Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα. Έκανα κι εγώ χθες το απόγευμα την αναβάθμιση και αυτό που μπορώ να πω σαν πρώτη αίσθηση είναι ότι μου φαίνεται κάπως καλύτερη η ανταπόκριση της συσκευής σε χρήση wifi (ανοίγει πιο γρήγορα συγκεκριμένες σελίδες ο browser και γενικά υπάρχει καλύτερη απόκριση). Θα δείξει βέβαια τις επόμενες μέρες αν είναι η ιδέα μου ή όντως υπάρχει διαφορά.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι θες να πεις απο μονη της η με την εκταση των δαχτυλων σου?

Με την έκταση των δαχτύλων μου.δεν σταματάει δηλαδη σε ενα σημείο...συνεχίζει το ζουμ όσο τοβπαω...

Link to comment
Share on other sites

Με την έκταση των δαχτύλων μου.δεν σταματάει δηλαδη σε ενα σημείο...συνεχίζει το ζουμ όσο τοβπαω...

 

Ετσι ειναι φυσιολογικο αφου γινεται τεραστιο φλουταρει σε ολα σχεδον τα κινητα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν να ξεκινήσει επιτέλους η αναβάθμιση σε V30d σε ευρεία κλίμακα. Άν θυμάμαι καλά αρχικά ήρθε μόνο σε ελάχιστα branded μοντέλα..εδώ και λίγους μήνες. Ελπίζω να έρθει εν τέλει σε όλα γιατι το δικό μου είναι Σκανδιναβικό και ακόμα δεν ήρθε τίποτα. Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο site που αναφέρει τι αλλαγές φέρνει η 30d; Άν και δεν περιμένω και πολλές αλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θέλω τα φώτα σας για το πώς μπορώ να αγοράσω περιεχόμενο που είναι επί πληρωμή από την εφαρμογή smartworld. Υπάρχει δυνατότητα να το κάνω να τραβηξει τα χρήματα από την κάρτα μου και να το αγοράσω; Έχω και μια κάρτα προπληρωμένη από Τράπεζα. Μπορώ να αγοράσω από κει η οχι; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με περιεχόμενο που είναι επί πληρωμή. Παντα κατέβασα τα δωρεαν.

 

Βλέπω ότι έχει 2 επιλογές. Η μία είναι paypal και η άλλη credit

 

Είναι και το cc .... Ξέχασα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Θέλω τα φώτα σας για το πώς μπορώ να αγοράσω περιεχόμενο που είναι επί πληρωμή από την εφαρμογή smartworld. Υπάρχει δυνατότητα να το κάνω να τραβηξει τα χρήματα από την κάρτα μου και να το αγοράσω; Έχω και μια κάρτα προπληρωμένη από Τράπεζα. Μπορώ να αγοράσω από κει η οχι; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με περιεχόμενο που είναι επί πληρωμή. Παντα κατέβασα τα δωρεαν.

 

Βλέπω ότι έχει 2 επιλογές. Η μία είναι paypal και η άλλη credit

 

Είναι και το cc .... Ξέχασα!

 

Δεν έχω αγοράσει από smartwolrd. Από playstore μπορείς να δώσεις πιστωτική ή χρεωστικη αλλά όχι PayPal λόγω cc. Νομίζω και εδώ το ίδιο θα είναι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει από smartwolrd. Από playstore μπορείς να δώσεις πιστωτική ή χρεωστικη αλλά όχι PayPal λόγω cc. Νομίζω και εδώ το ίδιο θα είναι.

Το θέμα είναι ότι έλεγα να αγοράσω 2 γραμματοσειρές που μου άρεσαν.... Από το google play δεν μπορώ να βάλω γραμματοσειρές στην συσκευή. Δεν τις δέχεται αν δεν είσαι root. Ενώ από το smart τις βάζει κανονικά!!!

Οπότε το ξεχνάω.....

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τις αλλαγές που είναι εμφανής πολύ σε σχέση με πριν είναι ή προσαρμογή του αισθητήρα φωτός σχεδόν άμεσα πλεον στο φως που υπάρχει.δεν καθηστερει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έλεγα να αγοράσω 2 γραμματοσειρές που μου άρεσαν.... Από το google play δεν μπορώ να βάλω γραμματοσειρές στην συσκευή. Δεν τις δέχεται αν δεν είσαι root. Ενώ από το smart τις βάζει κανονικά!!!

Οπότε το ξεχνάω.....

 

Δεν σε κατάλαβα.... Δώσε την προπληρωμενη. Με PayPal δεν μπορείς να κάνεις αγορές. Με προπληρωμενη θα μπορείς λογικά. Δοκίμασε.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τιποτα ανοιχτο δικαιολογειται μονο 380mb μνήμης ελευθερα; 4.4.2

Κατεβηκα για πιο smooth απο λολι και το κινητο σερνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η ελεύθερη μνήμη το πρόβλημά σου, κι εγώ αυτή τη στιγμή έχω 350 ελεύθερα και το κινητό πάει σφαίρα. Όσο για το "τίποτα ανοιχτό" είναι πολύ σχετικό στο android, όλο και κάποιο background process θα τρέχει.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με τη ram ρε παιδιά...

 

Για το Android , ελέυθερη μνήμη = άχρηστη μνήμη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αλλα αν παει το δικα σας σφαιρα με 350 πως μπορω να δω τι φταιει; Δεν ειμαι ρουτ ουτε θελω. Υπάρχει κάποιος τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Μα δε φταει κατι οπως λενε και τα παιδια πιο πανω.Εχεις θεμα επιδοσεων η καλης λειτουργιας ;

 

Εμενα πχ στο G3 που μολις ειδα το συστημα δεσμευει 550mb, οι εφαρμογες αλλα 1.1gb και ελευθερο μονο το 1.2 και να σκεφτεις οτι με το greenify donation εχω αφησει εκτος μονο το fb , messenger , αρχικη LG και τις ρυθμισεις.Ολα τα αλλα ειναι "πρασινοποιημενα" ,χωρια το ποσες εργοστασιακες εφαρμογες εχω αφαιρεσει.

 

Μη το βλεπεις με τη λογικη του υπολογιστη οπου free ram = speed , ισα ισα στο android αν ειναι μεσα στη ραμ πχ το gmail, fb , internet browser κλπ , οταν επιλεξεις να ανοιξεις κατι απο αυτα θα γινει πολυ πιο γρηγορα χωρις επισης να ξυπνησουν τον επεξεργαστη για να τα ανοιξει εκ νεου , αν δεν βρισκονταν στην ραμ. αρα εχεις και εξοικονομηση ενεργειας . ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αλλα αν παει το δικα σας σφαιρα με 350 πως μπορω να δω τι φταιει; Δεν ειμαι ρουτ ουτε θελω. Υπάρχει κάποιος τροπος;

 

Φιλε μπορει να μην εκατσε καλα η νεα ρομ..Την εκανες με clean install ?? Κανε restart και μια επαναφορα εργοστασιακων (θα σβηστουν τα παντα) και μετα πες μας..!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με clean install απο εναν οδηγο που βρηκα από εδω. Χωρις ρουτ. Αν κανω εργοστασιακή ρυθμιση επαναφορά, θα παει σφαιρα επειδή θα ειναι αδειο. Δεν εχω κάτι φοβερο απο την αλλη μεσα. Εχω καμια 20αρια gb ελευθερα. Τι να πω δεν ξερω. Πολυ περιεργο. Edited by gagailos
Link to comment
Share on other sites

Με το που έβαλα την αναβάθμιση κολλούσε και το δικό μου.έκανα εργοστασιακή για να συνέλθει.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μου φαινεται πολυ περιεργο το θεμα. Ειναι πολυ δυνατο το κινητο για να ζορίζεται στην 4.4.2

Υπάρχει καποιος

Δοκιμασμένος τροπος για backup και επαναφορά; τα πάντα ολα ομως παιδιά.

 

Με εχει τρελανει το κινητο. Καθε φορα που παταω home button κανει 2 δευτερόλεπτα για να εμφανισει τα εικονιδια apps. Κατι δεν παει καλα.

Edited by gagailos
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι τις τελευταίες 2 μέρες πέφτει η μπαταρία πολύ πιο γρήγορα από ότι έπεφτε μέχρι τώρα και κάνω πάντα την ίδια χρήση στην συσκευή. Ελαφρη!! Μπαίνω στις ρυθμίσεις- μπαταρια, και δεν μου δείχνει κάποια εφαρμογή που να τραβάει μπαταρία. Πως αλλιώς μπορώ να δω τι φταίει; να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή στο κινητό μου που να το δικαιολογεί αυτό. Δεν έχω προσθέσει εφαρμογές πρόσφατα.

Για παράδειγμα επεσε 5% (από το 100% δηλαδή πήγε 95%) μέσα σε 3 λεπτά που έκανα να γράψω αυτό το ποστ και έχω και τον φωτισμό στο 0% φανταστείτε.

Ίσως με κάποια αξιόπιστη εφαρμογή μπορώ να μάθω τι τρώει μπαταρία;

 

Έχω μόνιμα ανοιχτό το wifi και την τοποθεσία αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με αυτά.

 

 

Όταν πάω ρυθμίσεις-μπαταρία βλέπω τα εξής::::

Μπαταρία 95% αποφόρτιση , εκτιμώμενος χρόνος Που απομένει 16 ώρες και 25 λεπτά.

Μετά πρώτο πρώτο μου βγάζει την οθόνη 34%

Μετά το Dropbox 11%

Μετά το σύστημα android 10%

Mετα λειτουργικό σύστημα 9%

Μετά αναμονή κινητού 7%

Και τα υπόλοιπα είναι πολύ λιγοτερο

 

 

Να σημειώσω ότι μέσα σε 2 λεπτά άλλαξε ο εκτιμωμενος χρόνος που γράφω παραπάνω κ έγινε ξαφνικά 12 ώρες και 15 λεπτα με 92% μπαταρια πλέον και 0% φωτισμο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δες με την εφαρμογή gsambattery ποιες εφαρμογές καταναλώνουν.
Link to comment
Share on other sites

Δες με την εφαρμογή gsambattery ποιες εφαρμογές καταναλώνουν.

Αυτή η εφαρμογή τωρα Μου βγάζει πρώτο το system (.Ige.smartcaver) 23%

Μετά σύστημα android 7,3%

Και τον kernel 6,5%

 

Και μερικά ακόμα του συστήματος τα οποία είναι κάτω του 0,2%

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εχεις το κινητο;

Σχεδόν από τότε που κυκλοφόρησε

2 μέρες έχει που τα κάνει αυτα

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...