοι ρωτούν για το ,hand cent (εγώ έχω το gosms) είναι ακριβως τα ίδια ,υποστηρίζουν και τα 2 (160) χαρακτήρες!(διπλή Sim υποστιρίζουν και τα 2).Αλλά προσοχή για να μην έχετε διπλές ειδοποιήσεις θα πρέπει να πάτε ρυθμίσεις εφαρμογών να απενεργοποιήσετε το ,default SMS του κινητού και τέλος για να δουλέψουν αυτά τα προγράμματα να τονίσω (μετά απο πολύ ψαξιμο)ότι πρέπει η εφαρμογη να τρέχει στο παρασκήνιο ( όταν πατάτε home ,να καθαρίζεται τη μνήμη να μην το κλείνεται την εφαρμογη γιατί η εφαρμογή απενεργοποιηταί)γιατί διαφορετικά δεν θα δέχεστε μήνυμάτα το πήρα χαμπαρι μετά απο 2 μέρες που μου έστελναν μηνύματα και δε δεχομουν τίποτα! ( αν βρει κάποιος λύση να καθαρίζουμε τη μνήμη αλλά να μην απενεργοποιηταί ας μας το πει)

 

γιωργο αν δεν κανω λαθος αν πατησεις το κουμπι του multitasking και σου βγαλει τις εφαρμογες που τρέχουν μπορεις με μια εφαρμογη με swype προς τα κατω να την διωξεις και με swype προς τα πανω να την κλειδωσεις στη μνημη ετσι ωστε αν κανεις καθαρισμο αυτη να μην φευγει. για δοκιμασε

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια 11/1 το παρηγγηλα απο minideal με singpost και 13/1 εγινε dispatched to overseas,αλλα απο τοτε ουδεν νεοτερο..Ποτε να αρχισω να ανησυχω?
Link to comment
Share on other sites

στα ιδια περιπου κι εγω...θα πρεπει να δωσεις διορια 20-30 μερεις απο την ημερα που εγινε despached to overseas και να προσεξεις μην περασουν οι 45 μερες απο την στιγμη που σου ηρθε αποδειξη αγορας απο το paypal. στη 44η αν δεν σου χει ερθει ανοιγεις dispute

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

στα ιδια περιπου κι εγω...θα πρεπει να δωσεις διορια 20-30 μερεις απο την ημερα που εγινε despached to overseas και να προσεξεις μην περασουν οι 45 μερες απο την στιγμη που σου ηρθε αποδειξη αγορας απο το paypal. στη 44η αν δεν σου χει ερθει ανοιγεις dispute

 

οκ φιλε.αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

γιωργο αν δεν κανω λαθος αν πατησεις το κουμπι του multitasking και σου βγαλει τις εφαρμογες που τρέχουν μπορεις με μια εφαρμογη με swype προς τα κατω να την διωξεις και με swype προς τα πανω να την κλειδωσεις στη μνημη ετσι ωστε αν κανεις καθαρισμο αυτη να μην φευγει. για δοκιμασε

 

Πο φιλέ τι μου είπες τώρα; Δε το γνώριζα όντως αν τα σύρεις κάτω κλειδώνουν! το μόνο που με πρόβληματιζει είναι η μνήμη που δεσμεύει και την μπαταρία! Ενώ το default SMS το έκλεινες και άνοιγε μετά μόλις έρχονταν μήνυμα! Πο ρε φιλέ ακόμα να ερθει το κινητό σου;;;ευτυχώς που το πήρα με ΕΜS

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου, δεν έχω καν το τηλέφωνο και ακόμα σου δίνω λύσεις :lol:

Δεν το βιάζομαι αλλά ξες άμα μπεις στο τρυπακι της αναμονής..συνήθως διαλέγω κι εγώ ems αλλά είπα να το παω εκ του ασφαλούς αυτή τη φορά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου, δεν έχω καν το τηλέφωνο και ακόμα σου δίνω λύσεις :lol:

 

Χαχα όντος δε το έχεις ...αλλά εδώ μιλάει η εμπειρία σου στα, android γιαυτο βοηθάς τον κοσμάκι! Εχεις δοκιμάσει ποτέ προγράμματα τύπου battery saver 2x κλπ. ( κατέβασα το battery saver pro,λέει πως αν το βάλω στο level 4 μου κάνει 40% εξοικονόμηση ) ξέρεις αν κάνουν δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

παιδια 11/1 το παρηγγηλα απο minideal με singpost και 13/1 εγινε dispatched to overseas,αλλα απο τοτε ουδεν νεοτερο..Ποτε να αρχισω να ανησυχω?

 

Την ιδια ημερομηνια εκανα και εγω παραγγελια ενα zte, εγινε dispatched στις 13 και απο τοτε παραμενει ετσι.

Στις 16/1 παραγγειλα ενα red rice για ενα φιλο το οποιο το παρελαβα σημερα...

Μαλλον με βλεπω να το παιρνω και εγω, λιγο που το δουλεψα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα όντος δε το έχεις ...αλλά εδώ μιλάει η εμπειρία σου στα, android γιαυτο βοηθάς τον κοσμάκι! Εχεις δοκιμάσει ποτέ προγράμματα τύπου battery saver 2x κλπ. ( κατέβασα το battery saver pro,λέει πως αν το βάλω στο level 4 μου κάνει 40% εξοικονόμηση ) ξέρεις αν κάνουν δουλειά;

 

γνωμη δικη μου δεν κανουν τιποτα..αστο οπως ειναι...και για την μνημη που εχεις πει πολλες φορες μην σε αγχωνει, ετσι δουλευει το android

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το βαζελικο εικονιδιο (πρασινο ) λεμε ...

 

εμενα δεν το εχει αυτο το εικονακι. πως θα το κανω ροοτ ????? κι αλλη μια απορια το senior mode settings τι ακριβως κανει?

Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

γνωμη δικη μου δεν κανουν τιποτα..αστο οπως ειναι...και για την μνημη που εχεις πει πολλες φορες μην σε αγχωνει, ετσι δουλευει το android

 

παντως με το handcent μονο με την μια καρτα μπορουσα να στειλω μυνημα αυτη που εχω στο 3g

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Χαχα όντος δε το έχεις ...αλλά εδώ μιλάει η εμπειρία σου στα, android γιαυτο βοηθάς τον κοσμάκι! Εχεις δοκιμάσει ποτέ προγράμματα τύπου battery saver 2x κλπ. ( κατέβασα το battery saver pro,λέει πως αν το βάλω στο level 4 μου κάνει 40% εξοικονόμηση ) ξέρεις αν κάνουν δουλειά;

 

στις ρυθμισεις στη μπαταρια το miui δεν σου εχει να επιλεγεις για οικονομια κτλ ;

τουλαχιστον εγω ολες αυτες τις εφαρμογες τις θεωρω σκουπιδια

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε απο εδω http://en.miui.com/thread-13293-1-2.html το miuiandroid-HM1W-JHBCNAL5.0-root.zip

κανουμε flash απο το updater (κεντρο ασφαλεια/ενημερώσεις) το miuiandroid-HM1W-JHBCNAL5.0-root.zip

Πλεον θα ενεργοποιηθουν τα root permission. (κεντρο ασφαλεια/permissions)

 

Αν έχεις προβλήμα με το ζιπακι πες και υπάρχει λύση

 

Φίλε larineos στο updater η σωστη διαδρομη για να περασω το root.zip ειναι select instalation pack>phone storage και επιλεγω μετα το αρχειο?????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ετοιμασα εναν μινι οδηγο που αφορα τις κινησεις που πρεπει να γινουν απο καποιον για να εχει ενα απολυτα λειτουργικο κινητο...

Επειδη ειμαι με την official EN/CN rom,αφορα μονο αυτην,καθως δεν εχω δοκιμασει καν να περασω την μουλτι,οποτε δεν ηθελα απλα να παραθεσω οτι κυκλοφορει στο ιντερνετ για αυτην(αν εχει ορεξη καποιος ας το κανει!)

Προϋποθεση βεβαια ειναι το κινητο να μας εχει ερθει με official και οχι μουλτι,αλλιως θα χρειαστει περασμα απο το recovery της τελευταιας,την τελευταια official http://en.miui.com/download-82.html

Παμε λοιπον:

 

Πάρα πολύ καλό, ευχαριστούμε. Είχα δοκιμάσει ήδη 5-6 φορές χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που εγκατέστησα τις εφαρμογές με τη σειρά που είπες ;)

 

Για να γίνει πιο ολοκληρωμένος ο οδηγός, θα μπορούσες να προσθέσεις την προσθήκη πληκτρολογίου για να γράφει κανείς ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό, ευχαριστούμε. Είχα δοκιμάσει ήδη 5-6 φορές χωρίς αποτέλεσμα μέχρι που εγκατέστησα τις εφαρμογές με τη σειρά που είπες ;)

 

Για να γίνει πιο ολοκληρωμένος ο οδηγός, θα μπορούσες να προσθέσεις την προσθήκη πληκτρολογίου για να γράφει κανείς ελληνικά

 

Ευχαριστω :rolleyes:

Για πληκρολογιο ειναι καθαρα υποκειμενικη αποψη του καθενος,εγω πχ χρησιμοποιω το touchpal,αλλος μπορει να εχει αγορασμενο swiftkey,swype κλπ....

Ηθελα απλα να επικεντρωθω στο πως η συσκευη θα μεινει λειτουργικη!

Link to comment
Share on other sites

περασα την CWM V5 NO TOUCH WCDMA VERSION και την miuiandroid_multi_HM2013023_WCDMA_JHBCNAH3.0_jb-4.2 και την miuiandroid-HM1W-JHBCNAL5.0-root , αλλα.................... δεν ειμαι ροοτ, και εχω κολησει......................... βοηθεια οποιος ξερει ...... Edited by cosini
Link to comment
Share on other sites

παντως με το handcent μονο με την μια καρτα μπορουσα να στειλω μυνημα αυτη που εχω στο 3g

 

Επανεκκίνηση έκανες; Μπορείς να δοκιμάσεις και το gosms μου αναγνωρίζει και τις 2!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...