Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο δεν ειχε κανενα αλλο προβλημα φιλε μου και αν δεν ειχα περασει μεσα την cloudy δεν θα ειχα παρει πρεφα το θεμα της οθονης.Αυτος που το αγορασα πριν κανα μηνα μου χε πει οτι ειχε αλλαξει οθονη πριν το καλοκαιρι για τον ιδιο λογο.Αυτο που εκανα , το διαβασα απο ενα παληκαρι που το ειχε γραψει σε αυτο το θεμα , οτι την στιγμη που ολοι εψαχναν για οθονες , εκεινος το εστειλε απο τα Γιαννενα και 4 μερες το πηρε επισκευασμενο και ολα αυτα επειδη μιλησε με την LG.

 

Ετσι εκανα και εγω.Πηρα την εξυπηρετηση πελατων και τους ειπα οτι ειχα μιλησει με το service και οτι οι απαντησεις που ειχα λαβει προφορικα και γραπτα μεσω email ηταν το λιγοτερο ντροπιαστικες για το κυρος της Lg και της procordia που μου ειχε αφησει παλιοτερα (Ρ880 4Χ) αριστες εντυπωσεις , αναφερομενος στην οριστια του χρονου αναμονης της συσκευης στο σερβις αλλα και της αναμενομενης παραλαβης ανταλλακτικων.

Την μεθεπομενη μερα επικοινωνησε η lg μαζι μου η οποια ειχε συνεννοηθει με το σερβις και κλεισαμε ραντεβου να το στειλω.Υπεθεσα οτι απο καπου θα βρεθηκε καμια μαυρη να φτιαχτει μεχρι που τη Δευτερα το πρωι παρατηρησα οτι αναμενοταν ανταλλακτικο.Περιμενα μια μερα ακομα και τελικα το πρωι της Τριτης με ενημερωσαν απο την LG οτι θα δοθει στο σερβις εντολη αντικαταστασης.Το επιβεβαιωσα και με το σερβις και αναμενω πλεον να μου επιστραφει το κινητο , το οποιο πρεπει να το επιστρεψω στο καταστημα αγορας και απο εκει ειτε να παρω κατι αλλο με πιστωση ειτε να μου γινει επιστροφη χρηματων η οποια φυσικα και ειναι πιο καλη στην περιπτωση που ειναι η τιμη της αποδειξης αγορας (340€).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσοι είστε Αθήνα, καλό είναι να τηλεφωνείτε καθε 2-3 ημέρες στην Procordia. Μάλλον γίνονται κάποιες λίγες παραλαβές και αν είστε τυχεροι, θα πρέπει την επόμενη μέρα να πάτε εκεί να σας την αλλάξουν επι τόπου.

 

Δεν είναι ότι καλύτερο, και είναι και χρονοβόρο αλλά είναι το μόνο που μπορεί να γίνει για να επιδιορθωθεί σύντομα

 

Την πρώτη φόρα που τους πήρα μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη. Και μετά από 5 ημέρες υπήρχε 1 και πήγα και την άλλαξα.

 

Δυστηχώς έτσι έχει η κατάσταση πρός το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε παιδιά, πολλές οθόνες με πρόβλημα... Είναι κουσούρι του G2 γενικώς;; μήπως να μην το προτιμήσω γι αυτό το λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι κουσουρι αλλα εχει παραγινει το κακο με την εννοια οτι με ελλειψη ανταλλακτικων κανα 2μηνο τωρα , δεν ξερεις ποσο καιρο θα περιμενεις για να το φτιαξεις.Σε αλλη περιπτωση μεσα σε μια ωρα μετα απο επισκεψη στο σερβις , θα ηταν ετοιμο.Ειλικρινα εχει παρει τετοιες διαστασεις το θεμα της οθονης που ειναι ενας λογος να δοκιμασω το G3.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και το g3 έχει θέμα με την οθόνη ή όχι; Μεταξύ g3 & g4 θα προτιμούσα το 4αρι και ας είναι ακριβότερο.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου αλλά δεν είμαι σε θεση να διάθεσω τίποτα.Ίσα ίσα θα αδραξω την ευκαιρία να αλλάξω παράλληλα και το κινητό της γυναίκας μου.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και το g3 έχει θέμα με την οθόνη ή όχι; Μεταξύ g3 & g4 θα προτιμούσα το 4αρι και ας είναι ακριβότερο.

 

Και εγω το 4 θα προτιμουσα μεταξυ αυτον τον 2 ... ;) ;)

 

Μαλλον ειναι κουσουρι αλλα εχει παραγινει το κακο με την εννοια οτι με ελλειψη ανταλλακτικων κανα 2μηνο τωρα , δεν ξερεις ποσο καιρο θα περιμενεις για να το φτιαξεις.Σε αλλη περιπτωση μεσα σε μια ωρα μετα απο επισκεψη στο σερβις , θα ηταν ετοιμο.Ειλικρινα εχει παρει τετοιες διαστασεις το θεμα της οθονης που ειναι ενας λογος να δοκιμασω το G3.

 

Όσοι είστε Αθήνα, καλό είναι να τηλεφωνείτε καθε 2-3 ημέρες στην Procordia. Μάλλον γίνονται κάποιες λίγες παραλαβές και αν είστε τυχεροι, θα πρέπει την επόμενη μέρα να πάτε εκεί να σας την αλλάξουν επι τόπου.

 

Δεν είναι ότι καλύτερο, και είναι και χρονοβόρο αλλά είναι το μόνο που μπορεί να γίνει για να επιδιορθωθεί σύντομα

 

Την πρώτη φόρα που τους πήρα μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη. Και μετά από 5 ημέρες υπήρχε 1 και πήγα και την άλλαξα.

 

Δυστηχώς έτσι έχει η κατάσταση πρός το παρόν.

 

Δεν μαζευομαστε ολοι οσοι εχουμε προβλημα λεω εγω να παρουμε μαζικα τον ΙΝΚΑ μπας και γινει κατι ??Η κατασταση ειναι σκετη κοροιδια !!! :ninja: :ninja:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

2 φορές έχει πάει για οθόνη, την δέυτερη μου άλλαξαν και μπαταρία. η μπαταρία κρατάει περίπου 20% παραπάνω με ίδια ρομ κ kernel.

σημαδάκι δεν έχει κανένα.

Έχω κάνει αλλαγή πρόσοψης και μου έκαναν δύο μικρά σημάδια στο πλαίσιο. Είναι απειροελάχιστα και πρέπει να κοιτάξεις πολύ προσεκτικά για να τα δεις, αλλά όχι δεν ήταν τέλεια η αλλαγή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μη νομιζετε οτι και εγω δε θα περιμενω....Μιλησα με εξυπηρετηση σημερα και μου παν οτι αναμενεται να μου επιστραφει η συσκευη στα μεσα της επομενης εβδομαδας και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

όπως καταλάβατε η συσκευή σας βρίσκεται σε αναμονή ανταλλακτικού

καθώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από την κατασκευάστρια εταιρία.

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία για παραλαβή των

συγκεκριμένων ανταλλακτικών.

 

Με εκτίμηση.

 

Αυτό μου απάντησαν σήμερα σε μήνυμα που τους έστειλα για να δω άμα άλλαξε τίποτα... άλλα τα ίδια 15 μέρες το έχουν εκεί. :/

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα συνήγορο καταναλωτή. Υπάρχει συγκεκριμένο διάστημα που πρέπει να στο φτιάξουν. Αλλιώς θα γίνονταν της ποπης.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

όπως καταλάβατε η συσκευή σας βρίσκεται σε αναμονή ανταλλακτικού

καθώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από την κατασκευάστρια εταιρία.

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία για παραλαβή των

συγκεκριμένων ανταλλακτικών.

 

Με εκτίμηση.

 

Αυτό μου απάντησαν σήμερα σε μήνυμα που τους έστειλα για να δω άμα άλλαξε τίποτα... άλλα τα ίδια 15 μέρες το έχουν εκεί. :/

Από 15 μέρες και πάνω κανονικά δικαιουσε συσκευή αντικατάστασης για να κάνεις την δουλειά σου Μέχρι να σου φτιάξουν το δικό σου! Δεν βρίσκεις άκρη όμως... Κ αν αργήσει κ άλλο το ανταλλακτικο δηλαδή θα στο κρατήσουν εκεί ένα χρόνο;;;; τι να πω....

 

Τουλάχιστον κουτσα στραβά αν έχεις κ άλλη συσκευή να κάνεις την δουλειά σου αυτό το διάστημα κατι γίνεται... Αν όχι, είναι πολλές οι 15 μέρες που σου το κρατάνε. Συν ότι ακόμα δεν ξέρουν ποτέ θα το φτιαξουν. Στην θέση σου θα πήγαινα να το πάρω πίσω. Δεν ξέρω κιόλας και τι πρόβλημα έχει το δικό σου ή αν μένεις Αθήνα κ έχεις την δυνατοτητα.

 

Edit: τώρα είδα ότι το έδωσες για αλλαγή οθόνης.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

όπως καταλάβατε η συσκευή σας βρίσκεται σε αναμονή ανταλλακτικού

καθώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα από την κατασκευάστρια εταιρία.

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία για παραλαβή των

συγκεκριμένων ανταλλακτικών.

 

Με εκτίμηση.

 

Αυτό μου απάντησαν σήμερα σε μήνυμα που τους έστειλα για να δω άμα άλλαξε τίποτα... άλλα τα ίδια 15 μέρες το έχουν εκεί. :/

 

Εχεις δικιο και εσυ αλλα τι να κανουν και αυτοι αμα δεν τους εχουν ερθει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Kαλα κουραγια παιδια...Αλλα δε θελω να φανταστω ποσες ιοθονες εχουν αλλαξει και σε ποσες συσκευες.

Το ειπα και το ξαναλεω , με εχει τρομαξει τοσο η ολη ιστορια που δεν θελω ξανα G2 !!:cry:

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Ολοι δικιο εχουν στην ολη ιστορια αλλα εχει καταντησει σεναριο επιστημονικης φαντασιας για να μην πω αηδια εχει γινει η ολη ιστορια εκει που η lg ειχε ενα αριστο service τωρα παει για φουντο....!!! :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είχε άριστο σερβις.... Μέχρι τωρα! Τώρα ομως με το cc δεν μπορούν να παραλάβουν εξαρτήματα ουτοσωστε να καλύψουν τις ανάγκες των πελατών!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν το ριχνω μονο στο σερβις.Εχει παραγινει πια και αυτο με τις οθονες που κιτρινιζουν.

Ισχυει ακομα οτι στο σερβις δε θες αναγκαστικα την αποδειξη και οτι αρκει το ιμει ; Ρωταω γιατι με 200 εχω βρει ενα 32αρι g3 που δεν εχει αποδειξη...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν το ριχνω μονο στο σερβις.Εχει παραγινει πια και αυτο με τις οθονες που κιτρινιζουν.

Ισχυει ακομα οτι στο σερβις δε θες αναγκαστικα την αποδειξη και οτι αρκει το ιμει ; Ρωταω γιατι με 200 εχω βρει ενα 32αρι g3 που δεν εχει αποδειξη...

Για το πρώτο ισχύει... Για το δεύτερο δεν ξέρω καν!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν το ριχνω μονο στο σερβις.Εχει παραγινει πια και αυτο με τις οθονες που κιτρινιζουν.

Ισχυει ακομα οτι στο σερβις δε θες αναγκαστικα την αποδειξη και οτι αρκει το ιμει ; Ρωταω γιατι με 200 εχω βρει ενα 32αρι g3 που δεν εχει αποδειξη...

 

Εμένα μου την ζητήσανε πάντως. 32άρι λευκό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλη δεν την ζήτησαν είπαν ότι αν δεν υπάρχει απόδειξη πάει βαση imei... Μάλιστα τους το άφησα τσεκάραν το imei και όλα καλά.... Πάντως αναπολώ την μπαταρία του g2... Αν έβρισκα ξανά τα 32 αρι σε μαύρο θα το ξανασκεφτομουν...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν το ριχνω μονο στο σερβις.Εχει παραγινει πια και αυτο με τις οθονες που κιτρινιζουν.

Ισχυει ακομα οτι στο σερβις δε θες αναγκαστικα την αποδειξη και οτι αρκει το ιμει ; Ρωταω γιατι με 200 εχω βρει ενα 32αρι g3 που δεν εχει αποδειξη...

 

Ξερουμε ποσα τζι 2 εχουν πουληθει?εδω μεσα οι κατοχοι ειμαστε πανω απο 100?δε νομιζω αν πουλησε πχ 100000 κομματια δεν ειιναι δειγμα αυτο που λετε,εγω αν ειναι ετσι πρεπει να εχω το μοναδικο τζι 2 που δεν κιτρινισε, το τζιπιες δουλευει,το wifi το ιδιο,η ειμαι κ....ρδος η επειδη δεν του αλλα ρομ κερνελ δε το ρουταρα δεν επαιζα 5 ωρες παιχνιδια,δεν ετρεξα 10 μπεντσμαρκ το ενα πισω απο το αλλο,δε περασα με το ζορι λολιποπ απο τριτους και οχι επισημα απο μαμα μεσω ΟΤΑ πχ,το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο και σερφαρω και φωτογραφιζω και βιντεοσκοπω και οτι δινει η συσκευη τελος παντων μαμα και μονο,εχω αλλαξει κυριολεκτικα απο το 1988 156 συσκευες ολων των εταιριων ποτε δεν εκανα επεμβαση σε καμμια,και εκτος ελαχιστων που τρωγαν κατι επανεκκινησεις.Φυσικα υπαρχουν καποιες συσκευες που ειναι προβληματικες στα εκατομμυρια που κατασκευαζονται αλλα το G2 ΕΙΝΑΙ απο τις αρτιοτερες που κατασκευαστηκαν και το αδικειται οι πιο πολλοι εξαλου ειστε νεα παιδια πανεξυπνα αλλα και ανυπομονα,σκεφτειτε λιγο πριν τον καιαδα και το σερβις?παραμενει εξαιρετικο παρολα τα ζορια που τραβανε.Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει μια δοση υπερβολης χωρις να θελω να προσβληθει καποιος.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποσα τζι 2 εχουν πουληθει?εδω μεσα οι κατοχοι ειμαστε πανω απο 100?δε νομιζω αν πουλησε πχ 100000 κομματια δεν ειιναι δειγμα αυτο που λετε,εγω αν ειναι ετσι πρεπει να εχω το μοναδικο τζι 2 που δεν κιτρινισε, το τζιπιες δουλευει,το wifi το ιδιο,η ειμαι κ....ρδος η επειδη δεν του αλλα ρομ κερνελ δε το ρουταρα δεν επαιζα 5 ωρες παιχνιδια,δεν ετρεξα 10 μπεντσμαρκ το ενα πισω απο το αλλο,δε περασα με το ζορι λολιποπ απο τριτους και οχι επισημα απο μαμα μεσω ΟΤΑ πχ,το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο και σερφαρω και φωτογραφιζω και βιντεοσκοπω και οτι δινει η συσκευη τελος παντων μαμα και μονο,εχω αλλαξει κυριολεκτικα απο το 1988 156 συσκευες ολων των εταιριων ποτε δεν εκανα επεμβαση σε καμμια,και εκτος ελαχιστων που τρωγαν κατι επανεκκινησεις.Φυσικα υπαρχουν καποιες συσκευες που ειναι προβληματικες στα εκατομμυρια που κατασκευαζονται αλλα το G2 ΕΙΝΑΙ απο τις αρτιοτερες που κατασκευαστηκαν και το αδικειται οι πιο πολλοι εξαλου ειστε νεα παιδια πανεξυπνα αλλα και ανυπομονα,σκεφτειτε λιγο πριν τον καιαδα και το σερβις?παραμενει εξαιρετικο παρολα τα ζορια που τραβανε.Προσωπικα πιστευω οτι υπαρχει μια δοση υπερβολης χωρις να θελω να προσβληθει καποιος.:)

Θα συμφωνήσω και εγώ έτσι δεν την πηραξα καθόλου και δεν έπαθε κάτι.αλλά νομίζω ότι αυτό δεν έχει σχέση με το αν χαλάσει η οθόνη.σίγουρα τα παιχνίδια έχουν Αφού ανεβάζουν την θερμοκρασία αλλά το πείραγμα με ρομ Δεν νομίζω να έχει.

Link to comment
Share on other sites

από όταν είχα πάρει το κινητό τον γενάρη του 15 το είχα σε θήκη bumper και σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο στο σπίτι δεν είχα ποτέ σήμα

(πάντα έβγαζε το κόκκινο Χ )

χτες του άλλαξα θήκη και έβαλα μία τέτοιου στυλ και είχα σήμα (σχεδόν φουλ μάλιστα).

Υπάρχει περίπτωση μία θήκη να επηρεάζει τόσο πολύ το σήμα;;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...