Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου είχα την ίδια άποψη αλλά δεν κλείνει τον διακόπτη WiFi... το έχεις δοκιμάσει και σου το κάνει κανονικα??

Σε μενα το κλεινει!

Αλλα δεν το εχω ενεργοποιήσει τώρα.

Μια φορά που το δοκίμασα το έκανε! Εκτός κ αν κάνω κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τι φταίει ξέρει κανείς έχω το Greek wpa Και συνήθως όταν συνδέεται μου κάνε επανεκκίνηση στην συσκευή και μετά είναι συνδεδεμένο μήπως ξέρει κανείς να με βοηθήσει τι φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το κλεινει!

Αλλα δεν το εχω ενεργοποιήσει τώρα.

 

Αυτό σκέφτηκα και γω άλλα δε μου το κλείνει ούτε μένα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω και εγω την παρεα! Ειμαι πλεον κατοχος αυτου του καταπληκτικου κινητου! Θα ηθελα να ρωτησω γιατι ενω το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο μαγαζι που τα φερνει απο Ευρωπη (Ολλανδια), οταν το ανοιξα για πρωτη φορα μου εβγαλε κατευθειαν Ελληνικα? Δεν θα επρεπε να μου εμφανισει πρωτα τα Ολλανδικα? Μηπως επειδη πριν το ανοιξω ειχα ηδη βαλει την καρτα της Vodafone? Να σημειωσω οτι ειχε ταινια ασφαλειας, διχως ομως το logo της LG, καθως επισης ειχε και ολα τα προστατευτικα αυτοκολλητα πανω στην συσκευη.

Απο θηκη ποια μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι δεν λειτουργουν τα κουμπια της εντασης. το φλασαρα με το lg mobile support tool και πρεπει να απενεργοποιησε το πληκτρο της εντασης. πως μπορω να ξαναφλασαρω το τηλεφωνο χωρις να πρεπει να μπω σε download mode. τωρα μπαινει κανονικα μεσα στο μενου του τηλεφωνου αλλα δεν εχει δικτυο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650&page=76 #1134

Edited by stiv1
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω και εγω την παρεα! Ειμαι πλεον κατοχος αυτου του καταπληκτικου κινητου! Θα ηθελα να ρωτησω γιατι ενω το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο μαγαζι που τα φερνει απο Ευρωπη (Ολλανδια), οταν το ανοιξα για πρωτη φορα μου εβγαλε κατευθειαν Ελληνικα? Δεν θα επρεπε να μου εμφανισει πρωτα τα Ολλανδικα? Μηπως επειδη πριν το ανοιξω ειχα ηδη βαλει την καρτα της Vodafone? Να σημειωσω οτι ειχε ταινια ασφαλειας, διχως ομως το logo της LG, καθως επισης ειχε και ολα τα προστατευτικα αυτοκολλητα πανω στην συσκευη.

Απο θηκη ποια μου προτεινετε?

 

Σου έβγαλε Ελληνικά γιατί είχες βάλει sim, αν δεν είχες, θα σου έβγαζε μήνυμα επιλογής γλώσσας και οχι Ολλανδικά!

Όλα τα κινητά απ' την "μαμά" LG φεύγουν χωρίς ταινίες ασφαλείας, οι ταινίες μπαίνουν στην πορεία απ' τα διάφορα καταστήματα ή απ' τους εισαγωγείς!

Από θήκες εγώ έχω 3 σιλικόνης, δε με βολεύουν αυτές που καλύπτουν και την οθόνη!

 

 

 

παρατηρησα οτι δεν λειτουργουν τα κουμπια της εντασης. το φλασαρα με το lg mobile support tool και πρεπει να απενεργοποιησε το πληκτρο της εντασης. πως μπορω να ξαναφλασαρω το τηλεφωνο χωρις να πρεπει να μπω σε download mode. τωρα μπαινει κανονικα μεσα στο μενου του τηλεφωνου αλλα δεν εχει δικτυο.

ΙΜΕΙ έχεις ή το έχασες;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω και εγω την παρεα! Ειμαι πλεον κατοχος αυτου του καταπληκτικου κινητου! Θα ηθελα να ρωτησω γιατι ενω το κινητο μου ειναι αγορασμενο απο μαγαζι που τα φερνει απο Ευρωπη (Ολλανδια), οταν το ανοιξα για πρωτη φορα μου εβγαλε κατευθειαν Ελληνικα? Δεν θα επρεπε να μου εμφανισει πρωτα τα Ολλανδικα? Μηπως επειδη πριν το ανοιξω ειχα ηδη βαλει την καρτα της Vodafone? Να σημειωσω οτι ειχε ταινια ασφαλειας, διχως ομως το logo της LG, καθως επισης ειχε και ολα τα προστατευτικα αυτοκολλητα πανω στην συσκευη.

Απο θηκη ποια μου προτεινετε?

 

Αυτη την θηκη εχω και ειμαι ποοολυ ευχαριστημενος.Μπορει να ειναι "λιγο"monster αλλα δεν καταλαβαινει τπτ το κινητο.Την εχω συνηθισει και δεν την αλλαζω με τπτ http://www.ebay.com/itm/iface-mall-Anti-Shock-Reinforced-Back-Case-Cover-for-LG-Optimus-G2-D802-D801-/161453065079?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item25975a4377

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την θηκη εχω και ειμαι ποοολυ ευχαριστημενος.Μπορει να ειναι "λιγο"monster αλλα δεν καταλαβαινει τπτ το κινητο.Την εχω συνηθισει και δεν την αλλαζω με τπτ http://www.ebay.com/itm/iface-mall-Anti-Shock-Reinforced-Back-Case-Cover-for-LG-Optimus-G2-D802-D801-/161453065079?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item25975a4377

Και εγω αυτην εχω...ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το πρόβλημα με την εφαρμογή (GREEK WPA) ;

Την συγκεκριμένη εφαρμογή εγώ τη χρησιμοποιώ από τότε σχεδόν που βγήκε και σε διάφορες συσκευές, ποτέ δε μου έκανε κάτι τέτοιο!

Φαντάζομαι δοκίμασες να την εγκαταστήσεις και να την ξαναβάλεις;

Αν ναι, και σου κάνει πάλι τα ίδια τότε προφανώς φταίει κάποιος τρίτος παράγοντας! Ίσως κάποια άλλη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε titarasaudi την έχω απεγκατάστιση και εγκατάστιση αλλά δυστυχώς μου το ξανακάνει! Ποια εφαρμογή μπορεί να φταίει ;

Δεν μπορείς δυστυχώς να ξέρεις εξαρχής ποιά μπορεί να φταίει! Εκτός και έτυχε και σε άλλον και βρέθηκε η αιτία.

Το πολύ- πολύ να χρειαστεί να απεγκαταστήσεις όλες τις εφαρμογές σου και να δεις αν δουλεύει. Αν δουλεύει, θα τις βάλεις πάλι μία-μία μέχρι να δεις ποιά φταίει! Εκτός αν έχεις υποψία ποιά μπορεί να ευθύνεται και ξεκινήσεις το "ξήλωμα" από 'κει.

Αν κάνεις απλά αντιγραφή το κλειδί που σου δίνει η εφαρμογή για το router και το κάνεις επικόλληση, δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα μονο αμα πατησω αντιγραφη το κλειδι και παω και πατησω επικολληση δουλευει!

μονο του δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε titarasaudi αντιγραφή επικόλληση δεν εχω δοκιμάσει απλά με την αυτόματη σύνδεση. Θα το δοκιμάσω όμως! Απλά φοβάμαι μήπως φταίει η συσκευή! Αν και με φίλους μου που το έχω συζητήσει μου λένε το ίδιο με εσένα ότι χτυπάει σε κάποια εφαρμογή! Τι να πω δεν ξέρω!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ξεσκισε το wifi του σπιτιου μου η ρουφιανα κ δεν υπαρχει περιπτωση να την ξαναβαλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, 2 ερωτησεις.

1.η εκδοση των 16 gb ειναι απαγορευτικη απο αποψη χωρου? απο βιντεο πχ, καμια ωρα θα χωραει+ εφαρμογες+φωτο.παιχνοδια δεν παιζω.

2.αν και δυσκολο να ξερουμε, σε σχεσημε το lenovo vibe Z2(οχι το Pro), ποιο θα προτεινατε?κυριως απο αποψη καμερας.

ευχαριστω!

Edited by dubio
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 16αρι για πολλούς είναι λίγο. Μπορείς να το συνδέσεις όμως με στικακι. Διαφορετικά πας στο 32αρι.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Προχτέςπήρα και εγω την εν λογω συσκευη.Πολυ ωραία οθόνη μεγάλη,βεβαια δυσκολα να συνηθισω την Ips οταν τοσα χρόνια ειχα amoled,πολύ καλό ηχείο,και μπαταρία.Τα αρνητικα το gps.Παιζει να ναι το χειροτερο ever.Εβαλα το s 3 και το G2 στο παραθυρο του σπιτιου μου(ναι ξερω θα μου πειτε να βγω στο δρομο).To s3 βρηκε 11 δορυφορους και κλειδωσε στους10 και έπειτα 11,ενω το Lg βρηκ3 μεν 20 και μετα απο 2 λεπτα καταφερε και κλειδωσε στους 2και με το ζορυ στους 4ις.Το δοκιμασα και στο δρομο ,και κλειδψσε σε 6 και με τιποτα δε παει παραπανω,ενω σταδιακά χάνει το σήμα.Ειμαι με pardus 7.7
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κατι ηξερα εγω που δεν ηθελα ποτε μου Lg Κινητα......ενω ειναι ενα τοσο γαματο κινητο μου κανει κατι χαζομαρες και με ξενερωνει.Λοιπον πρωτον δεν μου αρεσει καθολου η καμερα,υπαρχει κατι ν ατην βελτιωσουμε?Μεχρι και ενα XiaomoHongmi που ειχα με 8αρα καμερα εβγαζε πιο καθαρες φωτο την νυχτα απο το δικο μας.Και δευτερον εχω απενεργοποιησει την αυτοματη ωρα απο τις ρυθμισεις και δυο μερες τωρα που το εχω κλεισει το βραδυ το πρωι οταν το ανοιγω εχει χασει την ωρα και δειχνει οτι ναναι.Τι στο καλο ειναι αυτο παλι?

 

Αμα το ρουταρω και του αλλαξω ρομ θα διορθωθει τιποτα απο αυτα?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Κατι ηξερα εγω που δεν ηθελα ποτε μου Lg Κινητα......ενω ειναι ενα τοσο γαματο κινητο μου κανει κατι χαζομαρες και με ξενερωνει.Λοιπον πρωτον δεν μου αρεσει καθολου η καμερα,υπαρχει κατι ν ατην βελτιωσουμε?Μεχρι και ενα XiaomoHongmi που ειχα με 8αρα καμερα εβγαζε πιο καθαρες φωτο την νυχτα απο το δικο μας.Και δευτερον εχω απενεργοποιησει την αυτοματη ωρα απο τις ρυθμισεις και δυο μερες τωρα που το εχω κλεισει το βραδυ το πρωι οταν το ανοιγω εχει χασει την ωρα και δειχνει οτι ναναι.Τι στο καλο ειναι αυτο παλι?

 

Αμα το ρουταρω και του αλλαξω ρομ θα διορθωθει τιποτα απο αυτα?

 

Αφού το ήξερες γιατί το πήρες; :p Άσε εμάς, που δεν είμαστε και λίγοι, να απολαμβάνουμε το G2 μας. Το θέμα με την ώρα είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό και όντως υπάρχει και ρυθμίζεται μόνο του μόλις βρει ίντερνετ. Διαφορετικά απενεργοποιείς την αυτόματη ώρα. Όσο για την κάμερα προσωπικά δε την θεωρώ καθόλου κακή στο σκοτάδι, όχι και κορυφή βέβαια. Υπάρχει φυσικά τρόπος να βελτιωθεί, ρίξε μια ματιά στο θέμα των φωτογραφιών.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ήξερες γιατί το πήρες; :p Άσε εμάς, που δεν είμαστε και λίγοι, να απολαμβάνουμε το G2 μας. Το θέμα με την ώρα είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό και όντως υπάρχει και ρυθμίζεται μόνο του μόλις βρει ίντερνετ. Διαφορετικά απενεργοποιείς την αυτόματη ώρα. Όσο για την κάμερα προσωπικά δε την θεωρώ καθόλου κακή στο σκοτάδι, όχι και κορυφή βέβαια. Υπάρχει φυσικά τρόπος να βελτιωθεί, ρίξε μια ματιά στο θέμα των φωτογραφιών.

 

Βρε και εγω το απολαμβανω αλλα αυτες οι μικρες χαζομαρες που κανει......το θεμ αειναι οτι εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη ωρα και την ζωνη ωρας μπας και αλλαζε τπτ αλλα τζιφος.Αυτο το εκανε οταν το εκλεισα χτες βραδυ και σημερα που το ανοιξα εδειχνε 17:10...οτι ναναι δλδ.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Προχτέςπήρα και εγω την εν λογω συσκευη.Πολυ ωραία οθόνη μεγάλη,βεβαια δυσκολα να συνηθισω την Ips οταν τοσα χρόνια ειχα amoled,πολύ καλό ηχείο,και μπαταρία.Τα αρνητικα το gps.Παιζει να ναι το χειροτερο ever.Εβαλα το s 3 και το G2 στο παραθυρο του σπιτιου μου(ναι ξερω θα μου πειτε να βγω στο δρομο).To s3 βρηκε 11 δορυφορους και κλειδωσε στους10 και έπειτα 11,ενω το Lg βρηκ3 μεν 20 και μετα απο 2 λεπτα καταφερε και κλειδωσε στους 2και με το ζορυ στους 4ις.Το δοκιμασα και στο δρομο ,και κλειδψσε σε 6 και με τιποτα δε παει παραπανω,ενω σταδιακά χάνει το σήμα.Ειμαι με pardus 7.7

Το gps είπαμε είναι ίσως απ' τις σημαντικότερες "πληγές" του G2!! Τουλάχιστον σ' αυτούς που το δουλεύουν σαν πλοηγό!

Δεν το έχουν όλοι το πρόβλημα ή δεν το διαπιστώσανε κάποιοι, το έχουν-είχαν δυστυχώς ομως πολλοί (ένας εξ' αυτών και 'γω).

Έχουμε μέχρι και ξεχωριστό θέμα γι' αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383382

Εγώ το έλυσα πάντως το πρόβλημα! Ή τουλάχιστον το βελτίωσα πάρα πολύ ;)

Σε ανοικτό ουρανό το δικό μου πλέον κλειδώνει 13-15 δορυφόρους!

Link to comment
Share on other sites

Βρε και εγω το απολαμβανω αλλα αυτες οι μικρες χαζομαρες που κανει......το θεμ αειναι οτι εχω απενεργοποιημενη την αυτοματη ωρα και την ζωνη ωρας μπας και αλλαζε τπτ αλλα τζιφος.Αυτο το εκανε οταν το εκλεισα χτες βραδυ και σημερα που το ανοιξα εδειχνε 17:10...οτι ναναι δλδ.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν το κλείνω ποτέ και το βράδυ καμιά φορά το βάζω απλά σε λειτουργία πτήσης οπότε δεν είμαι ο κατάλληλος να σου απαντήσω για το πρόβλημα με το ρολόι.

Το gps του όντως δεν είναι το πιο γρήγορο του κόσμου άλλα στην πλοήγηση ποτέ δε μου δημιούργησε θέμα. Εκέι πού βλέπω προβληματάκια είναι στη όταν το χρησιμοποιώ για καθοδήγηση πεζός. Εκεί μπερδεύεται μερικές φορες..

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις η κάμερα και σε χαμηλο φωτισμό ,κινητό είναι δεν έχω τρελές απαιτήσεις, δεν ξέρω για άλλα κινητά σε σχέση με Ζ που είχα την θεωρώ καλύτερη του g2 την νύχτα. Λογικά το G3 έχει από τις καλύτερες κάμερες σε κινητά, όμως όταν ανεβαίνουν οι απαιτήσεις σε νυχτερινες λήψεις θέλει manual Mode και xcam από ότι έχω δει εδώ από άλλα παιδιά
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έλυσα πάντως το πρόβλημα! Ή τουλάχιστον το βελτίωσα πάρα πολύ ;)

Σε ανοικτό ουρανό το δικό μου πλέον κλειδώνει 13-15 δορυφόρους!

Η λυση για το προβλημα ειναι στο λινκ που παρεθεσες;

Τελος, απο που φαινεται το ποσους δορυφορους βλεπει/κλειδωνει;

Ειναι συγκεκριμενη εφαρμογη ή καπου στις ρυθμισεις, γιατι δεν εχω βρει κατι.

 

Τελος, εχω δει στο youtube quick toggle κουμπι για gps αλλα το δικο μου δεν εχει τετοιο, υπεθεσα οτι θα ηταν σε παλαιοτερο firmware.

Το μονο σημειο που υπαρχει στο στοκ firmware οποιαδηποτε επιλογη για το gps ειναι στο location, σωστα;

Εκει που επιλεγεις το high accuracy ή το battery savings. Υπαρχει καπου αλλου;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...