Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν απίθανο να πάρει την 6 το g2, θα είναι μεγάλο δώρο για ένα από τα πιο επιτυχημένα μοντέλα της εταιρίας.

 

Είναι μεγάλο λάθος από πλευράς εταιρείας να μην συνεχίσει την υποστήριξη του G2 μιας και από πλευράς χαρακτηριστικών μπορεί άνετα να λάβει την επόμενη αναβάθμιση.

 

Δυστυχώς, δεν δίνονται με βάση το αν υποστηρίζονται από τα specs.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έστω την 5.1.1 θα έπρεπε να την δώσει στο συγκεκριμένο μοντέλο και να συνέχιζε με την Μ σε g3 & g4. Παρόλα αυτά δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν η 5.1.1 θα έλυνε όλα τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα, τη στιγμή που η εταιρία αποφάσισε να συνεχίσει να υποστηρίζει το 2+ ετών κινητό μας και ενώ έχει βγάλει ήδη άλλες 2 ναυαρχίδες, επειδή θα καθυστερήσει το update?

Συνέλθετεεεεεε....

 

Οπως επεσημαναν και τα παιδια, το "ασχημα" παει στο οτι μαλλον δε θα παρουμε καμια αναβαθμιση. Προσωπικα δεν περιμενα να παρουμε 6.0, ειναι και λιγο λογικο. Ενταξει, εταιρια ειναι που την ενδιαφερουν οι πωλησεις, δε θα υποστηριζει για παντα ενα κινητο, δινει βαρος στα επομενα μοντελα και μεχρι να βγει το 6.0 θα συζηταμε ηδη για το G5. Αλλα τουλαχιστον θα πρεπε να αφησει το G2 σε μια σταθερη εκδοση και ξερω, θα πειτε πολλοι μια χαρα σταθερη ειναι και η 5.0.2, αλλα προσωπικα δεν το πιστευω. Θα πρεπε ειτε να δωσει 5.1.1 ειτε και καποιο μικρο update σε 5.0.2 που να λυνει τα πολλα θεματακια που ηρθαν μαζι τη. Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

6 δύσκολα να δώσει όμως δεν θα αφήσει έτσι την συσκευή.

Η θα δώσει κάποιες διορθώσεις η την 5.1.1.

Ας λένε διάφορα εγώ δεν τα πολύ πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την 4.4. Μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία.:D

Δηλαδή πόσο γράφει σε idle και πόσο σου βγάζει με εφαρμογές ανοιχτές;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Εγώ το καταλαβαίνω από το πόση ζέστη μεταδίδει στο χέρι μου. Πριν έκαιγε η πλάτη, τώρα απλά είναι χλιαρό μετά από πολλλλλύ ώρα.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4.4.2 δεν έχω δει να ανεβάζει θερμοκρασία. Στις ίδιες εργασίες το iPhone σίγουρα ήταν πολύ πιο ζεστό σε σημείο που σου σπάει τα νεύρα
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά είναι πανομοιότυπο με αυτό που θα έπαιρνες στην Ελλάδα. Επομένως Ελληνικά μενού, 160 χαρακτήρες κλπ όλα γίνονται. Εξάλλου αυτά είναι θέμα software.

 

 

Πραγματικά σου έχει τύχει να χρειάζεσαι 4G σε κάτι που το 3G δεν αρκούσε? To HSPA είναι ήδη πιο γρήγορο από την ταχύτητα που έχει ο περισσότερος κόσμος στη σταθερή DSL του. Προσωπικά αυτό το θεωρώ αμελητέο μειονέκτημα.

 

Πολλες φορες γιατι ανεβαζω μεγαλα βιντεο στο fb και διαφορα, επισης ανοιγω πολλες βαριες σελιδες ενημερωση,κατεβαζω εφαρμογες απο πλε υ στορε κλπ μονο για τον ιουλιο αυγουστο εχω καταναλωσει 5,6 γκιγκα και συνεχιζω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μετά απο ενα χρόνο χρήσης του G2 το οποίο κατά ένα περίεργο τρόπο το διατηρούσα σε άψογη κατάσταση...

 

Δυστυχώς όμως έπεσε νερό κ πάπαλα. Το έστειλα στο service κ αν είναι δυνατόν μου ζήτησαν 330€!!!!!!!:blink::blink::blink:

 

Πιστεύετε οτι αξίζει να βρω ένα άλλο με σπασμένη οθόνη κ να το επισκευάσω η όχι κ είναι κάτι τέτοιο εφικτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να γίνει αυτό και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου.. Αν βρεις το ανταλλακτικό βουρ
Link to comment
Share on other sites

Τεχνικά είναι πανομοιότυπο με αυτό που θα έπαιρνες στην Ελλάδα. Επομένως Ελληνικά μενού, 160 χαρακτήρες κλπ όλα γίνονται. Εξάλλου αυτά είναι θέμα software.

 

 

Πραγματικά σου έχει τύχει να χρειάζεσαι 4G σε κάτι που το 3G δεν αρκούσε? To HSPA είναι ήδη πιο γρήγορο από την ταχύτητα που έχει ο περισσότερος κόσμος στη σταθερή DSL του. Προσωπικά αυτό το θεωρώ αμελητέο μειονέκτημα.

 

Πολλες φορες γιατι ανεβαζω μεγαλα βιντεο στο fb και διαφορα, επισης ανοιγω πολλες βαριες σελιδες ενημερωση,κατεβαζω εφαρμογες απο πλε υ στορε κλπ μονο για τον ιουλιο αυγουστο εχω καταναλωσει 5,6 γκιγκα και συνεχιζω.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τεχνικά είναι πανομοιότυπο με αυτό που θα έπαιρνες στην Ελλάδα. Επομένως Ελληνικά μενού, 160 χαρακτήρες κλπ όλα γίνονται. Εξάλλου αυτά είναι θέμα software.

 

 

Πραγματικά σου έχει τύχει να χρειάζεσαι 4G σε κάτι που το 3G δεν αρκούσε? To HSPA είναι ήδη πιο γρήγορο από την ταχύτητα που έχει ο περισσότερος κόσμος στη σταθερή DSL του. Προσωπικά αυτό το θεωρώ αμελητέο μειονέκτημα.

 

Πολλες φορες γιατι ανεβαζω μεγαλα βιντεο στο fb και διαφορα, επισης ανοιγω πολλες βαριες σελιδες ενημερωση,κατεβαζω εφαρμογες απο πλε υ στορε κλπ μονο για τον ιουλιο αυγουστο εχω καταναλωσει 5,6 γκιγκα και συνεχιζω.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι μήπως η υγρασία έχει επηρεάσει κ την οθόνη οπότε άδικος κόπος....

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση κ πώς μπορώ να το γνωρίζω?

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα είναι μήπως η υγρασία έχει επηρεάσει κ την οθόνη οπότε άδικος κόπος....

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση κ πώς μπορώ να το γνωρίζω?

 

Δεν μπορεις ευκολα να γνωριζεις τι ακριβως εχει αρπαξει.

Πρεπει να παρεις μια αλλη λειτουργικη συσκευη να βαλεις επανω την οθονη απο το δικο σου να δεις αν δουλευει.

Επειδη ασχολουμαι λιγο με επισκευες αν μας πεις σε πιο σημειο επεσε νερο για ποση ωρα το αφησες ετσι και τι συμπτωματα παρατηρησες ισως καταλαβουμε τι αρπαξε πιο πολυ.

Νομιζω αν πηρε νερο απο πισω δεν θα πειραχτηκε η οθονη. Παρ ολ αυτα δεν μπορεις να εισαι για τιποτα σιγουρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ριζότο το δοκίμασες? Κάνει θαύματα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις ευκολα να γνωριζεις τι ακριβως εχει αρπαξει.

Πρεπει να παρεις μια αλλη λειτουργικη συσκευη να βαλεις επανω την οθονη απο το δικο σου να δεις αν δουλευει.

Επειδη ασχολουμαι λιγο με επισκευες αν μας πεις σε πιο σημειο επεσε νερο για ποση ωρα το αφησες ετσι και τι συμπτωματα παρατηρησες ισως καταλαβουμε τι αρπαξε πιο πολυ.

Νομιζω αν πηρε νερο απο πισω δεν θα πειραχτηκε η οθονη. Παρ ολ αυτα δεν μπορεις να εισαι για τιποτα σιγουρος

 

Το νερό το πηρε απο πίσω μιας κ δεν ξέρω πως είχε νερό μόνο πίσω εσωτερικό της θήκης. Αρχικά δεν αναβε κ το μονο που εκανε αναβόσβηνε λίγο το πίσω πληκτρο μετα απο λίγο όλο νεκρό....

 

Οπότε υποθέτω ότι η οθόνη θα είναι οκ....

 

Μπορεί να μου στείλει με pm κάποιος κατάστημα στο κέντρο Αθήνα που μπορεί να το αναλάβει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ριζότο το δοκίμασες? Κάνει θαύματα!

 

Lol to δοκίμασα για δύο μέρες αλλά στην περίπτωσή μου ο λάζαρος δεν αναστήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το νερό το πηρε απο πίσω μιας κ δεν ξέρω πως είχε νερό μόνο πίσω εσωτερικό της θήκης. Αρχικά δεν αναβε κ το μονο που εκανε αναβόσβηνε λίγο το πίσω πληκτρο μετα απο λίγο όλο νεκρό....

 

Οπότε υποθέτω ότι η οθόνη θα είναι οκ....

 

Μπορεί να μου στείλει με pm κάποιος κατάστημα στο κέντρο Αθήνα που μπορεί να το αναλάβει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Lol to δοκίμασα για δύο μέρες αλλά στην περίπτωσή μου ο λάζαρος δεν αναστήθηκε.

 

Αν προλάβεις να κλείσεις την συσκευή και μετά καθαρίσεις την υγρασία εντάξει αλλά μάλλον βραχυκυκλωσε πριν το προλάβεις οπότε πάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και από κάποιον άλλο η LG δεν θα αφήσει το G2 με την 5.0.2, γιατί αυτή έχει ήδη αντικατασταθεί με την 5.1.1 και είναι υποχρεωμένη να μας τη δώσει από τη στιγμή που μας έχει δώσει LolliPop.

Αν αποφασίσει να παρακάμψει την 5.1.1 τότε θα μας δώσει απευθείας την 6.

Το ίδιο είχε γίνει και με την KitKat, παρέκαμψε την 4.4.4 για να μας δώσει την 5.

Οπότε κάντε υπομονή και όσο δεν γίνεται κουβέντα για 5.1.1 για το G2, αναμείνατε την 6... ;)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γυρίσεις από custom lollipop σε custom Kit Kat, φλασάρεις πρώτα αυτό:

https://www.dropbox.com/s/6apxo044a2n6e64/D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip?dl=0

Reboot to recovery.

Μετά φλασάρεις την custom Kit Kat που θέλεις ή κάνεις ανάκτηση, αν έχεις κάποιο nandroid backup από custom rom Kit Kat!

 

Ευχαριστουμε φιλε...!!! Θα το κανω και εγω συντομα γιατι τωρα ........ zzzzzzzzzzzzz :D:D

 

Για την τροποποιηση ηταν.. δεν ξερω πως πηγε εδω...!!!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως γύρισα σε ΚιτΚατ και το πρώτο που παρατήρησα είναι η θερμοκρασία, όσο για την μπαταρία, θέλει 2-3 φορτίσεις για να στρώσει;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και από κάποιον άλλο η LG δεν θα αφήσει το G2 με την 5.0.2, γιατί αυτή έχει ήδη αντικατασταθεί με την 5.1.1 και είναι υποχρεωμένη να μας τη δώσει από τη στιγμή που μας έχει δώσει LolliPop.

Αν αποφασίσει να παρακάμψει την 5.1.1 τότε θα μας δώσει απευθείας την 6.

Το ίδιο είχε γίνει και με την KitKat, παρέκαμψε την 4.4.4 για να μας δώσει την 5.

Οπότε κάντε υπομονή και όσο δεν γίνεται κουβέντα για 5.1.1 για το G2, αναμείνατε την 6... ;)

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Μια χαρά μπορεί να σε αφήσει στην 5.0.2.

(Όπως π.χ. πολλά παλιότερα smartphone έμειναν σε 4.4.2 )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Μια χαρά μπορεί να σε αφήσει στην 5.0.2.

(Όπως π.χ. πολλά παλιότερα smartphone έμειναν σε 4.4.2 )

 

Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου μια χαρά μπορεί να το αφήσει στην 5.0.2 και να μην πει και κανείς τίποτα. Παρόλα αυτά θα είναι πισωγύρισμα τόσο για το brandname της εταιρείας όσο και για το μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε και από κάποιον άλλο η LG δεν θα αφήσει το G2 με την 5.0.2, γιατί αυτή έχει ήδη αντικατασταθεί με την 5.1.1 και είναι υποχρεωμένη να μας τη δώσει από τη στιγμή που μας έχει δώσει LolliPop.

Αν αποφασίσει να παρακάμψει την 5.1.1 τότε θα μας δώσει απευθείας την 6.

Το ίδιο είχε γίνει και με την KitKat, παρέκαμψε την 4.4.4 για να μας δώσει την 5.

Οπότε κάντε υπομονή και όσο δεν γίνεται κουβέντα για 5.1.1 για το G2, αναμείνατε την 6... ;)

 

Ομολογουμένως έχεις και μια γενναία δόση αισιοδοξίας :).

Λογικό ακούγεται, αλλά δεν θα εκπλαγώ αν κάποια στιγμή ανακοινώσουν ότι δε δίνουν άλλες αναβαθμίσεις. Προσωπικά θα προτιμούσα μια σίγουρη (και έγκαιρη) 5.1.1 παρά την 6 το επόμενο φθινόπωρο (και αν)...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου μια χαρά μπορεί να το αφήσει στην 5.0.2 και να μην πει και κανείς τίποτα. Παρόλα αυτά θα είναι πισωγύρισμα τόσο για το brandname της εταιρείας όσο και για το μοντέλο.

 

Kαλά με βάση το brand της εταιρίας και τη lollipop που πήρε πολύ είναι :lol:

Ελπίζω να μας δώσει(μιας και το έχουμε ακόμα στην οικογένεια) μια καλογραμμένη 5.1.1 & να κλείσει έτσι ο κύκλος του ίσως πιο θρυλικού τηλεφώνου της lg. Για 6 το βρίσκω ψιλοαπίθανο.(μακάρι να την δώσει, θα είναι πολύ θετική έκπληξη.)

Link to comment
Share on other sites

Kαλά με βάση το brand της εταιρίας και τη lollipop που πήρε πολύ είναι :lol:

Ελπίζω να μας δώσει(μιας και το έχουμε ακόμα στην οικογένεια) μια καλογραμμένη 5.1.1 & να κλείσει έτσι ο κύκλος του ίσως πιο θρυλικού τηλεφώνου της lg. Για 6 το βρίσκω ψιλοαπίθανο.(μακάρι να την δώσει, θα είναι πολύ θετική έκπληξη.)

 

Φυσικα και όλα είναι πιθανά αλλά το καλύτερο όπως ειπώθηκε θα είναι να πάρει μια καλογραμμένη 5.1.1 γιατι στην 6 σιγουρα θα υπάρχουν bugs στην αρχή οπότε θα πρέπει να δώσει κι άλλες μετά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...