Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Έχει μια φίλη το Γερμανικό unbranded (6DE) 16 gb και ψάχνοντας στη λίστα το τελευταίο firmware είναι το 6DE/GERMANY_OPEN_16G (V30b); Ποιά έκδοση της lollipop είναι; Την περνάμε κανονικά με το lg tool έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βοηθεια παιδια ,ξαφνικα σημερα με πεταει μια διαφημιση λιγο πανω απο τη μεση του κινητου και δε φευγει με τιποτα με οτι και αν προσπαθησα ,φευγει για λιγο και μετα τσουπ να τη παλι.

αν πατησω πανω μου βγαζει μια ιστοσελιδα tapcore και καλα θα πρεπει να κατεβασω app για να μου το σβησει

τι να κανω ξερει κανενας???????????

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια ,ξαφνικα σημερα με πεταει μια διαφημιση λιγο πανω απο τη μεση του κινητου και δε φευγει με τιποτα με οτι και αν προσπαθησα ,φευγει για λιγο και μετα τσουπ να τη παλι.

αν πατησω πανω μου βγαζει μια ιστοσελιδα tapcore και καλα θα πρεπει να κατεβασω app για να μου το σβησει

τι να κανω ξερει κανενας???????????

 

Κάποια εφαρμογή κατέβασες σήμερα και στο κάνει αυτό. Βγάλε ότι έβαλες σήμερα χθες και θα δεις

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια ,ξαφνικα σημερα με πεταει μια διαφημιση λιγο πανω απο τη μεση του κινητου και δε φευγει με τιποτα με οτι και αν προσπαθησα ,φευγει για λιγο και μετα τσουπ να τη παλι.

αν πατησω πανω μου βγαζει μια ιστοσελιδα tapcore και καλα θα πρεπει να κατεβασω app για να μου το σβησει

τι να κανω ξερει κανενας???????????

Έβαλες καμία εφαρμογή που προέρχεται εκτως play store;; Σίγουρα εφαρμογή σου την κανει την δουλειά. Κ εγώ το ίδιο με το παιδί θα σου πω. Δες ποιες εφαρμογές εγκατεστησες Σήμερα η 2-3 μέρες πριν. Και ξεκινά να σβήνεις.

 

Προσέχουμε τι κατεβάζουμε κ από που! :)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει και εγώ όταν είχα βάλει μια εφαρμογή από το apdoid συγκεκριμένα την s.d. maid pro. Την έβγαλα και ησύχασα.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη δεν εβαλα σιγουρα,η ζημια μπορει να εγινε απο ενημερωσεις εφαρμογων;

Κανενα app υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ..κατεβασα το pc suite ωστε να κανω αναβαθμιση στο κινητο...πατησα να γινει αναβαθμιση απο εκει με συνδεμενο το κινητο με τον υπολογιστη..η αναβαθμιση ξεκινησε κ σταματησε στο 16%..μ ζητοθσε να βγαλω το καλωδιο κ τη μπαταρια τ κινητου κ να ξαναπροσπαθησω...εβγαλα το καλωδιο αλλα η μπαταρια δεν βγαινει ως γνωστον..κολλησε κ δεν εκανε τπτ...εκανα επανεκιννηση τον υπολογιστη κ τωρα συνδεοντας το usb δεν μ αναγνωριζει καν το κινητο ..δεν μπορω να συνδεθω....κ δεν εχω κινητο ...το κινητο τ μονο που δειχνει ειναι ενα μαυρο πλαισιο που γραφει firmware τ κλεινω το ανοιγω τιποτα μονο αυτο...sooosssss τ να κανω????????????????????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Έχει μια φίλη το Γερμανικό unbranded (6DE) 16 gb και ψάχνοντας στη λίστα το τελευταίο firmware είναι το 6DE/GERMANY_OPEN_16G (V30b); Ποιά έκδοση της lollipop είναι; Την περνάμε κανονικά με το lg tool έτσι;

 

Όλες 5.0.2 είναι . Κανονικά μπαίνει με το πρόγραμμα της LG.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και στη γυναικα μ και σε ενα φιλο με lg. κατι λεει κατω για ενα tapcore. δεν μπορω να βρω τι φταει. . δεν εβαλε καμοια εφαρμογη αυτο το καιρο. ξερει καποιος;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

TO ΒΡΗΚΑ !!!!εφαρμογη ηταν τελικα ,μου εβγαλε το clean master οτι καθυστερη τη συσκευη την απενεργοποιησα και τελος

η εφαρμογη ηταν η PREMIUM WALLPAPERS HD (pixign apps LLC)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

TO ΒΡΗΚΑ !!!!εφαρμογη ηταν τελικα ,μου εβγαλε το clean master οτι καθυστερη τη συσκευη την απενεργοποιησα και τελος

η εφαρμογη ηταν η PREMIUM WALLPAPERS HD (pixign apps LLC)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Ναι; περίεργο! Την έχω 3 μέρες την εφαρμογή και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα!! Ποιος ξέρει...

Αφού βρήκες την άκρη, όλα καλα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι; περίεργο! Την έχω 3 μέρες την εφαρμογή και δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα!! Ποιος ξέρει...

Αφού βρήκες την άκρη, όλα καλα!!!!!!

 

Εγω την ειχα κανα 3μηνο,αλλα με τη τελευταια ενημερωση που εκανε

εγινε το κακο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινωνησα με Procordia για το γνωστό θέμα της κιτρινιλας στην οθόνη η οποία συμβαίνει για δεύτερη φορά (η πρώτη πριν ένα εξάμηνο). Με ενημέρωσαν και ενημερώνω ότι δεν υπάρχουν οθόνες προς αντικατάσταση ούτε λευκές ούτε μαύρες..

 

Δεν γνωρίζουν πότε θα έχουν νέα παραλαβή

και προτεραιότητα θα έχουν οι συσκευές που ήδη βρισκονται εκεί σε αναμονή.

 

Δηλαδή η θα πρέπει να μείνω με κιτρινισμένη οθόνη χωρίς να γνωρίζω αν και πότε θα περισέψουν οθόνες προς αντικατάσταση,

ή να μείνω χωρίς κινητό - δηλαδή- να τους στείλω και πάλι χωρίς να υπάρχει κάποια ενημέρωση πότε θα το παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινωνησα με Procordia για το γνωστό θέμα της κιτρινιλας στην οθόνη η οποία συμβαίνει για δεύτερη φορά (η πρώτη πριν ένα εξάμηνο). Με ενημέρωσαν και ενημερώνω ότι δεν υπάρχουν οθόνες προς αντικατάσταση ούτε λευκές ούτε μαύρες..

 

Δεν γνωρίζουν πότε θα έχουν νέα παραλαβή

και προτεραιότητα θα έχουν οι συσκευές που ήδη βρισκονται εκεί σε αναμονή.

 

Δηλαδή η θα πρέπει να μείνω με κιτρινισμένη οθόνη χωρίς να γνωρίζω αν και πότε θα περισέψουν οθόνες προς αντικατάσταση,

ή να μείνω χωρίς κινητό - δηλαδή- να τους στείλω και πάλι χωρίς να υπάρχει κάποια ενημέρωση πότε θα το παραλάβω.

 

Εγώ πριν μια εβδομάδα μίλησα με την LG τμήματος υποστήριξης της LG στο τηλέφωνο 801 11 200 900 & από κινητό 2104800564 (αστική χρέωση). Και σε 4 μέρες το είχα στα χέρια μου (Ιωάννινα). Θέλω να πιστεύω οτι άλλη πίεση δεχεται απο την LG ;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Mολις πηρα στα τηλεφωνα που εδωσες φιλε και του εθαψα κανονικα.Δε ειναι δειγμα σοβαρης εταιριας (procordia) να σου λενε , δεν ξερω ποτε θα παραλαβω ανταλλακτικο , δεν ξερω ποτε θα ειναι ετοιμο.

 

Τα σημειωσε ολα αυτα ενας κυριος που με εξυπηρετουσε και θα με καλεσουν οταν υπαρξει καποια εξελιξη.

 

 

Επειδη δεν εχω ξανα αλλαξει οθονη . αλλαζει μαζι της και το gorilla glass μπροστα ;

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά και απο έμενα.... δυστυχώς την πάτησα και εγώ με την οθόνη άλλα δεν μου έβγαλε κιτρινίλα μου έσπασε!!!!!:mad::(και η μισή περίπου δεν δουλεύει πάρα μόνο με περιστροφή...καλά εκεί στην procordia η αναμονή στο τηλ είναι περισσότερη και απο ουρά στο ικα ,:lol:6 φόρες τους πήρα έμαθα το τραγουδάκι απο'ξω....:lol: λοιπόν να ρωτήσω κάτι έχω κάνει back up μέσω της εφαρμογής του κινητού άπλα θέλω να το περάσω στο micro Usb και ενώ ξεκινά μου εμφανίζει οτι δεν εχω χώρο για την αντιγραφή να το περάσω το backup στον υπολογιστή? άλλα πως? με ποιο εργαλείο?
Link to comment
Share on other sites

Mολις πηρα στα τηλεφωνα που εδωσες φιλε και του εθαψα κανονικα.Δε ειναι δειγμα σοβαρης εταιριας (procordia) να σου λενε , δεν ξερω ποτε θα παραλαβω ανταλλακτικο , δεν ξερω ποτε θα ειναι ετοιμο.

 

Τα σημειωσε ολα αυτα ενας κυριος που με εξυπηρετουσε και θα με καλεσουν οταν υπαρξει καποια εξελιξη.

 

 

Επειδη δεν εχω ξανα αλλαξει οθονη . αλλαζει μαζι της και το gorilla glass μπροστα ;

 

Τι να σου πουν άμα η Lg δεν τους ενημέρωσε. Κάνουν καλή δουλειά από ότι διαβάζουμε και είναι σοβαρή και γρήγορη εταιρεία. Προσωπικά δεν τους χρειάστηκα ποτέ και μακάρι να μην τους χρειαστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι ; Αν ειναι ευθυνη της LG τοτε ας το αναφερουν για να μην τους καταλογιζονται ευθυνες που δεν ειναι δικες τους.Δε νομιζω να εξαρτωνται τοσο απο την LG αλλα θεωρω πως ειναι μια πιο αυτονομη επιχειρηση και κανει τον δικο της προγραμματισμο.Δεν με νοιαζει ποιος φταιει αλλα το ποιος θα δωσει λυση, οχι σε εμενα μονο , γενικα στο κοινο που θα τους χρειαστει.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι ; Αν ειναι ευθυνη της LG τοτε ας το αναφερουν για να μην τους καταλογιζονται ευθυνες που δεν ειναι δικες τους.Δε νομιζω να εξαρτωνται τοσο απο την LG αλλα θεωρω πως ειναι μια πιο αυτονομη επιχειρηση και κανει τον δικο της προγραμματισμο.Δεν με νοιαζει ποιος φταιει αλλα το ποιος θα δωσει λυση, οχι σε εμενα μονο , γενικα στο κοινο που θα τους χρειαστει.

 

Είναι αυτόνομη επιχείρηση που σου αλλάζει την οθόνη και πληρώνεται γι αυτό από την Lg. Λες να μην θέλουν να έχουν κόσμο; Λογικά μίλησαν με Lg να τους στείλουν ανταλλακτικά και η Lg δεν έδωσε σαφή απάντηση για το ποτέ. Τι να κάνουν οι άνθρωποι;

Δεν λέω ότι δεν έχεις δίκιο αλλά αυτοί service κάνουν όχι κατασκευή οθονών.

 

Επειδή σε φίλους επισκευάζω τηλέφωνα αγοράζουμε κανένα ανταλλακτικό από έξω άλλες φορές κάνει μια εβδομάδα άλλες ένα μήνα. Εγώ πχ δεν μπορώ να ξέρω ούτε φταίω. Το παράγγειλα και περιμένω.

Θέλω να πω ότι κάπως έτσι γίνεται κι αυτοί παραγγείλαμε και περιμένουμε.

Ίσα ίσα θέλουν να το πας για να πάρουν κι αυτοί το χρήμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα ρε φιλε, απο το ebay να εφερναν οθονες , σου λεει η σελιδα οτι θα παραλαβεις απο τοτε μεχρι τοτε.Οπως και το πισω καπακι που παρηγγειλα χτες.

Δε νομιζω να πηγαινει μια τυχαια μερα , ενας κουριερ απο εκει να τους αφηνει ενα κουτι και μετα με εκπληξη αυτοι να λενε "Α τι ωραια ! ηρθαν οι οθονες! " .

 

Ειπα και πριν , αν η LG δεν εδωσε σαφη απαντηση , να μου γραψουν και εμενα στο απαντητικο email οτι δεν τους εχει ενημερωσει η LG . Ωστε να παρω και εγω στην LG μετα , οπως εκανα , και να τα ψαλω σε αυτους ωστε να μου δωσουν μια ημερομηνια η ενα χρονοδιαγραμμα.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μην ειμαστε αυστηροι η εταιρεια ειναι απο τις καλυτερες σε εξυπηρετηση και φυσιολογικα θα εχουν φορτο εργασιας ασε που τα καπιταλ κοντρολ τους εχει κοψει τα ποδια στις εισαγωγες λιγη υπομονη να εχουμε.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να παρεξηγηθω , τηλεφωνικα αλλα και εδω πιο πολυ απογοητευση εξεφρασα και οχι θυμο.

Εχω εξυπηρετηθει ξανα απο το σερβις (Ρ880 4Χ) και εντυπωσιαστηκα απο την εξυπηρετηση.Δεχομαι οτι ειναι και θεμα συγκυριων η παρουσα κατασταση.

 

Ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μην ειμαστε αυστηροι η εταιρεια ειναι απο τις καλυτερες σε εξυπηρετηση και φυσιολογικα θα εχουν φορτο εργασιας ασε που τα καπιταλ κοντρολ τους εχει κοψει τα ποδια στις εισαγωγες λιγη υπομονη να εχουμε.

 

Κοίτα άλλο αυστηροί, άλλο επιεικείς.

Το service της lg από κει που ήταν πρότυπο, τείνει να γίνει το μαύρο πρόβατο, στα τελευταία μοντέλα κάνει ασυγχώρητα λάθη.

Βέβαια, πρώτα απ' όλα ασυγχώρητα κάνει η ίδια η lg, απλά μέσω καλού service μπορεί να μετριάσει τις αλγεινές εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Mολις πηρα στα τηλεφωνα που εδωσες φιλε και του εθαψα κανονικα.Δε ειναι δειγμα σοβαρης εταιριας (procordia) να σου λενε , δεν ξερω ποτε θα παραλαβω ανταλλακτικο , δεν ξερω ποτε θα ειναι ετοιμο.

 

Τα σημειωσε ολα αυτα ενας κυριος που με εξυπηρετουσε και θα με καλεσουν οταν υπαρξει καποια εξελιξη.

 

 

Επειδη δεν εχω ξανα αλλαξει οθονη . αλλαζει μαζι της και το gorilla glass μπροστα ;

 

Ναι αλλάζει και το orilla glass μπροστά. Είχα δυο μικρά χτυπηματάκια πλάγια, και μια μικρή γρατσουνιά απο κλειδι, και μετά την αλλαγή οθόνης δεν υπάρχουν. Να τονίσω οτι όταν παρελαβα την συσκευή, η οθόνη ήταν απο πάνω και γύρο - γύρο, με τα προστατευτικα αυτοκόλλητα, όπως ακριβός το είχα πρώτο πάρει...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...