Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες έκλεισε για μια ώρα περίπου ενώ η μπαταρία ήταν στο 25%. Δεν ανταποκρινόταν καθόλου, το έβαλα στην φόρτιση και μετά από μισή ώρα κατάφερε να ανοίξει. Δεν νομίζω να φταίει η μπαταρία. Έχει τύχει σε κανέναν;

Σε μένα. Με παλοτερη συσκευή lg όχι με το g2 που έχω τώρα. Έκλεισε ξαφνικά και δεν άναβε με τίποτα Ενώ ήταν γύρω στο 20% και το είχα στην άκρη εκείνη τη στιγμή . δεν το χρησιμοποιουσα! Το έβαλα στην πρίζα μετα για καμιά ώρα και μετά άρχισε να παίρνει μπρος.

Δεν νομίζω να στο ξανακάνει. Έτυχε. Απλά φορτιζε το λίγο πιο πάνω. Άμα μπορείς. Μην το αφήνεις να πέφτει στο 25% αν είναι Αφού σου εκανε "νερα". Βαζε το στην πρίζα γύρω στο 30% για να το φορτιζεις.

Κάτι σου ξεζουμησε την μπαταρια!!!! Τώρα αν δεις αργοτερα και αρχίσει και σου σβήνει και δεν αποκρίνεται και σε μεγαλύτερα επιπεδα μπαταρίας (30% κτλ) τοτε κάτι δεν πάει καλά και μαλλον έχεις θεμα με την μπαταρια. Αλλά αφού στο εκανε μια φορά στο 25% μην ασχοληθείς!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα κατέβουμε από lolipop σε kit kat μέσω lg flashtool ?

Εδώ είναι το site που έχει και οδηγίες:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το ΠΣΚ πάω για κιτ κατ. Αρκετά με τις θερμοκρασίες.:mad:

Γιατί δεν περιμένεις λίγο; χειμωνιάζει :D:D

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάνεις χιούμορ. :lol: :lol: Μέσα σε δωμάτιο με a/c και δεν την παλεύει πάνω από 5λεπτο αρχίζει και βράζει.:wacko:

 

http://www.upsieutoc.com/images/2014/06/27/lgflashtool_step1.png

 

Select type & phone mode τι βάζω ?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το G2. Απο οτι καταλαβα στα προηγουμενα ποστ η λολλιποπ βγαζει προβληματα; να μεινω κιτκατ;;
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το G2. Απο οτι καταλαβα στα προηγουμενα ποστ η λολλιποπ βγαζει προβληματα; να μεινω κιτκατ;;

 

Αρκετός κόσμος είναι ευχαριστημένος με την lollipop, μεταξύ άλλων κι εγώ. Η αλήθεια είναι ότι και με KK να μείνεις, δεν θα σου λείψει τίποτα. Αφού θα είναι φρέσκο το τηλέφωνο, εγώ θα σου έλεγα να βάλεις διαδοχικά και τις δύο και να αποφασίσεις ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετός κόσμος είναι ευχαριστημένος με την lollipop, μεταξύ άλλων κι εγώ. Η αλήθεια είναι ότι και με KK να μείνεις, δεν θα σου λείψει τίποτα. Αφού θα είναι φρέσκο το τηλέφωνο, εγώ θα σου έλεγα να βάλεις διαδοχικά και τις δύο και να αποφασίσεις ο ίδιος.

 

Κατάλαβα! Απλώς για διαβασα οτι με τη λολλιποπ παίρνει το ui του G3 που το θεωρώ πολύ όμορφο, για αυτό αναρωτήθηκα.

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το g2 d802 λευκο απο ebay (hong-kong). Φανταζομαι θα το χουν αγορασει αρκετοι.

- Θα εχω ελληνικα σαν γλωσσα συστηματος;

- Με τα μηνυματα στα Ελληνικα θα θα μου δινει 160 ή 70 μονο χαρακτηρες στο μηνυμα; (την εχω πατησει μ ενα αλκατελ απο Κινα)

- Εγγυηση θα εχω;

- καποια αλλη συμβουλη;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Λύσε μου σε παρακαλώ μια απορία, μετά το G2, τι;

Τι θα πάρεις εσύ;

Σκέφτομαι και εγώ για αλλαγή, αλλά δεν βρίσκω και που να μου κάνει κλικ... Σε λογικά χρήματα πάντα.

 

Κοιτα προς το παρον δε θα παρω τπτ εχοντας ενα λουμια 640 xl wf. Το οποιο ειναι πολυ καλο και με καλυπτει σε ολα εκτος της ταχυτητας καθοτι 3τζι.Οταν θα ξαναπαρω αντροιντ σκεφτομαι το χουαβεϊ mate7. Το οποιο ειναι πολυ αξιολογο και δοκιμασμενο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το g2 d802 λευκο απο ebay (hong-kong). Φανταζομαι θα το χουν αγορασει αρκετοι.

- Θα εχω ελληνικα σαν γλωσσα συστηματος;

- Με τα μηνυματα στα Ελληνικα θα θα μου δινει 160 ή 70 μονο χαρακτηρες στο μηνυμα; (την εχω πατησει μ ενα αλκατελ απο Κινα)

- Εγγυηση θα εχω;

- καποια αλλη συμβουλη;

Ευχαριστω :)

 

Τεχνικά είναι πανομοιότυπο με αυτό που θα έπαιρνες στην Ελλάδα. Επομένως Ελληνικά μενού, 160 χαρακτήρες κλπ όλα γίνονται. Εξάλλου αυτά είναι θέμα software.

 

Κοιτα προς το παρον δε θα παρω τπτ εχοντας ενα λουμια 640 xl wf. Το οποιο ειναι πολυ καλο και με καλυπτει σε ολα εκτος της ταχυτητας καθοτι 3τζι.Οταν θα ξαναπαρω αντροιντ σκεφτομαι το χουαβεϊ mate7. Το οποιο ειναι πολυ αξιολογο και δοκιμασμενο.

Πραγματικά σου έχει τύχει να χρειάζεσαι 4G σε κάτι που το 3G δεν αρκούσε? To HSPA είναι ήδη πιο γρήγορο από την ταχύτητα που έχει ο περισσότερος κόσμος στη σταθερή DSL του. Προσωπικά αυτό το θεωρώ αμελητέο μειονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μariodj καλημερα, αυτο το πολυ ωραιο κοκκινο icon για το τηλεφωνο που θα το βρουμε??

Ευχαριστω πολυ.

 

ΕΔΩ έχω διάφορα τηλ.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

χθες μου εκανε κατι κουλα το EDGE, μετα την ενεργοποιηση του, μετα απο 2-3 λεπτα εσβηνε εντελως, το ειχα στο "καρφωτο" GSM,

μου το εκανε κανα δυο τρεις φορες, αναγκαστηκα να το γυρισω σε WCDMA,

εχει τυχει σε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πραγματικά σου έχει τύχει να χρειάζεσαι 4G σε κάτι που το 3G δεν αρκούσε? To HSPA είναι ήδη πιο γρήγορο από την ταχύτητα που έχει ο περισσότερος κόσμος στη σταθερή DSL του. Προσωπικά αυτό το θεωρώ αμελητέο μειονέκτημα.

 

Αν είσαι στην wind ή στην Q το 4g είναι απαραίτητο. Επειδή πλέον το 3g δεν το αναπτύσσουν όπως θα έπρεπε αλλά αντ' αυτού καλύπτουν με 4g έχει περιοχές με άθλιο 3g αλλά καλό 4g

 

Κοιτα προς το παρον δε θα παρω τπτ εχοντας ενα λουμια 640 xl wf. Το οποιο ειναι πολυ καλο και με καλυπτει σε ολα εκτος της ταχυτητας καθοτι 3τζι.Οταν θα ξαναπαρω αντροιντ σκεφτομαι το χουαβεϊ mate7. Το οποιο ειναι πολυ αξιολογο και δοκιμασμενο.

 

Και εγώ έχω σαν δεύτερο ένα 520 και του έβαλα και τα 10 αρια...δεν με καλύπτει όμως (ακόμα) από άποψη εφαρμογών...οπότε το android είναι (ακόμα) μονόδρομος, τώρα το mate7 είναι πραγματικά πολύ καλό και θηρίο αρκεί να το πάρεις με τα 3 γιγα ραμ για να έχεις και δύο σιμ αλλά και αρκετή μνήμη. Είναι μια επιλογή που σκέφτομαι αν πάω σε μεγαλύτερη συσκευή, η άλλη επιλογή για μένα είναι το G3 32g ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν τολμώ να πάω σε Android 5. Θα μείνω με 4.4.2 μια χαρά τα πηγαίνει η συσκευή
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα, τη στιγμή που η εταιρία αποφάσισε να συνεχίσει να υποστηρίζει το 2+ ετών κινητό μας και ενώ έχει βγάλει ήδη άλλες 2 ναυαρχίδες, επειδή θα καθυστερήσει το update?

Συνέλθετεεεεεε....

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα πράγματα, τη στιγμή που η εταιρία αποφάσισε να συνεχίσει να υποστηρίζει το 2+ ετών κινητό μας και ενώ έχει βγάλει ήδη άλλες 2 ναυαρχίδες, επειδή θα καθυστερήσει το update?

Συνέλθετεεεεεε....

 

The fact is that Android 6.0 Marshmallow will be released in September but it may come to LG G4 by the end of the month or even be pushed to next year, and other devices – G2 and G3 – may get it even later. There were also reports that the G2 may not receive the upcoming operating system at all.

 

Ολοταχώς για ΚΚ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στην εφαρμογή Διαχείριση εργασιών στις ρυθμίσεις λέει για διακοπή υπηρεσιών.

Τσεκάρω κάποιες εφαρμογές.

Νερά τι γίνεται κλείνει μόνο του τις υπηρεσίες κάτι σαν το greenify?

Χρησιμοποιεί κάποιος αυτή τη δυνατότητα η να το αφήσω κι εγώ όπως ήταν πριν?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλο λάθος από πλευράς εταιρείας να μην συνεχίσει την υποστήριξη του G2 μιας και από πλευράς χαρακτηριστικών μπορεί άνετα να λάβει την επόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ασχημα να αναφέρεται στο τέλος του άρθρου που λέει το το g2 Ίσως να μην λάβει καμία ενημέρωση.Δεν νομίζω να πήγαινε στην 6.0 ...αργά ή γρήγορα θα είναι μια θετική εξέλιξη κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...