Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακρια δε λες τιποτα κατσε να παλιωσει λιγο και τα λεμε εχει και τσιμπημενη ακτινοβολια γυρω στο 1 βατ αλλα αφου το επελεξε ο φιλος ας το χαρει οσο κρατησει εγω 2 τα πεταξα κυριολεκτικα αλλα μπορει να ειμαι γκαντεμης
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακριά από σονυ, placebo effect νιώθεις

 

Placebo δεν είναι φίλε μου. Από την άλλη τι θα βγει στην πορεία είναι άλλο θέμα. Θα πήγαινα σε g4 αν δεν είχε τόσο κακή αυτονομία.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά κατόπιν αρκετης σκέψης έκανα την μετάβαση από g2 σε Xperia Z3 το οποίο έχω πλέον 3 εβδομάδες. Πλήρες το G2 και πολύ vfm. Αλλά προσωπικά στο z3 είδα αισθητή διαφορά σε αρκετά πράγματα προς το καλύτερο. Το UI (με νοβα γιατί ο στοκ παραείναι λιτος) πραγματικά πετάει. Στο g2 μου προσωπικά έκανε πολλά redrawns της αρχικής οθόνης και γενικά είχε βαρινει τόσο που το είχα φορτώσει. Το z3 φορτωμένο σαν γάιδαρος πραγματικά δε καταλαβαίνει. Σίγουρα είναι πιο φρέσκο και με 3 gb ram. Αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι δε θα βαρυνει ούτε στο μέλλον. Η μπαταρία του είναι αισθητά, όχι χαοτικα, καλύτερη. Η κάμερα του μέτρια προς καλή όπως του g2. Πολύ δυνατότερο GPS και λίγο καλύτερο σήμα δικτύου. Αλλά εκεί που πραγματικά είναι η μέρα με την νύχτα είναι η ποιότητα κυρίως και η ένταση λιγότερο του ήχου. Ειδικά στα multimedia τα στερεοφωνικά ηχεία του z3 είναι πολύ μπροστά.

Το μόνο που μου λείπει ουσιαστικά είναι το πιο μαζεμενο μέγεθος του g2 που γενικά είναι και πιο εργονομικό, ενώ και η οθονη του φαίνεται να είναι λίγο πιο ακριβής στο touch. Αλλά η αίσθηση που σου αφηνει το z3 τόσο εμφανισιακά τόσο και στο κράτημα είναι σαφώς πιο premium. Στα συν και η κάρτα μνήμης.

Λίγο άδικη η σύγκριση δύο κινητών με ένα χρόνο διαφορά αλλά μιας και διαβάζω για τα g3 και g4 είπα να αναφέρω και γω τις απόψεις μου για όποιον ενδιαφέρεται.

Z3 & Nova, G2 &nova, το G2 απλα ειναι γρηγοροτερο, καμια σχεση......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τους launchers είναι πολύ υποκειμενικό πάντως διάβαζα κι εγώ ο νόβα πετάει κλπ κλπ

και δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου. δεν ξέρεω,δεν με βόλευαν τα features του;

ο hola Που έχω τώρα μου αρέσει πολύ περισσότερο ας πούμε.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έπεσε στα χέρια μου το g2 μιας φίλης και θα ήθελα να μάθω αν ή τελευταία lollipop είναι ή 5.0.2. Έχουν λυθεί τα προβλήματα που είχε; Το κινητό της φίλης είναι Γερμανικό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς να περάσει με win10 μέσω flash tool 2014 rom ?

Γιατί εμένα κολλάει στο 2% μόλις πάει να την φορτώσει !

Και θέλω να το στείλω στο service αύριο :(

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς να περάσει με win10 μέσω flash tool 2014 rom ?

Γιατί εμένα κολλάει στο 2% μόλις πάει να την φορτώσει !

Και θέλω να το στείλω στο service αύριο :(

 

Φιλε με win10 δεν το εχω δοκιμασει αλλα δοκιμασε μετον τροπο αυτον που λενε στους xda και μακαρι να σου φτιαξει !!! ;) ;)

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς να περάσει με win10 μέσω flash tool 2014 rom ?

Γιατί εμένα κολλάει στο 2% μόλις πάει να την φορτώσει !

Και θέλω να το στείλω στο service αύριο :(

To χα παθει και εγω οταν ηθελα να το επαναφερω για να το στειλω για κιτρινιλα.Κανε αυτο που ποσταρε ο φιλος πιο πανω.Το ειχα κανει 2 φορες και ειχε δουλεψει και τις 2 χωρις κανενα προβλημα.

 

Εμενα το εκανε με το lg support tool και με το flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασε κανείς να περάσει με win10 μέσω flash tool 2014 rom ?

Γιατί εμένα κολλάει στο 2% μόλις πάει να την φορτώσει !

Και θέλω να το στείλω στο service αύριο :(

 

Εγω σημερα το πρωι που το εβαλα δουλεωε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Η 5.0.2 ειναι η τελευταια εκδοση android για το κινητο ή θα χουμε αλλα updates;

Ρωταω μπας και γινει το θαυμα με Marshmallow.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γνωρίζει, κάνουμε υπομονή και βλέπουμε.

Όποιος θέλει φυσικά μπορεί να βάλει την 5.1, έχει πολλές που βασίζονται στην cm. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια που αφορα ολα τα κινητα.Εχω το τζι2. Τζι3. Τζι4 και ανα τακτα διστηματα τα χρησιμοποιω αλλα υπαρχει ενα θεμα με το βαιμπερ καθε φορα που αλλαζω συσκυη πρεπει να το ενεργοποιω εκ νεου μιλαμε βαρεθηκα αφου ο αριθμος του κινητου δεν αλλαζει.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΛΥΣΗ:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έτσι λειτουργεί για λόγους ασφαλείας, μία τηλεφωνική συσκευή ανά νούμερο. Παλιότερα έτσι λειτουργούσε κ στην περίπτωση που το είχες σε τάμπλετ, δηλ ή το είχες ενεργοποιημένο στο τηλέφωνό σου ή στο τάμπλετ. Πρόσφατα το διόρθωσαν αυτό, και τουλάχιστον εγώ μπαίνω κ από τα δύο προς το παρόν. Αλλά σε διαφορετικά τηλέφωνα, μάλλον για λόγους ασφαλείας δεν θα το επιτρέψουν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Google Patch το έχετε πάρει εσείς; Εμένα μου έχει έρθει εδώ και ένα μήνα και δεν μπορώ να το βάλω επειδή είμαι root. Έκανα και unroot αλλά πάλι δεν μπαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , είμαι εδώ και καιρό κάτοχος ενός lgg2 φορώντας την kitkat 4,2 την έκδοση που ειχε το κινητό default. Επειδή είχα κάποια θέματα με την μπαταρία . Τελείωνε σχετικά πολύ σύντομα έκανα ένα reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις . Πέρασε απ το μυαλό μου να βάλω το lollipop. Μετά απο μια μέρα μιας και ήταν φρέσκο το software πέρασα και την 5.0.2 lollipop. Όλα μια χαρά , απλά έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Ενώ με το kit kat το κινητό φόρτιζε σε πλήρως η μπαταρία του σε 1μιση ώρα τώρα με το Lollipop φορτίζει σε 5 ώρες. Αυτό με δυσκολεύει πάρα πολύ λόγω το ότι δεν έχω την δυνατότητα να το φορτίζω συνέχεια. Διάβασα σε κάποια άρθρα αλλά άκρη δεν έβγαλα . Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ; Σας ευχαριστώ πολύ .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , είμαι εδώ και καιρό κάτοχος ενός lgg2 φορώντας την kitkat 4,2 την έκδοση που ειχε το κινητό default. Επειδή είχα κάποια θέματα με την μπαταρία . Τελείωνε σχετικά πολύ σύντομα έκανα ένα reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις . Πέρασε απ το μυαλό μου να βάλω το lollipop. Μετά απο μια μέρα μιας και ήταν φρέσκο το software πέρασα και την 5.0.2 lollipop. Όλα μια χαρά , απλά έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Ενώ με το kit kat το κινητό φόρτιζε σε πλήρως η μπαταρία του σε 1μιση ώρα τώρα με το Lollipop φορτίζει σε 5 ώρες. Αυτό με δυσκολεύει πάρα πολύ λόγω το ότι δεν έχω την δυνατότητα να το φορτίζω συνέχεια. Διάβασα σε κάποια άρθρα αλλά άκρη δεν έβγαλα . Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ; Σας ευχαριστώ πολύ .

5 ώρες κάνει να φορτίσει με λολιποπ;; Δεν είναι φυσιολογικό αυτό. Γύρνα το άλλη μια εργοστασιακές

Link to comment
Share on other sites

μήπως κατά λάθος το βάζεις σε άλλο φορτιστή.

εγώ μία φορά από βιασύνη το σύνδεσα σε φορτιστή m2 aqua και έκανε έναν αιώνα να φορτίσει είχα φρικάρει

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα , είμαι εδώ και καιρό κάτοχος ενός lgg2 φορώντας την kitkat 4,2 την έκδοση που ειχε το κινητό default. Επειδή είχα κάποια θέματα με την μπαταρία . Τελείωνε σχετικά πολύ σύντομα έκανα ένα reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις . Πέρασε απ το μυαλό μου να βάλω το lollipop. Μετά απο μια μέρα μιας και ήταν φρέσκο το software πέρασα και την 5.0.2 lollipop. Όλα μια χαρά , απλά έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Ενώ με το kit kat το κινητό φόρτιζε σε πλήρως η μπαταρία του σε 1μιση ώρα τώρα με το Lollipop φορτίζει σε 5 ώρες. Αυτό με δυσκολεύει πάρα πολύ λόγω το ότι δεν έχω την δυνατότητα να το φορτίζω συνέχεια. Διάβασα σε κάποια άρθρα αλλά άκρη δεν έβγαλα . Έχετε να προτείνετε κάποια λύση ; Σας ευχαριστώ πολύ .

Ποσο καιρο εχεις την μπαταρια;κα κακως αφησες το 4 4 2.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι ξέρω κακώς το άφησα. Όχι οτι το Lol εχει κάποιο πρόβλημα . Μια χαρά πάει το κινητό . Αλλά η φόρτιση είναι πραγματικός πόνος για μένα. Με τον ίδιο φορτιστή παιδιά το φορτίζω . Έχει μεγάλη διαφορά . Και δυο ώρες να έκανε δεν θα είχα πρόβλημα αλλά 5 είναι πολλές . Το κινητό δεν ξέρω πόσο το έχω πιστεύω κανένα χρόνο . Πριν μια βδομάδα που είχα την 4.4.2 1μιση ώρα έκανε πάλι . Ε δεν νομίζω να άλλαξε κάτι τόσο γρήγορα. Σκέφτομαι πάρα πολύ να γυρίσω στην 4.4.2 απλά η διαδικασία μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολη .
Link to comment
Share on other sites

Φιλε με win10 δεν το εχω δοκιμασει αλλα δοκιμασε μετον τροπο αυτον που λενε στους xda και μακαρι να σου φτιαξει !!! ;) ;)

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

 

Δούλεψε κανονικά .ευχαριστώ! :D

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά και από εμένα σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα κουλό πρόβλημα πού μου εμφανίζεται στο G2 (Android 5.0.2) not rooted. Αγόρασα ένα bluetooth keyboard για να το χρησιμοποιήσω σαν φυσικό πληκτρολόγιο και ενώ συνδέεται κανονικά και το αναγνωρίζει, δεν μου βγάζει την επιλογή για φυσικό πληκτρολόγιο στο μενού Γλώσσα & Εισαγωγή για να αλλάξω τα layouts.

 

Η πλάκα είναι ότι η συντόμευση του πληκτρολογίου για να αλλάξει τα Αγγλικά σε Ελληνικά δουλεύει, γιατί αλλάζει η γλώσσα αλλά η πληκτρολόγηση παραμένει στα Αγγλικά.

 

Η λύση που προτείνεται στο Net είναι με app τύπου External Keyboard Helper αλλά υποτίθεται ότι στο Lollipop έχει φτιαχτεί το πρόβλημα και μπορεί να γίνει μέσα από το Android. Όταν το δοκίμασα στο Moto G (5.0.2 και αυτό) της γυναίκας μου δούλεψε κανονικά (εμφανιζόταν το μενού Φυσικό Πληκτρολόγιο άλλαξα τα layouts και άλλαζε κανονικά η γλώσσα από το πληκτρολόγιο).

 

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά και από εμένα σε όλους,

 

Αντιμετωπίζω ένα κουλό πρόβλημα πού μου εμφανίζεται στο G2 (Android 5.0.2) not rooted. Αγόρασα ένα bluetooth keyboard για να το χρησιμοποιήσω σαν φυσικό πληκτρολόγιο και ενώ συνδέεται κανονικά και το αναγνωρίζει, δεν μου βγάζει την επιλογή για φυσικό πληκτρολόγιο στο μενού Γλώσσα & Εισαγωγή για να αλλάξω τα layouts.

 

Η πλάκα είναι ότι η συντόμευση του πληκτρολογίου για να αλλάξει τα Αγγλικά σε Ελληνικά δουλεύει, γιατί αλλάζει η γλώσσα αλλά η πληκτρολόγηση παραμένει στα Αγγλικά.

 

Η λύση που προτείνεται στο Net είναι με app τύπου External Keyboard Helper αλλά υποτίθεται ότι στο Lollipop έχει φτιαχτεί το πρόβλημα και μπορεί να γίνει μέσα από το Android. Όταν το δοκίμασα στο Moto G (5.0.2 και αυτό) της γυναίκας μου δούλεψε κανονικά (εμφανιζόταν το μενού Φυσικό Πληκτρολόγιο άλλαξα τα layouts και άλλαζε κανονικά η γλώσσα από το πληκτρολόγιο).

 

Τι μπορεί να φταίει?

Αυτό το είχα πάθει κ εγώ παραπολλες φορές με το g2 μου και έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής !! Και την άλλη μέρα πάλι το ίδιο. Κόλλαγε το πληκτρολόγιο του. Δεν είχα δώσει όμως φοβερή σημασία γιατί ήταν κάτι που έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής και ξαναΚόλλαγε Μετά από πολλές ωρες! Κ εγώ λολιποπ ειχα no root

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα πάθει κ εγώ παραπολλες φορές με το g2 μου και έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής !! Και την άλλη μέρα πάλι το ίδιο. Κόλλαγε το πληκτρολόγιο του. Δεν είχα δώσει όμως φοβερή σημασία γιατί ήταν κάτι που έφτιαχνε με επανεκκίνηση της συσκευής και ξαναΚόλλαγε Μετά από πολλές ωρες! Κ εγώ λολιποπ ειχα no root

 

Μετα τα οσα διαβαζω ειμαι πεπεισμενος οτι το τζι2 δουλευει αψογα με τνν 4 4 2 που εχει καλα που δεν την αλλαξα.Επισης εχω προσεξει και διαβασει δεκαδες σελιδες οτι τζ2 τζι3 τζι4 σαμσουνκ και αλλες συσκευες οταν κανουν οι κατοχοι τους αναβαθμισεις μεσω πισι επισημες η απο τυπακους που βγαζουν δικες τους,ειναι το 85% προβληματικες.ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΣΩ ΟΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΕΕΕΛΟΣ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω αναβάθμιση το λογισμικό και από το pc suite και από το κινητό και μου βγάζει συνέχεια είτε ότι δεν είμαι συνδεδεμένη στο ίντερνετ είτε ότι ο έλεγχος ενημερώσεων δεν είναι διαθέσιμος. :wacko: Καμιά ιδέα;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...