Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.τριτη φορα αλλαγη οθονης λογο κιτρινιλας.η τελευταια πριν 5 μηνες.το κινητο το εχω αγορασει απο το 2013,η εγγυηση ειχε περασει αλλα καθε φορα που αλλαζα οθονη η εγγυηση της ηταν παλι 2 χρονια.τωρα λοιπον το εστειλα πανω και μετα απο μια εβδομαδα μου απαντησαν οτι η αλλαγη οθονης δεν καλυπτεται λογω root,μπορω να κανω κατι?το ροοτ ισχυει απο την στιγμη που θα ειχα την εγγυηση για ολη την συσκευη και οχι μονο για το μερος της οθονης.ξερετε αν μπορω να κανω κατι και να απευθυνθω καπου μιας κ το ροοτ ειναι ασχετο με την οθονη απο την στιγμη που εχει παρελθει η εγγυηση της συσκευης. συγνωμη για το μεγαλο ποστ.ευχαριστω

 

Της προηγούμενες φορές με Root το έστελνες...? Χάθηκε να κάνεις μια επαναφορά...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις άλλες φορές είχα κάνει επαναφορά,και τώρα έκανα αλλά για κάποιο λόγο το βρίκανε.:confused: Edited by alexismech
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, πόσο κοστολογείται η νέα -καινούρια οθόνη τοποθετημένη φυσικά, στην Procordia ?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά 137 ευρώ για τόσο παλιό κινητό πλέον δεν τα δίνεις. Ενδεχομένως να έβρισκες φτηνότερα σε unofficial service...

 

Στη θέση σου θα το άφηνα με τη κιτρινίλα μέχρι που να μην βλέπετε πια οπότε και θα αγόραζα νέα συσκευή. Αν βγάλεις κανα 6μηνο ακόμα μια χαρά θα είσαι. Μην ξεχνάμε ότι πέραν του παλαιότερου Hardware έχεις και φθορές και στο υπόλοιπο κινητό (πχ μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ ότι είναι υψηλή τιμή για ένα κινητό 4+ χρόνων,όταν το samsung s4 η τιμή αλλαγής είναι 100ε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά 137 ευρώ για τόσο παλιό κινητό πλέον δεν τα δίνεις. Ενδεχομένως να έβρισκες φτηνότερα σε unofficial service...

 

Στη θέση σου θα το άφηνα με τη κιτρινίλα μέχρι που να μην βλέπετε πια οπότε και θα αγόραζα νέα συσκευή. Αν βγάλεις κανα 6μηνο ακόμα μια χαρά θα είσαι. Μην ξεχνάμε ότι πέραν του παλαιότερου Hardware έχεις και φθορές και στο υπόλοιπο κινητό (πχ μπαταρία)

 

συμφωνώ,δεν αξίζει η αλλαγή σε αυτά τα χρήματα.ήταν μικρή η κιτρινίλα,λόγω εγγύησης το έστειλα,αλλά μιας και δεν το καλύπτει δεν το φτιάχνω.όσο αντέξει μέχρι να αλλάξουμε.:):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα ότι είναι "φθηνή" όμως η οθόνη του g2 παραμένει ακόμα και σήμερα ονειρική...του δε s4 πιο ...ψευτικη δεν πάει... anyway πληροφοριακά ρώτησα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα ότι είναι "φθηνή" όμως η οθόνη του g2 παραμένει ακόμα και σήμερα ονειρική...του δε s4 πιο ...ψευτικη δεν πάει... anyway πληροφοριακά ρώτησα ;)

Η αλήθεια είναι ότι και μένα δε μου φάνηκε ιδιαίτερα ακριβή :)

Στον ίδιο προβληματισμό ήμουν και 'γω πριν λίγες μέρες!! Έσπασε η γυναίκα μου το δικο μου LG G2 που της έδωσα (3.5 χρόνων άψογο) και σκεφτόμουν τι να κάνω. Να το φτιάξω ή όχι;

Τελικά παρήγγειλα χθες, και ήρθε σήμερα, ενα xiaomi redmi note 4 με 160+ ευρώ και λέω να βγάλω στη σύνταξη πια το G2!!

Δεν πρόλαβα ακόμη να δουλέψω πολύ το xiaomi....... αλλά νομίζω έπραξα σωστά!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και μένα δε μου φάνηκε ιδιαίτερα ακριβή :)

Στον ίδιο προβληματισμό ήμουν και 'γω πριν λίγες μέρες!! Έσπασε η γυναίκα μου το δικο μου LG G2 που της έδωσα (3.5 χρόνων άψογο) και σκεφτόμουν τι να κάνω. Να το φτιάξω ή όχι;

Τελικά παρήγγειλα χθες, και ήρθε σήμερα, ενα xiaomi redmi note 4 με 160+ ευρώ και λέω να βγάλω στη σύνταξη πια το G2!!

Δεν πρόλαβα ακόμη να δουλέψω πολύ το xiaomi....... αλλά νομίζω έπραξα σωστά!!

Νομίζω ότι ήταν πολύ καλή επιλογή ο Κινέζος. Καλοδούλευτο!
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και μένα δε μου φάνηκε ιδιαίτερα ακριβή :)

Στον ίδιο προβληματισμό ήμουν και 'γω πριν λίγες μέρες!! Έσπασε η γυναίκα μου το δικο μου LG G2 που της έδωσα (3.5 χρόνων άψογο) και σκεφτόμουν τι να κάνω. Να το φτιάξω ή όχι;

Τελικά παρήγγειλα χθες, και ήρθε σήμερα, ενα xiaomi redmi note 4 με 160+ ευρώ και λέω να βγάλω στη σύνταξη πια το G2!!

Δεν πρόλαβα ακόμη να δουλέψω πολύ το xiaomi....... αλλά νομίζω έπραξα σωστά!!

 

Και μιας και δεν σε φοβίζουν τα ρουταρίσματα, της βάζεις και μια google camera με hdr+ και είναι jet.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ 3 χρόνια με το θηρίο και απέκτησα και εγώ κιτρινιλα..τα λεφτά που ζητάνε για οθόνη μου φαίνονται πολλά καθώς μεταχειρσμενο g2 να πάρω θα το βρω με 80-100 ευρώ..καλύτερα να βάλεις αλλά λίγα ευρά και να πάρεις κάτι άλλο..καλό και χρυσό το g2 αλλά και εγώ θα την αφήσω την οθόνη έτσι ελπίζοντας να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου τα Χριστούγεννα..παράπονα δεν έχω...έχω φλασαρει ρομ πάνω από 100 φορές κυριολεκτικά..

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Χορταστικό το Xiaomi :) καλοδουλετο! ✌

 

Νομίζω ότι ήταν πολύ καλή επιλογή ο Κινέζος. Καλοδούλευτο!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

Και μιας και δεν σε φοβίζουν τα ρουταρίσματα, της βάζεις και μια google camera με hdr+ και είναι jet.

Ανδρέα αν το είχα πάρει για μένα σε διαβεβαιώ ότι θα είχα ξεκινήσει ήδη τη διαδικασία!! Αν τη γυναίκα μου την καλύψει, θα το αφήσω έτσι. Αν μου γκρινιάξει για την ποιότητα της κάμερας, μπορεί να το κάνω!

Εξάλλου και το G2 με custom rom και kernel της το έδωσα..;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την αλλαξα πριν κανα 6μηνο και γω λογω πεσιματος.. επειδή μου φάνηκαν τα 130€ πάρα πολλά παραγγειλα απο το E-Trade supply κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως και την αλλαξα μονος μου 35 με 40 ευρω είχε..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

 

Ανδρέα αν το είχα πάρει για μένα σε διαβεβαιώ ότι θα είχα ξεκινήσει ήδη τη διαδικασία!! Αν τη γυναίκα μου την καλύψει, θα το αφήσω έτσι. Αν μου γκρινιάξει για την ποιότητα της κάμερας, μπορεί να το κάνω!

Εξάλλου και το G2 με custom rom και kernel της το έδωσα..;)

 

Κάνε ένα αίτημα για ξεκλείδωμα και μια πρώτη αποπειρα να ξεκλειδώσεις τη συσκευή μιας και θα έχει 3 μέρες καθυστέρηση. Έπειτα οπότε θελήσεις να ξεκλειδώσεις θα γίνεται χωρίς καθυστέρηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα ότι είναι "φθηνή" όμως η οθόνη του g2 παραμένει ακόμα και σήμερα ονειρική...του δε s4 πιο ...ψευτικη δεν πάει... anyway πληροφοριακά ρώτησα ;)

 

Ετσι ειναι ακριβως ονειρική και εγω το εχω στα 4 χρόνια και καμμια κιτρινιλα απειραχτο ομως μαμά 4.4.2.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καμία ''αναβάθμιση'' (φτιαχτή xda-developers) 6 η 7 ????:p Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καμία ''αναβάθμιση'' (φτιαχτή xda-developers) 6 η 7 ????:p

Εδώ είσαι έχει τα πάντα

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g2

 

Το τελευταίο καλό κινητό της LG snapdragon 800 που βγήκε από τα καλύτερα sockets χωρίς προβλήματα οι περισσότεροι κάτοχοι ακόμα το χαίρονται.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι έχει τα πάντα

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g2

 

Το τελευταίο καλό κινητό της LG snapdragon 800 που βγήκε από τα καλύτερα sockets χωρίς προβλήματα οι περισσότεροι κάτοχοι ακόμα το χαίρονται.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Ετσι ειναι εγω που εχω παρει καμμια 15αρια απο τότε το g2 μου δεν το αλλαζω με τίποτα μέχρι να λειωσει. Εν τω μεταξυ να πω για την καμερα οτι 4 χρονων και λιγο αργη στην εστίαση αλλααα βγάζει πολυ καλυτερες φωτο απο σημερινα κινητά και δεν εννοω τα καρακινεζικα. :p:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι εγω που εχω παρει καμμια 15αρια απο τότε το g2 μου δεν το αλλαζω με τίποτα μέχρι να λειωσει. Εν τω μεταξυ να πω για την καμερα οτι 4 χρονων και λιγο αργη στην εστίαση αλλααα βγάζει πολυ καλυτερες φωτο απο σημερινα κινητά και δεν εννοω τα καρακινεζικα. :p:lol:

Εγγύηση φίλε το 2013 είχαν βγει αρκετά διαμάντια. Στη μέρα τα περισσότερα κινητά βγάζουν άψογες φωτογραφίες ακόμα και των 150 ευρώ. Το ζόρι είναι το βράδυ εκεί πονανε. Πέρνα του μια Rom και θα πάρει μεγάλη ανάσα το τηλέφωνο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση φίλε το 2013 είχαν βγει αρκετά διαμάντια. Στη μέρα τα περισσότερα κινητά βγάζουν άψογες φωτογραφίες ακόμα και των 150 ευρώ. Το ζόρι είναι το βράδυ εκεί πονανε. Πέρνα του μια Rom και θα πάρει μεγάλη ανάσα το τηλέφωνο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Μια χαρα με καλυπτει και ετσι και να πω και για το βιντεο οτι ημουν σε μοτο και τράβαγα εν κινήσει ενα αλλο οχημα και ηταν πιο ακλονητο απο ενα s6 που δοκιμασα την επομενη μερα με τον ιδιο τροπο. Επισης βγαζει καλυτερες φωτο πρωι και βραδυ με λιγο φως απο το p9 lite μου και ολα τα τηλεφωνα της υπογραφης μου. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα με καλυπτει και ετσι και να πω και για το βιντεο οτι ημουν σε μοτο και τράβαγα εν κινήσει ενα αλλο οχημα και ηταν πιο ακλονητο απο ενα s6 που δοκιμασα την επομενη μερα με τον ιδιο τροπο. Επισης βγαζει καλυτερες φωτο πρωι και βραδυ με λιγο φως απο το p9 lite μου και ολα τα τηλεφωνα της υπογραφης μου. :)

Για το s6 δεν γνωρίζω πιστεύω έχει κορυφαία κάμερα. Για το p9 lite θα το πιστέψω. Η LG πάντα έβαζε καλές κάμερες αλλού είχε θέμα. Μετά το G2 βέβαια. Εγώ έκανα το λάθος πήρα g3 μεταχειρισμένο του πέρασα Rom και βαρεσε η μητρική και το πέταξα. Τρίτο LG και τα τρία σκάρτα βγήκαν. G2 θα έπερνα άνετα όμως γιατί δεν έχω δει ακόμα παραπονεμένο χρήστη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το s6 δεν γνωρίζω πιστεύω έχει κορυφαία κάμερα. Για το p9 lite θα το πιστέψω. Η LG πάντα έβαζε καλές κάμερες αλλού είχε θέμα. Μετά το G2 βέβαια. Εγώ έκανα το λάθος πήρα g3 μεταχειρισμένο του πέρασα Rom και βαρεσε η μητρική και το πέταξα. Τρίτο LG και τα τρία σκάρτα βγήκαν. G2 θα έπερνα άνετα όμως γιατί δεν έχω δει ακόμα παραπονεμένο χρήστη.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Δεν ειπα οτι το s6 δεν εχει κορυφαία καμερα αλλα το ois του g2 παραδοξως ηταν καλυτερο αυτο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...