Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχω όλη τη νύχτα ενεργό το daydream στην λειτουργία προβολής της ωρας Εκτός από το ότι θα μου καταναλώνει μπαταρία, θα έχω κάποιο άλλο πρόβλημα ???? Είναι ασφαλές να το αφήνω αυτό ενεργό όλη νύχτα να μου δείχνει την ώρα η υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει προβλήματα όπως να κολλήσει το κινητό, να ανεβάσει φουλ θερμοκρασία κ.α?

Εννοείτε πως θα είναι στο 0% η φωτεινότητα της οθόνης βέβαια όσες ώρες θα είναι ον το daydream

 

Κανείς δε μπορεί να σου δώσει 100% διαβεβαίωση, δεδομένου ότι και χωρίς το daydream θα μπορούσε κάλλιστα να κολλήσει, να ανεβάσει θερμοκρασία κλπ, εξαρτώμενο και από όλες τις άλλες εφαρμογές που μπορεί να έχεις.

Έχοντας πει το προφανές, εν γένει το daydream είναι πολύ ασφαλές, δεδομένου ότι έχει φτιαχτεί ακριβώς για αυτό το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανείς δε μπορεί να σου δώσει 100% διαβεβαίωση, δεδομένου ότι και χωρίς το daydream θα μπορούσε κάλλιστα να κολλήσει, να ανεβάσει θερμοκρασία κλπ, εξαρτώμενο και από όλες τις άλλες εφαρμογές που μπορεί να έχεις.

Έχοντας πει το προφανές, εν γένει το daydream είναι πολύ ασφαλές, δεδομένου ότι έχει φτιαχτεί ακριβώς για αυτό το λόγο.

Θερμοκρασίες ανεβάζει Έτσι κ αλλιώς και χωρίς το daydream!! Απλά ρώτησα αν θα είναι ένα επιπλέον "βάρος" Για την θερμοκρασία αυτο !!!! Θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Είδα αρκετά βιντεακια που κυκλοφορούν στο YouTube, όμορφη η λολιποπ, απλά είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με την KK από τον Νοέμβριο που έχω το κινητό. Τι λέτε τελικά αξίζει η μετάβαση στην λολιποπ, το κινητό δεν με νοιάζει τόσο η χωρητικότητα για φωτό έχω super compact camera & slr, άρα έχω ελεύθερη μνήμη περίπου στα 8 γιγα. Οι θερμοκρασίες που διαβάζω με προβληματιζουν και το ελαφρώς πιο σκοτεινό περιβάλλον χρήσης. Buckup και τέτοια δεν έχω κάνει σε κανένα από τα προηγούμενα κινητά που είχα xperia z, L,sp και samsung, τι λέτε να κάνω την κίνηση ή να παραμείνω στο σιγουρακι της εργοστασιακης ΚΚ?

Υπόψιν το κινητό δουλεύει τελείως απροβληματιστα και σφαίρα, απλά μιας και το έχω κοντά στους 10 μήνες σκέφτομαι να αλλάξω λίγο και να το ανανεώσω μεταβαίνοντας στην λολιποπ. Κάθε άποψη και γνώμη ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είδα αρκετά βιντεακια που κυκλοφορούν στο YouTube, όμορφη η λολιποπ, απλά είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με την KK από τον Νοέμβριο που έχω το κινητό. Τι λέτε τελικά αξίζει η μετάβαση στην λολιποπ, το κινητό δεν με νοιάζει τόσο η χωρητικότητα για φωτό έχω super compact camera & slr, άρα έχω ελεύθερη μνήμη περίπου στα 8 γιγα. Οι θερμοκρασίες που διαβάζω με προβληματιζουν και το ελαφρώς πιο σκοτεινό περιβάλλον χρήσης. Buckup και τέτοια δεν έχω κάνει σε κανένα από τα προηγούμενα κινητά που είχα xperia z, L,sp και samsung, τι λέτε να κάνω την κίνηση ή να παραμείνω στο σιγουρακι της εργοστασιακης ΚΚ?

Υπόψιν το κινητό δουλεύει τελείως απροβληματιστα και σφαίρα, απλά μιας και το έχω κοντά στους 10 μήνες σκέφτομαι να αλλάξω λίγο και να το ανανεώσω μεταβαίνοντας στην λολιποπ. Κάθε άποψη και γνώμη ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ!

Αν δεν σε ενδιαφέρει και πολύ η νέα εμφάνιση της λολιποπ, θα σου έλεγα μείνε με κιτκατ!! Για μένα η κιτκατ (αν και είμαι με λολιποπ τωρα) ήταν καλυτερη!!!!! Από πολλές απόψεις......

Εγώ δεν σκαμπαζω καθόλου από "πειραγματα" αλλιώς θα γυρνούσα πισωωστην κκ με χίλια !!!!!!

Είχε καλύτερη αυτονομία και εμένα δεν μου είχε ανεβάσει ποτέ θερμοκρασίες!!!!!!!!!!! Όσο κ αν το ζοριζα. Τώρα το αγγίζω και τηγανιζει πατάτες! Φριτεζα! Συν οτι πλέον σε λολιποπ δεν υπάρχουν εργοστασιακες εφαρμογές που υπήρχαν στην κκ και τις χρησιμοποιουσα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα κάτι πάτησα και εξαφανίστηκε η επιλογή συνδεσιμότητας ΜΤΡ από το τηλέφωνο. Πως το επαναφέρω ??
Link to comment
Share on other sites

android <M> θα παρει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή. Πας ρυθμίσεις/γενικές/σύνδεση pc...και δεν έχει εκεί 2η την επιλογή mtp;

 

Ναι. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου και επανήλθε. Τώρα το ξαναστήνω... όμως επειδή έβαλα τα windows 10 δεν το βλέπει. Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω....

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα λόλι το απόγευμα.Εντυπώσεις μέχρι στιγμής:Όλες θετικές!!Κρίμα που δεν την είχα περάσει εδώ και καιρό.Η διαδικασία έγινε με Lg Pc Suite κράτησε περίπου στη μια ώρα ,χωρίς buckup κλπ όπως ήταν.Μετά από τρεις επαννεκινήσεις με σερφάρισμα καμιά ωρίτσα ,συμπεράσματα:

Θερμοκρασία ίδια ,ίσως και χαμηλότερη (με wi-fi) από 31,3 μέχρι 36,9 (όταν γινόταν η εγκατάσταση) με την ΚΚ.

Μπαταρία,έχω την αίσθηση λίγο καλύτερη με λολιποπ γενικά το κινητό φυσάει και το ui πανέμορφο σε σχέση με την ΚΚ (εξ ου και ο λόγος που την πέρασα).Όλα βαίνουν μια χαρά και τελικά πιστεύω πως άξιζε η μετάβαση στο γλειφιτζούρι :D

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα λόλι το απόγευμα.Εντυπώσεις μέχρι στιγμής:Όλες θετικές!!Κρίμα που δεν την είχα περάσει εδώ και καιρό.Η διαδικασία έγινε με Lg Pc Suite κράτησε περίπου στη μια ώρα ,χωρίς buckup κλπ όπως ήταν.Μετά από τρεις επαννεκινήσεις με σερφάρισμα καμιά ωρίτσα ,συμπεράσματα:

Θερμοκρασία ίδια ,ίσως και χαμηλότερη (με wi-fi) από 31,3 μέχρι 36,9 (όταν γινόταν η εγκατάσταση) με την ΚΚ.

Μπαταρία,έχω την αίσθηση λίγο καλύτερη με λολιποπ γενικά το κινητό φυσάει και το ui πανέμορφο σε σχέση με την ΚΚ (εξ ου και ο λόγος που την πέρασα).Όλα βαίνουν μια χαρά και τελικά πιστεύω πως άξιζε η μετάβαση στο γλειφιτζούρι :D

Μπορεί με τις μέρες όμως να αρχίσει να σου βγάζει μικροπροβληματακια λόγω του ότι δεν το γυρίσεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και την πέρασες από πάνω!! Μπορεί δεν είναι και σίγουρο. Απλά ενημερώνω :D

Κ εγώ είχα βάλει λολιποπ χωρίς εργοστασιακές και μετά από λίγες μέρες άρχισαν τα τα όργανα!!! Μέχρι που τελικά το γύρισα εργοστασιακές για να φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει φίλε μου, προς το παρόν μου φαίνεται μια χαρά η λολιποπ. Μακάρι να συνεχίσει έτσι!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με τις μέρες όμως να αρχίσει να σου βγάζει μικροπροβληματακια λόγω του ότι δεν το γυρίσεις εργοστασιακές ρυθμίσεις και την πέρασες από πάνω!! Μπορεί δεν είναι και σίγουρο. Απλά ενημερώνω :D

Κ εγώ είχα βάλει λολιποπ χωρίς εργοστασιακές και μετά από λίγες μέρες άρχισαν τα τα όργανα!!! Μέχρι που τελικά το γύρισα εργοστασιακές για να φτιάξουν.

 

Σωστά.......εδώ μέσα όλοι φωνάζουνεπαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεων μετά απο το πέρασμα της Rom....!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχρείαστο είναι

 

καλημέρα ,ίσως και να μην έχεις άδικο,παρατήρησα ότι όσες φορές το έκανα (ειδικά σε aosp) τα πράγματα γίνανε πολύ χειρότερα .Να φταίει ότι πάντα κάνω clean install ? (και internal storage wipe )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού κάνετε wipe, τελείωσε η δουλειά.Έχω να κάνω clean install aosp από την πρώτη φορά που πέρασα 5.1.1, πάντα dirty τα υπόλοιπα τα κάνει η ρομ μόνη της με τα script που έχει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού κάνετε wipe, τελείωσε η δουλειά.Έχω να κάνω clean install aosp από την πρώτη φορά που πέρασα 5.1.1, πάντα dirty τα υπόλοιπα τα κάνει η ρομ μόνη της με τα script που έχει

 

Πολύ σωστά, και εγώ ποτέ δεν είχα πρόβλημα με εκατοντάδεςφλασαρισματα σε διάφορα κινητά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες παρατηρώ κάτι περίεργο..... Αλλά νόμιζα στην αρχή ότι ήταν ιδέα μου. Αφήνω το κινητό στο κανονικο προφίλ και μετά από Μια ώρα που ανάβω την οθόνη βλέπω να έχει μπει Μόνο του στο αθόρυβο!!!!! 2 φορές μου το έχει κάνει αυτό από χθες.

Δεν μου το είχε ξανακάνει παλιότερα. Θα δω αν θα συνεχιστεί

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες παρατηρώ κάτι περίεργο..... Αλλά νόμιζα στην αρχή ότι ήταν ιδέα μου. Αφήνω το κινητό στο κανονικο προφίλ και μετά από Μια ώρα που ανάβω την οθόνη βλέπω να έχει μπει Μόνο του στο αθόρυβο!!!!! 2 φορές μου το έχει κάνει αυτό από χθες.

Δεν μου το είχε ξανακάνει παλιότερα. Θα δω αν θα συνεχιστεί

 

Ποια Rom φοράς....???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom φοράς....???

Δεν έχω πειράξει τίποτα στο κινητο!!!!!!! Είναι όπως το.... Γέννησε η μάνα του :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα στο κινητο!!!!!!! Είναι όπως το.... Γέννησε η μάνα του :lol: :lol:

 

Η μάνα του έκανε κάνα δυο τρεις γέννες όμως............;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest dimarhos2004

Παιδια χρειάζομαι τη βοήθεια σας.

Συνδέθηκα μέσω pc suite και μου βγάζει ότι ύπαρχει διαθέσιμη εγκατάσταση.πατάω να κάνει την ενημέρωση και σταματά πριν το 100% , ακολουθώ τις οδηγίες ,πάλι τπτ.δεν μου βγάζει κουμπι που να πατήσω ακύρωση, το τηλέφωνο είναι σε download mode.κάνω επανεκίνηση, παλι download mode , συνδέω με pc suite αλλά δεν το βλέπει.Ανατρέχω σε κάποια site που λένε λόγο χώρου δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί και με πολλές επαναλήψεις θα ολοκληρωθεί.Κατεβάζω LG mobile suuport tool, βλέπει το κινητο,βλέπει τη διαθέσιμη αναβάθμιση, παει να την κάνει, κολλήμα, επανάληψη κόλλημα.έφτασε στο 91% και εκει που λέω άλλη μία και είμαι οκ δεν μου βγαζει επανάληψη!!:cry::cry:

Γιατί δεν μπορώ να βγώ απο το download mode και να ξεκιωήσω με τη παλια έκδοση???

Εχω κάποια αρχεία που πρέπει να σώσω και δεν ξέρω πως.... please help :cry::cry:

 

συγνώμη αν έχει επαναδιατυπωθει κάπου ή λυση αλλά δεν μπορουσα με τπτ να τη βρω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...