Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικο ειναι με λιγο φως νυχτα να υπαρχει θεμα αλλα ειναι λογικοτατο εδω για τις ταινιες που γυρνανε νυχτα φωτιζονται τα παντα και εχουν βιντεοκαμερες με α@@@α.Απο ενα τηλεφωνο μην περιμενουμε παπαδες.Εγω ομως μιλαω για το γενικο συνολο ηχου κλπ οτι ολα ειναι αψογα.:)Δυστιχως δεν ανεβαινει βιντεο στο σαιτ να βαλω δειγμα.:)

Ανεβασε το αλλου πχ dropbox και ποσταρε το link εδω.

Παντως βιντεο τραβαει πολυ καλο σε στοκ κατασταση χωρις root poot moot κλπ μηπως ο φιλος πιο πανω εχει καποια ρυθμιση πειραξει.

Μαλλον δεν εχεις δει την "πειραγμενη" καμερα γι' αυτο τα λες αυτα. Εχει αρκετη διαφορα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το πρόβλημα με τον διακοπτόμενο ήχο εκτός από το βίντεο είναι και στην φωνητική εγγραφή (ακόμα δεν εχω βάλει sim για να το δοκιμάσω στις κλήσεις).Μίλησα με την LG και μου είπαν ότι ίσως είναι προβληματική η συσκευή και θα την πάρουν για service :cry:. Ρώτησα τον υπάλληλο μήπως μπορώ να απενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο το noise cancellation και φάνηκε ότι του μιλούσα κινέζικα!:dash:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με τον διακοπτόμενο ήχο εκτός από το βίντεο είναι και στην φωνητική εγγραφή (ακόμα δεν εχω βάλει sim για να το δοκιμάσω στις κλήσεις).Μίλησα με την LG και μου είπαν ότι ίσως είναι προβληματική η συσκευή και θα την πάρουν για service :cry:. Ρώτησα τον υπάλληλο μήπως μπορώ να απενεργοποιήσω με κάποιο τρόπο το noise cancellation και φάνηκε ότι του μιλούσα κινέζικα!:dash:

 

Για βαλε σιμ μηπως φτιαξουν και τα υπολοιπα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για βαλε σιμ μηπως φτιαξουν και τα υπολοιπα.:)

 

Λες να παίζει πιθανότητα; Δεν νομίζω, αλλά έτσι κι αλλίως έχω κανονική sim στο άλλο κινητο και δεν ταιριάζει. Η αλήθεια είναι πως περίμενα τη θήκη τόσες μέρες και γι αυτό δεν το πολυεπεξεργάστηκα το κινητο και ήμουν με το παλιό. Κι αυτό με το βίντεο το είδα τυχαία. Τεσπα. Οτι ειναι να γίνει θα γίνει. Απλά νομίζω είναι ένα απλό disable noise cancellation το οποίο όμως δεν μπορώ να βρω απο που γίνεται. Εψαξα και κάτι βρήκα αλλά θελει ρουτ, mod κλπ και δεν θέλω να μπω σε τέτοια διαδικασία σε καινούριο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε το αλλου πχ dropbox και ποσταρε το link εδω.

 

Μαλλον δεν εχεις δει την "πειραγμενη" καμερα γι' αυτο τα λες αυτα. Εχει αρκετη διαφορα.

 

Σιγουρα εχεις δικιο, αλλα εγω δεν πειραζω κανενα κινητο που παιρνω γιαυτο δεν αντιμετωπιζω προβληματα οπως πολοιοιοι εδω μεσα και οχι μονο ,μια δε δουλευει το ενα μια δε δουλευει το αλλο και δοκιμαζουν την μια ρομ?μετα την αλλη και παει λεγοντας.

Σιγουρα οι πειραματισμοι εχουν και καποια οφελη οπως η καμερα που λες και δεν αντιλεγω ουτε ειρωνευομαι,αλλα η μαμα ξερει καλυτερα απο τους developer?η οπως τους λενε,οπως σιγουρα ολες οι συσκευες επιδεχονται βελτιωσεις.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρεί κανένας έναν περίεργο θόρυβο στο αριστερό ακουστικό του handsfree μετά την αναβάθμιση σε kitkat; Σε ξένα forums που μπήκα διάβασα ότι παρατηρείται το ίδιο πρόβλημα. Περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση λογισμικού η οποία θα έρθει το 2015 κι ελπίζουμε να λυθεί το πρόβλημα;

 

κ εγω τωρα που το λες!!!! αυτο το προβλημα το εχω τωρα τις τελευταιες δυο εβδομαδες που εκανα την καινουρια ενημερωση λογισμικου! και αρχικα νομιζα οτι ειναι προβληματικο το ακουστικο μου !!!!! ειδικα οταν το εχω στην φορτιση κ εχω τα handsfree στα αυτια και κανω σκρολ απ και σκρολ νταουν σε καποιον browser...... ακουω κατι ''γκρζζζζζζζζζζζζζζζζζ'' πολυ εκνευριστικο :/

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτο για να δειξω οτι το g2 με την γνησια θηκη ουδεμια εκδορα εχει οπως υποστηριζουν πολλοι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτο για να δειξω οτι το g2 με την γνησια θηκη ουδεμια εκδορα εχει οπως υποστηριζουν πολλοι.

 

Όχι ότι φαίνεται στην φώτο μιας και δεν είναι καλή αλλά οι μαρτυρίες ότι χαράζετε η οθόνη είναι πάρα πολλές παρά αυτών που δεν χαράζετε οπότε προτείνετε ζελατίνα ή tempered glass εκτός άμα θέλουν να το ρισκάρουν όπως εσύ...;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι φαίνεται στην φώτο μιας και δεν είναι καλή αλλά οι μαρτυρίες ότι χαράζετε η οθόνη είναι πάρα πολλές παρά αυτών που δεν χαράζετε οπότε προτείνετε ζελατίνα ή tempered glass εκτός άμα θέλουν να το ρισκάρουν όπως εσύ...;)

ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ και πανω κατα λαθος το βαζω και κολωτσεπη πολλες φορες αλλα ακομα γρατζουνια δεν ειδα,τωρα τι χρηση κανουν οι αλλοι δεν ξερω,η ειμαι τυχερος.......:lol::lol::lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΣΕΙ και πανω κατα λαθος το βαζω και κολωτσεπη πολλες φορες αλλα ακομα γρατζουνια δεν ειδα,τωρα τι χρηση κανουν οι αλλοι δεν ξερω,η ειμαι τυχερος.......:lol::lol::lol:

 

φίλε ποια θήκη εχεις;;;η quick window η μανησια εχει πρόβλημα γιατί έχει ενα αλουμινένιο πλαίσιο στο παράθυρο το οποιο χαρασει.

η απλή θήκη δεν εχει κάποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

φίλε ποια θήκη εχεις;;;η quick window η μανησια εχει πρόβλημα γιατί έχει ενα αλουμινένιο πλαίσιο στο παράθυρο το οποιο χαρασει.

η απλή θήκη δεν εχει κάποιο προβλημα

 

Και ομως αυτη εχω τη μαμισια,αλλα δεν εχει κανει καμμια ζημια την φοραει απο τις πρωτες μερες.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και ομως αυτη εχω τη μαμισια,αλλα δεν εχει κανει καμμια ζημια την φοραει απο τις πρωτες μερες.:)

 

Τι να σου πω.. Αν σου πω ότι είσαι ο πρώτος που το λέει θα με πιστέψεις?? :D

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Αν σου πω ότι είσαι ο πρώτος που το λέει θα με πιστέψεις?? :D

 

Θα σε πιστεψω σαμπως εχω λογο να πω ψεμματα?δεν εχω μετοχες στην ελτζι :lol::lol::lol:θα τραβηξω αυριο και καλυτερη φωτο να βαλω για του λογου το αληθες.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα σε πιστεψω σαμπως εχω λογο να πω ψεμματα?δεν εχω μετοχες στην ελτζι :lol::lol::lol:θα τραβηξω αυριο και καλυτερη φωτο να βαλω για του λογου το αληθες.:)

 

Προσεξε ομως γιατι αμα το παθεις μετα θα ειναι αργα...!!! Πηγαινε τουλαχιστον και βαλε μια μεμβρανη η παρε ενα tempered glass απτο ebay ειναι οικονομικα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ... !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε ομως γιατι αμα το παθεις μετα θα ειναι αργα...!!! Πηγαινε τουλαχιστον και βαλε μια μεμβρανη η παρε ενα tempered glass απτο ebay ειναι οικονομικα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ... !!! ;) ;)

 

Να σου πω δεν εχεις καθολου αδικο, αλλα επειδη προσεχω πολυ τα κινητα μου,απο τα 207 που εχω αλλαξει μονο ενα μοτορολα μου επαθε γδαρσιμο και σε κανενα δεν εβαλα προστασια μονο θηκες.Ε και αν γινει το πουλαω κοψοχρονια και παω για αλλο.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και εγώ όπως έγραψα και πιο πάνω την τελευταία αναβάθμιση (....g). Είχα για αρκετό καιρό πριν το nova launcher και δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι στα εικονίδια στο dock, με την προηγούμενη έκδοση (...d) χωρούσαν 7, ενώ με τη g 6. Νομίζω ότι το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος, το έχει παρατηρήσει κάποιος, ή εγώ δεν θυμάμαι καλά;
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω δεν εχεις καθολου αδικο, αλλα επειδη προσεχω πολυ τα κινητα μου,απο τα 207 που εχω αλλαξει μονο ενα μοτορολα μου επαθε γδαρσιμο και σε κανενα δεν εβαλα προστασια μονο θηκες.Ε και αν γινει το πουλαω κοψοχρονια και παω για αλλο.:)

 

γιατι να το πολυησεις ;;;το καλυπτει η επισημη LG δωρεαν !!!

αναγνωριζει το προβλημα και το καλυπτει δωρεαν !!

 

γι αυτο κι εγω κανα 8μηνο πριν τελειωσει η εγγυηση θα παρω την επισημη quickwindow και μετα απο 6 μηνες θα εχω καινουρια οθονη , ΔΩΡΕΑΝ !!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

οταν κανουμε reset , χανονται αρχεια απο το κινητο ;; πχ μουσικη , φωτογραφιες κλπ κλπ ;;

γιατι αν θυμαμαι καλα , εχω κανει και δεν εχω χασει τιποτα !! ή το λετε σε περιπτωση που κατι

παει εντελως στραβα ;;;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν ισχυει!!!και δεν πρεπει να λες κατι τετοιο δημοσια...μονο π.μ!!να προσπαθεις να κανεις φθορες στις συσκευη σου!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δοκιμασα αυτο που λετε για την ωρα εκλεισα δεδομενα και wifi εσβησα το τηλ χθες το ανοιξα σημερα το πρωι και εγραφε την ωρα που το εκλεισα αλλα σε 2 δευτερολεπτα πηγε στην κανονικη ωρα χωρις να εχω ανοιξει δεδομενα και wifi αυτο τωρα το θεωρειται θεμα;μηπως καποιοι κανουν την τριχα τριχια;θεμα θα ειχε αν δουλευε κλειστο ως ξυπνητηρι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν ισχυει!!!και δεν πρεπει να λες κατι τετοιο δημοσια...μονο π.μ!!να προσπαθεις να κανεις φθορες στις συσκευη σου!!!

 

δεν βλεπεις οτι γελαω ;;; σου ξεφυγε ;;

 

τι δεν ισχυει ; ο,τι αντικαθιστουν τις οθονες που εχουν γρατσουνιες απο την επισημη θηκη ;; δες ποσα παιδια εχουν γραψει σε αλλα τοπικς για το ιδιο θεμα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

τις αντικαθιστουν αλλα δεν χρειαζεται να το παρομοιαζεις με αυτον τον τροπο!!!σαν να λες...εκει που τελιωνει εγγυηση βαλτε ολοι lg quickwindow να αλλαξετε οθονη!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αναβαθμιση σε G δεν μπορω να μπω σε download mode με τιποτα.Καμμια ιδεα?

Μμμμμ....για να μαντεψω.....

Εκανες OTA update ενω εχεις custom recovery.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συμβαινει κ σε εμενα αλλα αντιθετα: ενεργοποιώ δονηση μονο για την νυχτα κ το πρωι το βρισκω με τον ήχο κλήσης ενεργό !!! Καμιά λύση?

 

καμμια λυση κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...