Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλα αυτά που αναφέρετε σαν μείον ή είναι θέμα software ή απλά δεν υπάρχουν...

Με το μόνο που θα συμφωνήσω είναι η λίγο αργή εστίαση της κάμερας που δε γνωρίζουμε ακόμα αν είναι θέμα φακού ή software.

Το GPS δουλεύει μια χαρά (κάποια λίγα άτομα έχουν αναφέρει πρόβλημα και τους έγινε αντικατάσταση), αυτό με την ώρα σίγουρα δεν είναι θέμα συσκευής αλλά και πόσοι τελικά κλεινουν τη συσκευή τους; Τα τρεξιματα, πέρα ότι δεν υπάρχουν σε όλους, δεν είναι αφύσικα σε "πλαστικές" συσκευές, και στη τελική 9/10 φοράνε θήκη. Η αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί και υποδειγματικά αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα λογισμικού και το σήμα είναι καθαρά θέμα παρόχου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα χθες και προερχόμενος από nexus 4 χόρτασα lag :lol:. Ελπίζω με κάποια aosp rom να βελτιωθεί η κατάσταση.

Κατά τα άλλα η υπέροχη οθόνη και η μπαταρία είναι τα δυνατά του σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν μπορουν να το μπλοκαρουν? ωστε τουλαχιστον να μην το χαρει ΟΥΤΕ ο κλεφτης???

 

υπάρχει τελικά κάποιο app το οποίο να "κλειδώνει" το τηλέφωνο ή να στο εντοπίζει μέσω gps ??

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τελικά κάποιο app το οποίο να "κλειδώνει" το τηλέφωνο ή να στο εντοπίζει μέσω gps ??

Πολλα.μεχρι και της Google κάνει αυτό που θες με καλύτερο ολων το android lost.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τελικά κάποιο app το οποίο να "κλειδώνει" το τηλέφωνο ή να στο εντοπίζει μέσω gps ??

Υπαρχουν διαφορα στο PlayStore, αλλα σου παρεχει αυτη τη δυνατοτητα και το Device Manager που ενσωματωσε η Google πλεον σε ολες της συσκευες μεσω των Services της. Περισσοτερα εδω για οποιον ενδιαφερεται.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο format κανει ο κλεφτης και μονο καποια ελαχιστα προγραμματα δουλευουν. Καποια επι πληρωμη...

 

EDIT: Επιτελους!!!

 

Εναν πονοκέφαλο λιγότερο θα έχουν πλέον οι χρήστες κινητών τηλεφώνων και ειδικότερα όσοι έχουν smartphones, για τα οποία έχουν ξοδέψει και μία περιουσία για να τα αποκτήσουν, αφού οι κλέφτες θα είναι πλέον διστακτικοί στο να τους τα αρπάξουν.

 

Ο λόγος είναι πως η Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ), προκειμένου να βάλει φρένο στη μάστιγα των κλοπών κινητών τηλεφώνων, αποφάσισε να αχρηστεύονται τα κινητά που πέφτουν στα χέρια κλεφτών και κλεπταποδόχων.

 

Συγκεκριμένα, από το επόμενο μήνα αναμένεται να τεθεί σε εφαρμογή ο νέος κανονισμός της ΕΕΤΤ, βάσει του οποίου οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα προχωρούν σε φραγή από το δίκτυο τους, για τα κινητά τηλέφωνα που έχουν κλαπεί. Αυτό θα συμβαίνει μόλις ο κάτοχος δηλώσει την απώλεια της συσκευής, στην εταιρεία που ανήκει. Θα δίνει τον μοναδικό κωδικό IMEI (International Mobile Equipment Identity) που φέρει η συσκευή και τότε αυτή θα κλειδώνει ολικά και όχι σε επίπεδο sim, για όλα τα ελληνικά δίκτυα. Αυτό σημαίνει πως πλέον οι εταιρείες θα πρέπει να τηρούν λίστες, με τον αριθμό IMEI των συσκευών.

 

 

 

Πηγή: «Μπλόκο» στους κλέφτες κινητών -Με την κλοπή οι συσκευές θα κλειδώνουν και θα αχρηστεύονται | iefimerida.gr http://www.iefimerida.gr/node/142966#ixzz2tHvErpms

Edited by JimBam
Link to comment
Share on other sites

το σήμα είναι καθαρά θέμα παρόχου.

Δυστυχως δεν ειναι καθολου θεμα παροχου. Ειναι λογικο να τοποθετω το χερι μου στην κατω δεξια γωνια και να πεφτει το σημα τεσσερις γραμμες;;!

Ξερω οτι εκει ειναι η κεραια και οσο πιο σφιχτα το πιασουμε, μιας και εκει ειναι η φυσικη θεση που παει να παρει η παλαμη ενος δεξιοχειρα για να μιλησει, τοσο μειωνεται η ποιοτητα των κλισεων με αποτελεσμα να εχω συνεχως παραπονα οτι δεν με ακουνε καλα.

Δεν φοραω θηκη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι καθολου θεμα παροχου. Ειναι λογικο να τοποθετω το χερι μου στην κατω δεξια γωνια και να πεφτει το σημα τεσσερις γραμμες;;!

Ξερω οτι εκει ειναι η κεραια και οσο πιο σφιχτα το πιασουμε, μιας και εκει ειναι η φυσικη θεση που παει να παρει η παλαμη ενος δεξιοχειρα για να μιλησει, τοσο μειωνεται η ποιοτητα των κλισεων με αποτελεσμα να εχω συνεχως παραπονα οτι δεν με ακουνε καλα.

Δεν φοραω θηκη.

 

Εγώ είμαι με θήκη (δε ξέρω καν αν παίζει ρόλο)... το επιασα στη γωνία, το αγκαλιασα και με τα δύο μου χέρια, αλλά το σήμα παραμένει σταθερό...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι στη λειτουργια δικτυου δεν μου βγαζει επιλογη 3g/4g? το 4g να υποθεσω οτι δεν μου το βγαζει γιατι δεν το διαθετει η wind αλλα ουτε επιλογη 3g μου βγαζει..βεβαια δεν το εχω κυταξει εξω παρα μονο στο σπιτι που δεν εχει καλο σημα η wind,μου βγαζει Ε μονιμα...το τηλεφωνο ειναι απο ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι στη λειτουργια δικτυου δεν μου βγαζει επιλογη 3g/4g? το 4g να υποθεσω οτι δεν μου το βγαζει γιατι δεν το διαθετει η wind αλλα ουτε επιλογη 3g μου βγαζει..βεβαια δεν το εχω κυταξει εξω παρα μονο στο σπιτι που δεν εχει καλο σημα η wind,μου βγαζει Ε μονιμα...το τηλεφωνο ειναι απο ελλαδα

Η ένδειξη είναι ''H'' για το 3G στο G2.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι στη λειτουργια δικτυου δεν μου βγαζει επιλογη 3g/4g? το 4g να υποθεσω οτι δεν μου το βγαζει γιατι δεν το διαθετει η wind αλλα ουτε επιλογη 3g μου βγαζει..βεβαια δεν το εχω κυταξει εξω παρα μονο στο σπιτι που δεν εχει καλο σημα η wind,μου βγαζει Ε μονιμα...το τηλεφωνο ειναι απο ελλαδα

 

Αν δεν σου βγάζει επιλογή LTE στα Δίκτυα, τότε το κινητό σου δεν είναι ακριβώς από Ελλάδα, και μάλλον φοράει ασιατική ROM, τσέκαρέ το.

 

Επίσης το LTE πρέπει να το ζητήσεις από τον πάροχο (αν φυσικά το διαθέτει) ώστε να μπορέσεις να το "δεις".

 

Δες στο manual τα γράμματα που αντιστοιχούν στο κάθε είδος δικτύου, ώστε να είσαι σίγουρος τι είδους σύνδεση έχεις ανά πάσα στιγμή.

 

Τέλος, πρέπει να είσαι ο Magneto για να καταφέρνεις αυτό που λες με τη λήψη :lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Η ένδειξη είναι ''H'' για το 3G στο G2.

 

οκ απλα μου κανει εντυπωση γιατι δεν μου βγαζει καθολου επιλογη για 3g 4g στη λειτουργια δικτυου

αυτο που μου βγαζει ειναι : Aυτοματο GSM/WCDMA-Mονο WCDMA-Μονο GSM αυτες τις τρεις επιλογες μου εχει...ειναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

οκ απλα μου κανει εντυπωση γιατι δεν μου βγαζει καθολου επιλογη για 3g 4g στη λειτουργια δικτυου

αυτο που μου βγαζει ειναι : Aυτοματο GSM/WCDMA-Mονο WCDMA-Μονο GSM αυτες τις τρεις επιλογες μου εχει...ειναι λογικο?

 

Στις Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Σχετικά τι έκδοση ROM σου βγάζει ? Μάλλον δεν θα είναι EUR...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου βγάζει επιλογή LTE στα Δίκτυα, τότε το κινητό σου δεν είναι ακριβώς από Ελλάδα, και μάλλον φοράει ασιατική ROM, τσέκαρέ το.

 

Επίσης το LTE πρέπει να το ζητήσεις από τον πάροχο (αν φυσικά το διαθέτει) ώστε να μπορέσεις να το "δεις".

 

Δες στο manual τα γράμματα που αντιστοιχούν στο κάθε είδος δικτύου, ώστε να είσαι σίγουρος τι είδους σύνδεση έχεις ανά πάσα στιγμή.

 

Τέλος, πρέπει να είσαι ο Magneto για να καταφέρνεις αυτό που λες με τη λήψη :lol:

 

Εμενα ειναι ελληνικο αλλα δεν εχω επιλογη για lte,εχω wind βεβαια...αλλα μαλλον παιζει ρολο αν υπαρχει υποστηριξη απο τον παροχο η οχι!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Σχετικά τι έκδοση ROM σου βγάζει ? Μάλλον δεν θα είναι EUR...

 

λυσαξες δεν ειμαι τοσο στοκος :lol: απο oteshop το πηρα το αυτοκολητο γραφει 6GR και η εκδοση που φοραει ειναι η D80210e-EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα χθες και προερχόμενος από nexus 4 χόρτασα lag :lol:. Ελπίζω με κάποια aosp rom να βελτιωθεί η κατάσταση.

Κατά τα άλλα η υπέροχη οθόνη και η μπαταρία είναι τα δυνατά του σημεία.

 

Χαχα έλα φίλε και εγώ το ίδιο. Αλλά τι να κάνουμε οθονη+μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ελληνικο αλλα δεν εχω επιλογη για lte,εχω wind βεβαια...αλλα μαλλον παιζει ρολο αν υπαρχει υποστηριξη απο τον παροχο η οχι!

 

κανε μου τη χαρη μιας και εισαι και εσυ wind και πες μου στη λειτουργια δικτυου οταν πας σου εχει επιλογη 3g?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ελληνικο αλλα δεν εχω επιλογη για lte,εχω wind βεβαια...αλλα μαλλον παιζει ρολο αν υπαρχει υποστηριξη απο τον παροχο η οχι!

 

Πρέπει να καλέσεις τον πάροχο ώστε να σου ενεργοποιήσει το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι καθολου θεμα παροχου. Ειναι λογικο να τοποθετω το χερι μου στην κατω δεξια γωνια και να πεφτει το σημα τεσσερις γραμμες;;!

Ξερω οτι εκει ειναι η κεραια και οσο πιο σφιχτα το πιασουμε, μιας και εκει ειναι η φυσικη θεση που παει να παρει η παλαμη ενος δεξιοχειρα για να μιλησει, τοσο μειωνεται η ποιοτητα των κλισεων με αποτελεσμα να εχω συνεχως παραπονα οτι δεν με ακουνε καλα.

Δεν φοραω θηκη.

 

Φίλε μου έφυγες για procordia. .Η συσκευη σου έχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

κανε μου τη χαρη μιας και εισαι και εσυ wind και πες μου στη λειτουργια δικτυου οταν πας σου εχει επιλογη 3g?

 

Το wcdma ειναι το 3g.....

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που αναφέρετε σαν μείον ή είναι θέμα software ή απλά δεν υπάρχουν...

Με το μόνο που θα συμφωνήσω είναι η λίγο αργή εστίαση της κάμερας που δε γνωρίζουμε ακόμα αν είναι θέμα φακού ή software.

Το GPS δουλεύει μια χαρά (κάποια λίγα άτομα έχουν αναφέρει πρόβλημα και τους έγινε αντικατάσταση), αυτό με την ώρα σίγουρα δεν είναι θέμα συσκευής αλλά και πόσοι τελικά κλεινουν τη συσκευή τους; Τα τρεξιματα, πέρα ότι δεν υπάρχουν σε όλους, δεν είναι αφύσικα σε "πλαστικές" συσκευές, και στη τελική 9/10 φοράνε θήκη. Η αυτόματη φωτεινότητα δε λειτουργεί και υποδειγματικά αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα λογισμικού και το σήμα είναι καθαρά θέμα παρόχου.

 

Επειδή δεν τα έχεις παρατηρήσει εσύ φίλε μου, δεν είμαστε ψεύτες οι υπόλοιποι που τα έχουμε παρατηρήσει. Εκτός κι αν το προηγούμενό σου τηλέφωνο δεν ήταν smartphone και σου φαίνονται όλα άψογα. Εξάλλου δεν είπε κανείς ότι το τηλέφωνο δεν είναι κορυφή αλλά έχει κάποια αστεία bug όπως αυτό με την ώρα ή πιο σοβαρά όπως με το gps.

Link to comment
Share on other sites

λυσαξες δεν ειμαι τοσο στοκος :lol: απο oteshop το πηρα το αυτοκολητο γραφει 6GR και η εκδοση που φοραει ειναι η D80210e-EUR-XX

 

Ρε συ, για σένα ρώταγα, μήπως σου πούλησαν "και καλά ελληνικό" και πάλευες τζάμπα...η EUR έχει κανονικά την επιλογή, άρα μάλλον είναι θέμα Wind...και στο δικό μου με Voda έπρεπε να το ζητήσω να ενεργοποιηθεί, αλλά επειδή ενεργοποιήθηκε μέσα σε 2-3 λεπτά, δεν πρόλαβα να κοιτάξω αν πιο πριν είχε την επιλογή (από το hidden menu, το δικό μου ως SEA δεν έχει LTE στα Δίκτυα)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Το wcdma ειναι το 3g.....

 

σ ευχαριστω για την απαντηση,αρα lte επιλογη η 4g δεν αναφερει γιατι δεν παρεχεται απο τη wind!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε συ, για σένα ρώταγα, μήπως σου πούλησαν "και καλά ελληνικό" και πάλευες τζάμπα...η EUR έχει κανονικά την επιλογή, άρα μάλλον είναι θέμα Wind...και στο δικό μου με Voda έπρεπε να το ζητήσω να ενεργοποιηθεί, αλλά επειδή ενεργοποιήθηκε μέσα σε 2-3 λεπτά, δεν πρόλαβα να κοιτάξω αν πιο πριν είχε την επιλογή (από το hidden menu, το δικό μου ως SEA δεν έχει LTE στα Δίκτυα)

 

σ ευχαριστω πλακα εκανα :D ειμαι απο ios τι να κανω το android δεν το κατεχω καλα η αναγκη με εκανε να το παρω για τις 5 ιντσες :lol:

αμα βρεθει και καποιος για σεμιναρια ροοτ τυχερος θα ειμαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τα έχεις παρατηρήσει εσύ φίλε μου, δεν είμαστε ψεύτες οι υπόλοιποι που τα έχουμε παρατηρήσει. Εκτός κι αν το προηγούμενό σου τηλέφωνο δεν ήταν smartphone και σου φαίνονται όλα άψογα. Εξάλλου δεν είπε κανείς ότι το τηλέφωνο δεν είναι κορυφή αλλά έχει κάποια αστεία bug όπως αυτό με την ώρα ή πιο σοβαρά όπως με το gps.

 

Ολα τα κινητα εχουν το κατιτις τους,ουδεις τελειος....το μονο σοβαρο ας πουμε ηταν το θεμα του gps,που ευτυχως δεν ηταν κατι που εχουν ολοι!

Με την ωρα θεμα δεν εχω,με το σημα το ιδιο,τριξιματα ουτε...απο την αλλη παλι δεν του βγαζω και το λαδι ωστε να τα προσεξω/παρατηρησω ολα αυτα :p

και ναι...ειναι πλαστικο...αν ηταν αλουμινιο ισως να ξεβαφε η/και ακομη να βαθουλωνε,πολλα εχουν αναφερθει και ακουστει κατα καιρους...

Εχουμε ολοι μας εδω το καλυτερο κινητο που υπαρχει αυτη τη στιγμη,ενιοτε πρεπει και να το ευχαριστιομαστε :)

Γιωργο,δεν μιλαω προσωπικα ετσι?απλα ηθελα να πω και εγω τη γνωμη μου,χωρις ιχνος αντιπαραθεσης! :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...