Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. To Root περιττό sory αλλά εδώ γελάμε....!!!!

2. Έχεις ίδια θερμοκρασία με kitkat & lollipop ???

3. Και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με kitkat & lollipop ???

 

1. Ο κάθε ένας που ασχολείται έστω και λίγο με smartphones, το πρώτο που κάνει είναι Root. Τα οφέλη πολλά, το κυριότερο είναι το backup ;)

2. Η θερμοκρασία είναι τουλάχιστον 50% κάτω με kitkat από ότι με lollipop. Με της ίδιες εφαρμογές και την ιδία χρήση δοκιμασμένο 3 μήνες. Με lollipop απέκτησα την γνωστή κιτρινίλα.

3. Όσο για την μπαταριά, έχω τουλάχιστον μια ώρα παραπάνω, οθόνη...!!!! Και με kitkat ο φορτίζω μια φόρα κάθε δυο μέρες.

 

Γιατί το γελάς? Τι τόσο σημαντικό έχει το root?

Μην σου πω τώρα δεν εμπιστεύομαι την συσκευή. Χωρίς root τουλάχιστον έχεις μια πιο μεγάλη ασφάλεια.

Εχω κανει root αλλά η συγκεκριμένη συσκευή δεν χρειάζεται έχω την εντύπωση για έναν μέτριο χρήστη και για λειτουργίες όπως ίντερνετ βίντεο μουσική και λοιπά.

Ρσυ εκτός από το backup που αναφέρεις τι τόσο σημαντικό κάνεις με το root?

Εγώ που το έχω πάντως δεν μου χρησιμεύει και πολύ.

Αυτή τη στιγμή μόνο το ad away έχω που χρειάζεται root και αυτό αν δεν το είχα δεν θα μου έλειπε κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί το γελάς? Τι τόσο σημαντικό έχει το root?

Μην σου πω τώρα δεν εμπιστεύομαι την συσκευή. Χωρίς root τουλάχιστον έχεις μια πιο μεγάλη ασφάλεια.

Εχω κανει root αλλά η συγκεκριμένη συσκευή δεν χρειάζεται έχω την εντύπωση για έναν μέτριο χρήστη και για λειτουργίες όπως ίντερνετ βίντεο μουσική και λοιπά.

Ρσυ εκτός από το backup που αναφέρεις τι τόσο σημαντικό κάνεις με το root?

Εγώ που το έχω πάντως δεν μου χρησιμεύει και πολύ.

Αυτή τη στιγμή μόνο το ad away έχω που χρειάζεται root και αυτό αν δεν το είχα δεν θα μου έλειπε κιόλας

 

Συγνώμη αλλά δεν ήξερα ότι έχεις το smartphones για τηλ. και λίγο inter. Όντως και της μητέρας μου δεν το έκανα Root....!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν ήξερα ότι έχεις το smartphones για τηλ. και λίγο inter. Όντως και της μητέρας μου δεν το έκανα Root....!

 

Μία μικρή ειρωνεία την βλέπω η κάνω λάθος? Εσύ για τι άλλο το χρησιμοποιεις?

Καλοπροαιρετα ρωτάω να βρω και εγώ καμία λειτουργία παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι τόσο σημαντικό έχει το root?

 

Μπορείς να κάνεις ΌΤΙ θέλεις

 

Είσαι εσύ ο κυρίαρχος του τηλεφώνου σου.

 

Αυτό τα λέει όλα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ΌΤΙ θέλεις

 

Είσαι εσύ ο κυρίαρχος του τηλεφώνου σου.

 

Αυτό τα λέει όλα... :cool:

 

Και χωρίς Root αυτά που θέλω τα κάνω άρα μπορώ να κάνω ότι θέλω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς Root αυτά που θέλω τα κάνω άρα μπορώ να κάνω ότι θέλω

 

Aφού είσαι ευχαριστημένος με αυτά που κάνεις δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε

Link to comment
Share on other sites

Aφού είσαι ευχαριστημένος με αυτά που κάνεις δεν υπάρχει λόγος να το συζητάμε

 

Ίσως υπάρχει κάτι που θέλω να κάνω αλλά δεν το γνωρίζω και με το Root μπορώ. Γι αυτό ρωτάω ούτε έτσι άδικα θέλω να γράφω ούτε τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίσως υπάρχει κάτι που θέλω να κάνω αλλά δεν το γνωρίζω και με το Root μπορώ.

 

Τώρα τα λες καλά αλλά θέλει πολύ ενασχόληση για να μάθεις...

 

Επίσης πρέπει να σου αρέσει το modification γενικώς...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τα λες καλά αλλά θέλει πολύ ενασχόληση για να μάθεις...

 

Επίσης πρέπει να σου αρέσει το modification γενικώς...

 

Δεν ασχολούμαι πρώτη φορά. Πρώτο μου Android ήταν το HTC Magic. Έχουν περάσει πάρα πολλά τηλέφωνα έχω κάνει μοντες πολλές και ψάξιμο πολύ.

Απλά αν κάτι υπάρχει και δεν το ξέρω γι αυτό ρωτάω τι μπορώ να κάνω παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα σου είναι, μια χαρά είσαι

Δεν είναι ιδέα μου δυστυχώς..... Τώρα με lollipop Το κινητό δεν ακουμπιετε καθόλου ! Ανεβάζει Με το παραμικρό και με ελάχιστη χρήση. Παράδειγμα όταν ήμουν έξω με kitkat είχα πάντα ανοιχτά τα δεδομένα ιντερνετ. Τώρα με lollipop δεν μπορώ γιατί στο πεντάλεπτο βράζει σε εξωτερικό χώρο τώρα το καλοκαίρι. Πάνω από 2 φώτο δεν μπορώ να βγάλω γιατί βραζει. Πανω απο 5 λεπτά ιντερνετ δεν μπορώ να μπω γιατί βραζει. Πανω απο 5 λεπτά δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο γιατί βραζει. Μιλάω για εξωτερικούς χώρους. Στο σπίτι με κλιματισμό είναι οκ. Με κιτκατ δεν μου είχε ανεβάσει θερμοκρασία ποτέ. Τις ίδιες εφαρμογές είχα και τοτΕ. Την ίδια χρήση του έκανα και τοτ Ε και τώρα. Δεν είναι ότι το υπερφορτωσα τώρα. Έχει μεγάλη διαφορά και η θερμοκρασια και η μπαταρία. Για την μπαταρία όμως δεν με απασχολεί και τόσο πολυ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

1. To Root περιττό sory αλλά εδώ γελάμε....!!!!

2. Έχεις ίδια θερμοκρασία με kitkat & lollipop ???

3. Και η μπαταρία στα ίδια επίπεδα με kitkat & lollipop ???

 

1. Ο κάθε ένας που ασχολείται έστω και λίγο με smartphones, το πρώτο που κάνει είναι Root. Τα οφέλη πολλά, το κυριότερο είναι το backup ;)

2. Η θερμοκρασία είναι τουλάχιστον 50% κάτω με kitkat από ότι με lollipop. Με της ίδιες εφαρμογές και την ιδία χρήση δοκιμασμένο 3 μήνες. Με lollipop απέκτησα την γνωστή κιτρινίλα.

3. Όσο για την μπαταριά, με kitkat έχω τουλάχιστον μια ώρα παραπάνω, οθόνη...!!!! Και το φορτίζω μια φόρα κάθε δυο μέρες.

Πριν λιγο καιρο αλλα ελεγες για το γλειφιτζουρι σε μας που επιμεναμε στα καλα στοιχεια της κιτ κατ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο αλλα ελεγες για το γλειφιτζουρι σε μας που επιμεναμε στα καλα στοιχεια της κιτ κατ;)

 

Έγραψα αν θυμάσαι .......Ίδωμεν....!!! Μετά από τρεις μήνες χρήση (άρα τα συμπεράσματα δεν είναι στο πόδι) είδα και έκανα της παραπάνω διαπιστώσεις...!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία μικρή ειρωνεία την βλέπω η κάνω λάθος? Εσύ για τι άλλο το χρησιμοποιεις?

Καλοπροαιρετα ρωτάω να βρω και εγώ καμία λειτουργία παραπάνω

 

Διαπίστωση έκανα δεν ειρωνεύτηκα...! Δεν σου φτάνει να μην έχεις διαφημίσεις, στο internet στα παιχνίδια, και σε πολλές άλλες εφαρμογές ? και να παίρνεις backup όλα τα αρχεία σου, με τα δεδομένα τους, να μπορείς να αλλάξεις Rom, kernal, για μια διαφορετική εμπειρία της συσκευή σου ? Το 90% εδώ μέσα αυτό κάνουμε, ανταλλάσσουμε απόψεις, για της διάφορες Rom που κυκλοφορούν, και αυτό μας το επιτρέπει το ROOT. Αν δεν είχαμε Rootαρη της συσκευές μας, πίστεψε με, 3-4 σελίδες θα έβρισκες......τι άλλο να σου εξηγήσω...???????????????:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο αλλα ελεγες για το γλειφιτζουρι σε μας που επιμεναμε στα καλα στοιχεια της κιτ κατ;)

 

Σε όσους πήγαν από λόλι σε κιτ τους εύχομαι σύντομα και σε jelly bean... :clap::heat:

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους πήγαν από λόλι σε κιτ τους εύχομαι σύντομα και σε jelly bean... :clap::heat:

 

Σε όσους μένουν σε Lollipop τους απευχόμε, να μην αποκτήσουν την γνωστή κιτρινίλα, και επίσης να αποκτήσουν και ένα γάντι αντιπυρικό.:lol:

 

http://s6.postimg.org/7244k7sc1/g01_227.jpg

hosting image

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με λολι ειμαι (cloudy k dori) ζεστενεται ναι αλλα οχι τοσο τραγικα που λετε...δεν ξερω κι ολας ειχα ενα htc one x που μονο μ ανοιχτη την οθονη εψηνες μια μπριζολιτσα χαλαρα μπορει για αυτο να μην μου φαινεται τραγικο χαχαχα.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά την αναβάθμιση σε lollipop δεν το ξαναέκανα root και δε μου έχει λείψει. Επίσης η μόνη περίπτωση που ανεβάζει θερμοκρασία είναι όταν χρησιμοποιώ 3G/4G σε φορτωμένες σελίδες ή όταν τρέχω κάτι 3D.

Στην πράξη, είναι πολύ συμβιβαστό με τον τρόπο που το χρησιμοποιώ, δηλαδή τηλέφωνο και προσωρινό υπολογιστή για όταν δεν βολεύει σταθερός, φορητός, ή ταμπλέτα για εφαρμογές όπως mail, web, skype κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετά από επανεκκίνηση που έκανα στο τηλέφωνο μου βγάζει το μήνυμα δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει και δεν με αφήνει να μπω καθόλου στο μενού καθώς μόλις πατάω οκ ξαναεμφανίζεται θα ήθελα να μου πείτε τον τρόπο που γίνεται hard reset. (Ίσως να έχει αναφερθεί σε κάποιο προηγούμενο ποστ αλλά όσο κ αν έψαξα δεν το βρήκα) Είμαι σε lollipop χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά την αναβάθμιση σε lollipop δεν το ξαναέκανα root και δε μου έχει λείψει. Επίσης η μόνη περίπτωση που ανεβάζει θερμοκρασία είναι όταν χρησιμοποιώ 3G/4G σε φορτωμένες σελίδες ή όταν τρέχω κάτι 3D.

Στην πράξη, είναι πολύ συμβιβαστό με τον τρόπο που το χρησιμοποιώ, δηλαδή τηλέφωνο και προσωρινό υπολογιστή για όταν δεν βολεύει σταθερός, φορητός, ή ταμπλέτα για εφαρμογές όπως mail, web, skype κλπ.

 

Τα έγραψες όλα... απλά να συμπληρώσω ότι ζω με το τηλέφωνο όπως ο περισσότερος σημερινός κόσμος και ΌΧΙ να ζω για το τηλέφωνο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα αν θυμάσαι .......Ίδωμεν....!!! Μετά από τρεις μήνες χρήση (άρα τα συμπεράσματα δεν είναι στο πόδι) είδα και έκανα της παραπάνω διαπιστώσεις...!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Διαπίστωση έκανα δεν ειρωνεύτηκα...! Δεν σου φτάνει να μην έχεις διαφημίσεις, στο internet στα παιχνίδια, και σε πολλές άλλες εφαρμογές ? και να παίρνεις backup όλα τα αρχεία σου, με τα δεδομένα τους, να μπορείς να αλλάξεις Rom, kernal, για μια διαφορετική εμπειρία της συσκευή σου ? Το 90% εδώ μέσα αυτό κάνουμε, ανταλλάσσουμε απόψεις, για της διάφορες Rom που κυκλοφορούν, και αυτό μας το επιτρέπει το ROOT. Αν δεν είχαμε Rootαρη της συσκευές μας, πίστεψε με, 3-4 σελίδες θα έβρισκες......τι άλλο να σου εξηγήσω...???????????????:wacko:

 

Δηλαδη κανεις root για να κανεις πειραματα αυτο ειναι που κερδιζεις. Τωρα αν το αποτελεσμα ειναι καλυτερο σιγουρα δεν ειναι με τα πειραματα αυτα στην συγκεκριμενη συσκευη επειδη by default δουλευει αψογα. Ναι δεν αμφιβαλλω για τις διαφημισεις ειναι κατι καλο να τις διωχνεις.

Αλλα απο τα λεγομενα σου οτι το ροοτ ειναι must δεν με πειθεις. Δεν εχουν ολοι χρονο υπομονη ορεξη και διαθεση για custom rom, recovery, kernel και τετοια.

Η προσωπικη μου αποψη για να με εξυπηρετει η συσκευη και οχι εγω αυτην ειναι να βρω μια συσκευη χωρις bug και με καλη αυτονομια. Το g2 στις 2 εβδομαδες που το εχω με καλυπτει.

Modifications τα βαρεθηκα γιατι ολο καταληγεις κατι να μην παει σωστα. Σε Htc, Samsung και iPhone που εχω πειραματιστει κατεληξα ότι αν η official ρομ ειναι χαλια οτι και να κανεις δεν θα αλλαξει το τηλεφωνο παλι τα προβληματα θα ειναι προβληματα.

Οποτε με το root στο G2 δεν κερδιζω τιποτα. Για μενα μιλαω παντα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετά από επανεκκίνηση που έκανα στο τηλέφωνο μου βγάζει το μήνυμα δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει και δεν με αφήνει να μπω καθόλου στο μενού καθώς μόλις πατάω οκ ξαναεμφανίζεται θα ήθελα να μου πείτε τον τρόπο που γίνεται hard reset. (Ίσως να έχει αναφερθεί σε κάποιο προηγούμενο ποστ αλλά όσο κ αν έψαξα δεν το βρήκα) Είμαι σε lollipop χωρίς root.

Μου το έκανε κ εμένα αυτό όταν ήμουν με κιτκατ. Εντελος ξαφνικά και δεν μπορούσα να μπω μενού με τίποτα. Και για να γλιτώσω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις έβαλα τον nova launcher και μετά έμπαινα κανονικά στο μενου με αυτον χωρίς προβλημα. Δοκίμασε κάποιον από τους launchers πρώτα (Αν θες βέβαια) να δεις αν σε βοηθήσει αν θες να γλιτώσεις τις εργοστασιακες.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε κ εμένα αυτό όταν ήμουν με κιτκατ. Εντελος ξαφνικά και δεν μπορούσα να μπω μενού με τίποτα. Και για να γλιτώσω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις έβαλα τον nova launcher και μετά έμπαινα κανονικά στο μενου με αυτον χωρίς προβλημα. Δοκίμασε κάποιον από τους launchers πρώτα (Αν θες βέβαια) να δεις αν σε βοηθήσει αν θες να γλιτώσεις τις εργοστασιακες.

 

Εκανα τελικα hard reset (δεν σε πρόλαβα) αλλα μου κάνει εντύπωση γιατι ετσι στα καλα καθούμενα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι το χρησιμοποιω πιο πολυ για σερφαρισμα παρα για τηλ και θερμοκρασιες δεν εχω τραγικες νορμαλ και οοολη μερα 4τζι δεδομενα και wifi ανοιχτα και επισης για κιτρινιλα ουτε ψηγμα ολα αυτα με κιτκατ 14 μηνες τωρα μονο η μπαταρια εχει χασει λιγο την διαρκεια της ΑΨΟΓΟ καλα που δε το εδωσα και τι να επαιρνα;Εχουμε απο τα καλυτερα κινητα παιδες να το ξερετε
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα hard reset (δεν σε πρόλαβα) αλλα μου κάνει εντύπωση γιατι ετσι στα καλα καθούμενα;

Δεν ξέρω καθόλου..... Και σε μένα ετσι στα καλά καθούμενα το είχε πάθει και δεν έμπαινε μενου. Είχα κιτκατ τοτΕ. Μετά όμως που έβαλα την λολιποπ εφτιαξε το πρόβλημα αλλά μέχρι τότε ο launcher με είχε σωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους πήγαν από λόλι σε κιτ τους εύχομαι σύντομα και σε jelly bean... :clap::heat:

 

Σιγά τις αλλαγές με την lolipop που δεν μπορεί να κάνει κάποιος. Στην ουσία δεν έχασα τίποτα. Περισσότερα κέρδισα. Ειδικά το θέμα με την θερμοκρασία με έκανε να μην θέλω να σερφάρω ή να παίξω κανα παιχνιδάκι. Ανοιγες την κάμερα να βγάλεις φωτό και στην 5-6η άρχιζε και ζεσταινόνταν. Να τη βράσω τέτοια αναβάθμιση.:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε εδω και λιγες μερες v30f δοκιμασε κανεις;; μηκως αλλαξαν τιποτα και δεν ανεβαζει θερμοκρασιες;;; και αν ειδε κανεις ποσα mb ηταν η ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...