Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από όταν είχα πάρει το κινητό τον γενάρη του 15 το είχα σε θήκη bumper και σε ένα συγκεκριμένο δωμάτιο στο σπίτι δεν είχα ποτέ σήμα

(πάντα έβγαζε το κόκκινο Χ )

χτες του άλλαξα θήκη και έβαλα μία τέτοιου στυλ και είχα σήμα (σχεδόν φουλ μάλιστα).

Υπάρχει περίπτωση μία θήκη να επηρεάζει τόσο πολύ το σήμα;;;

 

Ποτέ μη λες ποτέ, αλλά είναι μάλλον απίθανο.

Πιθανότερο είναι ότι ήταν περιοριστική η επιλογή δικτύου (πχ το είχες καρφωμένο σε 3G που δεν έχει σήμα, ενώ έχει καλό 2G)

ή μπορεί να έβαλαν καμιά καινούργια κεραία στην περιοχή σου.

 

Κατά τα άλλα, για τη συζήτηση περί κιτρινίσματος, παρότι δεν έχουμε στατιστικά για να ξέρουμε πόσο συνηθισμένο είναι το πρόβλημα, νομίζω είναι αποδεκτό ότι αποτελεί χαρακτηριστικό πρόβλημα της συσκευής. Πάντως και εγώ και πολύς κόσμος που γνωρίζω με G2 δεν έχει αντιμετωπίσει θέμα. Όμως και μόνο το γεγονός ότι θέλουμε ακόμα να κρατήσουμε ένα τηλέφωνο δύο και πλέον χρόνων, αντί να το αντικαταστήσουμε με κάτι νεότερο, λέει κάτι και για τα θετικά του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

22 μηνών το δικό μας g2, δεν έχει εμφανίσει κάτι.

Tους πρώτους 6 μήνες που το είχα εγώ, το είχα λιώσει με φλασαρίσματα/παιχνίδια(συχνά πυκνά έβλεπα τη cpu στους 70/80),μπαταρία με έβγαζε συνήθως μόνο μια μέρα αλλά μόνο με kitkat, τους υπόλοιπους 16 το έχει ο αδερφός μου, μόνιμα stock(το τελευταίο 3μήνο με lollipop) & με σημαντικά πιο χαλαρή χρήση.

 

Από την άλλη το δείγμα είναι πολύ παραπάνω από αρκετό για να καταλήξουμε ότι η lg την έχει κάνει την γκάφα της με τις οθόνες στο g2. :mad: :X

Για μένα θα έπρεπε για την οθόνη να δώσει εφόρου ζωής εγγύση(ή πρακτικά πολύ παραπάνω από τη 2έτια, π.χ. 4χρόνια), για να μετριάσει κάπως την κατάσταση.

 

Υ.γ. Δεν είναι σε καμά περίπτωση λύση να χρησιμοποιούμε τη συσκευή με ''μέτρο'' ή ''χαλαρά'', η συσκευή είναι ναυαρχίδα, από τις κορυφαίες ακόμα στο χώρο για μένα, και η lg θα έπρεπε να είχε φροντίσει να δουλεύει στα κόκκινα για ώρες, απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την συσκευή. Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα ούτε οθόνη ούτε ακουστικό ούτε σήμα ούτε τίποτα.

 

Πρέπει να δούμε σε πόσους έχει εμφανιστεί πρόβλημα νε stock συσκευή.

Άμα κάποιος το πειράξει και δεν ξέρεις τι έχει περάσει τι να πιστέψεις;

Κάποιος με official συσκευή με lollipop μόνο έχει δίκιο ότι κιτρινισε άδικα η συσκευή.

Εγώ με kit Kat θερμοκρασία δεν βλέπω.

Με cloudy lollipop ήταν λίγο πιο ζεστό το τηλέφωνο αλλά δεν παρατήρησα θερμοκρασία όπως στο iphone που ήταν σαν να μου έλεγε φτάνει άστο στην άκρη γιατί θα λιώσει

 

Μπορεί να υπάρχει μια αστοχία ναι αλλά τόσο τραγικά που τα κάνουμε κάποιοι εδώ μέσα δεν είναι. Εγώ ξέρω 6 φίλους με G2 κανείς δεν είχε πρόβλημα και έχουν την συσκευή πάνω από 10 μήνες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εχω το G2 μου απο το Μάρτη του 14', βαριά χρήση με Data συνεχώς ανοιχτά /wifi/παιχνίδι (ένα είναι αλλά το λιώνω :P ) και πολλές ώρες ομιλίας (άτιμη απόσταση!) .Απείραχτο από θέμα φλασαρίσματος και κανένα πρόβλημα με κιτρινίλα οθόνης.Σίγουρα ζεσταίνεται το τηλέφωνο όταν παίζω το παιχνίδι αλλά μέχρι εκεί.

Να πώ οτι απο επιλογή και διαβάζοντας τα εδώ σχόλια δεν έχω προχωρήσει σε lolipop αλλά έχω μείνει στην kit-kat!

ΔΕΝ ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο στο θέμα της οθόνης και της περίφημης κιτρινίλας το tempered glass! Εγώ το έχω με tempered από τότε που το πήρα και δεν ξέρω εαν το extra γυαλί και η εφαρμογή του στην οθόνη υποβοηθά στο να μην εμφανιστεί το "ξεκόλλημα" (να το πώ; της οθόνης)...

Overall πανευτυχής κάτοχος μιας κορυφαίας συσκευής η οποία δεν με έχει απογοητεύσει ακόμη! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ, αλλά είναι μάλλον απίθανο.

Πιθανότερο είναι ότι ήταν περιοριστική η επιλογή δικτύου (πχ το είχες καρφωμένο σε 3G που δεν έχει σήμα, ενώ έχει καλό 2G)

ή μπορεί να έβαλαν καμιά καινούργια κεραία στην περιοχή σου.

 

Ούτε στο 3g το έχω ποτέ εντός σπιτιού ούτε κεραία μπήκε (σιγά μη βάλανε έξτρα κεραία στις Κυκλάδες )

μάλλον η θήκη το περιόριζε κάπως

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο 3g το έχω ποτέ εντός σπιτιού ούτε κεραία μπήκε (σιγά μη βάλανε έξτρα κεραία στις Κυκλάδες )

μάλλον η θήκη το περιόριζε κάπως

 

Εννοείται ότι οι θήκες κόβουν σήμα.

Ειδικά οι μεταλλικές ή κάποιες με μαγνήτη ακόμα χειρότερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι οι θήκες κόβουν σήμα.

Ειδικά οι μεταλλικές ή κάποιες με μαγνήτη ακόμα χειρότερα.

 

Ναι η θηκη σε ποοοολυ λιγες περιπτωσεις παιζει ρολο παλια με ενα σαμσουνκ ειχα παθει το ιδιο 2 μηνες μου πηρε να το καταλαβω και το ανακαλυψα τυχαια οπως η φιλη μας.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο 3g το έχω ποτέ εντός σπιτιού ούτε κεραία μπήκε (σιγά μη βάλανε έξτρα κεραία στις Κυκλάδες )

μάλλον η θήκη το περιόριζε κάπως

 

Αν ήταν μεταλλική, τότε ναι περιορίζει και μάλιστα σημαντικά

Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι με μηλοφωνα των 1000 ευρω πχ εχουν θεματα εμεις παλι καλα οντως μπορει καποια κομματια να εχουν θεμα αλλα συμβαινουν αυτα δεν ειναι ο κανονας.Εξακολουθουμε να εχουμε απο τα καλυτερα κινητα ever οπως λενε και εγω πολυ δυσκολα θα το αλλαξω πιστεψτε με το κινητο σκαβει το εχω δοκιμασει με 2 οκταπυρινα και ηταν μπροστα δε μπορω να πω μαρκες για ευνοητους λογους.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις παρατήρησα μια κιτρινίλα στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης (φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο) . Που το στέλνουμε για επισκευή? procordia ή arvato?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις παρατήρησα μια κιτρινίλα στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης (φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο) . Που το στέλνουμε για επισκευή? procordia ή arvato?

Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες, αυτό συζητιέται!!

Το επίσημο service ειναι η procordia!

Πάρε όμως πρώτα ενα τηλέφωνο γιατί έχουν έλλειψη σε ανταλλακτικά και υπάρχει περίπτωση να μείνεις πολύ καιρό χωρίς τηλέφωνο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μόλις παρατήρησα μια κιτρινίλα στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης (φαίνεται μόνο σε λευκό φόντο) . Που το στέλνουμε για επισκευή? procordia ή arvato?

Aφου ειναι δυσδιακριτη και σε αυτο το σημειο , κανε ενα τηλεφωνο στο σερβις καθε 15 μερες μεχρι να σου πουν οτι θα εχουν οθονες.Αλλιως θα περιμενεις εβδομαδες οπως αλλα παιδια απο εδω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το τζι2 15 μηνες εχω και το τζι4 8 μερες ρε παιδια τεσταρα ταχυτητες και με το ιδιο wifi και 9 στις 10 το τζι 2 ανοιγε γρηγοροτερα ακομα και 2 δευτερα πιο γρηγορα σε βαριες σελιδες.Τι γινεται;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αντιμετωπιζω 2 προβληματα με το G2 μου.Το πρωτο ειναι πως ενω το knockoff δουλευει κανονικα,το knockon δεν δουλευει και αναγκαζομαι καθε φορα να πατησω το κουμπι στο πισω μερος του κινητου για να μπορεσω να το ξεκλειδωσω.Ψαχνοντας λιγακι ειδα κανα δυο "λυσεις" η μια ηταν με βαθμονομηση αισθητηρα κινησης και η δευτερη ηταν απλα να ξετικαρεις-τικαρεις το πλαισιο "οθονη ενεργοποιημενη-απενεργοποιημενη" μηπως επανελθει.Δυστυχως και οι 2 απετυχαν.

 

Το δευτερο προβλημα ειναι πως παω να κανω ενημερωση λογισμικου απο το κεντρο ενημερωσης και σταματαει βγαζοντας μου το εξης μηνυμα "Δεν συνδεθηκε με τον διακομιστη ανανεωσης."

 

Καποια ιδεα γιατι εχω πελαγωσει?

Link to comment
Share on other sites

Aπολυτα λογικο.Παλιοτερα ειχα δει βιντεο συγκρισης G2,3,4 και λιγο πολυ ηταν τα ιδια σε σημειο να αναρωτιεσαι γιατι να αλλαξεις κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εφαρμογή του what's up στο G2; Γιατί δεν λειτουργεί στο g2 που έχουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αντιμετωπιζω 2 προβληματα με το G2 μου.Το πρωτο ειναι πως ενω το knockoff δουλευει κανονικα,το knockon δεν δουλευει και αναγκαζομαι καθε φορα να πατησω το κουμπι στο πισω μερος του κινητου για να μπορεσω να το ξεκλειδωσω.Ψαχνοντας λιγακι ειδα κανα δυο "λυσεις" η μια ηταν με βαθμονομηση αισθητηρα κινησης και η δευτερη ηταν απλα να ξετικαρεις-τικαρεις το πλαισιο "οθονη ενεργοποιημενη-απενεργοποιημενη" μηπως επανελθει.Δυστυχως και οι 2 απετυχαν.

 

Το δευτερο προβλημα ειναι πως παω να κανω ενημερωση λογισμικου απο το κεντρο ενημερωσης και σταματαει βγαζοντας μου το εξης μηνυμα "Δεν συνδεθηκε με τον διακομιστη ανανεωσης."

 

Καποια ιδεα γιατι εχω πελαγωσει?

 

Το εχεις πειραγμενο φιλε μου;η μαμα κατασταση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aπολυτα λογικο.Παλιοτερα ειχα δει βιντεο συγκρισης G2,3,4 και λιγο πολυ ηταν τα ιδια σε σημειο να αναρωτιεσαι γιατι να αλλαξεις κινητο...

 

Δηλαδη αν ειναι πιο γρηγορο απο εξαπυρηνο με 3 γκιγκα ραμ αν και με 8πυρηνο που τεσταρα παλι μπροστα ηταν δεν καταλαβαινω η ειμαι ηλιθιος η το τηλεφωνο μας ειναι φονεας γιγαντων;:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Αντιμετωπιζω 2 προβληματα με το G2 μου.Το πρωτο ειναι πως ενω το knockoff δουλευει κανονικα,το knockon δεν δουλευει και αναγκαζομαι καθε φορα να πατησω το κουμπι στο πισω μερος του κινητου για να μπορεσω να το ξεκλειδωσω.Ψαχνοντας λιγακι ειδα κανα δυο "λυσεις" η μια ηταν με βαθμονομηση αισθητηρα κινησης και η δευτερη ηταν απλα να ξετικαρεις-τικαρεις το πλαισιο "οθονη ενεργοποιημενη-απενεργοποιημενη" μηπως επανελθει.Δυστυχως και οι 2 απετυχαν.

 

Το δευτερο προβλημα ειναι πως παω να κανω ενημερωση λογισμικου απο το κεντρο ενημερωσης και σταματαει βγαζοντας μου το εξης μηνυμα "Δεν συνδεθηκε με τον διακομιστη ανανεωσης."

 

Καποια ιδεα γιατι εχω πελαγωσει?

 

Μπες στο τηλέφωνο και πάρε το παρακάτω 3845#*802#

Το 802 είναι ο κωδικός της συσκευής. Αν έχεις το D802 δηλαδή αλλιώς βάλε όποιον αριθμό έχεις

Μετά πηγαίνεις settings Και μετά update touch firmware. Περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και βγες θα είναι μετά εντάξει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Το δευτερο προβλημα ειναι πως παω να κανω ενημερωση λογισμικου απο το κεντρο ενημερωσης και σταματαει βγαζοντας μου το εξης μηνυμα "Δεν συνδεθηκε με τον διακομιστη ανανεωσης."

 

Καποια ιδεα γιατι εχω πελαγωσει?

 

Αν έχεις kitkat και πας να κάνεις ενημέρωση από το τηλέφωνο για lollipop δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες, αυτό συζητιέται!!

Το επίσημο service ειναι η procordia!

Πάρε όμως πρώτα ενα τηλέφωνο γιατί έχουν έλλειψη σε ανταλλακτικά και υπάρχει περίπτωση να μείνεις πολύ καιρό χωρίς τηλέφωνο! ;)

 

Aφου ειναι δυσδιακριτη και σε αυτο το σημειο , κανε ενα τηλεφωνο στο σερβις καθε 15 μερες μεχρι να σου πουν οτι θα εχουν οθονες.Αλλιως θα περιμενεις εβδομαδες οπως αλλα παιδια απο εδω.

 

 

Επομένως αν δεν αρθούν τα capital controls δεν υπάρχει σωτηρία από το service έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Επομένως αν δεν αρθούν τα capital controls δεν υπάρχει σωτηρία από το service έτσι?

Αυτο συμβαινει σε ολες τις εταιρειες υπομονη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο συμβαινει σε ολες τις εταιρειες υπομονη.

 

Δεν έχω θέμα να περιμένω αλλά για κάποιον που τελειώνει πχ η εγγύηση του σε ένα μήνα και θέλει να στείλει τη συσκευή του για service τι γίνεται ? :/

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τζι2 15 μηνες εχω και το τζι4 8 μερες ρε παιδια τεσταρα ταχυτητες και με το ιδιο wifi και 9 στις 10 το τζι 2 ανοιγε γρηγοροτερα ακομα και 2 δευτερα πιο γρηγορα σε βαριες σελιδες.Τι γινεται;

Εν μέρη οφείλετε στην διαφορά ανάλυσης της οθόνης.... Εκτός από αυτό φυσικά, το G2 δεν παίζεται χαχαχαχα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις πειραγμενο φιλε μου;η μαμα κατασταση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εντελως μαμα και η τελευαταια ενημερωση που εγινε αφορουσε την εκδοση 4.4.2

 

Μπες στο τηλέφωνο και πάρε το παρακάτω 3845#*802#

Το 802 είναι ο κωδικός της συσκευής. Αν έχεις το D802 δηλαδή αλλιώς βάλε όποιον αριθμό έχεις

Μετά πηγαίνεις settings Και μετά update touch firmware. Περίμενε μερικά δευτερόλεπτα και βγες θα είναι μετά εντάξει.

Δυστυχως εχω κανει και αυτην την διαδικασια πανω απο 3 φορες και δεν ειχε αποτελεσμα.

 

Αν έχεις kitkat και πας να κάνεις ενημέρωση από το τηλέφωνο για lollipop δεν πρόκειται να γίνει ποτέ...

Δεν θυμαμαι αν η 4.4.2 που εχω τωρα ειναι kitkat :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...