Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα το παρηγγειλα για την αδερφη μου απο kaisershop το 32αρι και σημερα που το εφεραν παρατηρησα οτι εχει καμενο pixel τι κανουμε τωρα παιζει αντικατασταση η επειδη ειναι 32αρι μπααα;!:(

Kανεις; Δε προλαβα να παρω χθες αυριο θα παρω τι να κανω να απαιτησω αλλαγη απο το καταστημα ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπα οπα...3g ενεργοποιημένο όλη την ώρα; Με τι κερνελ κ ρομ είσαι; Η διαφορά είναι τεράστια!

Ειμαι με cloudystock 2.5 και kernel τον bruce v0.41.

Εχω greenify (αγορασμενο) συνδιασμενο με xposed framework και αρκετo bloatware να ειναι παγωμενο με titanium!!

Ενταξει η αληθεια ειναι ελαχιστες φορες εχω περασει τις 8 ωρες (ο χρονος αυτος ειναι απ' τα ρεκορ μου :lol:), αλλα σε γενικες γραμμες ημερισιως (ή σε δυο μερες χρησης) περνάω πολυ ευκολα τις 6 ωρες και πολλες φορες και τις 7!!

Αλλα.......... η χρηση μου ειναι συνηθως χωρις καθολου 3g ή 4g.

Καποιες κλησεις ομιλιας

Πολυ internet, αλλα στο σπιτι, αρα αυτο συνεπαγεται wifi και χαμηλος φωτεισμος στην οθονη (περιπου 35%).

Οχι μονιμα ενεργους συγχρονισμους.

Δεν παιζω καθολου παιχνιδια!!

Αλλα και παλι φιλε μου οι 2.5 με 3 ωρες οθονη μου φαινεται πολυ λιγο..... δηλαδη αν ηταν αλλο κινητο και οχι το G2 καθε 2ωρακι θα ησουν στο φορτιστη; :D

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.4.2 ή σε ζελεδακι ;

 

Σε 4.4.2 αλλα περναει μονο TWRP.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια? Κανείς ρε παιδιά?

 

Εγώ ήμουν root στην b έκδοση, έκανα hard reset και μετά με το flash tool πέρασα την f χωρίς κανένα πρόβλημα (την 32gb έκδοση έχω)

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις αν εχει καποιο προβλημα αυτη η σελιδα με της roms?? http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Θελω να κατεβασω την τελευταια της ελλαδας και δεν κανει τιποτα.. Υπαρχει καποιο αλλο λινκ για κατεβασμα ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-42294-1-1.html

Ψηφίστε και στηρίξτε την επίσημη υποστήριξη του G2 Για το λογισμικό miui v6!!!

 

Τι να την κανουμε ρε Αλεξ τη MIUI;

Στη δουλεια οσοι εχουν Xiaomi μερα παρα μερα φλασαρουν αλλες miui μπααααααας και βρουν καμια της προκοπης.

 

Καλησπερα ξερει κανεις αν εχει καποιο προβλημα αυτη η σελιδα με της roms?? http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Θελω να κατεβασω την τελευταια της ελλαδας και δεν κανει τιποτα.. Υπαρχει καποιο αλλο λινκ για κατεβασμα ?? ;) ;)

Ουτε σε εμενα δουλευε το site, και κατεβασα απο ενα αλλο την Γερμανικη open.

 

To αλλου ειναι εδω

 

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις αν εχει καποιο προβλημα αυτη η σελιδα με της roms?? http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

Θελω να κατεβασω την τελευταια της ελλαδας και δεν κανει τιποτα.. Υπαρχει καποιο αλλο λινκ για κατεβασμα ?? ;) ;)

για προσπαθησε απο εδω

http://www.droidviews.com/how-to-restore-lg-g2-to-stock-firmware/

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παρηγγειλα για την αδερφη μου απο kaiserstore το 32αρι και σημερα που το εφεραν παρατηρησα οτι εχει καμενο pixel τι κανουμε τωρα παιζει αντικατασταση η επειδη ειναι 32αρι μπααα;!:(

 

Kανεις; Δε προλαβα να παρω χθες αυριο θα παρω τι να κανω να απαιτησω αλλαγη απο το καταστημα ;

 

Αν το κατάστημα έχει DOA τότε στο αλλάζει λογικά με καινούριο αυτό. Διαφορετικά επικοινώνησε με LG να δεις αν το δέχονται πλέον Ελλάδα για εγγύηση αλλιώς στο κατάστημα που το αγόρασες για να ασχοληθεί με την εγγύηση σου και να σου αλλάξουν οθόνη.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

@stamatis να βρίσκεται φίλε! Και γω με stock(bruce) είμαι αλλά δε με χαλάει να έχω και official υποστήριξη από τον κινεζικό κολοσσό!!!

Καλημέρα παιδιά!!

Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δουλευουν μια χαρα και τα 2 απλα κατεβασα απο το 2ερο την ελληνικη τελευταια..!!! Ευχαριστω. ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Επειδη μου εκανε κατι κουλα το ακουστικο(μπουκωματα,πτωση της εντασης),με αποτελεσμα να μην ακουω τον συνομιλητη θα το στειλω service.Μου ειπαν δεν χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων.Εγω να τη κανω? τι λετε?Στελνω κ αποδειξη μαζι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση:πως κανουμε εκκαθαριση του τηλεφωνου?να διαγραφουν ολα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση:πως κανουμε εκκαθαριση του τηλεφωνου?να διαγραφουν ολα!

Settings -> General -> Backup & reset -> factory reset

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω πρόβλημα με το viber, και με το Skype, αποφάσισα να εγκαταστήσω την 20f, αλλά θέλω να με καθοδηγήσετε βήμα - βήμα, επειδή δεν το έχω ξανακάνει. Έχω το Ελληνικό LG G2 το 16άρι και τρέχει την 20d. Αν εγκαταστήσω την 20f θα λειτουργούν απροβλημάτιστα το viber και το skype ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω πρόβλημα με το viber, και με το Skype, αποφάσισα να εγκαταστήσω την 20f, αλλά θέλω να με καθοδηγήσετε βήμα - βήμα, επειδή δεν το έχω ξανακάνει. Έχω το Ελληνικό LG G2 το 16άρι και τρέχει την 20d. Αν εγκαταστήσω την 20f θα λειτουργούν απροβλημάτιστα το viber και το skype ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Εντελώς απροβλημάτιστα δεν το λες....αλλά θα υπάρχει λόγος για να μην δουλεύουν. Δουλεύει ακόμα και το voip Από το Facebook.

Για το πως πρέπει να ψάξεις τα προηγούμενα post

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή έχω πρόβλημα με το viber, και με το Skype, αποφάσισα να εγκαταστήσω την 20f, αλλά θέλω να με καθοδηγήσετε βήμα - βήμα, επειδή δεν το έχω ξανακάνει. Έχω το Ελληνικό LG G2 το 16άρι και τρέχει την 20d. Αν εγκαταστήσω την 20f θα λειτουργούν απροβλημάτιστα το viber και το skype ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190

 

Θα διαβάσεις και θα κάνεις ο,τι λέει εδώ. Έκανα την διαδικασία χθες το βράδυ και έβαλα γαλλική ρομ 20f open. KDZ είναι η ρομ που θα επιλέξεις, την πετάς μόλις κατέβει στην επιφάνεια εργασίας και αρχίζεις. Σε download mode μπαίνεις πατώντας το volume+ και συνδέοντας με usb το κινητό στον υπολογιστή ( να είναι κλειστό το κινητό)

Μετά την όλη διαδικασία viber Skype δουλεύουν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγο τοποθέτησα αντί για την ζελατίνα PET που είχα μέχρι σήμερα στην οθόνη του τηλεφώνου γυαλί (tempered glass) της Bepak, περίπου ίδιο (αν όχι ακριβώς ίδιο) με της Nillkin. Όλα καλά με την τοποθέτηση και την εφαρμογή, αλλά, παρατηρώ ότι το σβήσιμο της οθόνης με διπλό χτύπημα κολλάει πολύ συχνά (το κλείδωμα αντίστοιχα δουλεύει κανονικά), κι επίσης κάποιες φορές όταν ανάψω την οθόνη (από το πίσω κουμπί, εφόσον με διπλό κτύπημα δεν αποκρίνεται), τότε το τηλέφωνο ανάβει μεν την οθόνη αλλά σχεδόν 1-2 δευτερόλεπτα μετά τη σβήνει, αντί για τα 15 που το έχω σετάρει.

Κάνοντας reset στη συσκευή το άναμμα με το διπλό χτύπημα επανέρχεται, αλλά μετά από μερικές επαναλήψεις της διαδικασίας πάλι κολλάει και δεν ανάβει με το διπλό χτύπημα, οπότε πρέπει να την ενεργοποιήσω από το πίσω κουμπί...

να πω ότι έχω το ελβετικό G2 κατασκευής 4/2014 και έχω από τις αρχές Ιούλη εγκαταστήσει την τελευταία επίσημη ενημέρωση του firmware της LG (20f). Eπίσης δεν έχω ενεργοποιήσει το knock on.

Τι διάλο συνέβη; Λόγω πάχους του γυαλιού τα κάνει αυτά ή λέτε στα ξαφνικά να προέκυψε θέμα; Έχει παρατηρήσει κανείς φίλος κάτι ανάλογο;

Ευχαριστώ.

Edited by lazarefa

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα και εγω θεματακια αποκρισης με tempered και μολις εβαλα παλι ζελατινα ολα καλα χωρις reset κτλπ
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ειμαι υποψηφιος αγοραστης του g2 και θα ηθελα να μου πειτε καποιες γνωμες(απο εμπειρους χρηστες) αν αξιζει να δωσω κοντα στο 300 για το κινητο αυτο? Με δεδομενο οτι ειναι ενος χρονου?

Βεβαια απο την αλλη εχω ψαξει και βλεπω οτι σε αυτα τα λεφτα παιζει μονο του μπαλα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ειμαι υποψηφιος αγοραστης του g2 και θα ηθελα να μου πειτε καποιες γνωμες(απο εμπειρους χρηστες) αν αξιζει να δωσω κοντα στο 300 για το κινητο αυτο? Με δεδομενο οτι ειναι ενος χρονου?

Βεβαια απο την αλλη εχω ψαξει και βλεπω οτι σε αυτα τα λεφτα παιζει μονο του μπαλα..

Με κλειστά τα μάτια αξίζει κάθε ευρώ το τηλ. Η ακόμα καλύτερα 300 γιαυτό το τηλέφωνο είναι λίγα ;)

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά τα μάτια αξίζει κάθε ευρώ το τηλ. Η ακόμα καλύτερα 300 γιαυτό το τηλέφωνο είναι λίγα ;)

Κομπλε! Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στη παρεα ειμαι υποψηφιος αγοραστης του g2 και θα ηθελα να μου πειτε καποιες γνωμες(απο εμπειρους χρηστες) αν αξιζει να δωσω κοντα στο 300 για το κινητο αυτο? Με δεδομενο οτι ειναι ενος χρονου?

Βεβαια απο την αλλη εχω ψαξει και βλεπω οτι σε αυτα τα λεφτα παιζει μονο του μπαλα..

 

Τετοια διαρκεια μπαταριας δεν θα βρεις σε αντιστοιχο smartphone... παρ' το χθες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πριν λίγο τοποθέτησα αντί για την ζελατίνα PET που είχα μέχρι σήμερα στην οθόνη του τηλεφώνου γυαλί (tempered glass) της Bepak, περίπου ίδιο (αν όχι ακριβώς ίδιο) με της Nillkin. Όλα καλά με την τοποθέτηση και την εφαρμογή, αλλά, παρατηρώ ότι το σβήσιμο της οθόνης με διπλό χτύπημα κολλάει πολύ συχνά (το κλείδωμα αντίστοιχα δουλεύει κανονικά), κι επίσης κάποιες φορές όταν ανάψω την οθόνη (από το πίσω κουμπί, εφόσον με διπλό κτύπημα δεν αποκρίνεται), τότε το τηλέφωνο ανάβει μεν την οθόνη αλλά σχεδόν 1-2 δευτερόλεπτα μετά τη σβήνει, αντί για τα 15 που το έχω σετάρει.

Κάνοντας reset στη συσκευή το άναμμα με το διπλό χτύπημα επανέρχεται, αλλά μετά από μερικές επαναλήψεις της διαδικασίας πάλι κολλάει και δεν ανάβει με το διπλό χτύπημα, οπότε πρέπει να την ενεργοποιήσω από το πίσω κουμπί...

να πω ότι έχω το ελβετικό G2 κατασκευής 4/2014 και έχω από τις αρχές Ιούλη εγκαταστήσει την τελευταία επίσημη ενημέρωση του firmware της LG (20f). Eπίσης δεν έχω ενεργοποιήσει το knock on.

Τι διάλο συνέβη; Λόγω πάχους του γυαλιού τα κάνει αυτά ή λέτε στα ξαφνικά να προέκυψε θέμα; Έχει παρατηρήσει κανείς φίλος κάτι ανάλογο;

Ευχαριστώ.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα μετά την τοποθέτηση γυαλιού είναι ότι σε έντονο σκοτάδι όταν ενεργοποιώ την οθόνη (από το πίσω κουμπί, γιατί με το διπλό χτύπημα δεν ανοίγει), μετά από ελάχιστο χρόνο, 1 δευτ., σβήνει. Μόλις αλλάξω το φωτισμό στο χώρο που δουλεύω το τηλέφωνο, η οθόνη ενεργοποιείται από το πίσω κουμπί και παραμένει κανονικά ενεργή για 15 δευτερόλεπτα, όσο την έχω ρυθμίσει δηλαδή.

Τείνω κι εγώ να πιστέψω ότι κάτι δεν πάει καλά με τους διάφορους αισθητήρες του τηλεφώνου αφ ότου τοποθέτησα το γυαλί, δυστυχώς, Ίσως σήμερα το απόγευμα, ανάλογα τα κέφια, να το αφαιρέσω για να δω αν επανέλθει. Ερώτηση: Πωα αφαιρούμε temperer glass από την οθόνη του κινητού; Υπάρχει κάποια ιδιαίτερη τεχνική; Ρωτώ γιατί σε σχέση με τη ζελατίνα pet που είχα φαίνεται πιο καλά κολλημένο και φυσικά δε θέκω να κάνω καμιά ζημιά προσπαθώντας να το αφαιρέσω. Ευχαριστώ.

NOKIA 8

LG G2 32Gb (DEU)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...