Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτη ειναι

Ναι αυτη εχω κ εγω. Καμια ιδεα γιατι μας τρωει τη μπαταρια;;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω κανα δυο φορτισεις μηπως θελει λιγο στρωσιμο.μετα θα αποφανθω.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω κανα δυο φορτισεις μηπως θελει λιγο στρωσιμο.μετα θα αποφανθω.

Οκ αφου τιποτα αλλο προς το παρον δ γινεται!!!αυτο θα κανω κ εγω!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γερμανικό 32GB. Τίποτα ακόμη σχετικά με την αναβάθμιση. Έχω την D802220d. Δοκίμασα και ΟΤΑ, αλλά και μέσω LG PC Suite, αλλά δεν έρχεται κάτι. Αν και με αυτά που διαβάζω, μάλλον προβλήματα φέρνει παρά βελτίωση. Βέβαια όταν με το καλό μου έρθει, μετά την εγκατάσταση θα κάνω και μία εργοστασιακή επαναφορά. Εξάλλου έχω διαβάσει ότι μετά από 6-7 μήνες λειτουργίας, καλό είναι να γίνεται ένα soft reset.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα γρήγορα γιατί δεν προλαβαίνω να ψάξω όλο το θέμα. Η έκδοση των 32 gb καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση στην Ελλάδα; Γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου ότι δεν το φέρνει επίσημα η LG στη χώρα μας...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα γρήγορα γιατί δεν προλαβαίνω να ψάξω όλο το θέμα. Η έκδοση των 32 gb καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση στην Ελλάδα; Γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου ότι δεν το φέρνει επίσημα η LG στη χώρα μας...

 

δεν το φερνει αλλα μετα απο πολυ κραξιμο , πλεον τα καλυπτει ολα ! :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα γρήγορα γιατί δεν προλαβαίνω να ψάξω όλο το θέμα. Η έκδοση των 32 gb καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση στην Ελλάδα; Γιατί κάπου έπιασε το μάτι μου ότι δεν το φέρνει επίσημα η LG στη χώρα μας...

 

δεν το φερνει αλλα μετα απο πολυ κραξιμο , πλεον τα καλυπτει ολα ! :)

 

Αρκεί να είναι ευρωπαϊκό....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο για την άμεση απάντηση. Επειδή δεν είχα ποτέ android, το κινητό τρέχει μια χαρά και χωρίς Ρουτ η υπάρχουν προβληματάκια; Τα 24gb ελεύθερα που έχει είναι διαθέσιμα για εφαρμογές η υπάρχουν partitions; Τέλος γενικά τα 32 gb τα θεωρείτε επαρκή για ένα μέσο χρηστή; 32gb(28 Ελεύθερα) έχω και στο Lumia και μου είναι υπεραρκετά αλλα δε ξέρω το μέγεθος των εφαρμογών android.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι φιλε ... Εγω εχω το 16αρι και ειμαι μια χαρα ... Εχω και ενα isb otg για καθε ενδεχομενο ....

 

Τρεχει παρα πολυ καλα και χωρις ρουτ και εχει φοβερη μπαταρια !!!!

 

Οι αντροιντ εφερμογες δεν πιανουν χωρο ... 50-60 mb max καθε εφαρμογη εκτος απο καποιες της google

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους δυο για την άμεση απάντηση. Επειδή δεν είχα ποτέ android, το κινητό τρέχει μια χαρά και χωρίς Ρουτ η υπάρχουν προβληματάκια; Τα 24gb ελεύθερα που έχει είναι διαθέσιμα για εφαρμογές η υπάρχουν partitions; Τέλος γενικά τα 32 gb τα θεωρείτε επαρκή για ένα μέσο χρηστή; 32gb(28 Ελεύθερα) έχω και στο Lumia και μου είναι υπεραρκετά αλλα δε ξέρω το μέγεθος των εφαρμογών android.

 

Μια χαρά φτάνει... Σκέψου ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε την 16αρα έκδοση και είμαστε κομπλε! Αλλά κ να μην σου φτάνουν γιατι τραβας πολύ βίντεο και φώτος μπορείς να πάρεις πάντα ένα USB OTG και να τα φορτώνεις όλα εκεί...;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εισαι στο ιδιο σημειο που ησουν τις αλλες φορες; Ησουν μεσα στο σπιτι ή εξω; Αν ησουν εξω (σε ανοιχτο ουρανο)ειναι οντως περιεργο να συμβει αυτο! Σε μενα παντως μεσα στο σπιτι πολυ δυσκολα βρισκει δορυφορους, οπως και το galaxy s2 που εχω! Αλλα εξω κλειδωνει αστραπιαια.

 

στο ιδιο σημειο βρισκομουν και τισ υπολοιπεσ φορες,δηλ στην δουλεια και εξψ σε καθαρο ουρανο!!και τωρα που το δοκιμασα το τεστ,,μου βρισκει 18 αυτην την φορα και κλειδωνει τον 1 μονο!!δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα,,τι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 θεματάκια αφότου πέρασα το Update

1) Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω Hard reset με το Volume Down + Power Button. Βρε τι διάβασα οδηγίες, τι βιντεάκια είδα, δεν το κάνει. Απλά κάνει restart.

2) Μου χάθηκε το root. Ξέρει κανείς να μου πει ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Είναι η ίδια με πριν ή πλέον άλλαξε με την νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 θεματάκια αφότου πέρασα το Update

1) Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω Hard reset με το Volume Down + Power Button. Βρε τι διάβασα οδηγίες, τι βιντεάκια είδα, δεν το κάνει. Απλά κάνει restart.

2) Μου χάθηκε το root. Ξέρει κανείς να μου πει ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Είναι η ίδια με πριν ή πλέον άλλαξε με την νέα έκδοση;

Νομιζω με το ioroot

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σχετικο με τη ρομ και τις αναβαθμισεις. Εχει διαφορετικη ρομ το 32αρι απο το 16αρι ή μπορρεις να βαλεις την ιδια πχ open europe 80220g. Ρωταω γιατι εχω το 32αρι και ειμαι ακομη πισω με την 80220b .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι σχετικο με τη ρομ και τις αναβαθμισεις. Εχει διαφορετικη ρομ το 32αρι απο το 16αρι ή μπορρεις να βαλεις την ιδια πχ open europe 80220g. Ρωταω γιατι εχω το 32αρι και ειμαι ακομη πισω με την 80220b .

Όχι είναι διαφορετικές. Λογικά θα παίξει αλλά θα βλέπεις 16 gb σαν εσωτερική μνήμη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 θεματάκια αφότου πέρασα το Update

1) Δεν μπορώ με τίποτα να κάνω Hard reset με το Volume Down + Power Button. Βρε τι διάβασα οδηγίες, τι βιντεάκια είδα, δεν το κάνει. Απλά κάνει restart.

 

Αυτό το πρόβλημα εγώ το έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό.Λύση δε βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα εγώ το έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό.Λύση δε βρήκα.

Ποιος ειναι ο συνδιασμος πληκτρων που πατας ;;; Και εγω οταν πρωτο πηρα το κινητο δεν μπορουσα να μπω και τελικα εφταιγε ο τροπος που το εκανα ... Με λιγα λογια δεν το εκανα σωστα...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω με το ioroot

 

Άνοιξα Command Prompt (Administrator) Και έτρεξα το ioroot.bat

 

Waiting for ADB detection..

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

... και έχει μείνει εκεί για 10+ λεπτά.

Φοβάμαι να το "σκάσω".

Τι κάνω;

 

Υ.Γ. Συγνώμη μ@κ@κί@ μου. Δεν είχα ενεργοποιήσει το USB Debbuging.

Root-αρίστηκε κανονικά!

Success

Edited by alnotas
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα Command Prompt (Administrator) Και έτρεξα το ioroot.bat

 

Waiting for ADB detection..

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

... και έχει μείνει εκεί για 10+ λεπτά.

Φοβάμαι να το "σκάσω".

Τι κάνω;

Φιλε μου διαβασε τις οδηγιες απο εδω 3 βηματα ειναι : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48709232&postcount=869

Never give up
Link to comment
Share on other sites

μολις παραγγειλα το lg g2 για δευτερη φορα το ειχα και πριν αλλα θελω να μαθω απο που θα καταλαβω ποια παρτιδα εχω
Link to comment
Share on other sites

μολις παραγγειλα το lg g2 για δευτερη φορα το ειχα και πριν αλλα θελω να μαθω απο που θα καταλαβω ποια παρτιδα εχω

Απ' τα 3 πρωτα ψηφια του serial number!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα εγώ το έχω από την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό.Λύση δε βρήκα.

 

Για hard reset [vol down+pwr button] και οταν εμφανιστει το logo της LG τα αφηνεις και πατας [vol down+vol up]

ετσι ειναι νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...